Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Albánsko Divjaka-Karavasta National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


1. Aké sú otváracie hodiny Divjaka-Karavasta National Park?
Otváracie hodiny parku sú od 8:00 do 17:00 hod.

2. Kde sa nachádza Karavasta Lagoon?
Karavasta Lagoon sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, blízko mesta Divjaka.

3. Dajú sa v parku nájsť zvieratá?
Áno, v parku žijú rôzne druhy vtákov, z ktorých niektoré sú chránené a ohrozené.

4. Ktoré aktivity môžem robiť v parku?
V parku je možné robiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky, rybolov, pozorovanie vtákov a kajakársky výlety.

5. Je v parku možné kempovať?
Áno, v parku sa nachádza kempovisko, ktoré je v prevádzke počas letnej sezóny.

6. Aký je vstupný poplatok do parku?
Vstup do parku je bezplatný, ale niektoré aktivity a služby sú za poplatok.

7. Aké časti parku sú najvyhľadávanejšie?
Najvyhľadávanejšie časti parku sú Karavasta Lagoon a Divjaka Beach.

8. Je v parku možné robiť pikniky?
Áno, v parku sa nachádza niekoľko miest na piknikovanie. Ale návštevníci by mali byť opatrní, aby nezosmiešňovali a nekazili prírodu parku.

9. Je potrebné si priniesť vlastné vybavenie pre rybolov alebo kajakovanie?
Áno, pre rybolov a kajakovanie návštevníci musia mať vlastné vybavenie alebo si ho prenajať od miestnych prevádzkovateľov.

10. Je v parku možné ubytovať sa?
Áno, v okolí parku sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, od ubytovní po luxusné hotely. Návštevníci môžu zvoliť podľa svojich potrieb a financií.


Ubytovanie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko Divjaka-Karavasta National Park, považovaný za jeden z najcennejších ekosystémov v Albánsku, je skutočným pokladom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Tento národný park sa nachádza na juhu krajiny, medzi mestami Divjaka a Lushnja, a poskytuje útočisko mnohým ohrozeným druhom rastlín a zvierat.

Jedným z najväčších lákadiel tohto národného parku je jeho pobrežie s jeho nezabudnuteľnou biodiverzitou. Divjaka-Karavasta je domovom výnimočných vtákov, medzi ktoré patria pelikáni, ibisy a mnoho iných. Je to jedno z najdôležitejších migratórskych miest v Európe, pretože slúži ako zastávka pre vtáky, ktoré cestujú z Európy do Afriky a späť. Môžete tu pozorovať hniždiace vtáky, ako aj tie, ktoré tu len prechádzajú na svojej ceste.

Park zahŕňa aj veľkú časť sladkovodného jazera Karavasta, ktoré je domovom mnohých endemických a ohrozených druhov rýb a plazov. Tí, ktorí majú záujem o rybolov, môžu vyskúšať svoje šťastie a chytiť nejakého kapra alebo okúňa. V jazere sa taktiež nachádzajú pláže, kde si môžete užiť slnko a kúpanie.

Pre tých, ktorí majú radi túry a prírodné výlety, park ponúka množstvo atrakcií. Jednou z nich je ekosystém Dunajského kanála, ktorý vás prevedie cez mangrovníky až do ústia do mora. Túto oblasť môžete objaviť pešo alebo na kánoi a objavovať jej bohatú faunu a flóru.

Ak hľadáte ubytovanie v Divjaka-Karavasta National Park, máte niekoľko možností. Priamo v parku nie sú žiadne hotely, ale môžete si vybrať z okolitých miest ako Divjaka alebo Lushnja. Tam nájdete rôzne typy ubytovania vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Niektoré z týchto ubytovaní sú umiestnené priamo na pobreží, čo vám umožní mať prístup k plážam a taktiež k výhľadu na jazero.

Keď ste v Divjaka-Karavasta National Park, nezabudnite si dopriať aj miestnu kuchyňu. Mnoho reštaurácií ponúka jedlá pripravené zo čerstvých miestnych prísad, ako sú plody mora a miestne ryby. Okrem toho môžete navštíviť aj trhy, kde si môžete kúpiť čerstvé ovocie a zeleninu, ako aj tradičné albánske potraviny.

Divjaka-Karavasta National Park je skutočne neuveriteľné miesto, ktoré ponúka jedinečné zážitky z prírody a možnosti objaviť vzácnu biodiverzitu Albánska. To všetko robí z tohto destinácie skvelé miesto pre dovolenkovú destináciu pre milovníkov prírody a ľudí, ktorí sa radi vybrali na dobrodružstvo. Nech už navštívite tento národný park na krátku alebo dlhú dobu, určite nezabudnete na svoj pobyt a okúzle, ktoré toto miesto ponúka.


Letenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko Divjaka-Karavasta National Park je jedinečný národný park, ktorý sa nachádza na západnom pobreží Albánska. Tento park ako jeden z mála miest na svete dokáže ponúknuť návštevníkom krásu a rozmanitosť ekosystémov, ktoré si zachovali svoju pôvodnú podobu.

Pre návštevníkov zahraničia je najjednoduchší spôsob, ako sa do Albánska dostať letenkom. Najbližšie letiská sú v Tirane a v Drači, ktoré patria medzi najväčšie letiská krajiny. Po príchode na letisko si môžete prenajať auto alebo taxi a vydať sa do národného parku.

Národný park Albánsko Divjaka-Karavasta cez rok láka návštevníkov z celého sveta. Najväčšou atrakciou sú jazierka a bažiny, ktoré sú domovom pre stovky rôznych druhov rýb, vtákov, obojživelníkov a mnohých ďalších živočíchov. Najlepšie obdobie na návštevu parku je na jar a v lete, kedy môžete vidieť množstvo vtákov, ktoré hniezdia v parku.

K dispozícii je niekoľko turistických chodníkov, kde môžete prejsť a opať sa stať súčasťou prírody, ktorá nás obklopuje. Cez deň môžete vidieť napríklad muflóny, diviaky alebo damanov, ktorí sa prechádzajú po parku. Park je však veľký a má mnoho rôznych miest, kde si človek môže oddýchnuť a vnímať čerstvý vzduch.

Ak cestujete s deťmi, existuje mnoho rôznych zariadení, kde si môžu užiť svoje detstvo. Park je navrhnutý tak, aby bolo pre moderných ľudí príjemné a relaxujúce miesto.

Výhodou Albánsko Divjaka-Karavasta National Parku je, že sa nachádza v relatívne menej známom kúte Albánska. To znamená, že park zostal v pôvodnej, krásnej podobe bez vplyvu turistov a honosnosti. Ak milujete prírodu a jej krásu, určite navštívte národný park Albánsko Divjaka-Karavasta.

Vhodné letenky na cestu do Albánska si môžete vyhľadať a zabezpečiť na stránkach rôznych leteckých spoločností. Doprajte si preto unikátny zážitok a navštívte tento nádherný kúsok Albánska, ktorý vám určite náležite zapôsobí.


Počasie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko je známe svojou krásnou prírodou a úchvatnými národnými parkmi. Jedným z týchto parkov je Divjaka-Karavasta, ktorý je domovom pre bohatú faunu a flóru. Okrem toho je známy aj svojím unikátnym počasím, ktoré prilákalo pozornosť mnohých návštevníkov.

Divjaka-Karavasta National Park sa nachádza na západe Albánska a rozprestiera sa na ploche približne 22 230 hektárov. Je to jediné prírodné útočisko mokradí v Albánsku a je tiež jedným z najväčších prírodných parkov v krajine. Vďaka svojej polohe pri pobreží Jadranského mora je región známy aj svojim morským klimatickým vplyvom.

Počasie v Divjaka-Karavasta National Park je ovplyvnené bližiacimi sa Baltským a Stredozemným morom. V lete sa teploty často pohybujú okolo 30 °C a môžu stúpať až na 35 °C. Práve kvôli týmto vysokým teplotám je letná doba obľúbeným obdobím pre návštevníkov, ktorí prichádzajú zrelaxovať sa na miestnych plážach.

Zima v Divjaka-Karavasta National Park je pomerne mierna, s teplotami okolo 10 °C, ale môže byť aj studená až do -2 °C. Občas sa tu vyskytujú aj mrazy, najmä v pohorí Divjaka, ktoré je súčasťou parku. To prináša úchvatné scenérie so zasneženými horami a lesmi.

Jeseň a jar sú obdobiami, kedy je počasie v parku pomerne vyrovnané. Teploty sa pohybujú medzi príjemnými 15 - 25 °C a pršavé dni sú časté. Toto obdobie je ideálne pre milovníkov prírody a vtákov, pretože množstvo druhov vtákov navštevuje park počas migrácie.

Okrem toho je v Divjaka-Karavasta National Park aj veľké množstvo sladkovodných jazier a močiarov, ktoré prispievajú k zvláštnemu mikroklíme. Vďaka nim je vzduch jemný a osviežujúci, čo je v lete veľkou výhodou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Albánsko Divjaka-Karavasta National Park, odporúča sa, aby ste si so sebou priniesli ľahké oblečenie, ktoré vám umožní pohodlne sa pohybovať po parku. Mali by ste tiež mať pri sebe ochranný krém pred slnkom, kvôli vysokým teplotám a slnečnému žiareniu.

Divjaka-Karavasta National Park v Albánsku je jedinečným miestom, ktoré ponúka nádhernú prírodu a zážitky. Jeho jedinečné počasie prilákava návštevníkov po celý rok. Ak sa zaujímate o dobrodružstvo v prírode a chcete objaviť krásy Albánska, Divjaka-Karavasta je správnym miestom pre vás.


Dovolenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Divjaka-Karavasta National Park je jedným z najkrajších a najúžasnejších miest na dovolenku v Albánsku. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a je známy svojimi nádhernými plážami, rozmanitou faunou a flórou, ako aj unikátnou močiarovou ekosystémom.

Tento národný park je domovom mnohých ohrozených druhov vtákov, vodných živočíchov a rastlín. Jeho najznámejším obyvateľom je diviak karpatský, ktorý je považovaný za symbol tohto parku. Okrem toho môžete tu nájsť aj veľa iných vzácnych a ohrozených druhov, ako sú volavky, orly a pelikány.

Návštevníci parku majú možnosť preskúmať jeho rôznorodé prostredie. Jedným z najpopulárnejších aktivít je prechádzka po pláži. Divjaka-Karavasta National Park má jednu z najkrajších pláží na Albánskom pobreží, s jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Pláže tu sú čisté a nezaplnené turistami, čo vytvára ideálne prostredie na relaxáciu a oddych.

Ďalším zaujímavým miestom v tomto parku je močiar Karavasta, ktorý je jedným z najväčších močiarov v Európe. Tento močiar je domovom mnohých druhov vodných vtákov, ako sú pelikány, volavky a labute. Pre tých, ktorí majú záujem o ornitológiu, je Divjaka-Karavasta National Park ideálnym miestom na pozorovanie vtákov.

Okrem prechádzok a pozorovania vtákov ponúka park aj ďalšie aktivity. Môžete si prenajať bicykle a preskúmať okolité lesy a dedinky. Turistické chodníky v parku vás zavedú do hlbokých lesov, kde môžete objaviť rôzne jeskynie a prírodné pamiatky.

Ak ste milovníkom prírody a dobrodružstva, určite by ste nemali vynechať možnosť navštíviť Divjaka-Karavasta National Park. Jeho nádherné prostredie a bohatá biodiverzita robia z tohto miesta ideálne miesto pre dovolenku v Albánsku. Nie lenže tu nájdete pokoj a pohodu, ale zároveň môžete objavovať jedinečné prírodné krásy a vzácne druhy živočíchov. Je to jeden z tých miest, kde sa môžete cítiť jedinečne spojení s prírodou a zabudnúť na všetky starosti a problémy svojho každodenného života.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky