Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Letenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Ako sa oplatí cestovať do Patagónie v Argentíne a navštíviť tri z jej najkrajších miest – Bariloche, El Calafate a Ushuaia?

Argentínska Patagónia, rozprestierajúca sa na juhu krajiny a zahŕňajúca oblasti aj v Čile, je jedným z najkrajších a najdychberúcejších miest na svete. Nádherné fjordy, ledovce, hory, jazera a neporušená príroda sú len niektoré z faktorov, ktoré podporujú túto oblasť, ako ideálny cieľ pre dovolenky. Ak máte na mysli návštevu Patagónie v Argentíne, tu sú tri miesta, ktoré by ste by nemali nechať ujsť – Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche, známe aj ako San Carlos de Bariloche, sa nachádza v juhozápadnej oblasti Patagónie. Mesto sa rozprestiera na brehu jazera Nahuel Huapi a je obklopené snežnými vrchmi a lesmi. Bariloche je známe svojimi prechádzkami na horách, lyžovaním, vodnými športami, cestovateľskými túrami a najmä svojou slávnou čokoládou. Mestečko je tiež známe ako letovisko, ktorého atrakcie a ubytovanie zabezpečujú zábavu pre celú rodinu.

Následne sa pohybujeme na juh až do mesta El Calafate, ktoré je bránou Národného parku Los Glaciares a nachádza sa v provincii Santa Cruz. Mesto je známe najmä pre svoju jedinečnú ľadovcovú krajinu, ktorá je hlavnou turistickou atrakciou. Najznámejší ľadovec v tejto oblasti sa volá Perito Moreno a stojí za to ho navštíviť a vidieť ako sa prehýba nad vodou a prevracia sa do Atlantického oceánu.

Poslednou zastávkou našej cesty západom Patagónie je mesto Ushuaia, ktoré sa nachádza na juhu Argentíny. Ushuaia je hlavným mestom Tierra del Fuego, ktorej pomenovanie znamená „Oheň a živá voda“. Mesto sa nachádza na samom konci sveta, kde sa stretáva Južný oceán s Atlantickým oceánom a je to tiež najjužnejší bod Južnej Ameriky. Ushuaia je známa pre svoju polárnu kruh a pre návštevu parku Tierra del Fuego, z ktorého je možné mať úžasný výhľad a sledovať rôzne druhy fauny, ako je napríklad lišiak antarktický.

Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte prírodné krásy a dobrodružstvo, Patagónia v Argentíne je určite miestom, ktoré by ste nemali premeškať. Cestovanie po Bariloche, El Calafate a Ushuaia vám ponúkne unikátny pohľad na jednu z najkrajších a najneobvyklejších oblastí na svete. Samozrejme mali by ste si vopred dobre plánovať vaše cesty a náklady, ale odmenou pre vás bude nezabudnuteľná dobrodružstvova letenka Argentína Patagónia.


Dovolenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína Patagónia je jedno z najkrajších a najdivokejších miest na svete. Nachádza sa na juhu Argentíny a ponúka nádhernú prírodu, honosné vrchy, ľadovcové jazerá a úchvatné scenérie. Patagónia je známa svojou divočinou a nekonečným množstvom prírodných zázrakov. Medzi najpopulárnejšie destinácie v tejto oblasti patria Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche je jedno z najznámejších miest v Patagónii a obzvlášť populárne medzi turistami, ktorí radi lyžujú. Mesto je obklopené nádhernými vrchmi a má množstvo lyžiarskych stredísk. Okrem lyžovania sa v Bariloche môžete vydať aj na prechádzku okolo jazera Nahuel Huapi alebo si vychutnať domácu čokoládu, ktorá je pre túto oblasť charakteristická.

El Calafate je ďalším obľúbeným miestom v Argentíne Patagónia. Je známe najmä pre svoj najväčší ľadovec v južnej Amerike - Perito Moreno. Tento impozantný ľadovec ponúka nádherné výhľady a je dokonalým miestom na túry po ľadovci a plavbu po jeho jazeru. El Calafate je tiež útočiskom pre množstvo druhov vtákov a divé živočíchy, takže je to raj pre milovníkov prírody.

Ushuaia, známa ako „koniec sveta“, je najjužnejšie mesto na svete a je ideálnym východiskovým miestom na objavovanie prázdnej a divokej Patagónie. Ushuaia sa nachádza na ostrove Ohňová zem a ponúka nádherné fjordy, zákutia a hory. Okrem toho môžete navštíviť aj národný park Tierra del Fuego, ktorý ponúka skvelé možnosti na turistiku a výlety na kajaku.

Všetky tieto destinácie majú jedno spoločné - úchvatnú prírodu. V Argentíne Patagónia si môžete vychutnať krásu prírody, prechádzky po divokej krajine, vyskúšať si outdoorové aktivity a obdivovať nádherné scenérie. Od prechádzok po ľadovcoch po lyžovanie vo vrchoch a výlety na kajaku, v Patagónii je pre každého niečo.

Okrem toho sa tu nachádza aj jedinečná fauna a flora. Môžete si všimnúť argentínskeho hýla pumy, chlpáčika na krátkych končatinách a guanaca - juhoamerického príbuzného lamy. Tí, ktorí majú záujem o skúmanie miestnych rastlín, budúmôc tam nájsť mnoho druhov kvitnúcich rastlín, od divokých orchideí po ruže a margaréty.

Dovolenka v Argentíne Patagónia je skutočným dobrodružstvom. Nech už sa vydáte do Bariloche, El Calafate alebo Ushuaia, budete mať možnosť obdivovať neskutočne krásne lokality a zažiť niečo úplne jedinečné. Patagónia je bezpochyby jedným z najkrajších miest na Zemi, ktoré stále čaká na objavenie.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Najdôležitejšie otázky a odpovede o Argentíne (Patagónia - Bariloche, El Calafate, Ushuaia):

1. Ako sa dostanem do Bariloche/El Calafate/Ushuaia?
- Bariloche: Môžete sa sem dostať po vzduchu, letecky z hlavného mesta Buenos Aires alebo inými miestami v Argentíne. Existujú aj možnosti cestovať autobusom alebo autom.
- El Calafate: Najlepšou možnosťou je let do Buenos Aires alebo Barilocha a potom prechod na letisko v El Calafate.
- Ushuaia: Najlepšou možnosťou je let do Buenos Aires a potom prechod na letisko v Ushuaia.

2. Ako dlho by som mal zostať v týchto miestach?
- V Bariloche sa odporúča zostať aspoň 3-4 dni, aby ste mohli vychutnať jazdu po jazere Nahuel Huapi, návštevu pohoria And a mnoho ďalších atrakcií.
- V El Calafate sa odporúča zostať 2-3 dni, aby ste mohli navštíviť Perito Moreno, jazero Argentino a ďalšie prírodné krásy.
- V Ushuaia sa odporúča zostať 3-4 dni, aby ste mohli navštíviť Národný park Tierra del Fuego, vyjsť na vrchol Cerro Martial a vychutnať si unikátnu krajinu.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v týchto miestach?
- V Bariloche by ste nemali vynechať návštevu jazera Nahuel Huapi, Cerro Catedral (najväčší lyžiarsky stredisko v Latinskej Amerike) a pohorie Cerro Tronador.
- V El Calafate je hlavnou atrakciou ľadovec Perito Moreno, ktorý sa nachádza v Národnom parku Los Glaciares. Môžete tiež navštíviť ďalšie ľadovce, napríklad ľadovec Upsala.
- V Ushuaia sa môžete ísť vyžiť do Národného parku Tierra del Fuego, navštíviť ostrovy v Beagleskom prielive a iné prírodné rezervácie.

4. Ako je to s počasím v týchto miestach?
- V Bariloche je podnebie chladné až miernych teplôt, so snežením v zimných mesiacoch. Letá sú chladné s teplotami približne okolo 20 °C.
- V El Calafate je chladnejšie počasie s letnými teplotami okolo 15 až 20 °C. Zimné mesiace sú veľmi chladné s teplotami okolo nuly.
- V Ushuaia je teplota počas väčšej časti roka miernych až chladných. Letá sú teplejšie s teplotami okolo 10 až 15 °C, zimné mesiace sú veľmi chladné s teplotami pod nulou.

5. Ako sa pohybovať medzi týmito miestami?
- Medzi Barilochom, El Calafate a Ushuaiou sú k dispozícii vnútrozemské lety, ktoré sú najrýchlejšou a najpohodlnejšou možnosťou.
- Ak preferujete cestovať iným spôsobom, môžete využiť aj autobusové prepravy, ktoré sú dostupné medzi týmito mestami.

6. Ako je to s bezpečnosťou v týchto oblastiach?
- Argentína má svoje zvláštnosti, ale všeobecne patrí k bezpečnejším krajinám v Latinskej Amerike. Aj tak je vždy dôležité byť ostražitý a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je napríklad dodržiavanie cestných značiek a nestrácanie z očí svoje cennosti.

Toto sú iba niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Argentíne a jej regióne Patagónia. V prípade ďalších otázok sa poraďte s miestnymi cestovnými agentúrami alebo použite spoľahlivé online zdroje.


Ubytovanie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentínska Patagónia je jedným z najkrajších a najpôsobivejších regiónov na svete. Svojou nádherou prírody a neopakovateľnými scenériami okúzľuje turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť Patagóniu, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v troch populárnych destináciách - Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche, známe aj ako argentínske Švajčiarsko, je malebné mesto nachádzajúce sa v Andách. Jeho charmantné uličky a rodinná atmosféra ho robia ideálnym miestom pre relaxačnú dovolenku. Okolie mesta je obklopené nádhernou krajinou s jazerami, horami a lesmi. Nachádza sa tu veľa rôznych hotelov a hostincov, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich preferencií a finančných možností. Niektoré hotely ponúkajú aj výhľad na jazero Nahuel Huapi, ktoré je jedným z hlavných ťahákov tohto regiónu.

El Calafate je ďalším ohromujúcim miestom v Patagónii. Je to malé mestečko pri západe Argentínskeho stredoseverského pohoria a je vstupnou bránou k najznámejšiemu ľadovcu v regióne - Perito Moreno. Ubytovanie v El Calafate je zamerané predovšetkým na turistov, ktorí sa chcú vydať na výlety do okolitej prírody. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi alebo pohostinnými hostinicami. Niektoré z nich sa nachádzajú aj blízko jazera Argentino, kde môžete sledovať a obdivovať plávajúce ľadovce a slávneho ľadovca Perito Moreno.

Ushuaia, známa ako najjužnejšie mesto na svete, je pre mnohých turistov výchozím bodom pre výlety do Antarktídy a za jedinečnými scenériami v Národnom parku Tierra del Fuego. Ubytovanie v Ushuaia je rozmanité a zahŕňa všetky možné typy - od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely. Niektoré hotely sa nachádzajú v centre mesta a ponúkajú úžasné výhľady na prístav a okolitú prírodu. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa ponořiť do jedinečnej atmosféry Patagónie, je tu aj možnosť ubytovania v horských chatách a stanových táboroch.

V regióne Patagónie sú aj ďalšie menšie dedinky a mestečká, ktoré majú svoje vlastné šarmy a ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, určite si užijete úžasnú prírodu a neuveriteľné výhľady, ktoré vám Patagónia ponúka.

Patagónia je miestom, ktoré vám vyrazí dych svojou krásou a jedinečnou atmosférou. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v Barilochi, El Calafate alebo Ushuaia, určite nebudete sklamaní z výberu vašeho ubytovania. Tieto destinácie ponúkajú rôzne možnosti ubytovania pre všetky typy cestovateľov. To všetko v kombinácii s majestátnou prírodou a fascinujúcou kultúrou robí ubytovanie v Patagónii nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentínska Patagónia je rozmanitá oblasť so zmenlivým počasím. Patagónia sa rozkladá na juhu Argentíny a Čile. Väčšina návštevníkov túži vidieť Bariloche, El Calafate a najjužnejší bod, Ushuaia. Každá z týchto lokalít má svoje špecifiká a zaujímavosti, sú však spojené svojím morským podnebím s teplotami, ktoré sa menia z roka na rok.

Bariloche je najväčšie mesto v Patagónii a má scenické okolie v Andách a mnoho jazier v oblasti. Počasie v Bariloche je nepredvídateľné. V lete môže byť teplé a slnečné s teplotami okolo 25°C. V zime môže byť zima a ľadová so snehovými zrážkami a teplotami až -5°C. Udržiava sa tu aktívna turistická sezóna počas celého roka, aj keď v zime sme v tejto oblasti prístupné len lyžovanie.

El Calafate je mesto umiestnené na juhu Patagónie a je známe pre svoj pohľad na najväčší ľadovec na svete, Perito Moreno. Počasie v El Calafate je chladné počas celého roka a letá sú krátke a miestne zimy sú dlhé. Teplota sa zvyčajne pohybuje medzi 0°C a 10°C s veľkými zmienami. Návštevníci by mali byť pripravení na chladné a veterné počasie, dokonca aj v lete a by sa mali oblečiť v teplom oblečení.

Ushuaia je najjužnejšie mesto na svete. Nachádza sa na ostrove Isla Grande de Tierra del Fuego a je populárne miesto návštevy počas letných mesiacov, keď sa počasie zlepšuje a priemerné teploty môžu dosiahnuť až 10°C. Zimy v Ushuaia sú extrémne studené a mrazivé s teplotami až -15°C. Návštevníci sa musia pripraviť na zimné počasie a majú na sebe teplé oblečenie a topánky, aby sa ochránili pred mrazom.

Všeobecne platí, že počasie v Patagónii je nepredvídateľné. Je to dôvod, prečo sa mnoho turistov rozhoduje navštíviť túto oblasť počas letných mesiacov, keď sú teploty príjemnejšie a lepšie pre aktivity v prírode a turistické aktivity. Návštevníci by si však mali uvedomiť, že aj v lete sa môže vyskytnúť zlé počasie a mohli by sa stretnúť s chladným a veterným počasím. Na druhej strane v zime sú dané lokality navštevovateľnejšie pre lyžovanie a v chlade sa dá očakávať celkom dobrá krajina. Oblečenie pri každej návšteve tejto oblasti by malo byť teplé, vetruodolné a pohodlné. Okrem teplých oblekov a návlekov proti chladu, môže byť dobré sa dokonca pripazdrať aj ku ľahkému plášti proti dažďu, ktorý môže prísť nezaplatenej v každej sezóne.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky