Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Arménsko Hovhannavank

Počasie Arménsko Hovhannavank


Hovhannavank je jedným z najstarších kláštorov v Arménsku a je jednou z veľkých turistických atrakcií tejto krajiny. Nachádza sa na vrchole kopca v južnej časti krajiny, v blízkosti mesta Ejmiadzin. Kláštor je obohnaný úchvatnou prírodou a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na okolitú krajinu, vrátane Arménskeho hoke.

Klima v tejto oblasti je kontinentálne, s teplými letami a chladnými zimami. Arménsko je známe pre svoje slnečné počasie a Hovhannavank nie je výnimkou. Letá sú teplé a suché, s teplotami sa pohybujúcimi sa medzi 25-35 °C. Slnečné lúče osvetľujú kláštor, čo mu dodáva ešte väčšiu krásu.

Zimy v tejto oblasti sú chladné a snežné. Teploty v zime sa môžu pohybovať od -5 do -10 °C. Sneženie je bežné, čo prispieva k vytváraniu malebných zimných scenérií. Hovhannavank v zime vyzerá ako kuriózny zasnežený hrad, ktorý priláka mnoho návštevníkov.

V jarných a jesenných mesiacoch je počasie v Arménsku miernejšie. Teploty sú príjemné, pohybujú sa medzi 15-25 °C. Tieto obdobia sú ideálne na návštevu Hovhannavank a okolitého prostredia, keďže príroda kvitne a farby sa prejavujú v celom ich lesku.

Nezávisle od ročného obdobia, Hovhannavank je vždy fascinujúci a vyhľadávaný cieľ v Arménsku. Jeho krásne umiestnenie a histórie ho robia jedným z najobľúbenejších miest v krajine. Turisti si môžu vychutnať prechádzku po kláštornom dvore, obdivovať architektúru a historické pamiatky, alebo len sedieť a relaxovať v príjemnom prostredí.

Ak sa rozhodnete navštíviť Hovhannavank, odporúča sa sledovať predpoveď počasia. Takto sa dá zabezpečiť, že sa vám podarí zažiť tú správnu atmosféru a krásne scenérie, bez ohľadu na ročné obdobie.


Dovolenka Arménsko Hovhannavank


Arménsko je bohaté na kultúru, históriu a krásne prírodné scenérie. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v krajine patrí kláštor Hovhannavank.

Kláštor Hovhannavank sa nachádza na juhu Arménska, v Araratskom údolí, asi 20 km od hlavného mesta Jerevanu. Tento kláštor patrí medzi najstaršie a najkrajšie stavebné pamiatky v Arménsku a má hlbové korene v histórii arménskeho národa.

Hovhannavank bol postavený v 4. storočí na počesť svätého Jána Krišťiteľa, ktorý v arménskej kultúre zohráva veľkú úlohu. Kláštor bol postavený na strmom skalnom útese, čo mu dodáva nádych tajomna a krásy. Hovhannavank je známy svojimi kamennými základmi a freskami, ktoré sú typické pre arménsku sakrálnu architektúru.

Pri návšteve kláštora Hovhannavank môžete obdivovať jeho majestátne stavby a kostoly, ktoré sú ukážkou arménskeho stavebného umenia. Kláštor je obklopený úchvatnou prírodou, zelenými lúkami a panoramatickými výhľadmi na Araratskú horu, ktorá sa tyčí v pozadí. Táto kombinácia histórie a prírody vytvára jedinečnú atmosféru, ktorá priťahuje turistov z celého sveta.

Okrem obdivovania kláštora a jeho architektúry si môžete vychutnať aj pokojné prechádzky po kláštornom areáli a objaviť skryté zákutia. V blízkosti kláštora sa nachádza aj múzeum, kde si môžete prezrieť vzácne artefakty a učiť sa o histórii regiónu.

Pre tých, ktorí majú záujem o duchovný aspekt, kláštor Hovhannavank ponúka možnosť účasti na náboženských obriadkoch a bohoslužbách. Môžete sa zapojiť do modlitieb a počúvať spev mníchov, čo je skutočne záživné a oddychové.

Ak máte radi turistiku, v okolí kláštora Hovhannavank je niekoľko peších trás, ktoré vám umožnia objaviť prírodné krásy Araratského údolia a okolitej krajiny. Môžete tiež navštíviť blízky okolitý kláštor Saghmosavank, ktorý je známy svojou jedinečnou polohou na okraji hlbokého kaňonu Kasakh.

Arménsko a kláštor Hovhannavank ponúkajú jedinečnú kombináciu kultúrneho dedičstva, prírodného krásy a spirituálneho zážitku. Ak plánujete dovolenku v Arménsku, nezabudnite zaradiť Hovhannavank na svoj zoznam miest, ktoré sa musíte navštíviť. Budete nadšení krásou kláštora a jeho okolia, a zároveň sa budete cítiť príjemne oddýchnutí od každodenného zhonu. Arménsko je skutočne skrytým pokladom a kláštor Hovhannavank je jedným z jeho najvzácnejších klenotov.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Hovhannavank


1. Kde sa nachádza Hovhannavank?
Hovhannavank sa nachádza v Arménsku, konkrétne v provincii Armavir.

2. Aká je história Hovhannavank?
Hovhannavank bol postavený v 4. storočí ako kláštor a škola. Bol postavený na mieste staršieho pohanského chrámu.

3. Aký je hlavný architektonický štýl Hovhannavank?
Hovhannavank je príkladom arménskeho stredovekého architektonického štýlu s tradíciou ranej arménskej architektúry.

4. Ktoré pamiatky sa nachádzajú v Hovhannavank?
V Hovhannavank sa nachádza hlavný kostol svätého Jána Krstiteľa, Bžniatounk a kaplnka svätého Štefana.

5. Je Hovhannavank stále funkčným kláštorom?
Áno, Hovhannavank je stále funkčným kláštorom a je domovom pre niekoľko mníchov.

6. Ako sa dostať do Hovhannavank?
Hovhannavank je prístupný autom a môže byť navštívený ako súčasť organizovanej alebo individuálnej cesty po Arménsku.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Hovhannavank?
Najlepší čas na návštevu Hovhannavank je počas jari a jesene, keď sú teploty príjemné a príroda je najkrajšia.

8. Je vstup do Hovhannavank voľný?
Áno, vstup do Hovhannavank je voľný, avšak dobrovoľné príspevky sú vítané na udržiavanie kláštora.

9. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Hovhannavank?
V blízkosti Hovhannavank sa nachádza kláštor Saghmosavank, kláštor Haghpat a historické mesto Echmiadzin.

10. Aké sú hlavné udalosti alebo slávnosti v Hovhannavank?
Hovhannavank hostí rôzne náboženské a kultúrne slávnosti, vrátane oslavy svätého Jána Krstiteľa a rôznych liturgií.


Ubytovanie Arménsko Hovhannavank


Ak hľadáte pokojné a scenické miesto na strávenie dovolenky v Arménsku, Hovhannavank by mohol byť pre vás ideálnou voľbou. Toto starobylé kresťanské kláštorisko sa nachádza na vrchole kopca v Arménskej vysočine, len 10 km juhozápadne od mesta Aštarak. Jeho nádherné prostredie a historický význam robia z Hovhannavanku obľúbenú turistickú atrakciu v krajine.

Hovhannavank bol postavený v 4. storočí na mieste, kde kedysi existovalo pohanské miesto uctievania. Kláštor získal svoje meno podľa svätého Jána Krstiteľa, ktorý je v Arménskej kresťanskej tradícií veľmi uctievaný. Hlavný kostol kláštora je zasvätený práve svätému Jánovi Krstiteľovi a je známy svojimi unikátnymi architektonickými prvkami.

Kláštorný areál sa skladá z niekoľkých budov, vrátane hlavného kostola, kaplnky, knižnice a kľaštorných celebov. Hlavný kostol je postavený v charakteristickej arménskej kresťanskej architektúre s vápencovou fasádou a okrasnými vkladmi. Jeho vnútro je zaujímavé svojimi freskami a drevenou sakristiou. Kaplnka je menšia, ale podobne nádherná s freskami a sklenenými mozaikami.

Okolo kláštora sa nachádza aj krásny krasový kanion s útesy a jaskyňami. Toto miesto je obľúbené medzi turistami milujúcimi prírodu a túru. Pri prechádzke po okolí môžete zažiť nádherné výhľady na okolitú krajinu a tiež sa naučiť viac o histórii a kultúre Arménie.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Hovhannavanku, nie je veľa možností v samotnom kláštore. Avšak v Aštaraku a okolitých dedinkách sú dostupné hotely a penzióny, kde si môžete rezervovať svoj pobyt. Odporúča sa dopredu si rezervovať, pretože táto oblasť je často navštevovaná turistami.

Celkovo, Hovhannavank je miestom značnej historického a kultúrneho významu v Arménsku. Jeho krásne prostredie a úžasná architektúra ho robia ideálnym miestom na návštevu pre všetkých milovníkov histórie a kultúry. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Arménsku, nezabudnite zahrnúť Hovhannavank do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť.


Letenka Arménsko Hovhannavank


Ak hľadáte zaujímavý cieľ pre dovolenku, Arménsko by mohlo byť tou správnou voľbou. Toto krajina nabíza návštevníkom mnoho miest a pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť. Jednou z takýchto pamiatok je Hovhannavank.

Hovhannavank je kláštor z 4. až 13. storočia a nachádza sa v Arménsku. Je umiestnený na úbočí kopca, z ktorého sa otvára nádherný výhľad na okolitú krajinu. Tento kláštor bol postavený v časoch, keď kresťanstvo čelilo ťažkej perzekúcii. Mal slúžiť ako útočisko pre kresťanské populácie z regiónu.

Hovhannavank sa skladá z troch chrámov. Najstarší z nich bol postavený v 4. storočí a nazvali ho svätá Krikorius. Zvyšok kláštora bol postavený v 13. storočí. Každý chrám má svoj jedinečný charakter a niektoré z ich častí sú pokryté nádhernými freskami.

Všetky tri chrámy sú postavené z kamenných blokov, ktoré boli dokonale prispôsobené krajine, v ktorej sa nachádzajú. Hovhannavank je mimoriadne dobre zachovalý a stále je tu dosť zaujímavej histórie, ktorú sa oplatí odhaliť. Budete si môcť prečítať o živote mníchov, ktorí tu kedysi žili, a naučiť sa o ich náboženskom živote.

Keďže Hovhannavank sa nachádza na kopci, návštevníci by si mali obuť pohodlné topánky a prispôsobiť svoj čas cesty na výstupu do kláštora. Doporučuje sa tiež navštíviť miesto počas neskorého večera alebo skoro rána, keď sa z výšin môžete tešiť na krásne západy slnka a východy slnka.

Ak plánujete dovolenku v Arménsku, navštívit Hovhannavank by mohlo byť úplne jedným z najzaujímavejších zážitkov. Letenky do Arménska sú teraz dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Neexistuje lepší čas na to, aby ste sa o tom presvedčili na vlastné oči. Do Arménska vás zavedú paciol.com, či prezrite sa po oinných leteckých prepravcoch.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky