Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Arménsko Selim Pass

Letenka Arménsko Selim Pass


Selim Pass je jedným z najkrajších a najbujnejších miest v Arménsku, známym svojou rôznorodosťou prírody a nádherným výhľadom. Nachádza sa v Arménskych vrchoch na nadmorskej výške 2 410 metrov a je dôležitým prechodom cez hory, spojujúcimi Zevan a Vardeny.

Pre mnoho turistov je Arménsko Selim Pass dôležitým miestom na návštevu, hlavne vďaka jeho úžasne malebným výhľadom. Počas cesty cez prechod môžete obdivovať majestátnu horskú krajinu plnú zelene, kvetov a horských vrcholov. Výhľad je tak očarujúci, že na chvíľu zabudnete na všetko ostatné a budete sa považovať za súčasť tejto nádhery.

Okrem svojej scenérie je Selim Pass známy aj svojou historickou dôležitosťou. Na tomto mieste sa nachádza starodávny Selim Karavansaray, ktorý bol postavený v 14. storočí počas obdobia Karakanidov. Tento karavanseraj slúžil ako obchodné a kultúrne centrum pre karavány, ktoré prechádzali cez túto časť Arménska. Dodnes je toto histórické miesto dobre zachované a je využívané turistami na prehliadky a ako zastávka na ich cestách cez túto oblasť.

Ďalším zaujímavým aspektom Selim Pass je jeho miesto vo Vaseline Historic and Cultural Reserve. Toto územie je známe tým, že sa tu nachádzajú rôzne archeologické a historické pamiatky. Mnohé z týchto pamiatok sú len pár minút od Selim Passu a turisti ich môžu preskúmať a objaviť bohatú históriu a kultúru Arménska.

Pre cestovateľov, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, je Selim Pass ideálnym miestom na turistiku a chodníkové trate. Svojou zhýčkanou krajinou a nádhernými výhľadmi ponúka túžobám viac ako len obyčajná prechádzka. Môžete si zvoliť medzi rôznymi trasami, od miernych až po náročné, a preskúmať okolitú prírodu a zákutia nádhernej Arménskej prírody.

Arménsko Selim Pass je oblasťou bohatou na kultúru, históriu a prírodu. Jeho úžasná scenéria a historická hodnota ho robia obľúbeným miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú jedinečný zážitok. Ak sa chystáte navštíviť Arménsko, nezabudnite zahrnúť Selim Pass do svojho itinerára a zažite jeho krásu a pôvab sami.


Počasie Arménsko Selim Pass


Selim Pass je dôležitým miestom v Arménsku, ktoré nie je iba kľúčovým geografickým bodom, ale aj miestom s veľmi zaujímavým počasím. Toto nádherné miesto je známe svojou živou históriou, malebnou scenériou a častými změškanými podnebnými podmienkami.

Počasie na Selim Pass je značne premenné a závisí od ročného obdobia. V lete je tu relatívne teplé a suché počasie so slnkom, avšak mierne veterné. Teploty sa pohybujú okolo 20°C a miestami môžu dosiahnuť až 30°C. Preto je tu hojná návštěvnosť turistov, ktorí prichádzajú počas tohto obdobia, aby si vychutnali krásu prírody a prechádzky po okolí.

Jesenné počasie je na Selim Pass o niečo nestálejšie a chladnejšie. Teploty začnú klesať až na 10°C a s pribúdajúcimi týždňami zostávajú na konštantnej nižšej úrovni. V tomto období tu môže byť prítomná aj dažďová sezóna, čo môže znamenať niekoľko daždivých dní. Napriek tomu mnoho turistov prichádza aj v tejto dobe, aby si užili jesennú atmosféru a obdivovali zmenu farieb listov stromov.

V zime sa počasie na Selim Pass dramaticky mení. Toto miesto sa stáva zasneženým rájem so strmými svahmi pokrytými bielou pevnou vrstvou. Teploty klesajú pod bod mrazu a teplotné extrémy sa pohybujú od -10°C do -20°C. Silné vítry a sneženie majú vplyv na cestovanie na prechode a často vedú k uzavretiu ciest. Napriek tomu, pre mnoho dobrodruhov a milovníkov zimných športov je toto miesto ideálnym cieľom na lyžovanie, sáňkovačku a túry v snehovej krajine.

Na jar sa počasie na Selim Pass opäť mení. Po zime a mrazivej zime prichádza oživenie prírody. Teploty začínajú stúpať a zmeny sú znovu videné vo farebnosti rastlín. Toto je tiež obdobie, keď prichádzajú dažde, ktoré napomáhajú prebudeniu rastlín a príprave pôdy na nový rast.

Selim Pass je miestom, kde je možné zažiť rôzne podnebné podmienky a krásu prírody. Bez ohľadu na ročné obdobie je tento prechod Arménska stále fascinujúcim miestom na návštevu, kde sa môžete pripojiť k histórii a obdivovať ohromujúce scenérie.


Ubytovanie Arménsko Selim Pass


Arménske Selim Pass je jedným z najkrajších miest na Arménskom vrchu. Nachádza sa na ceste medzi mestami Jerevan a Gjumri a ponúka jedinečný pohľad na okolitú krajinu. Tento historický a turistický oázis je známy nielen svojou krásou, ale aj svojim starovekým mostom a kláštorom.

Selim Pass leží na nadmorskej výške 2 410 metrov a je najvyšším bodom cesty Armeniya M14, čo robí z neho jeden z hlavných prechodov medzi Arménskom a Gruzínskom. Cesta na Selim Pass je náročná, avšak napriek svojej náročnosti odhaľuje nádherné výhľady na hory, údolia a jazerá, ktorých je v tejto oblasti hojne.

Najväčšou atrakciou Selim Pass je jeho historický most, známy ako Selimov Most. Táto stavba pochádza z 14. storočia a je jediným dochovaným mostom svojho druhu v Arménsku. Most slúžil ako dôležitá križovatka pre obchodné trasy medzi Arménskom a Gruzínskom. Jeho zachovanosť po tak dlhú dobu je dôkazom o skvelej konštrukcii a kvalite tejto stavby.

V blízkosti Selimovho mostu sa nachádza aj kláštor Selim. Tento kláštor je ukážkou arménskeho stredovekého kláštora, ktorý bol postavený v 13. storočí. Kláštor sa nachádza na skalnatom vrchu a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Mnohí návštevníci sem prichádzajú hľadať pokoj a zároveň objaviť históriu Arménska.

Okrem týchto historických pamiatok je Selim Pass tiež obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať prírodu a krásu Arménskeho vrchu. V okolí je možné vyskúšať turistiku, horské bicykle, rybolov a dokonca aj lyžovanie v zimných mesiacoch. Okolie Selim Pass je tiež známe svojou faunou a flórou, čo láka prírodovedcov a fotografov.

Pre turistov, ktorí plánujú navštíviť Selim Pass, je možné nájsť niekoľko ubytovacích možností v blízkosti tejto lokality. K dispozícii sú hotely, penzióny a chalupy, ktoré ponúkajú výhľad na Selim Pass a jeho okolie. Vybrané ubytovacie zariadenia poskytujú pohodlné a kvalitné služby a v prípade chýbajúcej miestnosti je možné ubytovať sa aj v neďalekom meste.

Navštíviť Selim Pass je nezabudnuteľným zážitkom pre turistov, ktorí majú záujem o históriu, prírodu a krásu vysokohorskej krajiny. Jeho nádherné scenérie a historické pamiatky ho robia ideálnym miestom pre oddych a objavovanie. Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré kombinuje históriu a krásu prírody, tak Selim Pass je tou správnou voľbou.


Dovolenka Arménsko Selim Pass


Arménsko je malebná krajina s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest, ktoré môžete navštíviť, je Selim Pass. Táto oblasť je známa svojimi horskými scenériami, historickými pamiatkami a príležitosťami na turistiku a outdoorové aktivity.

Selim Pass sa nachádza na ceste z hlavného mesta Jerevanu do malého mesta Vardenis. Má nadmorskú výšku viac ako 2400 metrov a ponúka impozantné výhľady na okolité hory a doliny. Jedným z najvýznamnejších a historicky najdôležitejších aspektov Selim Pass je starodávna karavanská cesta, ktorá cez ňu prechádzala. Táto cesta, známa ako Arménsky šľachtický armavír, bola hlavnou obchodnou trasou v stredoveku a predstavovala križovatku medzi Áziou a Európou.

Pri návšteve Selim Pass môžete navštíviť aj niekoľko historických pamätihodností. Jedným z nich je Selim Caravanserai - staroveká budova, ktorá slúžila ako zastávka pre obchodných karavanovodov. Táto karavanserai, postavená v 14. storočí, je jedinou dobre zachovanou budovou tohto druhu v Arménsku.

Okrem toho môžete aj túrať po okolí a objavovať nádhernú prírodu a horské terény v okolí Selim Pass. Návštevníci tu nájdu množstvo turistických chodníkov a výletov, ktoré viedu cez zelené lúky, krásne horské jazerá a strmé kopce. Túra k jazeru Azhdahak je osobitným zážitkom, pretože ponúka úchvatné výhľady na okolité vrcholy hôr a kristálovo čisté vody jazera.

Selim Pass je tiež ideálne miesto na piknik alebo kempovanie v prírode. Môžete sa tu vydávať na piknik s miestnymi pochutinami a obdivovať krásu okolitej prírody. Ak ste dobrodruh, môžete si dokonca vziať stan a prespať pod hviezdami.

Ak plánujete navštíviť Arménsko a hľadáte miesto s krásnou prírodou a historickým významom, Selim Pass je ideálna voľba. Táto malebná oblasť vás očarí svojou divokou prírodou a rozmanitými turistickými možnosťami. Nech už ste milovníkom histórie, prírodným nadšencom alebo jednoducho hľadáte miesto na relax, Selim Pass vám poskytne všetko, čo potrebujete.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Selim Pass


Najčastejšie otázky a odpovede o Arménskom Selim Pass:

1. Čo je Arménsky Selim Pass?
Arménsky Selim Pass je horský prechod v Arménsku, ktorý sa nachádza v pohorí Sévan v provincii Gegharkunik.

2. Aká je nadmorská výška Arménskeho Selim Pass?
Nadmorská výška prechodu Selim je približne 2 410 metrov nad morom.

3. Aká je história Arménskeho Selim Passu?
Arménsky Selim Pass je historická cesta, ktorá pochádza z 14. storočia a slúžila ako dôležitá obchodná trasa medzi Arménskom a Perziou.

4. Je Arménsky Selim Pass prístupný celoročne?
Nie, Arménsky Selim Pass je prístupný iba počas letných mesiacov, pretože zima v tejto oblasti prináša silné snehové záveje a nízke teploty.

5. Aké je Arménske Selim Lake?
Arménsky Selim Lake je jazero na Arménskom Selim Pass, ktoré je známe svojou scenériou a je populárnym miestom na fotografovanie.

6. Sú v blízkosti Arménskeho Selim Passu nejaké pamiatky?
Áno, v blízkosti Arménskeho Selim Passu sa nachádza kláštor Selim, ktorý je zahrnutý na zozname svetového dedičstva UNESCO a je vyhľadávanou turistickou atrakciou.

7. Ako sa dostanem na Arménsky Selim Pass?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Arménsky Selim Pass, je automobilom alebo turistickou trasou. Môžete si tiež najať miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou.

8. Aké sú aktivity, ktoré môžem vykonávať na Arménskom Selim Pass?
Na Arménskom Selim Pass môžete robiť turistiku, fotografovať scenériu, navštíviť kláštor Selim a skúsiť tradičné arménske jedlá a nápoje v miestnych reštauráciách.

9. Aké je počasie na Arménskom Selim Pass?
Počasie na Arménskom Selim Pass môže byť chladné a veterné aj v letných mesiacoch. Je vhodné sa obliecť do teplej vrstvenej oblečenia a mať so sebou veternú čiapku a ochranný krém proti slnečnému žiareniu.

10. Je potrebný niektorý špeciálny povolenie na návštevu Arménskeho Selim Passu?
Nie, nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie na návštevu Arménskeho Selim Passu. Je však dôležité mať platný cestovný pas a súhlasiť s miestnymi zákonnými predpismi a pravidlami.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky