Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bangladéš Lalbagh Kella

Počasie Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a je známa svojou rozsiahlosťou rýb, plodov a textilu. Lalbagh Kella je známa pevnosť v Dháke, hlavnom meste Bangladéšu, ktorá je známa svojou krásou a históriou.

Vzhľadom na svoju pozíciu na pobreží Bengálskeho zálivu a svoje dominantné brehy jazera Brahmaputra, Bangladéš má monzónne podnebie. Monzúnne obdobie v Bangladéši sa začína v máji a končí v septembri a prináša silné dažde a cyklóny v oblasti. V období od októbra do apríla vládne suché a mierne počasie s teplotami v rozmedzí 20-30 stupňov Celzia.

Počasie v Lalbagh Kella je typické pre monzónne obdobie Bangladéša s vysokými zrážkami a silnými vetrami. Tieto silné zrážky a cyklóny môžu spôsobiť veľké škody nielen v Lalbagh Kelle, ale aj v celom meste Dháka. Kým letné obdobie prináša teploty okolo 30 stupňov Celzia, zimná sezóna prináša miernejšie teploty a nižšie zrážky.

Aj keď návštevníci Lalbagh Kella môžu zažiť monzúnne počasie, ktoré prináša silné dažde a silné veterné búrky, častokrát sa tieto búrky prejdú pomerne rýchlo a slnko sa rýchlo vráti. Z tohto dôvodu je odporúčané, aby návštevníci Lalbagh Kella mali vždy so sebou náhradné oblečenie a ochranné vybavenie, ako je napríklad dáždnik alebo plášť.

Celkovo možno povedať, že počasie v Lalbagh Kelle môže byť pomerne nepredvídateľné, najmä v období monzúnov, a preto je dôležité byť pripravený na akékoľvek zmeny počasia alebo naliehavé situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť. Napriek tomu to neznamená, že by ste si nemali užiť krásu a históriu tejto historickej pevnosti, ktorá sa stala ikonou Dháky a celej krajiny Bangladéš.


Letenka Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš je krajina bohatá na históriu a kultúru. Ak sa chystáte do tejto krajiny na dovolenku, rozhodne nevynechajte návštevu Lalbagh Kella – monumentálnej pevnosti, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Dháka.

Lalbagh Kella (známa aj ako Fort Aurangabad) bola postavená v roku 1678 za vlády Mughalov. Pevnosť má rozlohu 18 akr a jej stena má až 10 metrov výšky. V súčasnosti je to jeden z najväčších turistických atrakcií Bangladéša. Pevnosť Lalbagh Kella obsahuje rôzne paláce, mešity, hrobky, záhrady a nádrže.

Pri vstupe do pevnosti vás privíta brána zvaná Hathi Pol, na ktorej je gravírovaná figúra slona. Vstupné do pevnosti stojí len 200 Bangladéšských taka (asi 2 eurá) a otváracia doba je od 10:00 do 18:00.

Medzi najvýznamnejšie budovy v pevnosti patrí Divankhána (kráľovský palác), ktorý bol postavený v 17. storočí, ale nikdy nebola dokončená jeho stavba. Táto budova je zvláštna svojimi veľkými oblúkmi a veľkými oknami. V strede paláca je nádvorie, ktoré ozdobuje veľký fontán. V paláci sa nachádzajú aj neobvyklé zrkadlové miestnosti, kde sa okrem iného schovávali ľudia v čase vojny.

Byt v Lalbagh Kella je aj mausóleum Bibi Pari, ktorá bola manželkou Mughalovho gubernátora. Bol postavený v čest jej pamiatky. Budova je elegantne zariadená a počas návštevy môžete vidieť rôzne typy umenia z obdobia Mughalov.

Okrem toho, pevnosť tiež obsahuje mešity, ktoré okrem iného obsahujú hroby odsúdených k smrti v období Mughalovej vlády. K dispozícii je aj záhrada, ktorá je v deň voľna cenným miestom pre rodiny s deťmi.

Cesta do Bangladéšu nie je drahá a letenky sa dajú zohnať za pomerne prijateľné ceny. Ak plánujete návštevu Bangladéša, rozhodne nevynechajte tento úžasný historický pamiatnik. Lalbagh Kella je skvelou dôvod na návštevu Bangladéšu a krajiny, ktorá stojí za objavovanie.


Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Lalbagh Kella


Nie som schopný poskytnúť aktuálne informácie o miestach v konkrétnych lokalitách. Odporúčam využiť internetové zdroje alebo kontaktovať miestne turistické informačné centrum pre najaktuálnejšie informácie o navštívení miesta Bangladéš Lalbagh Kella.


Ubytovanie Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš je jednou z najexotičkejších a najprelomovejších krajín v Ázii. Je to krajina s bohatou históriou a kultúrou. Ak plánujete navštíviť Bangladéš, jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali pozrieť, je Lalbagh Kella, kráľovský palác, ktorý sa nachádza v Dháke, hlavnom meste krajiny.

Lalbagh Kella je kráľovský palác postavený v štýle mughalskej architektúry v 17. storočí. Nachádza sa na brehu rieky Buriganga a je považovaný za jednu z najväčších atrakcií Dháky. Navštíviť Lalbagh Kella je ako krok späť v čase a zážitok, ktorý rozhodne stojí za to.

Ak hľadáte ubytovanie v Lalbagh Kella, máte niekoľko možností. V okolí sa nachádza množstvo hotelov a hostelov, ktoré môžu uspokojiť potreby každého cestovateľa.

Jedným z najobľúbenejších hotelov v blízkosti Lalbagh Kella je Hotel 71. Tento hotel sa nachádza len 15 minút jazdy od paláca a ponúka klimatizované izby s modernými zariadeniami. Hostia môžu využiť stráženie parkoviska, reštauráciu, bar, terasu a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel 71 je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú luxusné a pohodlné ubytovanie v Dháke.

Praktickou a cenovo dostupnou voľbou je hostel Shanti Guest House, ktorý sa nachádza len niekoľko minút pešo od Lalbagh Kella. Hostel ponúka jednoduché, ale pohodlné izby, ktoré môžu byť zdieľané alebo súkromné. Hostia môžu využiť kuchynku, spoločné priestory a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Shanti Guest House je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie s dobrým umiestnením v Dháke.

Najlacnejšou možnosťou je ubytovanie v blízkosti Lalbagh Kella v moslimskom obchodníckom dome. Tieto priestory boli skonštruované v 18. storočí a ponúkajú jednoduché, ale pohodlné izby. Hostia môžu využiť spoločné kúpeľne a WC. Aj keď ide o jednu z najlacnejších možností, ubytovanie v moslimskom obchodníckom dome ponúka autentický zážitok a zaujímavú atmosféru.

V blízkosti Lalbagh Kella sa nachádza mnoho ďalších hotelov a hostelov, ktoré sa môžu prispôsobiť vašim potrebám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, Lalbagh Kella a Dháka sú rozhodne miestami, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť a návštevu.


Dovolenka Bangladéš Lalbagh Kella


Bangladéš, krajina bohatá na kultúru a históriu, je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť. Túto krajinu je možné považovať za skutočný raj pre cestovateľov, pretože ponúka celý rad zaujímavých miest na návštevu. Jedným z nich je aj Lalbagh Kella, ktorá sa nachádza v Dháke, hlavnom meste Bangladéša.

Lalbagh Kella je historická pevnosť, ktorá bola postavená v roku 1678 Muhamedom Azamom, synom cisára Aurangzeba. Pevnosť sa nachádza na brehu rieky Buriganga a je považovaná za jednu z najvýznamnejších historických pamiatok v Bangladéši.

Tento impozantný komplex je domovom niekoľkých budov, medzi nimi aj mešita, palác a veľká brána. Hlavnou atrakciou pre návštevníkov je Mausoleum Pari Bibi, ktoré sa nachádza vo vnútri pevnosti. Je to posvätná miestnosť postavená na počesť Pari Bibi, mama Muhameda Azama. Mausoleum je bohato zdobené so sochami, freskami a mramorovými stenami.

Okrem toho, návštevníci si môžu vychutnať krásne záhrady a parky, ktoré sa nachádzajú vo vnútri pevnosti. Tieto záhrady sú ideálne na pikniky a oddych počas horúceho dňa.

Lalbagh Kella je tiež obľúbeným miestom medzi miestnymi obyvateľmi a turistami pre jeho výhľad na rieku Buriganga. Návštevníci môžu prechádzať pozdĺž rieky a vychutnať si nádherný výhľad na Dháku a jej okolitú krajinu.

Je dôležité si uvedomiť, že Bangladéš má veľmi horúce letá a vlhké monzúny. Je preto dôležité plánovať svoju návštevu Lalbagh Kella tak, aby ste sa vyhli horúcemu počasiu a zlým počasovým podmienkam. Najlepším časom na návštevu je medzi novembrom a marcom, keď je počasie chladnejšie a suchšie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bangladéš a Lalbagh Kella, nezabudnite si so sebou vziať pohodlnú obuv a ľahké oblečenie. Tiež si zapaľte repelent proti komárom, pretože v riekach a záhradách sú obvykle mnohé.

Lalbagh Kella je jedným z najkrajších a najvýznamnejších historických miest v Bangladéši. Jeho krása, história a kultúra robia z neho obľúbenú destináciu pre miestnych aj zahraničných turistov. Nezáleží na tom, či ste milovníkom histórie alebo jednoducho chcete zažiť krásu Bangladéša, Lalgah Kella je miestom, ktoré určite musíte navštíviť.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky