Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bahrajn Awali Park

Počasie Bahrajn Awali Park


Bahrajn je ostrov náležiaci k Arabskému zálivu a je známy svojim teplým a suchým počasím po celý rok. Awali Park, nachádzajúci sa v centre Bahrajnu, ponúka návštevníkom príjemné miesto, kde si môžu vychutnať vonkajšiu atmosféru v jemnom prostredí.

Počasie v Awali Parku je väčšinou teplé, keďže Bahrajn sa nachádza v hornej tropickej zóne a jeho pobrežie je ovplyvnené Arabským zálivom. Teploty sa pohybujú od 30 °C až 45 °C počas letnej sezóny, čo znamená, že návštevníci by mali byť pripravení na horúce a suché podnebie.

Okrem horúceho počasia je Bahrajn tiež známy svojimi mierne silnými vetrami, ktoré prúdia z Arabského zálivu. Tieto vetry dokážu znížiť teplotu a poskytujú príjemnú osviežujúcu atmosféru v Awali Parku. Preto je návštevníkom odporúčané mať so sebou ľahké oblečenie a ochranné pomôcky, ako napríklad klobúk, opaľovací krém a slnečné okuliare.

Počasie v Awali Parku je najpriaznivejšie od októbra do apríla, keď dochádza k miernemu zníženiu teploty a vyschnutiu. Toto obdobie je ideálne pre dlhé prechádzky alebo pikniky v parku. Zároveň je atraktívne aj kvôli kvetom, ktoré kvitnú počas týchto mesiacov a dodávajú parku farebnú atmosféru.

V zime sa teploty v Awali Parku pohybujú okolo 20 °C, čo je ideálne pre vonkajšie aktivity. Park poskytuje návštevníkom príležitosť vychutnať si jogu, pikniky, cyklistiku, či dokonca golfové ihrisko, ktoré je situované v blízkosti. Vďaka príjemnému vzduchu a krásnym výhľadom na krajinu je Awali Park miestom, kde môžete stráviť príjemné chvíle s priateľmi a rodinou.

V lete je odporúčané navštíviť park buď skoro ráno alebo neskoro popoludní, keď je teplota o niečo príjemnejšia. Okrem toho sa v parku nachádzajú aj rôzne zásteny a stromy, ktoré poskytujú tieň a chránia návštevníkov pred priamym slnkom.

Vzhľadom na miestne klimatické podmienky je dôležité, aby návštevníci dodržiavali opatrenia na ochranu pred slnečným žiarením a hydratovali sa dostatočným množstvom vody.

Počasie v Awali Parku v Bahrajne je jedinečné a príťažlivé pre turistov a miestnych obyvateľov, ktorí sa chcú pohybovať na čerstvom vzduchu a vychutnať si vonkajšie aktivity v prírodnom prostredí. S vhodnými preventívnymi opatreniami a pripravenosťou na teplé a suché počasie je Awali Park ideálnym miestom pre zábavu a oddych v Bahrajne.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Awali Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Bahrajn Awali Park:

1. Aké sú otváracie hodiny Bahrajn Awali Parku?
- Bahrajn Awali Park je otvorený denne od 8:00 do 22:00.

2. Koľko stojí vstup do Bahrajn Awali Parku?
- Vstup do parku je zdarma.

3. Aké aktivity a atrakcie ponúka Bahrajn Awali Park?
- Park ponúka rôzne aktivity, ako sú prechádzky po prírode, cyklistika, beh, piknikovanie a detské ihriská.

4. Sú v parku k dispozícii toalety a stravovacie zariadenia?
- Áno, v parku sú k dispozícii toalety a niekoľko stravovacích zariadení, kde si môžete kúpiť občerstvenie.

5. Má Bahrajn Awali Park parkovacie miesta pre návštevníkov?
- Áno, parkovacie miesta pre návštevníkov sú k dispozícii vo vzdialenosti krátkej prechádzky od vstupu do parku.

6. Je potrebné si rezervovať vopred miesto v Bahrajn Awali Parku?
- Nie, rezervácia miesta nie je potrebná. Park je otvorený pre všetkých návštevníkov.

7. Je v parku povolená fotografovanie?
- Áno, fotografovanie je povolené v parku. Buďte však ohľaduplní k ostatným návštevníkom.

8. Má Bahrajn Awali Park bezbariérový prístup pre osoby so zdravotným postihnutím?
- Časť parku je prístupná pre osoby so zdravotným postihnutím, avšak nie všetky časti sú vhodné pre vozíčkarov.

9. Je v parku povolené mať so sebou domácich zvierat?
- Áno, vstup so psami a inými domácimi zvieratami je povolený. Dbejte však na to, aby ste ich mali pod kontrolou a čistili po nich.

10. Aké sú pravidlá týkajúce sa správania v parku?
- Návštevníci sa majú správať ohľaduplne k ostatným návštevníkom a dodržiavať pravidlá parku. Nedovoluje sa vandalizmus, priveľký hluk alebo rušenie prírody v parku.

Tieto sú len najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Bahrajn Awali Parku. Ak máš ďalšie otázky, neváhaj ich položiť priamo personálu parku alebo na ich oficiálnych sociálnych médiách.


Letenka Bahrajn Awali Park


Bahrajn je malá krajina s množstvom zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi jedno z nich patrí aj Awali Park, ktorý je považovaný za jedno z najvýznamnejších miest v Bahrajne.

Awali Park sa nachádza v oblasti Awali, ktorá sa nachádza asi 25 kilometrov juhozápadne od Manamy, hlavného mesta Bahrajnu. Park bol založený v roku 1977 a svojou rozlohou a výnimočnou prírodou sa stal obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov.

Park je obklopený púšťou a typickým bahrajnským kameňovým skalnatým terénom. Jeho rozloha dosahuje viac ako 4 km², takže návštevníci majú veľa miesta na objavovanie a skúmanie. V parku sa nachádza množstvo rôznych druhov rastlín a stromov.

Okrem svojej nádhernej prírody má Awali Park tiež veľa zaujímavých atrakcií. Najvýznamnejšou z nich je Bahrajnské archeologické a etnografické múzeum, ktoré sa nachádza v parku. Toto múzeum poskytuje návštevníkom úžasný pohľad na históriu a kultúru Bahrajnu. Návštevníci tu môžu vidieť rôzne exponáty, ako napríklad staroveké zbrane, nástroje a nádoby.

Park má tiež zaujímavé prechádzkové trasy, ktoré vedú okolo jazier a fontán. Tieto trasy umožňujú návštevníkom parku vidieť a zažiť jeho nádheru vo všetkej jej kráse a rozmanitosti.

Keďže park sa nachádza v púštnom prostredí, môže byť v lete veľmi horúce. Najlepšie obdobie na návštevu parku je v zime, kedy teploty sú oveľa príjemnejšie. V parku sa tiež nachádza reštaurácia a kaviareň, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a osviežiť sa.

Ak sa chystáte navštíviť Bahrajn, Awali Park by mal byť zahrnutý na vašom zozname miest, ktoré by ste si chceli pozrieť. Stojí za to vidieť jeho krásy a zázraky, ktoré ponúka. Zabezpečte si letenky do Bahrajnu a prežite deň strávený v jednom z najzaujímavejších parkov v krajine!


Ubytovanie Bahrajn Awali Park


Awali Park je jedným z najpopulárnejších rekrečných miest v Bahrajne a ponúka návštevníkom výnimočnú príležitosť ubytovať sa priamo v parku. Ubytovanie v Awali Parku je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť príjemnú dovolenku v prírode a s výhodou využiť všetky aktivity a zábavu, ktoré park ponúka.

Awali Park sa nachádza v juhozápadnej časti Bahrajnu, v oblasti Sakhir, a rozprestiera sa na rozlohe 50 hektárov. Je známy svojimi zelenými parkovými alejami, rybníkmi a fontánami, ktoré vytvárajú relaxačnú a pokojnú atmosféru pre návštevníkov. Park je domovom rôznych druhov rastlín, kvetov a stromov, ktoré tvoria pútavú kulisu pre všetkých, čo sem prídu.

Ubytovanie v Awali Parku je vo forme malých chatiek alebo bungalovov, ktoré sú ideálne pre rodiny, páry alebo jednotlivcov. Každá chatka ponúka dostatok súkromia a je vybavená základným nábytkom, kúpeľňou a klimatizáciou pre pohodlie hostí. Okrem toho majú hostia k dispozícii aj malú terasu s rozlohou, kde si môžu vychutnať rannú kávu alebo skvelý výhľad na okolitú prírodu.

Jednou z najväčších výhod ubytovania v Awali Parku je možnosť využívať všetky aktivity parku. Návštevníci majú prístup k športovým ihriskám, cyklistickým a pešíckym chodníkom či wellness centru. Park ponúka tiež možnosť jazdy na koni alebo okružnej jazdy na bicykli, čo je skvelý spôsob, ako objaviť krásy okolia a preskúmať prírodu Bahrajnu.

Ak sa hostia rozhodnú stráviť deň len relaxujúcim spôsobom, park poskytuje množstvo piknikových miest a grilovacích zón, kde si môžu vychutnať piknik s rodinou alebo priateľmi. Sú tu aj reštaurácie, ktoré ponúkajú široký výber tradičných bahrajnských jedál a medzinárodných kuchýň.

Okrem všetkých týchto vynikajúcich možností je Awali Park aj výborne umiestnený v blízkosti rôznych turistických atrakcií. Takže ak hostia radi objavujú históriu a kultúru, môžu sa vybrať na výlet do blízkosti, ako je napríklad Naftové múzeum Bahrajn, pamätník Dilmun Civilizácie alebo Veľký mešita Bahrajn. Tu je pre každého niečo.

Ubytovanie v Awali Parku je skvelým spôsobom, ako stráviť dovolenku v Bahrajne. Prírodné prostredie, pohodlné chatky a množstvo aktivít v parku poskytujú hostom nekonečné možnosti na oddych, relaxáciu a zábavu. Ak plánujete cestu do Bahrajnu, nezabudnite zvážiť pobyt v Awali Parku, kde môžete zažiť skutočne unikátnu dovolenku.


Dovolenka Bahrajn Awali Park


Bahrajn je krajina exotických dovoleniek a turistických atrakcií. V Bahrajne sa nachádza množstvo miest, ktoré stojí za návštevu, vrátane Bahrajnského múzea, Al-Fatehovej mešity, Royal Camel Farm, Al-Muharraq, Pearl Island a mnoho ďalších. Okrem toho Bahrajn ponúka aj nádherné pláže a parky, kde si môžete oddýchnuť a užívať si dovolenku.

Ak hľadáte pláže a parky, doporučujeme navštíviť Awali park, ktorý sa nachádza na okraji hlavného mesta Manama a je obľúbeným miestom pre rodiny a turistov, ktorí hľadajú pokojné miesto na relax. Park vznikol v roku 1973 a odvtedy sa stal jedným z najkrajších a najpopulárnejších parkov v Bahrajne. Park je otvorený každý deň od 8:00 do 23:00 hodiny.

Awali park má rozlohu 20 hektárov a je plný zelene, kvetov a stromov. Má množstvo čistých a upravených trávnikov, kde si môžete ľahnúť a relaxovať, a tiež je tu množstvo cestičiek prechádzajúcich okolo fontán a jazier. Skvele sa tu dajú stráviť popoludnia s rodinou alebo priateľmi na pikniku alebo grilovaní.

Okrem príjemného prostredia ponúka Awali park aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Má k dispozícii ihriská na basketbal, hádzanú, futbal i tenisové kurty. K dispozícii sú aj detské ihriská s preliezkami a šmýkačkami pre deti.

Park ponúka aj výborne vybavené kúpeľné zariadenia. Okrem klasických plaveckých bazénov je tu k dispozícii aj vodné ihrisko s atrakciami pre deti. K dispozícii sú aj moderné sprchy, prevliekacie kabínky, kaviarne či obchody so suvenírmi.

Ak plánujete dovolenku v Bahrajne, odporúčame stráviť deň alebo dva v Awali parku. Tento park poskytuje návštevníkom únik z rušnej mestkej atmosféry a ponúka príjemné prostredie pre oddych a relaxáciu. Má veľmi dobré hodnotenia od návštevníkov a určite stojí za to ho navštíviť počas vašej dovolenky v Bahrajne.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky