Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Arménsko Jezero Sevan

Dovolenka Arménsko Jezero Sevan


Arménsko, krajina bohatá na históriu a kultúru, ponúka mnoho nádherných miest na navštívenie. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je určite jazero Sevan. Nachádza sa na východe Arménska a môže sa pochváliť krásnymi plážami, pôsobivou prírodou a historickými pamiatkami.

Jazero Sevan je najväčšie jazero v Kaukaze a jedno z najväčších alpských jazier na svete. Leží v nadmorskej výške 1 900 metrov nad morom, čo ho robí jedným z najvýšložiskovejších jazier na svete. Okrem toho je jazero Sevan tiež jedným z najhlbších jazier s maximálnou hĺbkou viac ako 80 metrov.

Jazero Sevan je známe svojou nádhernou modrou farbou a čistou vodou. Počas letných mesiacov sa stáva obľúbeným miestom pre rekreáciu a oddych pre domácich i zahraničných turistov. Na jazere sa nachádza niekoľko pláží, kde je možné sa kúpať, opaľovať sa alebo sa len relaxovať s krásnym výhľadom na okolitú prírodu.

Okrem plážového relaxu ponúka jazero Sevan aj množstvo možností na vodné športy. Môžete sa vybrať na plavbu lodou po jazere, vyskúšať si šnorchlovanie alebo potápanie v jeho čistej vode. V blízkosti jazera sa nachádza aj niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú arménsku kuchyňu s výhľadom na jazero.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a túžia po výlete mimo pláže, je okolie jazera Sevan ideálne miesto na túry a výlety. Okolo jazera sa nachádza niekoľko nádherných prírodných rezervácií, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady a skvelé prechádzky. Najznámejšou z nich je polostrov Sevan, ktorý je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Jazero Sevan je tiež bohaté na historické pamiatky. Na jeho brehoch sa nachádzajú niektoré z najstarších kláštorov v Arménsku, ktoré sú dôležitou súčasťou kultúrneho dedičstva krajiny. Najznámejším z nich je kláštor Sevanavank, ktorý sa nachádza na vrchole kopca s krásnym výhľadom na jazero. Kláštor bol postavený v 9. storočí a dnes je obľúbenou atrakciou pre turistov a návštevníkov.

Ak plánujete dovolenku v Arménsku, nezabudnite navštíviť jazero Sevan. Jeho nádherná príroda a historické pamiatky vás iste očaria. Bez ohľadu na to, či si vyberiete oddych na pláži, športové aktivity alebo objavovanie okolia, jazero Sevan je miestom, kde si užijete príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Arménsko Jezero Sevan


Arménsko je známe svojimi krásnymi jazerami a riekami a Jezero Sevan je jedným z najkrajších z nich. Sevan sa nachádza na východnej časti Arménska a je najväčším jazerom v kraji Kaukazu.

Počasie v Jezere Sevan má výrazné sezónne zmeny. Letá sú teplé a suché, s priemernou teplotou 25 stupňov Celzia. Počas noci teplota klesá na približne 15 stupňov. V lete je jazero Sevan ideálny miestom na kúpanie a vodné športy.

Jeseň prichádza v októbri a teploty začínajú klesať. Príjemné jesenné počasie trvá až do začiatku novembra. V zimných mesiacoch, kedy teploty klesajú pod nulu, jazero Sevan zamrzá a dáva miestu na zimné aktivity ako sánkovanie, korčuľovanie, či bežky.

V marci sa začína jarné obdobie, prvé hniezdenie vtákov a prvé nahlásené kúpanie. V tomto období, teploty sa začínajú zvyšovať a voda začína roztápať.

Ak hľadáte miesto súčasne plné krás a zážitkov, jazero Sevan ponúka mnoho možností počas celého roka. Ak vám nevadí chladnejšie počasie zimy, môžete vyskúšať zimný dovolenkový relax a zábavu v Arménsku. Ak sa rozhodnete navštíviť Jezero Sevan počas leta, oceníte osvieženie vody a krásnu scenériu, ktorá včetne vysokých horských vrchov robí z tejto lokality turisticky vyhľadávané miesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Jezero Sevan


1. Kde sa nachádza jazero Sevan v Arménsku?
Odpoveď: Jazero Sevan sa nachádza v Arménsku v provincii Gegharkunik.

2. Aké je rozloha jazera Sevan?
Odpoveď: Rozloha jazera Sevan je približne 940 km².

3. Aká je maximálna hĺbka jazera Sevan?
Odpoveď: Maximálna hĺbka jazera Sevan je 95 metrov.

4. Aký je priemerný výškový rozdiel medzi hladinou jazera a okolitým terénom?
Odpoveď: Priemerný výškový rozdiel je približne 1 900 metrov.

5. Je jazero Sevan sladkovodné alebo slané?
Odpoveď: Jazero Sevan je sladkovodné.

6. Aká je populárna aktivita turistov na jazere Sevan?
Odpoveď: Populárnou aktivitou turistov na jazere Sevan je plávanie a vodné športy.

7. Sú na jazere Sevan k dispozícii ubytovacie možnosti pre turistov?
Odpoveď: Áno, okolo jazera Sevan je množstvo hotelov a rekreačných zariadení pre turistov.

8. Aká je najlepšia doba na návštevu jazera Sevan?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu jazera Sevan je obdobie od jari do jesene.

9. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v okolí jazera Sevan?
Odpoveď: V okolí jazera Sevan sa nachádzajú kláštory, ako napríklad Sevanavank a Hayravank, ako aj krásna príroda a hory.

10. Je možné v okolí jazera Sevan vyskúšať tradičnú arménsku kuchyňu?
Odpoveď: Áno, v okolí jazera Sevan je množstvo reštaurácií, kde si turisti môžu vyskúšať tradičnú arménsku kuchyňu.


Letenka Arménsko Jezero Sevan


Arménsko je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, starobylými kláštormi a scenickou prírodou. Jedným z najkrajších miest, ktoré si turisti nemôžu nechať ujsť, je jazerom Sevan. Ak sa rozhodnete navštíviť Arménsko a jazero Sevan je na vašom zozname, je to výborná voľba.

Jezero Sevan je najväčšie jazero v Arménsku a jedno z najväčších vysokej nadmorskej výške na svete. Nachádza sa vo východnej časti krajiny, asi 60 km severovýchodne od hlavného mesta Jerevan. Toto krásne jazero sa nachádza na nadmorskej výške 1 900 metrov a je obklopené nádhernými horami, čím vytvára fascinujúce scenérie.

Jazero Sevan je obľúbenou rekreačnou destináciou pre domácich aj zahraničných návštevníkov. Jeho prírodná krása a pokojné prostredie ho robia ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Môžete si vybrať z rôznych pláží, kde si môžete užívať slnko a teplé počasie. Niektoré z pláží majú aj rôzne vodné športové aktivity, ako je napríklad vodné lyžovanie a paragliding, čo pridáva adrenalín do vášho dovolenkového zážitku.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je možné vziať si loď a preskúmať jazero. Môžete sa vydať na rybolov alebo jednoducho sa plaviť po jazere a vychutnávať si krásne scenérie a čerstvý vzduch. V blízkosti jazera sa tiež nachádzajú niektoré malé ostrovy, ktoré stoja za to objaviť. Najviac známy je kláštor Sevanavank, ktorý sa nachádza na polostrove na jazere. Tento starobylý kláštor ponúka nádherný výhľad na jazero a jeho okolie.

Okrem toho, v blízkosti jazera Sevan sa nachádza aj dedina Sevan, ktorá je ďalšou zaujímavou atrakciou. Môžete sa prejsť jej uličkami a obdivovať starobylú architektúru, a tiež ochutnať miestne jedlá a tradičné arménske bary s čerstvými lahôdkami.

Ak plánujete návštevu Arménska, nezabudnite zaradiť jazero Sevan medzi miesta, ktoré chcete navštíviť. Pobyt na tomto úchvatnom jazere vám poskytne obrovské množstvo krásnych zážitkov a dokáže vám ukázať, prečo je Arménsko známe svojou nádhernou prírodou. Nech už ste milovníkmi prírody, dobrodruhov alebo typom ľudí, ktorí sa radi jednoducho oddýchnu a užívajú si scenériu, jazero Sevan vám ponúkne všetko, čo hľadáte.


Ubytovanie Arménsko Jezero Sevan


Arménsko je bohaté na nádherné jazerá a jedno z najkrajších jezíer v tejto krajine je Jezero Sevan. Nachádza sa vo východnej časti Arménska, asi 60 km od hlavného mesta Jerevan. Je to najväčšie jazero v krajine a jedno z najväčších alpských jazier na svete.

Jezero Sevan je známe svojou jasnou modrou vodou a malebným okolitým prostredím. Je situované v nadmorskej výške 1900 metrov, čo dáva jazeru neopakovateľnú atmosféru. Jedným z najobľúbenejších miest na brehu jazera je Sevanská pláž, kde návštevníci môžu relaxovať a vychutnávať si krásne scenérie. Do jazera sa dá plávať a vyskúšať si rôzne vodné športy.

Aby ste mohli na tomto malebnom mieste stráviť viac času, je nevyhnutné ubytovanie. Na brehu Jazera Sevan je množstvo možností ubytovania, ktoré uspokoja každého návštevníka. Od luxusných rezortov po bezplatné kempy, je tam niečo pre každý rozpočet.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z rôznych hotelov s nádherným výhľadom na jazero a adaptovaných na potreby návštevníkov. Tieto hotely ponúkajú prvotriedne služby, vrátane wellness centier, reštaurácií a bazénov.

Pre tých, ktorí preferujú niečo cenovo dostupnejšie, sú tam aj rôzne penzióny a súkromné apartmány, ktoré sú dobre vybavené a ponúkajú ubytovanie za prijateľnú cenu. Zažijete tu pohostinnosť miestnych ľudí a dostanete skutočný pohľad na kultúru a život v Arménsku.

Pre dobrodruhov a prírodovcov sú k dispozícii aj kempy. Tieto ubytovacie zariadenia sú obľúbené medzi mladými ľuďmi a tými, ktorí sa chcú maximálne priblížiť k prírode. Môžete si zobrať svoj vlastný stan a utáboriť sa v nádhernom prostredí s výhľadom na jazero.

Vďaka rôznorodému ubytovaniu si každý návštevník Jazera Sevan môže vybrať to, čo najlepšie vyhovuje jeho predstavám a rozpočtu. Nezáleží na tom, či preferujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo prírodné kempy - Jezero Sevan vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a krásne spomienky.

Jezero Sevan je skutočne jedinečné miesto, kde môžete nájsť pokoj a pokoj od rušného mestského života. Nebeské modré vody, okolité hory a čerstvý vzduch vytvárajú ideálne prostredie pre oddych a relaxáciu. Bez ohľadu na to, ako dlho na tomto nádhernom mieste strávite, budete určite chcieť zostať dlhšie a znova ho navštíviť. Jezero Sevan je skutočnou perličkou Arménska a mieste, ktoré si zaslúži vašu návštevu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky