Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Barbados Andromeda Botanic Gardens

Letenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados Andromeda Botanic Gardens: Raj pre milovníkov prírody

Barbados, známy ako perlou Karibiku, ponúka návštevníkom neskutočné scenérie, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Medzi tieto scenérie patrí aj Andromeda Botanic Gardens, unikátny botanický skvost, ktorý je white letenka pre každého milovníka prírody.

Andromeda Botanic Gardens sa nachádzajú na severe ostrova Barbados a sú ukryté v pár kilometroch od populárneho letoviska Bathsheba. Vytvorené v roku 1954, tieto záhrady rozprestierajúce sa na rozlohe 6 akrů, sú vytvorené na úbočí hory Scotland District. Táto lokalita poskytuje nádherný výhľad na Atlantický oceán, čo z neho robí jedinečné miesto na relaxáciu a oddych od každodenného zhonu.

Andromeda Botanic Gardens ponúkajú pôvabné prechádzky cez rôzne časti záhrady. Návštevníci môžu objavovať úchvatné trópy a skryté zákutia plné rôznych druhov rastlín a kvetov. Nehanbite sa obdivovať exotické stromy z celého sveta, ktoré sa nachádzajú v týchto záhradách. Medzi najznámejšie druhy patrí plumbago, helikonie či dracaena. Vetrolamy zakrývajú záhradu a poskytujú útočisko pred slnkom a tepelnými vlnami, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu karibskému slnku.

Pokiaľ užívateľ pozoruje rôzne rastliny, či kvety, počas svojej prechádzky, záhrady tiež obsahujú niekoľko jazierok s lotosovými kvetmi a bazénmi s rybami. Tieto vodné prvky pridávajú do atmosféry Andromeda Botanic Gardens pokoj a harmóniu. Pre milovníkov vtákov sú tieto záhrady skutočným rajom. Lokálne a migratórne druhy vtákov často navštevujú záhrady, čo je jedinečná príležitosť pre návštevníkov, aby ich pozorovali a zachytili ich krásu na fotografie.

Andromeda Botanic Gardens ponúkajú vzdelávací program pre deti aj dospelých, kde môžete získať odborné vedomosti o rôznych rastlinných druhoch a ich význame v ekosystéme. Okrem toho, záhrady tiež organizujú rôzne podujatia a ukážky, ktoré demonštrujú krásu prírody a zachovanie biodiverzity.

Pre prírodných a botanických entuziastov je Andromeda Botanic Gardens na Barbados jednoznačne nevyhnutnou zastávkou. Ak plánujete návštevu Barbadosu, neváhajte sa vybrať na toto miesto, kde nájdete pokoj a harmóniu v náručí prírody. Letenky do tohto úžasného ostrova sú ľahko dostupné a ponúkajú vám možnosť objavovať Andromeda Botanic Gardens aj ďalšie malebné miesta, ktoré Barbados má na ponuku.


Ubytovanie Barbados Andromeda Botanic Gardens


Andromeda Botanic Gardens je jedným z najkrajších miest na karibskom ostrove Barbados, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu exotických rastlín, pokojnej atmosféry a úžasného výhľadu na Karibské more. Tento záhradný raj ponúka návštevníkom miesto na oddych, relaxáciu a ponořenie sa do prírody.

Andromeda Botanic Gardens sa nachádza v oblasti Bathsheba, na východnom pobreží ostrova Barbados. Toto miesto sa pýši jedným z najlepších tropických záhrad v Karibiku a je domovom pre viac ako 600 druhov rastlín z celého sveta. Záhrady boli založené v roku 1954 pod vedením pani Iris Bannochie, britskej biolóžky a záhradníčky, ktorej láska k rastlinám a kráse prírody ju inšpirovala vytvoriť tento úžasný priestor.

Pri vstupe do Andromeda Botanic Gardens sa návštevníci stretávajú s ohromujúcou scenériou. Krivé chodníčky a zákutia záhrady vás vedia viesť cez bohatú a rozmanitú kolekciu rastlín. Mnohé z týchto druhov sú cenné a vzácne, vrátane endemických druhov, ktoré sa vyskytujú iba na Barbados. Napríklad "Pride of Barbados" je kvetina, ktorá je považovaná za symbol ostrova a možno ju vidieť vo veľkom množstve v Andromede.

Každý roh Andromedy Botanic Gardens je preskúmaním a objavením nových krás. Rastliny s nádhernými kvetmi, exotickými listami a vôňou vytvárajú zmyslovú senzáciu, ktorá vás pohltí. V záhrade nájdete aj rôzne druhy paliem, bambusové háje, orchidey a mnoho iných fascinujúcich rastlín.

Okrem bohatých rastlín ponúka Andromeda Botanic Gardens aj úžasné výhľady na okolitý vidiek. Z vyvýšených bodov získate panoramatický pohľad na Karibské more, ako aj na útesy a prírodnú krásu Barbadosu. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť, zatvoriť oči a vychutnávať si pokojné melódie vetra a šumenie listov.

Andromeda Botanic Gardens ponúka aj možnosť návštevy jej záhradnej galérie, kde môžete vidieť diela miestnych umelcov a fotografie, ktoré zachytávajú krásu a rozmanitosť záhrady. Okrem toho tu nájdete aj obchod so suvenírmi, kde môžete zakúpiť rôzne predmety, ktoré vám budú pripomínať vašu návštevu.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Andromeda Botanic Gardens, máte šťastie. V tejto oblasti sa nachádza množstvo luxusných hotelov a malých penziónov, ktoré ponúkajú všetko, čo potrebujete pre pohodlný pobyt. Mnohé z týchto ubytovaní majú bazény, reštaurácie s miestnou kuchyňou a dokonca aj vlastné záhrady, kde si môžete vychutnať pokojný čas.

Andromeda Botanic Gardens je miestom, ktoré si zaslúži návštevu pri ceste na Barbados. Jeho exotické rastliny, nádherný výhľad a pokojná atmosféra vás zaručene očaria. Pre tých, ktorí hľadajú oddych a sústredenie, Andromeda Botanic Gardens je ideálnym miestom na prechádzky, relaxáciu a objavovanie prírodného bohatstva tejto čarovnej karibskej destinácie.


Počasie Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov so subtropickým podnebím, ktoré sa vyznačuje teplosťou a vlhkosťou. Nachádza sa v Atlantickom oceáne a je známy svojimi krásnymi plážami, živým kultúrnym životom a nádhernou prírodou. Medzi jedno z najobľúbenejších miest na ostrove pre milovníkov flóry a fauny patrí Andromeda Botanic Gardens.

Andromeda Botanic Gardens je botanická záhrada nachádzajúca sa v obci Bathsheba na východnom pobreží Barbadosu. Záhrada sa rozprestiera na ploche 6 akrov a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na exotické rastliny a kvety. Bola pomenovaná podľa Andromedy, dcéry kráľa Aithiopského v gréckej mytológii, ktorej krása bola porovnateľná s krásou rastlín v tejto záhrade.

Prechádzka záhradami je neskutočným zážitkom, pretože si môžete vychutnať vôňu kvetov a preskúmať rôzne ohromujúce druhy rastlín. Môžete sa tešiť na pestrú paletu farieb od žiarivých kvetov až po jemné odtiene zelenej a rôznych odtieňov modrej. Záhrady sú rozčlenené do rôznych sekcií, kde sú rastliny usporiadané podľa ich druhu a pôvodu.

Záhradou sa tiahne strmý chodník, ktorý vedie k divokému a scénickému pobrežiu, z ktorého sa otvára úchvatný výhľad na Atlantický oceán. Lepšie by ste si nemohli predstaviť miesto na oddych a relaxáciu pri prírode. Môžete si prejsť okolo klbka palmových stromov, obdivovať rušivé zvuky oceánu a vychutnať si prírodné scenérie.

Počas návštevy Andromeda Botanic Gardens sa budete musieť pripraviť na vlhkosť a vysoké teploty, ktoré sú typické pre Subtropické podnebie Barbadosu. Teplo sa pohybuje od 24 °C do 30 °C počas celej návštevy záhrady. Najpríjemnejšie obdobie na návštevu je od decembra do apríla, kedy teploty nie sú príliš vysoce a vzduch je menej vlhký.

Barbados je nažive kedykoľvek počas roka, takže si môžete naplánovať svoju návštevu Andromeda Botanic Gardens podľa svojich preferencií. Nezabudnite si vziať so sebou opaľovací krém, pohodlnú obuv a pohodlné oblečenie, keďže budete stráviť väčšinu času vonku.

Andromeda Botanic Gardens je miestom, kde môžete prepojiť sa s prírodou, objavovať krásu endemických rastlín a zažiť jedinečný zážitok. Nech ste milovníkmi kvetov a rastlín alebo si len chcete užiť pokojnú atmosféru, táto botanická záhrada v Barbadosi určite stojí za návštevu.


Dovolenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami, jasnou modrou vodou a slnečným počasím. Okrem týchto prírodných krás je tu však aj mnoho iných miest na ostrove, ktoré stoja za návštevu.

Jedným z týchto miest je Andromeda Botanic Gardens, ktoré sa nachádzajú na východnom pobreží ostrova. Tieto záhrady sú scenériou jedného z najkrajších prírodných divov na Barbados, a to útesy Hackleton's Cliff. Okrem toho ponúkajú návštevníkom jedinečný výhľad na pobrežie a Karibské more.

Botanické záhrady Barbados Andromeda sú známe svojou rozmanitosťou flóry. Osobnosti v záhradách boli iniciatívou pani Iris Bannochie, ktorá začala s jej založením v roku 1954. Pani Bannochie bola renomovanou botanicarkou a so záhradami sa starala až do svojej smrti v roku 1988. Dnes sa záhradami stará nadácia, ktorá ich udržiava tak, aby naďalej slúžili ako vzdelávací nástroj a vzácne miesto pre návštevníkov.

Andromeda Botanic Gardens je domovom viac ako 600 rôznych druhov rastlín zo všetkých kútov sveta. Tieto rastliny sú pestované v deviatich tematických záhradách, ktoré zahŕňajú exotické plodiny, živicové stromy, záznamy o miestnej flóre a mnoho ďalších.

Pri prechádzke záhradami si môžete naplno vychutnávať krásu rôznych rastlín. Okrem toho tu nájdete aj mnoho krásnych kvetov, ktoré vytvárajú farebnú paletu. Prechádzka cez záhrady je nielen vizuálnym zážitkom, ale aj príležitosťou na oddych a relaxáciu v prírode.

Okrem rodín a turistov sú záhrady obľúbeným miestom aj pre skupinové výlety. Záhrady ponúkajú vzdelávací program, ktorý umožňuje navštíviť školským deťom a študentom sa dozvedieť viac o rastlinách a biodiverzite.

Andromeda Botanic Gardens hostí aj rôzne podujatia a akcie, ako sú koncerty, umenie v parku a venčenie psov. Na mieste sa nachádza aj kaviareň, kde si môžete vychutnať občerstvenie alebo si kúpiť suveníry a magnetky.

Ak plánujete cestu na Barbados, nezabudnite si pridať do zoznamu návštevy Andromeda Botanic Gardens. Tieto záhrady ponúkajú mimoriadny pohľad na ostrov a jeho prírodu. Bez ohľadu na to, či ste záhradníkom, milovníkom kvetov alebo len chcete zažiť niečo iné na ostrove, táto dovolenka je pre vás určená.


Najčastejšie otázky a odpovede Barbados Andromeda Botanic Gardens


1. Kde sa nachádzajú Barbados Andromeda Botanic Gardens?
- Barbados Andromeda Botanic Gardens sa nachádzajú v oblasti Bathsheba na Barbados.

2. Kedy sú otvorené Barbados Andromeda Botanic Gardens?
- Barbados Andromeda Botanic Gardens sú otvorené denne od 9:00 do 17:00.

3. Koľko stojí vstupenka do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
- Vstupenka do Barbados Andromeda Botanic Gardens stojí 30 barbadoských dolárov pre dospelých a 15 barbadoských dolárov pre deti.

4. Aké rastliny a kvety môžem vidieť v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
- V Barbados Andromeda Botanic Gardens môžete vidieť rôzne druhy tropických rastlín, exotických kvetov a pôvodných barbadoských flóry.

5. Ako dlho trvá prehliadka Barbados Andromeda Botanic Gardens?
- Prehliadka Barbados Andromeda Botanic Gardens trvá približne jednu hodinu, ale návštevníci sú vítaní zostať dlhšie a preskúmať záhrady podrobnejšie.

6. Sú povolené fotografovanie a selfie v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
- Áno, fotografovanie a selfie sú povolené v Barbados Andromeda Botanic Gardens, takže si môžete zachytiť krásne scenérie a rastliny.

7. Je možné kúpiť suveníry alebo rastliny v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
- Áno, na mieste sa nachádza suvenírový obchod, kde môžete kúpiť suveníry, darčeky a dokonca aj niektoré rastliny.

8. Je potrebné rezervovať miesto vopred na návštevu Barbados Andromeda Botanic Gardens?
- Nie je potrebné rezervovať miesto vopred na návštevu Barbados Andromeda Botanic Gardens. Stačí prísť v otváracích hodinách a zakúpiť vstupenku na mieste.

9. Môžem si priniesť vlastnú stravu a piknikovať v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
- Áno, návštevníci môžu priniesť vlastnú stravu a piknikovať v Barbados Andromeda Botanic Gardens. Sú tu aj piknikové stoly a lavice k dispozícii.

10. Sú v Barbados Andromeda Botanic Gardens k dispozícii prehliadky s ​​sprievodcom?
- Áno, prehliadky s ​​sprievodcom sú k dispozícii v Barbados Andromeda Botanic Gardens. Môžete si ich rezervovať vopred alebo sa informovať na mieste.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky