Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Azerbajdžan Národný park Altyaghach

Počasie Azerbajdžan Národný park Altyaghach


Azerbajdžan je fascinujúca krajina s bohatou históriou a prírodnými pokladmi. V rámci tohto nádherného krajinného zázemia sa nachádza aj Národný park Altyaghach, ktorý ponúka návštevníkom jedinečné a pôsobivé zážitky.

Národný park Altyaghach, nachádzajúci sa na západnom pobreží Kaspického mora, je považovaný za jednu z najstarších oblastí ochrany prírody v Azerbajdžane. Tento impozantný park bol založený v roku 1988 s cieľom chrániť unikátnu a vzácnu faunu a flóru túto oblasť. Zaujímavosťou je, že národný park Altyaghach je domovom viac ako 150 zriedkavých druhov rastlín, zvierat a vtákov.

Počasie v Národnom parku Altyaghach je typické pre jeho geografickú polohu s miernym kontinentálnym podnebím. V lete sú teploty prijemné a príjemné, s teplou a slnečnou atmosférou. Priemerná teplota v júni a júli dosahuje približne 25°C, ale v niektorých dňoch môže vzostúpiť aj na vyššie hodnoty. Tieto teplotné podmienky v lete priláka mnoho ľudí, ako aj vtákov a inú divočinu, čo robí z parku Altyaghach ideálne miesto na jarné a letné výlety.

Jeseň je v parku tiež čarovná, s múdrymi oranžovými a žltkastými odtieňmi lístia, ktoré padajú zo stromov. Teploty v priebehu jesene sú mierne a príjemné, pohybujú sa medzi 15°C a 20°C, čo je ideálna doba na to, aby ste si užili prírodu a prechádzky po parku.

Zima v Národnom parku Altyaghach prináša chladnejšie teploty, priemerne okolo 5°C, s občasnými prívalmi snehu. Aj keď to môže byť studené obdobie, zimným mesiacom chýbajú návštevníci, ktorí majú radi kúzlo a pokoj zimnej krajiny.

Národný park Altyaghach je tiež známy svojimi divokými zvermi. Medzi najbežnejšie druhy zvierat patria jelene, srnky, divého kanča, vlky, líšky a zajace. Je to raj pre milovníkov prírody a fotografov, ktorí túžia zachytiť nádherné obrázky divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Väčšina návštevníkov Národného parku Altyaghach si užije aj jeho obrovskú sféru záhradníkov. Úkryty a výhľadové plošiny umožňujú turistom pozorovať a vychutnať si rôzne druhy vtákov, ktoré obývajú tento park. Zaujímavé druhy vrátane stepného orla, dravca stepného, kazuára-európskeho, čapíka bielozobého a mnohých ďalších môžu byť sledované v týchto oblastiach.

Národný park Altyaghach je zároveň aj miestom, kde môžete spoznať a objaviť bohatú ľudovú kultúru a tradičné dedinské životné podmienky. Rôzne chirgah, tradičné ruralistické obydlia, kde si miestni ľudia stále udržiavajú tradičné spôsoby života, môžu byť navštívené v priebehu výletu do parku.

Národný park Altyaghach v Azerbajdžane je jedným z najneobyčajnejších miest, ktoré môžete navštíviť pre svoje jedinečné prírodné bohatstvo. Nech sú tam akékoľvek počasie, túra do tohto národného parku ponúka nezabudnuteľné zážitky a možnosť svedčiť o kráse a rozmanitosti Azerbajdžanskej prírody.


Dovolenka Azerbajdžan Národný park Altyaghach


Azerbajdžan nie je krajinou, ktorá príde na um, keď sa zmienime o dovolenkách. Avšak, ak hľadáte úžasnú prírodu a krásne miesta na zrelaxovanie, môže sa vám páčiť národný park Altyaghach.

Národný park Altyaghach sa nachádza na severe Azerbajdžanu, v pohorí veľmi zriedka navštevovaného Kavkazu. Okolité hory sú pohoria Lesíske a Gorského Karabachu a nachádzajú sa blízko hraníc s Gruzínskom a Arménskom.

Ako sa tam dostanete?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do národného parku Altyaghach, je cesta autom. Z Baku je to približne 3 hodiny jazdy na severozápad. Najlepšie je mať vlastné auto alebo si prenajať auto s miestnym vodičom.

Čo môžete očakávať?

Národný park Altyaghach je bohatý na fauna a flóru. Park je domovom pre množstvo druhov zvierat, vrátane tradičných zvierat z okolitých oblastí, ako sú divoké prasiatka, srnky a marali. Okrem toho tu môžete vidieť vzácne druhy ako je leopard, divoký baran, divoká koza a rôzne druhy vtákov.

Okolitá príroda parku je nádherná, v horách je množstvo vodopádov a jazier, a niektoré z miest sú doslova kúzelné. Sú borovicové lesy, ktoré ponúkajú prekrásny výhľad na hory a doliny okolo.

Aktivity

Turistické aktivity sú najobľúbenejšou vecou, ktorú môžete robiť v tomto parku. Okolo parku sa nachádza množstvo turistických nákupov, kde si môžete prenajať vodiča na dopravu alebo sprievodcu, ktorý vám pomôže pri hikingu z najstaršej oblasti parku do horského hrebeňa.

Dobré správy pre skalolezcov a horolezcov, Altyaghach park ponúka niektoré z najlepších možností pre tieto aktivity. Samotný park je väčšinou neznačený, takže by ste sa mali rozhodne zamestnať s miestnym sprievodcom.

Zaujímavosti

Miestom, kde navštívia všetci turisti, je skalná veža, ktorá sa vznáša nad dolinou v údolí Qizil Sala sa volá „Maiden´s Tower“. Podľa legendy, aby sa zašetrilo pred prisťahovalcami, mala kráľovná zájsť za vodopád, kde zostane v tajnosti. Tu bol postavený tento vysoký svah, na ktorom sa nachádza táto veža.

Celkovo je národný park Altyaghach úžasné a krásne miesto na návštevu, keď hľadáte niečo nové a dobrodružné. Park ponúka veľa zážitkov, od fotografovania po turistiku a najviac zo všetkého, nádhernú prírodu na prebývanie. Ak hľadáte pobyt mimo západného Európy a Ameriky, národný park Altyaghach v Azerbajdžane je skutočne ideálnou voľbou pre vás.


Letenka Azerbajdžan Národný park Altyaghach


Azerbajdžan je krajina plná kultúrnych a historických pamiatok, ale má pre návštevníkov aj nádhernú prírodu. Medzi najkrajšie miesta patria tie, ktoré sú situované v národnom parku Altyaghach. Tento park je jedným z najväčších a najzachovalejších prírodných oblastí Azerbajdžanu, ktorý pokrýva plochu viac než 50 000 hektárov.

Ak sa rozhodnete, že chcete navštíviť tento nádherný prírodný park, najlepšie je vyriešiť si letenky do Azerbajdžanu na určitý termín. Letenky do tohto krajiny sú dostupné takmer po celý rok. Je však dôležité podotknúť, že najlepší čas na návštevu Národného parku Altyaghach je od jari do jesene. V zime je v tejto oblasti veľmi chladno a málo turistov.

Keďže park Altyaghach sa nachádza v kopcovej oblasti, odporúča sa pre návštevníkov si obúvať pohodlnú a stabilnú obuv. Pri návšteve parku si môžete pozrieť rôzne druhy zvierat a rastlín, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť. Našim tipom pre návštevníkov je si zobrať so sebou fotoaparát, pretože v parku budete mať skutočne čo fotografovať.

Národný park Altyaghach sa nachádza v oblasti Qabala, ktorá je veľmi populárna turistická destinácia, čo znamená, že je potrebné si dopredu zabezpečiť ubytovanie. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkej okolitej obci, v ktorej nájdete aj rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete dať trochu oddychu po prechádzke v parku.

Národný park Altyaghach plný úchvatnej flóry a fauny je miestom, ktoré určite stojí za návštevu. Ak si chcete užiť krásy adiverzity prírody, Azerbajdžan je pre vás tou správnou voľbou destinácie. Takže si nezabudnite objednať letenku, aby žiadne príjemné zážitky a krásy sa vám nevyhli kvôli nedostatku času.


Ubytovanie Azerbajdžan Národný park Altyaghach


Azerbajdžan je krajina bohatá na nádhernú prírodu a pôsobivé národné parky. Jedným z najkrajších parkov v krajine je Národný park Altyaghach. Tento park sa nachádza vo východnej časti Azerbajdžanu, v oblasti Gobustan.

Národný park Altyaghach je známy svojou rozmanitosťou biotopov a fauny. Park sa rozprestiera na obrovskom území viac ako 50 000 hektárov a je domovom viac ako 50 druhov zvierat a rôznych druhov rastlín. Medzi najznámejšie druhy zvierat, ktoré tu nájdeme, patria divoké kozy, kaviareň, zajace, líšky a vlky. Taktiež je tu zastúpená aj veľká rozmanitosť vtákov, najmä dravcov ako orly a sokoly.

Jednou z najväčších atrakcií parku je impozantná jaskyňa Altyaghach. Je to jedna z najväčších jaskýň v regióne, súčasťou ktorej je aj podzemná rieka. Táto jaskyňa láka turistov z celého sveta a je obľúbeným miestom na prechádzky a odkrývanie unikátnych krasových útvarov.

Pre tých, ktorí túžia zažiť niečo špeciálne, je v parku možnosť ubytovať sa. Národný park Altyaghach ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa prispôsobujú potrebám jednotlivých návštevníkov. Turisti majú možnosť vybrať si medzi luxusnými hotelmi, kempami alebo chatkami.

Luxusné hotely v parku poskytujú nádherný výhľad na okolitú prírodu a vám umožnia oddýchnuť si v pohodlí a s pokojom. Taktiež majú obvykle k dispozícii reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné azerbajdžanské jedlá. Tieto hotely sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus.

Pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu a majú radi dobrodružstvo, sú tu k dispozícii kempy. Nasadenie stanu v národnom parku je skvelý spôsob, ako prespať pod hviezdami a byť úplne ponořený do prírody. Kempy majú základné vybavenie ako vodu a toalety. Sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú jednoduchosť a blízkosť prírody.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo medzi luxusom a jednoduchosťou, chatky sú skvelou voľbou. Tieto chatky sú obvykle vybavené pohodlnými lôžkami, kúpeľňou a kuchynským kútom. Poskytujú útulné ubytovanie a zároveň majú prístup k okolitej prírode.

Národný park Altyaghach je ideálnym miestom na strávenie dovolenky pre milovníkov prírody a dobrodružstiev. Jeho rozmanitosť a krása ponúka skvelé možnosti na stret s divokou prírodou Azerbajdžanu. S rôznymi možnosťami ubytovania, park uspokojí každého návštevníka a poskytne mu neuveriteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Národný park Altyaghach


Otázky:

1. Kde sa nachádza Národný park Altyaghach v Azerbajdžane?
2. Aká je veľkosť a rozloha tohto národného parku?
3. Aký je vstupný poplatok do Národného parku Altyaghach?
4. Aké aktivity a atrakcie ponúka park pre návštevníkov?
5. Aké druhy rastlín a živočíchov sa dajú nájsť v parku?
6. Ktoré oblasti parku sú najfotogenickejšie a hodné návštevy?
7. Či je v parku možné tábořiť alebo prenocovať?
8. Aká je najlepšia doba na návštevu Národného parku Altyaghach?
9. Ako sa dá dostať do parku z hlavného mesta Baku?
10. Aké sú pravidlá a obmedzenia pre návštevníkov parku?

Odpovede:

1. Národný park Altyaghach sa nachádza na juhovýchode Azerbajdžanu, v blízkosti mesta Şabran.
2. Rozloha tohto národného parku je približne 115 km².
3. Vstupný poplatok do Národného parku Altyaghach je približne 10 AZN (azerbajdžanské manat).
4. Park ponúka rôzne aktivity, ako turistiku, cyklistiku, pozorovanie vtákov, piknikovanie alebo jednoducho prechádzky a objavovanie nádherných prírodných scenérií.
5. V parku možno nájsť viac ako 40 druhov rastlín a 160 druhov živočíchov, vrátane rýb, plazov, vtákov a cicavcov.
6. Medzi najfotogenickejšie oblasti parku patria jazerá, močiare, lesy a prírodné údolia.
7. V parku je možné tábořiť a prenocovať, ale je potrebné mať povolenie a dodržiavať stanovené pravidlá a smernice.
8. Najlepšia doba na návštevu Národného parku Altyaghach je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné a príroda kvitne.
9. Z Baku sa do parku dá dostať autom alebo verejnou dopravou. Cesta autom trvá približne 2 hodiny.
10. Návštevníci by mali dodržiavať pravidlá ochrany prírody, neznečisťovať a nehromadiť odpadky, dodržiavať označené turistické trasy a nezasahovať do životného prostredia parku.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky