Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Azerbajdžan Národný park Shirvan

Počasie Azerbajdžan Národný park Shirvan


Národný park Shirvan je jedinečnou prírodnou zónou Azerbajdžanu, ktorá ponúka bohatú paletu krajinných krás a biodiverzity. Nachádza sa v regióne Shirvan na východe krajiny a rozprestiera sa na ploche takmer 54 373 hektárov.

Počasie v Národnom parku Shirvan je charakterizované kontinentálnym podnebím s mírnymi zimami a horúcimi letami. Zimy sú vlhké a chladné s priemernými teplotami okolo 5 stupňov Celzia. Minimálne teploty dosahujú aj -10 stupňov Celzia. Letá sú horúce a suché s priemernými teplotami okolo 35 stupňov Celzia. Maximálne teploty môžu dosahovať až 45 stupňov Celzia.

Zrážky v Národnom parku Shirvan sú pomerne nízke, s priemerom okolo 270 mm ročne. Najväčší podiel zrážok spadne v zimnom období, zatiaľ čo letá sú zväčša suché. Najvhodnejším obdobím na návštevu parku je jar, keď sa príroda vzkriesi a najrôznejšie kvetiny a rastliny rozkvitnú.

Národný park Shirvan ponúka množstvo turistických atrakcií a aktivít pre návštevníkov. Medzi najpopulárnejšie patrí pozorovanie vtákov, treking, cyklistika a jazda na koni. Park je domovom pre viac ako 180 druhov vtákov, z ktorých niektoré sú vzácne a ohrozené. Preto je ideálnym miestom pre ornitológov a milovníkov prírody.

Okrem toho park ponúka aj množstvo nádherných jazier, riek a vodopádov, ktoré poskytujú prírodnú oázu uprostred púšte. Návštevníci môžu tiež obdivovať endemické druhy flóry a fauny, ktoré sú jedinečné pre tento región.

Napriek tomu, že Národný park Shirvan nie je taký známy ako niektoré iné parky v Azerbajdžane, určite stojí za to ho navštíviť. Jeho pôsobivá príroda, rozmanitá fauna a bohatá kultúra urobia z vašej návštevy nezabudnuteľný zážitok.

Ak hľadáte miesto, kde môžete stráviť oddychovú dovolenku spojenú s prírodnými krásami a dobrodružstvom, Národný park Shirvan je tou správnou voľbou. Nadchne vás svojou krásou a bohatou biodiverzitou, a prinesie vám unikátnu skúsenosť v jednom z najkrajších regiónov Azerbajdžanu.


Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Národný park Shirvan


1. Čo je Národný park Shirvan v Azerbajdžane?
Národný park Shirvan je prírodné chránené územie v Azerbajdžane, ktoré slúži na ochranu a zachovanie unikátnej a bohatej fauny a flóry.

2. Aký je rozloha Národného parku Shirvan?
Rozloha Národného parku Shirvan je približne 150 000 hektárov.

3. Aké druhy rastlín a živočíchov sa vyskytujú v Národnom parku Shirvan?
V Národnom parku Shirvan sa nachádza veľké množstvo druhov rastlín, ako napríklad duby, gaštanovníky, vtáčniky a mnoho ďalších. Z hľadiska živočíchov sa tu nachádza napríklad muflóni, divé prasce, zajace, želvy a rôzne druhy vtákov.

4. Ako môžem navštíviť Národný park Shirvan?
Národný park Shirvan je otvorený pre návštevníkov, a preto ho môžete navštíviť. Vstupné sa platí a je možné ho zakúpiť na vstupe do parku.

5. Aké aktivity môžem v Národnom parku Shirvan podniknúť?
V Národnom parku Shirvan je možné podnikať rôzne aktivity, ako sú prechádzky a turistika, obdivovanie prírody, pozorovanie vtákov, horská cyklistika a podobne.

6. Existuje možnosť ubytovania v Národnom parku Shirvan?
Áno, v Národnom parku Shirvan je možné si nájsť ubytovanie. Park ponúka rôzne chatky a kempy pre návštevníkov.

7. Aká je história Národného parku Shirvan?
Národný park Shirvan vznikol v roku 2003 a odvtedy slúži na ochranu a zachovanie unikátnej prírodnej a kultúrnej hodnoty regiónu.

8. Aké sú pravidlá pre návštevu Národného parku Shirvan?
Pri návšteve Národného parku Shirvan je potrebné dodržiavať pravidlá ochrany prírody, zakazuje sa rozširovanie ohňa, poškodzovanie rastlín a živočíchov, lúpanie kôry z stromov a podobne.

9. Ako sa dostanem do Národného parku Shirvan z hlavného mesta?
Národný park Shirvan sa nachádza približne 110 km juhovýchodne od hlavného mesta Baku. Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je využiť individuálnu dopravu alebo cestovať autobusom.

10. Existujú nejaké obmedzenia pre návštevníkov Národného parku Shirvan?
Na ochranu prírody v Národnom parku Shirvan sú určené určité obmedzenia, ako sú stanovené trasy návštevy, označovanie miest, kde je zakázané voľné stúpanie a podobne. Tieto informácie by ste mali získať pri vstupe do parku od správcov.


Dovolenka Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan, krajina v Kaukazskom regióne, ponúka návštevníkom veľa krás a zaujímavostí. Jednou z najkrajších a najpopulárnejších destinácií pre turistov je Národný park Shirvan. Tento nádherný park sa nachádza v regióne Shirvan na pobreží Kaspického mora.

Park sa rozprestiera na rozlohe viac ako 1600 štvorcových kilometrov a je domovom mnohých vzácnych druhov fauny a flóry. Tento jedinečný ekosystém je chránený a je zároveň aj súčasťou Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Park je známy svojimi nádhernými lesmi, sladkovodnými jazerami, horskými priesmykmi a riečnymi údoliami. Navštíviť ho je jedinečný zážitok a ponúka mnoho možností na aktívny odpočinok.

Jednou z hlavných atrakcií parku je jeho pestrosť druhov. Môžete tu vidieť rôzne vzácne zvieratá, vrátane divých koňov, muflónov, jeleňov, rysov a mnohých ďalších. Okrem toho je tu aj pestré zastúpenie vtákov a rôznych druhov hmyzu. Pre milovníkov prírody a ornitológov je to skutočný raj, kde si môžu vychutnať pozorovanie a fotografovanie rôznych druhov vtákov.

Park Shirvan ponúka aj množstvo túr a výletov, ktoré vám umožnia preskúmať túto krásnu krajinu. Môžete sa vydať na horské túry, ktoré vám umožnia užiť si malebné výhľady na okolitú krajinu a zároveň si užiť kľud a ticho prírody. Okrem toho si môžete urobiť výlet na niektoré z jazerách v parku a vychutnať si rybolov alebo plavbu na člne.

Niečo, čo by ste nemali vynechať, je aj návšteva historických pamiatok, ktoré sa v parku nachádzajú. Môžete si obzrieť staroveké megalitické kamenné stavby, zrekonštruované hradby a mnoho ďalších. Je to skvelá príležitosť naučiť sa niečo o histórii tejto oblasti a obdivovať starodávne umenie a architektúru.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, je tu aj možnosť výletov na jeepoch a off-road vozidlách. Tieto výlety vám umožnia prekonať náročné terény a vydať sa na dobrodružnú jazdu po divokej prírode parku. Bude to iste nezabudnuteľná skúsenosť pre tých, ktorí sa netrasú pred adrenalínovými zábermi.

Ak plánujete dovolenku v Azerbajdžane a chcete objaviť krásu prírody, kultúry a histórie, Národný park Shirvan by nemal chýbať na vašom zozname. Tento park vám ponúkne množstvo zážitkov a zaujímavostí, a to nielen pre prírodných nadšencov, ale aj pre dobrodruhov a históriu. Svoju dovolenku tu si nenechajte ujsť a pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky v srdci Azerbajdžanu.


Ubytovanie Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan, krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodu. Jedným z najkrajších miest Azerbajdžanu je Národný park Shirvan. Tento park je jedným zo symbolov krajiny a ponúka mnoho príležitostí na turistiku, oddych a spoznávanie nových kultúr. Ak plánujete navštíviť Národný park Shirvan, radi by sme vám predstavili možnosti ubytovania.

V Národnom parku Shirvan nájdete mnoho ubytovacích možností rôznej kategórie. Od luxusných hotelov s nádherným výhľadom na prírodu až po skromné ubytovania s jednoduchým vybavením. Môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Jedným z najobľúbenejších hotelov v Národnom parku Shirvan je hotel "Gala". Tento hotel sa nachádza v blízkosti historických pamiatok a ponúka krásny výhľad na prírodu. Hotel má dva druhy izieb: štandardné izby a apartmány. Štandardné izby sú vybavené nábytkom, kúpeľňou a TV. Apartmány majú oddelenú spálňu a obývaciu izbu, kuchyňu, kúpeľňu a TV. Okrem toho má hotel "Gala" aj reštauráciu, bazén, fitnescentrum a kúpeľné zariadenia.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, potom sa môžete ubytovať v niektorom z penziónov alebo hostinách v Národnom parku Shirvan. Napríklad penzión "Həşim" sa nachádza v blízkosti jednej z najkrajších pláží v Národnom parku Shirvan. Penzión ponúka štandardné izby s kúpeľňou a TV. Okrem toho má penzión aj reštauráciu s tradičnou azerbajdžanskou kuchyňou.

Ak hľadáte niečo ešte lacnejšie, potom sa môžete ubytovať v jednom z kempov v Národnom parku Shirvan. Kempy sú ideálnym miestom pre rodiny alebo skupiny priateľov. Môžete si vybrať z rôznych kempov s rôznymi službami a vybavením.

Pokiaľ ide o ceny, závisia od kategórie a kvality ubytovania. Najlacnejšie ubytovanie nájdete v kempoch a hosťovských domoch, kde sa ceny pohybujú okolo 10 eur na noc. Priemerne stredné triedy hotely sa začínajú na 50 eur za noc, zatiaľ čo luxusné hotely môžu stáť až 200 eur za noc.

V každom prípade, ak plánujete navštíviť Národný park Shirvan, určite si môžete vybrať ubytovanie podľa svojich potrieb a rozpočtu. Ubytovanie v Národnom parku Shirvan vám umožní preskúmať krásu tohto miesta a objaviť jeho kultúru a históriu. Takže neváhajte a naplánujte si svoju cestu do Národného parku Shirvan ešte dnes!


Letenka Azerbajdžan Národný park Shirvan


Národný park Shirvan v Azerbajdžane je jedným z najvýznamnejších a najkrajších chránených území v krajine. S rozlohou takmer 54 000 hektárov ponúka návštevníkom úžasné prírodné scenérie a bohatú faunu a flóru.

Národný park Shirvan sa nachádza na pobreží Kaspického mora a je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat. Oblasť je známa svojou jedinečnou kombináciou pláží, jazier, močiarov, lesných porastov a stepí. Táto pestrosť ekosystémov je zdrojom mnohých vzácnych druhov živočíchov.

Medzi najpopulárnejšie atrakcie v národnom parku patrí návšteva architektonického zázraku - Krimského kanálu. Tento unikátny inžiniersky projekt bol vykonštruovaný v 19. storočí a slúži ako spojnice medzi Kaspickým morom a Čiernym morom. Každoročne tisíce turistov sa sem vyberajú, aby obdivovali túto technickú a estetickú vzácnosť.

Národný park Shirvan je domovom veľkého počtu vzácnych druhov vtákov, z ktorých mnohé sú migrujúce. Milovníci ornitológie tak majú jedinečnú príležitosť sledovať tieto farebné vtáky vo voľnej prírode. Okrem toho sa v parku nachádza aj bohatá populácia zvierat, vrátane gaziel, divých koní a rôznych druhov plazov.

Prechádzky po parku ponúkajú návštevníkom možnosť objaviť si bohatú flóru a vychutnať si prekrásne výhľady na okolité prostredie. Rastliny ako krásna ľalie všiná, šafran a mnohé iné kvety rozkvitajú v parku počas jarnej sezóny, čo vytvára pôsobivý zážitok pre turistov.

Aby sa zabezpečila ochrana tohto vzácneho prostredia, boli v parku zriadené poľovné rezervácie a obmedzenia pre motorizovanú dopravu. Týmto sa znižuje negatívny vplyv ľudských aktivít na miestnu faunu a flóru. Taktiež sú vo všetkých oblastiach parku zriadené výhliadkové plošiny a chodníky, aby návštevníci mohli bezpečne prechádzať cez územie bez poškodenia prírodneho prostredia.

Návšteva Národného parku Shirvan v Azerbajdžane je jedinečným zážitkom pre všetkých milovníkov prírody a dobrodruhov. Tento úžasný kútik kaspického pobrežia vás okúzli svojou krásou a bohatstvom biodiverzity, preto by ste ho nemali vynechať pri cestovaní do tejto čarovnej krajiny.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky