Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bahamy Bimini Islands

Ubytovanie Bahamy Bimini Islands


Bimini Islands sú malým rajom nachádzajúcim sa na Bahamách. Tento arhipelág pozostáva z dvoch hlavných ostrovov, Bimini North a Bimini South, ktoré majú veľa ponúk pre turistov, vrátane krásnych pláží, šnorchlovania a potápania.

Ak hľadáte ubytovanie na Bimini Islands, máte niekoľko možností. Najpopulárnejším miestom pre turistov je Rainbow Inn Resort. Tento rezort sa nachádza na ostrove Bimini North a ponúka pohodlné a luxusné ubytovanie s úžasným výhľadom na oceán. Majitelia rezortu majú veľkú starostlivosť o svojich hostí a snažia sa im poskytnúť autentický zážitok z Bahám. Rezort ponúka aj rôzne aktivity a výlety vrátane rybolovu, kajakovania a jazdy na jetski.

Ďalšou možnosťou ubytovania je rezort Bimini Bay Resort and Marina. Tento rezort sa nachádza na ostrove Bimini South a je ideálny pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do luxusu a pohody. Rezort má nádhernú pláž, bazény, reštaurácie a veľa ďalších vybavení pre svojich hostí. Okrem toho ponúka aj rôzne aktivity ako rybolov, potápanie a šnorchlovanie.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a úplné oddelenie od rušného sveta, sa ponúka možnosť prenájmu súkromnej vily. Na Bimini Islands sú dostupné viaceré vily s krásnym výhľadom na oceán, sú vybavené súkromným bazénom a majú prístup k pláži. Tieto vily poskytujú luxusné a komfortné ubytovanie pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať svoje vlastné miesto na Bahamách.

Okrem týchto možností ubytovania je na Bimini Islands aj niekoľko menších hotelov a penziónov, ktoré sú cenovo dostupnejšie. Aj napriek tomu, že tieto ubytovacie možnosti nie sú tak luxusné ako rezorty, stále ponúkajú pohodlné a čisté izby a príjemnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bimini Islands, bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, nebudete sklamaní. Tento raj na Bahamách ponúka nádherné pláže, jemný biely piesok, tyrkysovú vodu a množstvo možností na rekreačné aktivity. Bimini Islands tiež ponúkajú bohatú históriu a kultúru, ktorú môžete objavovať počas svojho pobytu.

Ak chcete zažiť skutočný nebeský ráj s úžasným ubytovaním a nekonečnými možnosťami na zábavu, neváhajte a vyberte si Bimini Islands na Bahamách ako svoje ďalšie dovolenkové miesto.


Počasie Bahamy Bimini Islands


Bahamy sú známe svojimi paradisiakálnymi plážami a teplým klimatickým podnebím. Bimini Islands, malý súostrovie nachádzajúce sa v Západnej Indii, sú jednou z obľúbených destinácií pre cestovateľov, ktorí hľadajú niečo neobvyklé a iné v porovnaní s inými destináciami v Karibiku a na Bahamách.

Bimini Islands majú ročne stredomorské klimatické podmienky s celkovým počtom slnečných dní, ktorých je viac ako 300 za rok. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 22 °C do 32 °C počas celého roka, čo znamená, že je to celoročne teplé miesto, ktoré nepozná chlad.

Horúce a vlhké letá určujú počasie v Bimini Islands. Letá začínajú koncom mája a končia koncom septembra alebo začiatkom októbra a teploty sa pohybujú od 31°C do 32°C. Teploty v noci môžu zostať až do 25°C, čo znamená, že aj nocou býva teplo.

Zvyšok roka na Bimini Islands označujú miernejšie a príjemné teploty. Väčšinou je tu veľmi prijemné 27°C. Najchladnejší mesiac v Bimini Islands je január, kedy teploty klesajú asi na 21°C, so zriedkavými horšimi obdobiami.

Bimini Islands sa však ocitajú v oblasti tropických cyklón a hurikánov, ktoré tu môžu nastáť v období od júna do novembra. V tomto období sú obyvatelia a návštevníci Bimini Islands informovaní o približujúcich sa hurikánoch a sú vyzývaní k evakuácii.

Vode okolo Bimini Islands dominuje kryštálovo čistá a teplá modrá kvapalina. Teplota vody sa pohybuje od 24°C do 29°C v letných mesiacoch, čo je ideálne pre kúpanie, potápanie a vodné športy.

Väčšina návštevníkov Bimini Islands sa sem vyberá radšej v zimných mesiacoch, kedy sú teploty príjemné pre plávanie a návštevu kultúrnych pamiatok na mieste. A nezabudnite, čokoľvek si zvolíte, slnko bude na Bimini Islands vždy svietiť, takže si určite vezmite so sebou opaľovací krém.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Bimini Islands


1. Kde presne sa nachádzajú Bimini Islands na Bahamách?
Bimini Islands sa nachádzajú na severe Bahám, asi 80 km východne od mesta Miami na Floride, USA.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchšou možnosťou je lietadlom z Miami. Existuje aj trajektové spojenie s Miami a Fort Lauderdale.

3. Potrebujem víza na návštevu Bimini?
Ak ste občanom USA, nie je potrebné vízum na návštevu Bimini Islands. Pre iné štáty sa odporúča skontrolovať aktuálne vízové požiadavky.

4. Aký je typický počasie na Bimini Islands?
Bimini Islands majú tropické počasie s teplými teplotami po celý rok. Letá sú horúce a vlhké, zatiaľ čo zimy sú mierne a suché. Hurikánová sezóna trvá od júna do novembra.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Bimini Islands?
Najlepší čas na návštevu Bimini Islands je v období od decembra do apríla, kedy teploty sú príjemné a menej je tu riziko hurikánov.

6. Ako dlho by som mal zostať v Bimini Islands?
Odporúča sa aspoň týždeň, aby ste si mohli užiť všetky atrakcie a aktivity, ktoré Bimini ponúkajú.

7. Čo môžem robiť a vidieť na Bimini Islands?
Na Bimini sa môžete vychutnať krásne pláže, potápať alebo šnorchlovať v priezračnej vode súostrovia, navštíviť podvodnú sochu slávnej plavkyne Millyneage Taylor Moore, alebo sa vybrať na rybárčenie.

8. Sú Bimini Islands drahé?
Bimini Islands môžu byť o niečo drahšie ako iné ostrovy na Bahamách, kvôli ich polohe a obľúbenosti medzi turistami. Však je tu niekoľko cenovo dostupných možností ubytovania a stravovania.

9. Je bezpečné cestovať na Bimini Islands?
Bimini Islands sú všeobecne považované za bezpečné miesto, ale je vždy dobré dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad dbať na svoje hodnoty a byť ostražitý v ruchnejších oblastiach.

10. Aké sú najlepšie pláže na Bimini Islands?
Medzi najlepšie pláže na Bimini Islands patria pláže na ostrove South Bimini, ako napríklad Blister Beach, Radio Beach a Bimini Bay Beach.


Dovolenka Bahamy Bimini Islands


Bahamy sú jedným z najobľúbenejších turistických miest na svete, a keď hovoríme o "kráľovstve plytkých vôd", nemôžeme zabudnúť na ostrovy Bimini, ktoré sú ideálnym miestom pre dobrodružstvo a oddych na pláži. Bimini sa skladá z dvoch ostrovov - Bimini North a South - a množstvo menších okolitých ostrovov. Nasledujúce informácie vám pomôžu začať plánovať vašu dovolenku na Bimini Islands.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Biminiov, nezabudnite sa pripraviť na skutočne exotický zážitok. Ostrovy Bimini sú obklopené jasnými karibskými vodami, ktoré ponúkajú nekonečné možnosti na plávanie, potápanie a šnorchlovanie. Napriek tomu, že sú tieto ostrovy malé, ponúkajú turistom dostatok zábavy a mnoho miest na objavovanie.

Jedným z najlepších spôsobov, ako zažiť krásy Bimini, je stráviť deň na pláži. Pláže na Bimini sú známe pre svoju biele piesky, jasne modré vody a slnečné nebo. Mnoho pláží ponúka oázy s palmami, kde sa môžete skryť pred horúcim slnkom a užívať si krásne scenérie. Z pláže môžete vidieť koralové útesy, ktoré obklopujú ostrov a ponúkajú mnoho miest na šnorchlovanie, kde môžete vidieť rôzne druhy tropických rýb a morských živočíchov.

Keď sa ochladíte, môžete sa vydať na prechádzku po ostrove, aby ste sa zoznámili s miestnymi kultúrami a atrakciami. Bimini má pestrofarebnú históriu ako miesto, kde Ernest Hemingway trávil viac času a mal mnoho inšpiratívnych zážitkov. Môžete sa vybrať na prehliadku Hemingwayovej kajuty, kde sa dozviete viac o jeho živote a inšpirácii, alebo si najať sprievodcu, ktorý vám predstaví miestne pamiatky a zariadenia.

Okrem toho, Bimini ponúka aj mnoho možností na relax a wellness. Môžete si objednať zlato-sliepky, plážové jogy alebo si nechať spraviť masáž priamo na pláži. Ak ste spoločenský typ, môžete sa zúčastniť miestnych festivalov, ktoré sa konajú po celý rok. Tieto festivaly sú plné hudby, tanca a množstva chutných miestnych jedál.

A nakoniec, nezabudnite ochutnať miestne jedlá. Bimini je známe pre svoje morské plody a ryby, ktoré sú tu ulovené denne. Môžete si objednať konzervované lososa alebo grilovať červenú rybu, ktorá je obsypaná korením a servíruje sa s čerstvými zeleninou a ryžou.

V skratke, Bimini je naozajstný raj na zemi a ideálne miesto pre dovolenku, keď sa chcete dokonale oddýchnuť, ponoriť sa do krásnej prírody a zažiť trochu exotiky. Ak ste plánovali zájsť na Bahamy, nevynechajte toto krásne miesto, ktoré stojí za to navštíviť!


Letenka Bahamy Bimini Islands


Bahamy sa môžu pochváliť krásnymi plážami, jasným modrým morom a dokonalými miestami pre oddych. Medzi najkrajšie miesta tejto krajiny patrí aj ostrov Bimini. Ak túžite po jedinečnej dovolenke s relaxáciou, nezvyčajným prírodnými klenotmi a zábavou, Bimini je pre vás dokonalou voľbou.

Ako sa tam dostať

Bimini je súostrovie, ktoré sa nachádza blízko juhovýchodnej Flóridy. Najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov, je letecky. Môžete použiť niektorý z medzinárodných letísk vo Flóride a odtiaľ sa vydajte na krátke lety do Bimini.

Cestovať môžete aj loďou, avšak tento spôsob je viac časovo náročný a menej efektívny ako letecká doprava.

Ubytovanie

Na ostrove Bimini sa nájdu ubytovacie možnosti pre akýkoľvek rozpočet. Ak chcete mať lepší prístup k moru, môžete si zvoliť niektorý z hotelov priamo na pláži, ktoré vám ponúknu dokonalý pohľad na oceán. Existujú aj ubytovania v prímestskej oblasti alebo v dedine, kde nájdete lacnejšie možnosti.

Aktivity a atrakcie

Na ostrove Bimini sa nielenže môžete vychutnať rôzne vody, ale aj sa stať súčasťou mnohých aktivít, ktoré sa tu ponúkajú. Môžete sa vybrať rybačku v Atlantickom oceáne alebo plaviť sa na skútre na vode, pre ktoré je Bimini známy aj ako "kapitál sveta skútrů na vodě".

Ak sa chcete dostať bližšie k divokým živočíchom, môžete si objednať privátnu prehliadku, ktorá vás zavedie do najlepších miest, kde môžete vidieť morské želvy, delfíny a rôzne druhy rýb. Ďalej, tu môžete navštíviť aj múzeum Hemingway na Key West, ktoré tiež patrí medzi veľmi zaujímavé atrakcie.

Pláže

Bimini je známy pre svoje nádherné a nezvyčajné pláže. Ak máte radi rozprávkové prostredie a nádhernú sceneriu, navštívte pláže na zapadnú stranu ostrova. Tam sa nachádza množstvo malých ostrovov, ktoré sú ideálnymi miestami pre odpočinok.

Tipom na dovolenku v Bimini je aj pláž Alice Town, ktorá sa nachádza na južnej strane ostrova. Táto pláž sa môže pochváliť množstvom kaviarní, reštaurácii a obchodov a ponúka tiež vynikajúce možnosti k odpočinku.

Zhrnutie

Bimini označujú ako "Mala Karibiku", ale už len táto označba povie všetko. Má krásne pláže, teplo, vynikajúcu stravu a veľa aktivít. Ak sa túžite po dovolenke plnej oddychu a zábavy, Bimini je pre vás dokonalou voľbou.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky