Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Arménsko Lastiver

Počasie Arménsko Lastiver


Arménsko je krajina s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a rôznorodým počasím. Jedným z najkrajších miest v Arménsku, kde možno zažiť zaujímavé poveternostné podmienky, je Lastiver.

Lastiver je malebná a neopísateľne krásna dolinka v Arménsku. Nachádza sa v provincii Tavuš východne od hlavného mesta Jerevanu. Toto miesto je známe hlavne pre svoje úchvatné prírodné jazerá, impozantné kopce a zelené údolia. Pokiaľ ide o počasie v Lastiveri, je tu kombinácia horského podnebia s miernym až teplým letom a chladným zimným obdobím.

Leto v Lastiveri je príjemné a slnečné. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20°C do 30°C, čo je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vydať na túry a objavovať krásy tejto oblasti. Prírodné jazerá a potoky, ktoré tu nájdete, poskytujú osvieženie a sú perfektným miestom na relax a rekreáciu. V lete môžete taktiež zažiť miestne festivaly a kultúrne podujatia, ktoré dodávajú tejto oblasti ešte väčší šarm.

Zimné obdobie v Lastiveri je chladné a má veľký potenciál na sneženie. Teploty klesajú na -10°C až -15°C, čo vytvára ideálne podmienky pre zimné športy a aktivity. Oblasti pohoria Tavuš je známe svojimi lyžiarskymi strediskami a ponúka vynikajúce možnosti na lyžovanie, snowboarding a iné zimné športy.

Jar a jeseň v Lastiveri majú tiež svoje čaro. Teploty sú v týchto ročných obdobiach miernych, s priemernou teplotou okolo 15°C. Práve tieto obdobia sú tiež ideálne pre turistov, ktorí chcú objavovať prírodu a vychutnať si krásu jesenej zmeny listov a kvitnúcich kvetov.

Lastiver je miesto, kde si každý nájde niečo, čo ho nadchne. Jeho bohaté a rozmanité počasie dodáva krajine osobitú atmosféru, ktorá pôsobí na turistov i miestnych obyvateľov. Nech už budete navštevovať toto miesto v lete, zime, jari alebo na jeseň, Lastiver vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a veľa krásnych prírodných scenérií.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného stresu a zažiť prírodu v jej najčistejšej podobe, Lastiver je ideálnou voľbou. Pokiaľ máte radi prechádzky, túry, jazdu na bicykli alebo jednoducho len sedenie pri prírodnej vode a relax, určite oceníte toto miesto vyhľadávané turistami z celého sveta. Načerpajte energiu zo slnečného leta, obdivujte farebné lístie na jeseň, zrelaxujte sa na piesku pri jazerách alebo ochutnajte miestne jedlá v jednej z miestnych reštaurácií. Lastiver vo vás zanechá nezabudnuteľný dojem a túžbu prísť sem znova.


Dovolenka Arménsko Lastiver


Arménsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií. Jedným z najkrajších a najexotičtějších miest na dovolenku v Arménsku je oblasť Lastiver.

Lastiver je údolie nachádzajúce sa v pohorí Dilidžan na severovýchode Arménska. Toto údolie si získalo veľkú popularitu medzi turistami vďaka svojej nádhernej prírode, typickým skalným útvarom a jaskyniam. Lastiver je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vydať na dobrodružnú cestu a skrášliť si dovolenku obdivovaním úchvatnej prírody.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lastiver, musíte si urobiť krátku, ale zároveň náročnú trekkingovú cestu. Cesta začína v dedine Yenokavan, odkiaľ sa dostanete k údoliu a jaskyniam v Tavushskom národnom parku. Počas cesty budete musieť prekonať strmé kopce a prejsť cez niekoľko riečok, ale vaše úsilie bude odmenené úžasnými výhľadmi a prírodnými divami.

Cesta vas zavedie do jaskýň Lastiver, ktoré sú jednými z najkrajších jaskýň v Arménsku. Jaskyne sú pomenované podľa riečky, ktorá tadiaľ preteká. Sú tu jaskyne nazvané Lastiver 1, 2 a 3. Každá jaskyňa má svoje jedinečné čaro a každú môžete navštíviť. Jaskyne Lastiver 1 a 2 sú otvorené pre verejnosť a turisti môžu navštíviť úchvatnú podzemnú krajinu so stalaktitmi a stalagmitmi, ktoré vytvárajú fascinujúce formy.

Lastiver 3 je jaskyňa, ktorá je v súčasnosti viac charakteristická ako podzemná chata pre turistov. Je tu možnosť prenocovania, čo vám umožní zažiť unikátnu noc v podzemí. Určite to bude nezabudnuteľný zážitok.

Okrem jaskýň Lastiver je tu ešte mnoho ďalších vecí, ktoré môžete v tejto oblasti vidieť a robiť. Môžete stráviť deň prechádzajúcí sa okolo vodopádov, vychutnať si piknik na brehu rieky a navyše mačkať rôzne horské aktivity, ako je skalolezectvo alebo turistika.

Okolie Lastiver je tiež známe svojou divokou faunou. Môžete tu vidieť vzácne vtáky, zvieratá a dokonca aj medvede, takže je to ideálne miesto pre milovníkov prírody a fotografov.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde by ste mohli stráviť čas v prírode a objavovať skvosty, tu je pre vás Lastiver v Arménsku. Táto jedinečná oblasť vám poskytne možnosť zažiť dobrodružstvo a obdivovať úchvatnú prírodnú krásu. Neďaleké pralesy, riečky a vrcholy hôr sú pripravené vás privítať a ponúknuť vám nezabudnuteľný zážitok z dovolenky.


Ubytovanie Arménsko Lastiver


Ak hľadáte nádherné miesto na relax a oddych, ktoré je zároveň plné miestneho koloritu, mali by ste určite navštíviť Arménsko a zastaviť sa v malebnej dedinke s názvom Lastiver. Táto obec v Arménsku je známa hlavne pre svoje krásne prírodné scenérie a výborné ubytovanie pre turistov.

Lastiver je malá dedinka nachádzajúca sa v blízkosti veľkého mesta Dilidžan v provincii Tavuš. To je oblast plná lesov a kopcov s nádhernými výhľadmi. Ubytovanie tu je zvyčajne vo forme chatiek či apartmánov, ale môžete si vybrať aj z luxusnejších hotelov.

Lastiver má niečo pre každého. Okolie dedinky ponúka krásnu prírodnú scenériu, kam sa môžete vybrať na prechádzku alebo na turistiku a totálne si oddýchnuť od každodenného zhonu. Lastiver je obklopený krásnou pralesníckou krajinou, ktorá je plná prekrásnych vodopádov a jazeriek. Turisti, ktorí sa rozhodli navštíviť toto miesto, sa vrátia domov s novou energiou, ktorá im poskytne úľavu od každodenného stresu.

V podstate existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Lastiveru z Dilidžanu. Môžete si prenajať taxík alebo si prenajať auto, ak máte povolenie na jazdu. Najjednoduchšou cestou však býva prechádzka, ktorá trvá asi 2 hodiny a nepožaduje žiadne poplatky.

Ubytovanie v Lastiveri je k dispozícii pre každého. Miestne hotely a chatky sú zvyčajne cenovo dostupné a ponúkajú základné pohodlie pre turistov. Tu si môžete zvoliť medzi rôznymi druhmi ubytovania, v závislosti od vašich potrieb. V každom prípade však na vás čaká krásny a pokojný pobyt v nádhernom prostredí.

Celkovým verdiktom je, že Lastiver v Arménsku je miestom, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť, ak hľadáte romantické a pokojné miesto, kde si užijete krásnu prírodu a miestne kolority. V Lastiveri sa určite budete cítiť ako doma a nebudete sa chcieť vrátiť domov. Preto neváhajte a navštívte toto nádherné miesto v Arménsku ešte dnes.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Lastiver


1. Aká je poloha Lastiveru v Arménsku?
Lastiver sa nachádza v Arménsku v provincii Tavuš, konkrétne blízko obce Yenokavan.

2. Ako sa dostanem do Lastiveru?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Lastiveru, je cestovanie autom alebo taxíkom z hlavného mesta Jerevanu. Cesta trvá približne 2-3 hodiny.

3. Čo je Lastiver?
Lastiver je turistická oblasť nachádzajúca sa v arménskom pohorí Dilijan. Je známa svojimi krásnymi vodopádmi, skalnými jaskyňami a scenickou prírodou.

4. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu Lastiveru?
Najlepší čas na návštevu Lastiveru je od jari do jesene, od marca do októbra. V tomto období je počasie najpriaznivejšie a môžete si vychutnať scenickú krásu tejto oblasti.

5. Aké aktivity ponúka Lastiver?
Lastiver je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí sa radi venujú horským túram, turistike a pozorovaniu vtákov. Môžete si tiež vychutnať prechádzky okolo vodopádov a objaviť skryté jaskyne v okolí.

6. Existuje ubytovanie v Lastiveru?
Áno, existuje niekoľko možností ubytovania v okolí Lastiveru. Môžete si zarezervovať hotel alebo chatu v blízkom meste Yenokavan.

7. Je potrebné platiť vstupné do Lastiveru?
Áno, na vstup do Lastiveru sa vyberá vstupné. Presná suma sa môže líšiť, preto odporúčame si zistiť aktuálne informácie pred návštevou.

8. Aké ďalšie atrakcie sú v okolí Lastiveru?
V blízkosti Lastiveru sa nachádzajú ďalšie turisticky atraktívne miesta, ako napríklad priehrada Azat, kláštor Haghartsin a Dilijan Národný park.

9. Aké je odporúčané oblečenie a obuv pre návštevu Lastiveru?
Odporúčame si obliecť vrstvové oblečenie vhodné pre horúce a chladné počasie. Tiež by ste mali mať pevnú obuv, ktorá je vhodná na túry a treking.

10. Môžem si vziať piknikový obed s sebou do Lastiveru?
Áno, môžete si pripraviť piknikový obed a zážitok si vychutnať v prírode. Avšak dôkladne si zabaľte odpadky a nepoškodzujte životné prostredie.


Letenka Arménsko Lastiver


Lastiver je prekrásne údolie nachádzajúce sa v Arménsku, ktoré je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú užiť nezabudnuteľnú prírodu a krásne vodopády. Ak sa chystáte na dovolenku do Arménska a chcete objaviť nevedené kúty tejto krajiny, potom Lastiver je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať zo svojho zoznamu.

Ako sa dostať do Lastiveru?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Lastiveru, je letecky. Arménsko má mnoho letísk, ktoré spoľahlivo poskytujú prepravu z iných krajín. Našťastie pre nás, letenka do Arménska môže byť celkom dostupná a dokonca aj výrazne lacnejšia ako niektoré iné turistické krajiny.

Z Bratislavy sa do Jerevanu letia priame lety už za 100 eur a z Viedne za 200 eur. Po prílete do letiska v Jerevane je potrebné ísť do mesta a odtiaľ ďalej k autobusovej stanici. Z autobusovej stanice sú k dispozícii autobusové spoje do Díldizy, kde sa nachádza výchoziskové miesto pre túru do Lastiveru.

Túra do Lastiveru

Po príchode do Díldizy začína nezabudnuteľná túra do údolia Lastiver. Cesta do údolia sa však nezaobíde bez trochy namáhajúcich pretvárajúcich stúpaní a klesaní. Trasa je však dobre značená a je možné ju absolvovať s miernou fyzickou kondíciou a adekvátnou turistickou výbavou.

Cesta k údoliam Lastiver vedie pomedzi stromy a cez skalnaté strmé cesty. Vhodné topánky a ochranné oblečenie sú dôležité, pretože krajina počas chôdze ponúka prekrásne scenérie, ale aj niekoľko nebezpečných momentov. Počas prechodu sa vyplatí pamätať na pitný režim, pretože turistická trasa má približne 10 kilometrov a môže trvať približne 3 hodiny.

Po príchode do údolí Lastiver budú turisti odmenení prekrásnymi scenériami vodopádov a kaskád, ktoré sa nachádzajú vôkol nich, a to všetko v sebestačnom prostredí. V tomto prírodnom raji je možné tiež prenocovať, pretože v údolí Lastiver sa nachádza mini kemp s potrebnými zariadeniami.

Takto, letenka do Arménska môže byť skvelou investíciou do zážitkov a nezabudnuteľných momentov. Príroda v Lastiveri by mala byť na zozname každého, kto chce zachytiť krásu Arménska za každú cenu. Tak neváhajte a zarezervujte si svoju letenku do Arménska ešte dnes a odíďte do údolia Lastiver, kde nájdete prírodný ráj na zemi.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky