Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bangladéš Bangladesh National Zoo

Letenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéšská Národná ZOO - skvost v srdci Dháky

Bangladéš, krajina bohatá na kultúrnu dedičinu a úžasné prírodné scenérie, ukrýva aj jedno z najzaujímavejších miest, ktoré by mal navštíviť každý milovník zvierat a prírody. Je to Bangladéšska Národná ZOO, ktorá sa nachádza v Dháke, hlavnom meste tejto krajiny.

Bangladéšska Národná ZOO je jednou z najstarších a najväčších zoo na juhovýchode Ázie. Bola založená v roku 1974 a rozprestiera sa na území takmer 58 hektárov. ZOO je domovom pre viac ako 2000 druhov rôznych zvierat, papagájov, plazov, vtákov, cicavcov a hadov zo všetkých kútov sveta.

Jedným z najväčších lákadiel tejto nádhernej národnej záhrady je jej rozmanitosť a množstvo vzácnych druhov. Návštevníci majú možnosť vidieť vzácne druhy zvierat, ktoré inak nepotrébujú. Významné zviera tejto ZOO je napríklad bengálsky tiger, šumplík, žirafa, kapúcňajka, hroch, levhart, slon a veľa ďalších fascinujúcich tvorov.

Okrem zvierat ponúka ZOO aj iné vzrušujúce aktivity a zábavu pre rodiny s deťmi. Napríklad môžete navštíviť detský kútik so šplhacími dopravnými prostriedkami, detskými jazierkami a inými atrakciami. Existuje tiež ZOO express, ktorý je železnicou určenou na obhliadku celej záhrady. Táto jazda vás zavedie na miesta, kde môžete vidieť zvieratá vo voľnom priestore.

V areáli ZOO sú tiež rôzne reštaurácie a kaviarne, kde môžete ochutnať lahodnú ázijskú kuchyňu a oddýchnuť si počas vášho dňa plného dobrodružstiev. Okrem toho tu nájdete aj ZOO obchody, ktoré ponúkajú suveníry a darčeky pre vašich blízkych.

Pre tých, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o zvieratách a prírode, Národná ZOO organizuje letné tábory a vzdelávacie programy. Tieto programy poskytujú hodnotné informácie o druhoch zvierat, ich biológii, ekológii a ochrane životného prostredia. Sú interaktívne a zábavné, čo robí z nich veľmi populárne najmä pre deti.

Bangladéšská Národná ZOO je neodmysliteľnou súčasťou turistickej atraktivity Dháky a je miestom, ktoré by si návštevníci nemali nechať ujsť. Je to výnimočná príležitosť spoznať úžasné zvieratá, ktoré predstavujú bohatú biodiverzitu tohto jedinečného regiónu.

Ak plánujete navštíviť Bangladéš, nezabudnite zaradiť Národnú ZOO do vášho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť. Bude to skúsenosť, ktorú nezabudnete a ktorú si budete priať zakúpiť vstupenku znova a znova. Jedinečná kombinácia atrakcií, zvierat a prírody robí z tejto ZOO jednu z najzaujímavejších a najexkluzívnejších svetových destinácií pre milovníkov zvierat a prírody.


Dovolenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš, krajina bohatá na prírodné krásy a zaujímavé miesta, ponúka množstvo turistických atrakcií pre milovníkov prírody a zvierat. Jednou z najobľúbenejších destinácií pre turistov je Bangladéšská Národná ZOO – Bangladesh National Zoo.

Narodená v roku 1974, Národná ZOO Bangladéša je domovom množstva rôznych druhov zvierat, ktoré žijú v prostredí, ktoré je čo najviac podobné ich prirodzenému prostrediu. Je to skutočne nezabudnuteľná skúsenosť vidieť týchto úžasných tvorov v ich prírodnom prostredí.

Národná ZOO patrí medzi najväčšie zvieracie parky v Ázii a zdá sa byť miestom, kde sa všetky druhy zvierat cítia dobre. Podmienky, ktoré sa poskytujú pre zvieratá sú, samozrejme, prísne kontrolované a úplné zabezpečenie ich pohodlia je prioritou.

Návštevníci ZOO si môžu pozrieť cez 180 druhov zvierat vrátane tigrov, slonov, levy, zvierat z rodu opice a mnoho ďalších druhov. Každý zviera má svoje vlastné prostredie, ako aj pravidelný prameň potravy, ktorý zaisťuje ich dobré zdravie.

Turisti, ktorí návštevou ZOO hľadajú trošku adrenalínu, môžu si objednať "Safari Tour". Táto jazda ponúka príležitosť vidieť zvieratá v ich prirodzených biotopoch, vďaka čomu získajú úplne nový, neobyčajný pohľad na tieto divoké tvory.

Okrem toho je v areáli ZOO aj Staré mesto Dhaka, ktoré ponúka návštevníkom zaujímavý pohľad na históriu a kultúru krajiny. Mnoho turistov sa chce naučiť viac o miestnej kuchyni a starodavých zvykoch, ktoré sú stále zachované v tomto regióne. Národná ZOO Bangladéša ponúka veľa zábavy pre všetkých návštevníkov a je skutočne miestom, kde sa môžete pripojiť k prírode.

V záverečnej analýze je návšteva Bangladéšskej Národnej ZOO vynikajúcou príležitosťou na relaxáciu a užívanie si prírodných krás. Každý, kto má záujem o poznávanie nových miest a kultúr, by mal určite návštevu tejto ZOO zvážiť a plne si užiť všetky jej pozoruhodné zdroje a atrakcie.


Ubytovanie Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je krajina, bohatá na svoju kultúru, históriu a prírodné krásy. Ak máte v pláne navštíviť túto fascinujúcu krajinu, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v blízkosti Bangladesh National Zoo - jedného z najväčších a najstarších živočíšnych záhrad v regióne.

Bangladesh National Zoo, známy aj pod menom Dhaka Zoo, sa nachádza v hlavnom meste Dhaka. Je to dôležité miesto v Bangladéši, ktorého cieľom je ochrániť a zachovať biodiverzitu krajiny. Živočíšna záhrada sa rozprestiera na rozlohe viac ako 186 hektárov a ponúka viac ako 3000 zvierat a druhov rastlín.

Pri ubytovaní v blízkosti Bangladesh National Zoo máte jedinečnú príležitosť prežiť vzrušujúcu dovolenku a spoznať niektoré z najzaujímavejších druhov vtákov, zvierat a rastlín. Nachádza sa tu napríklad aj najväčší počet tygrov v celej krajine. Môžete si vychutnať pohľad na krásne odrody vtákov, opíc, krokodílov a rôznych druhov vtáctva. Pre ľudí s chúťkou na dobrodružstvo sa k dispozícii ponúka aj safari, kde môžete vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Keďže Bangladesh National Zoo je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Dhake, môžete si byť istí, že tam nájdete širokú škálu ubytovacích možností. Môžete si vybrať medzi hotelmi rôznych kategórií - od exkluzívnych luxusných zariadení až po cenovo dostupné možnosti pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre nadštandardné hotely v blízkosti živočíšnej záhrady, ktoré ponúkajú prvotriedne vybavenie a pohodlné izby. Tieto hotely často disponujú tiež elegantnými reštauráciami, kde si môžete vychutnať tradičnú bangladéšsku kuchyňu.

Pre cestovateľov s nižším rozpočtom je možnosťou ubytovanie v blízkosti Bangladesh National Zoo v jednoduchých penziónoch alebo hosťovských domoch. Aj tieto zariadenia ponúkajú pohodlie, čistotu a príjemnú atmosféru. Okrem toho sa tu často stretávate s miestnymi hosťami a môžete si vytvoriť nové priateľstvá.

Ak hľadáte niečo úplne odlišné, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v kempingových areáloch v blízkosti Bangladesh National Zoo. Tieto kempy sú ideálne pre turistov, ktorí radi trávia čas v prírode. Môžete si pripraviť si vlastnú stravu na oboch a vychutnávať si čerstvé vzduch a pokojné prostredie.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania uprednostníte, určite sa oplatí zvoliť také, ktoré sa nachádza v blízkosti Bangladesh National Zoo. Tento úžasný zábavný park bude mať pre každého niečo - od zábavy a dobrodružstva až po pestrosť a krásu. Prežite nezabudnuteľnú dovolenku v Bangladéši a objavte bohatú biodiverzitu tejto krajiny vďaka ubytovaniu priamo v blízkosti tejto nádhernej živočíšnej záhrady.


Počasie Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a má pestré a rozmanité počasie. Vzhľadom na svoju polohu pri pobreží Bengal­skej zátoky, sú tu vyššie teploty a vyššia vlhkosť ako v iných častiach Ázie.

Počas letných mesiacov od mája do septembra sa teploty v Bangladéši pohybujú od 30°C do 35°C. Vlhkosť je tu vysoká vďaka monzunovému dažďu, ktorý sa vyznačuje prudkými prívalmi dažďa a silnými víchricami. Tieto dažde môžu trvať niekoľko dní či dokonca aj týždňov a zvyčajne sa vyskytujú v júni a júli.

Zima v Bangladéši, ktorá trvá od októbra do februára, je chladnejšia a suchá. Teploty sa v tejto dobe pohybujú okolo 20°C, no množstvo slnečného svetla, ktoré krajina dostáva, robí z tejto doby obľúbený čas pre návštevnosť krajiny.

Ak ste v Bangladéši a hľadáte niečo, čo vám pomôže vychutnať si počasie a uvoľniť sa, tu je niekoľko tipov. Bangladesh National Zoo je skvelým miestom pre vaše deti, ako aj pre vás samotného. Tento zvierací park sa nachádza v Dháke, hlavnom meste Bangladesh. Je to veľká krajiná a v nej sa nachádza mnoho krásnych a zaujímavých zvierat vrátane tigrov, slonov, zebier a rýb. Okrem toho má park aj pekné zelené prostredie a prechádzky tu sú obohacujúce a zábavné.

Zhrnutie
Bangladéš má rozmanitú kombináciu počasia závislú od rôznych ročných období. Leto je horúce a vlhké, ale zima je suchá. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete uvoľniť a užiť si krásne počasie, Bangladesh National Zoo je ideálny cieľ. Park sa nachádza v Dháke a je plný krásnych a zaujímavých zvierat, ktoré sú ideálne aj pre vaše deti.


Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Bangladesh National Zoo


1) Kedy je otvorený Bangladéšsky národný záhradník?
- Národný záhradník je otvorený denne od 09:00 do 18:00 hod.

2) Aké druhy zvierat môžeme v Bangladéšskom národnom záhradníku vidieť?
- V národnom záhradníku sa nachádza viac ako 150 druhov zvierat, vrátane tigrov, slonov, žiráf, krokodílov, opičiek a mnohých ďalších.

3) Aké je vstupné do Bangladéšskeho národného záhradníka?
- Vstupné pre domácich návštevníkov je 20 Taka, pre zahraničných návštevníkov je 100 Taka.

4) Môžem si priniesť jedlo alebo pitie do záhradníka?
- V záhradníku nie je dovolené si prinášať jedlo alebo pitie. Sú tam však predajné stánky s nápojmi a občerstvením.

5) Môžeme vo vnútornej časti záhradníka podnikať piknik?
- V záhradníku je k pikniku vyhradené priestranstvo, preto môžete piknikovať v tejto oblasti.

6) Je v záhradníku bezpečné?
- Áno, záhradník má bezpečnostné opatrenia a zamestnanci vám pomôžu akékoľvek bezpečnostné otázky.

7) Môže sa v záhradníku fotografovať?
- Áno, fotografovanie je povolené v záhradníku, avšak profesionálne fotografovanie si musíte povoliť vopred.

8) Ako sa dostať do Bangladéšskeho národného záhradníka?
- Záhradník sa nachádza v hlavnom meste Dháka a ľahko ho možno dosiahnuť taxíkom alebo verejnou dopravou.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky