Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bahamy Great Inagua Island

Ubytovanie Bahamy Great Inagua Island


Great Inagua Island je jedným z najzaujímavejších miest na Bahamách. Nachádza sa na južnej časti reťazca ostrovov v Atlantickom oceáne a je to miesto, ktoré ponúka nádherné prírodné krásy, úžasné pláže a množstvo možností na rôzne aktivity. Ak hľadáte relax, krajiny, rybolov a ďalšie zážitky, Great Inagua Island je to pravé miesto pre vás.

Väčšina turistov pri návšteve Great Inagua Island sa rozhodne pre ubytovanie v hoteloch alebo apartmánoch. Ubytovanie tu však nie je také rozvinuté ako na iných ostrovoch v Bahamách, preto je potrebné si plánovať cestu vopred. Rezervácia izby v miestnom hoteli alebo apartmáne by sa mala uskutočniť aspoň niekoľko týždňov vopred.

Hotelová ponuka na Great Inagua Island je obmedzená, ale k dispozícii sú niektoré skvelé hotely a apartmány, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. K dispozícii sú aj hotely, ktoré ponúkajú raňajky, obed a večeru.

Ak plánujete návštevu ostrova v čase, kedy sa koná niektorá z veľkých udalostí, je potrebné zarezervovať si ubytovanie vopred. Medzi najväčšie udalosti na ostrove patrí napríklad Karibský karneval alebo súťaž v rybolove.

Na Great Inagua Island sa dá nájsť ľahko aj ubytovanie v apartmánoch. Tieto apartmány ponúkajú všetko, čo potrebujete pre pohodlný pobyt a navíc sú často za prijateľné ceny. Väčšina apartmánov ponúka plne vybavené kuchyne, klimatizáciu a kúpeľne.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si zvolíte, Great Inagua Island je určite miesto, ktoré si zamilujete a kde sa budete cítiť ako doma. Je to skvelý ostrov s krásnymi plážami, ktorý je ideálny pre tých, ktorí hľadajú únik z mesta a chcú stráviť niekoľko dní alebo týždňov v krásnej prírode.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Great Inagua Island


Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii na Great Inague Island na Bahamách?
Odpoveď: Na Great Inagua Island na Bahamách môžete navštíviť prirodzené rezervácie, kúpať sa na plážach, šnorchlovať alebo potápať sa v okolí koralových útesov, pozorovať vtáky alebo sa vybrať na rybárčenie.

Otázka: Kde sa nachádza Great Inagua Island a ako sa tam dostať?
Odpoveď: Great Inagua Island sa nachádza na juhozápadnom konci Bahamských ostrovov a je možné sa tam dostať lietadlom z niektorého z väčších ostrovov Bahám.

Otázka: Aké ubytovacie možnosti sú k dispozícii na Great Inagua Island?
Odpoveď: Na Great Inagua Island sú k dispozícii hotely, penzióny a ubytovanie v súkromných domoch.

Otázka: Aké sú prírodné atrakcie na Great Inagua Island?
Odpoveď: Medzi prírodné atrakcie na Great Inagua Island patrí najväčšia populácia ružových ibisov na svete, prírodná rezervácia s mokradmi a koralovými útesmi.

Otázka: Aké je poveternostné podnebie na Great Inagua Island?
Odpoveď: Great Inagua Island má tropické podnebie s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou po celý rok, so sezónnymi dažďami a občasnými hurikánmi v období od júna do novembra.

Otázka: Aký je miestny čas na Great Inagua Island?
Odpoveď: Great Inagua Island je v štandardnom čase -5:00 GMT, v lete sa používa daylight saving time -4:00 GMT.


Dovolenka Bahamy Great Inagua Island


Bahamy sú známe svojou exotickou krásou a dokonalými plážami. Patria medzi najobľúbenejšie destinácie pre dovolenkárov z celého sveta. Jedným z menej známych ostrovov na Bahamách je Great Inagua Island. Tento ostrov je skutočným rajom pre tých, ktorí hľadajú unikátne a nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Great Inagua Island je najväčší ostrov na Bahamách a tretí najväčší na celom Karibiku. Pýši sa nádhernou prírodou a množstvom divokých zvierat. Ostrov je známy svojou rozmanitosťou vtáctva a veľkosťou národného parku, ktorý patrí medzi najväčšie rezervácie pre vtáctvo na svete. Milovníci prírody budú mať možnosť pozorovať a fotografovať rôzne druhy vtákov vrátane plameňov és.

Jednou z najväčších atrakcií Great Inagua Island je národný park Lake Rosa. Tento slaný jazero slúži ako útočisko pre tisíce vtákov a tiež domov pre množstvo jedinečných druhov rastlín. Akonáhle sa ocitnete na brehu jazera, budete sa cítiť ako v inom svete. Kľud a ticho pôsobia veľmi upokojujúco a umožňujú plné zrelaxovanie.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je tu aj maják na južnej časti ostrova. Tento maják má veľký historický význam a je ukážkou starého bahamského dedičstva. Miestni sprievodcovia vám radi priblížia históriu tohto miesta a vysvetlia význam majáku pre miestnych obyvateľov.

Ak máte radi vodné športy, Great Inagua Island je správnym miestom pre vás. Prírodné pláže ponúkajú ideálne podmienky pre potápanie a šnorchlovanie. Pod hladinou vás čakajú úchvatné korály a farebné ryby. Okrem vodných aktivít môžete tiež stráviť čas rybárčením a skúsiť chytiť niektoré z miestnych morských živočíchov.

Nemôžete neochutnať miestnu kuchyňu, ktorá je bohatá na čerstvé morské plody a exotické ovocie. Vo väčších dedinách na ostrove nájdete rôzne reštaurácie a stánky s jedlom, kde si môžete vychutnať tradičné bahamské jedlá.

Great Inagua Island je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v pokoji a pohode. Nemá toľko turistov ako iné ostrovy na Bahamách, čo znamená, že si môžete vychutnať súkromie a úplné oddychovanie. Prírodná krása a bohatstvo vtáctva robí z tohto ostrova jedinečné miesto na Zemi.

Ak plánujete dovolenku na Bahamách, nezabudnite zaradiť do svojho zoznamu Great Inagua Island. Tento ostrov vám ponúkne skutočne nezabudnuteľný zážitok, ktorý vás očarí svojou krásou a pokojom. Navštívte tento ostrov a zažite dobrodružstvo, aké ste ešte nikdy nepoznali.


Počasie Bahamy Great Inagua Island


Bahamy sú krajina v Karibiku, ktorá láka turistov na celom svete kvôli svojmu tropickému počasiu a modrému moru. Great Inagua Island je jedným z ostrovov Bahamských ostrovov, ktorý sa nachádza na juhozápade Bahám. Tento ostrov je známy svojou exotickou krásou, ale aké sú tam počasie a podmienky?

Great Inagua Island má subtropické podnebie s vysokými teplotami počas celého roka. Teplota vzduchu sa pohybuje v rozmedzí od 24 °C do 32 °C, pričom horúčava sa cíti v júni a júli pri najvyšších teplotách. V zime teploty klesajú o niekoľko stupňov, ale aj tak teplota zostáva relatívne teplá.

Zároveň sú na tomto ostrove časté prehánky, ktoré sú najčastejšie v lete. Tieto búrky sú niekedy sprevádzané silnými vetrami a bleskami, ale väčšinou netrvajú príliš dlho. Okrem toho môžete počítať s občasným hurikánom, predovšetkým v letných mesiacoch.

Vzhľadom na svoju polohu na juhozápade Bahám je Great Inagua Island zasiahnutá vplyvom mora a v zimnom období vie byť mora studená. Okolo tohto ostrova sa nachádza veľké množstvo koralových útesov, ktoré vyvolávajú mierne prílivy a odlivy akési druhy v prírodě, napríklad veľa vtákov ukladá vajcia na plážach.

Zhrnutie

Great Inagua Island je tropický ostrov, ktorý ponúka celoročne vyššie teploty s občasnými prehánkami a hurikánmi v lete. Ak sa chystáte sem na dovolenku, odporúčame sa zabezpečiť si primerané oblečenie, ktoré Vám umožní zvládnuť horúce a vlhké podnebie a zažiť exotickú krásu tohto miesta v bezpečí. Navyše by sme odporúčali udržiavať si informovanosť o počasí, ak sa plánujete akékoľvek aktivity vonku, aby ste sa mohli prípadne prispôsobiť rýchlo meniacim sa podmienkam.


Letenka Bahamy Great Inagua Island


Bahamy Great Inagua Island - Ostrov, kde príroda dominuje

Bahamy sú známe svojimi nádhernými plážami a turistickými rezortmi, no medzi nimi je jedno miesto, ktoré návštevníkom ponúka jedinečný zážitok - Great Inagua Island. Tento dosiaľ menej známy ostrov sa nachádza na juhu Baham a je domovom pre nespočetné množstvo vzácnych druhov rastlín a zvierat. Precestujme tento svetovo známy prírodný raj, ktorý stojí za to objaviť.

Letenky na Great Inagua Island nie sú prvou voľbou väčšiny turistov, čo znamená, že toto miesto poskytuje odlíšený zážitok od ostatných miest na Bahamách. Ostrov je domovom pre najväčšie pralesy a močiare na Bahamách a žije tu množstvo vzácnych živočíšnych druhov, vrátane flamingov, kolíbrikov a inej exotiky. Pre milovníkov prírody je Great Inagua Island synonymom nenapodobiteľnej krásy, ktorú tento ostrov ponúka.

Prvou zastávkou na ostrove by mala byť s návštevou prekrásneho Bahamského národného parku. Táto ochranná oblasť rozprestiera na viac ako 200 tisíc hektárov a je domovom pre najväčšiu kolóniu flamingov v Západnej hemisfére. Navštíviť toto miesto v období hniezdenia flamingov je absolútne úchvatné. Zoradiť sa na prehliadku prírodného parku, ktorý ponúka nádherné výhľady na rozmanitú faunu a flóru, je ako zasiahnuť do filmu zo Sveta zázrakov.

Ak ste fanúšikmi ornitológie, Great Inagua Island je presne to miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Okrem flamingov tu žije aj množstvo ďalších druhov dravcov, vtákov a vtáčích sliepok. Môžete sa tiež vydať na prechádzku po známom Inaguanského prielive a objaviť krásu koralového podmorského sveta. Tí, ktorí majú radi prieskum, budú mať možnosť objaviť tajomstvá týchto úchvatných vôd.

Great Inagua Island ponúka aj niekoľko aktívnych zážitkov. Môžete sa vydať na rybolov do jazer alebo sa prejsť po prírodných chodníkoch, ktoré prevádzkujú miestne krajinné rezervácie. Tí, ktorí radi relaxujú na plážiach, môžu využiť nekonečné úseky bielých pláží s tyrkysovými vodami.

Ako sa dostať na Great Inagua Island? Vzhľadom na to, že ostrov nie je taký populárny medzi turistami, prílety sem sú obmedzené. Väčšina cestujúcich sa dostane na ostrov prostredníctvom sietí obsluhujúcich strategické destinácie, ako je Havana na Kube alebo Miami na Floride. Z týchto miest môžete vypraviť na letisko Matthew Town na ostrove Great Inagua. Existujú aj malé charterové lety, ktoré ponúkajú prepravu priamo na ostrov.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka jedinečný prírodný zážitok, Great Inagua Island je ideálnou voľbou. Tento ostrov ponúka úžasné miesto pre prieskum a objavovanie, bez toho aby ste si ho miesili s davmi turistov. Naplánujte si svoju cestu na toto utajené miesto a objavte krásu, akú málo ostrovov ponúkajú.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky