Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bahamy Paradise Island

Letenka Bahamy Paradise Island


Bahamy Paradise Island je jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na svete pre dovolenku. Nachádza sa v Karibiku a je známy svojimi krásnymi plážami, jasnou modrou vodou a exotickou prírodou. Tento ostrov je ideálnym útočiskom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnému mestskému životu a stráviť niekoľko dní v tichom raji.

Prvá vec, ktorá prichádza na um v spojitosti s Paradise Island sú nádherné pláže. Biely piesok, teplá voda, pokoj a ticho, to sú charakteristiky, ktoré opisujú pláže na tomto mieste. Najznámejšia pláž na Paradise Island je Cabbage Beach. Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších a najčistejších na Bahamách. Je to miesto, kde si návštevníci môžu vychutnať relaxáciu, opaľovanie a prechádzky pozdĺž pobrežia. Okrem toho ponúka aj rôzne vodné športy, ako sú napríklad potápanie, šnorchlovanie a surf.

Okrem nádherných pláží ponúka Paradise Island aj množstvo luxusných rezortov a hotelov. Najslávnejší z nich je Atlantis Paradise Island Resort. Tento rezort je obrovský a ponúka návštevníkom širokú škálu služieb a atrakcií. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí vodný park s toboganmi a prechádzkami pre celú rodinu, obrovský akvárium s tisícmi morských tvorov a kasíno pre tých, ktorí majú záujem o hazardné hry. Okrem toho je na ostrove aj veľké množstvo reštaurácií, barov, obchodov a nočných klubov, ktoré ponúkajú živý nočný život.

Ďalšou veľmi obľúbenou atrakciou na Paradise Island je vyhliadková veža nazvaná The Cloisters. Táto veža, ktorá pochádza zo 14. storočia, bola pôvodne postavená v regióne New Yorku a neskôr presunutá na Bahamy. Je obklopená nádherným záhradným areálom a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný výhľad na ostrov a okolitý oceán. Je to ideálne miesto, kde si môžete vychutnať romantický západ slnka alebo si zobrať nádherné fotografie.

Paradise Island je taktiež výbornou destináciou pre milovníkov podmorského sveta. Okrem možnosti šnorchlovania a potápania v Atlantickom oceáne je tu aj možnosť stretnúť sa s delfínmi v Dolphin Cay. Tento interaktívny zážitok vám umožní plávať a komunikovať s týmito úžasnými tvormi.

Nakoniec, nemôžeme zabudnúť na miestnu kuchyňu, ktorá je plná čerstvých plodov mora a karibských špecialít. Lokálne reštaurácie a stánky ponúkajú jedlá, ako je grilovaný humr, ryby a morské plody, pikantný jerk kurací a tradičné karibské pokrmy.

Všetky tieto faktory robia z Bahamy Paradise Island jedno z najžiadanejších miest na svete pre dovolenku. Nech už si vyberiete ležanie na pláži, vodné športy, luxusné rezorty, históriu alebo jednoducho relaxáciu, Paradise Island vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalé karibské dobrodružstvo.


Počasie Bahamy Paradise Island


Bahamy Paradise Island je exotický ostrovový raj nachádzajúci sa v Karibiku. Tento malý ostrov, ktorý je súčasťou Bahamských ostrovov, je známy svojou nádhernou prírodou, bielymi plážami a žiarivým slnkom, ktoré sa tu zväčša pasuje.

Paradise Island je známy aj svojím teplým a príjemným počasím, ktoré je typické pre Karibskú oblasť. Ostrov leží v oblasti, ktorá je ovplyvnená pasátmi, čo znamená mierne a konzistentné teploty počas celého roka.

Teplota na Paradise Island sa pohybuje v priemere od 25°C do 30°C, čo z neho robí ideálne miesto na plávanie a relaxáciu na pláži. Tieto teploty sú vyrovnané aj počas celého roka, takže turisti si môžu vychutnať slnečné počasie bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnú navštíviť ostrov.

Bahamy Paradise Island sa tiež nachádzajú v oblasti, kde sa často vyskytujú hurikány počas hurikánovej sezóny, ktorá trvá od júna do novembra. Preto je dôležité, aby turisti dbali na bezpečie a dodržiavali odporúčania miestnych orgánov.

Paradise Island je však o niečo chráneným ostrovom a bežnými hurikánmi obvykle len prechádza. Aj keď sa môže vyskytnúť silný vietor a prudké zrážky, takéto podmienky nebudú trvať dlhšie ako pár dní.

Okrem slnečného počasia a teplôt je Paradise Island tiež známy vodami Karibského mora, ktoré sú jasne modré a teplé. Tieto vody poskytujú ideálne podmienky pre potápanie, šnorchlovanie a rôzne vodné športy. Turisti môžu objavovať koralové útesy, farebnú podmorskú faunu a flóru, čo je skutočný zážitok.

V zime môže byť niekedy na Paradise Island trochu chladnejšie, najmä v noci. Preto si turisti môžu priniesť ľahké vrstvené oblečenie, aby sa mohli prispôsobiť teplotným zmenám.

Celkovo vzaté, počasie na Paradise Island v Bahamách je ideálne na letné dovolenky, s teplými teplotami a jasným nebies, ktoré vytvárajú úžasné podmienky pre relaxáciu a vodné aktivity. Tento ostrovový raj je zaslúžene jedným z najobľúbenejších turistických miest na Karibiku.


Dovolenka Bahamy Paradise Island


Bahamy sú karibským rajom pre turistov z celého sveta a ostrov Paradise Island je jedným z ich najobľúbenejších cieľov. Tento ostrov je susedom slávneho ostrova New Providence, ktorý je hlavnou destináciou v Bahamách. Paradise Island leží len 1 km južne od New Providence a je spojený s ním mostom.

Paradise Island, známy aj ako ostrov Atlantis, je domovom niekoľkých luxusných rezortov, ktoré ponúkajú nekonečné možnosti relaxácie, zábavy a adrenalinových zážitkov. Najslávnejší rezort na ostrove je Atlantis Resort, ktorý sľubuje prvotriednu dovolenku pre všetky zmysly.

Jednou z najväčších atrakcií na Paradise Island je obrovský vodný park v rámci Atlantis Resort. Ponúka širokú škálu tobogánov, bazénov a exotických vodopádov. Pre milovníkov vodných športov sú k dispozícii aj aktivity ako potápanie, šnorchlovanie a jazdenie na skútrach pod vodou.

Pre tých, ktorí preferujú oddych pri mori, Paradise Island má aj nekonečné pláže s bielym pieskom a azúrovým morom. Tieto pláže sú ideálne na opaľovanie, plávanie a prechádzky pozdĺž pobrežia. Pre tých, ktorí radi relaxujú pri bazéne, rezorty ponúkajú aj viacero bazénov s priamym prístupom na pláže.

Ostrov Paradise Island je tiež známy svojou bohatou kultúrou a históriou. Mnohé rezorty ponúkajú možnosť návštevy tradičných bahamských dediniek, kde turisti môžu spoznať miestne obyvateľstvo a naučiť sa o ich zvykoch a tradíciách. Okrem toho, turisti môžu tiež navštíviť múzeum Bahamských dejín a objaviť fascinujúci príbeh ostrovov.

Ak máte radi golfové ihriská, Paradise Island je tiež miestom pre vás. Svoje golfové zručnosti môžete vyskúšať na korunovanej hře Paradise Island, ktorá je jednou z najkrajších a najprestížnejších golfových ihrísk na svete.

Okrem všetkých týchto aktivít, Paradise Island tiež ponúka bohaté možnosti pre nákupy a nočný život. V rezortoch a na hlavnej promenáde Atlantis môžete nájsť butiky s luxusnými značkami, ručne vyrobené miestne suveníry a šperky. Po zotmení môžete navštíviť niektorý z klubov a kasín, kde môžete zažiť autentický bahamský nočný život.

Dovolenka na Paradise Island je skutočným snom milovníkov tropického rajského ostrova. S bohatými možnosťami zábavy, relaxácie, vodných športov a kultúry, táto destinácia má čo ponúknuť aj najnáročnejším turistom.


Ubytovanie Bahamy Paradise Island


Bahamy sú známe ako rajský ostrov a Paradise Island je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí túžia po dokonalom dovolenkovom zážitku. Aby ste si mohli naplno vychutnať svoju dovolenku na tomto úžasnom mieste, je dôležité mať pekné a pohodlné ubytovanie.

Paradise Island ponúka širokú škálu hotelov a letovísk, ktoré sú vhodné pre každého cestovateľa. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, tu nájdete ubytovanie, ktoré spĺňa vaše požiadavky.

Jeden z najznámejších hotelov na Paradise Island je Atlantis Resort. Tento obrovský rezort disponuje viac ako 3800 izbami, vodnými parkami, podmorskými akváriami, kasínami, golfovým ihriskom, ​​wellness centrom a mnoho ďalšími zariadeniami. Je to skutočne jedno z najluxusnejších miest na ostrove, kde môžete zažiť kombináciu relaxácie a zábavy.

Pre tých, ktorí hľadajú viac intímne ubytovanie, odporúčame Rosewood Baha Mar. Tento luxusný rezort ponúka 237 elegantne zariadených izieb a apartmánov s nádherným výhľadom na oceán. Má nádherné bazény, pláže, wellness centrum a štyri reštaurácie s jedlami z celého sveta. Je to ideálne miesto pre páry alebo rodiny, ktoré si potrebujú oddýchnuť od každodenného zhonu.

Ak preferujete menšie a cenovo dostupnejšie hotely, môžete sa rozhodnúť pre Sunrise Beach Clubs and Villas. Tento komplex sa nachádza na jednej z najkrajších pláží Paradise Island a ponúka 26 dobre vybavených plne zariadených viliek. Je to ideálne pre tých, ktorí chcú mať súkromie a zároveň prístup k všetkým zariadeniam a službám.

Novým a trendovým hotelom na ostrove je The Ocean Club, A Four Seasons Resort. Táto luxusná rezidencia ponúka 107 izieb a apartmánov v kombinácii s prvotriednou pohostinnosťou služieb Four Seasons. S nádherným plážovým scenériou, bazénmi, golfovým ihriskom, ​​wellness centrom a reštauráciami bude táto dovolenka nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem týchto hlavných ubytovacích zariadení môžete nájsť aj množstvo menších hotelov a letovísk, ktoré ponúkajú rôzne možnosti stravovania, wellness a rekreácie. Mojou radou je rezervovať si ubytovanie vopred, pretože Paradise Island je veľmi populárne miesto medzi turistami.

Ubytovanie na Paradise Island je jedným z faktorov, ktoré prispievajú k dokonalému dovolenkovému zážitku. Cestovatelia majú možnosť vybrať si z mnohých možností a prispôsobiť si svoju dovolenku podľa svojich potrieb a preferencií. Nech už sa vyberiete na Bahamy s rodinou, priateľmi alebo na romantickú dovolenku, Paradise Island vám ponúka niečo pre každého.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Paradise Island


1. Aké je počasie na Bahamách Paradise Island?
Odpoveď: Na Bahamách Paradise Island je celoročne teplé a vlhké počasie s priemernými teplotami okolo 25 až 32 stupňov Celzia.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Baham Paradise Island?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Baham Paradise Island je v zime od decembra do februára, keď teploty nie sú príliš horúce a menej je pravdepodobnosť hurikánov.

3. Aké aktivity sú dostupné na Bahamách Paradise Island?
Odpoveď: Na Bahamách Paradise Island sa dá vyskúšať šnorchlovanie, potápanie, plachtenie, rybolov, jazda na jetski a mnoho ďalších.

4. Aké sú najlepšie pláže na Bahamách Paradise Island?
Odpoveď: Najlepšie pláže na Bahamách Paradise Island sú Cable Beach, Cabbage Beach, Saunders Beach a Junkanoo Beach.

5. Je potrebné vízum na návštevu Baham Paradise Island?
Odpoveď: Áno, na návštevu Baham Paradise Island je potrebné mať vízum pre Slovensko.

6. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Je možné letieť priamo na Paradise Island alebo lietať do hlavného mesta Bahám - Nassau a odtiaľ sa dostať trajektom na Paradise Island.

7. Kde sa dá ubytovať na Bahamách Paradise Island?
Odpoveď: Na Bahamách Paradise Island je veľa hotely a rezortov, medzi najpopulárnejšie patria Atlantis Paradise Island, One&Only Ocean Club a The Reef at Atlantis.

8. Aké je miestne jedlo?
Odpoveď: Miestne jedlo na Bahamách Paradise Island je založené na rybach, morských plodoch a tropickom ovocí. Patria sem napríklad conch, mahi-mahi a pappas grille.

9. Aké je miestne pitie?
Odpoveď: Na Bahamách je populárne miestne pivo Kalik, ako aj rumové koktaily ako Bahama Mama a Goombay Smash.

10. Je bezpečné cestovať na Bahamy Paradise Island?
Odpoveď: Bezpečnosť je závislá od miesta, na ktorom sa nachádzate a od situácie, ale obecne sú Bahamy považované za bezpečné miesto pre turistov. Je však odporúčané postupovať s opatrnosťou a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky