Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Belgicko Antverpy

Ubytovanie Belgicko Antverpy


Belgicko a jeho druhé najväčšie mesto Antverpy ponúkajú množstvo možností pre ubytovanie pre návštevníkov. Antverpy sú známe svojou bohatou históriou, kultúrou, architektúrou a umením, takže sa jedná o populárne turistické miesto.

Ak hľadáte ubytovanie v Antverpách, máte na výber rôzne možnosti. Ubytovanie sa nachádza v oblastiach mesta, ako sú historické okrsky, moderné štvrte a oblasti so železničnou stanicou. Väčšina týchto oblastí sa pohodlne nachádza v blízkosti zaujímavých miest v Antverpách.

Jednou z možností je hotelové ubytovanie. V Antverpách sú k dispozícii rôzne hotely, ktoré sa držia rôznych rozpočtových kategórií. Medzi hotely patrí historický Hotel Rubens, ktorý sa nachádza v centre mesta a poskytuje krásny výhľad na historické námestie. Hotel Kasteel Solhof leží v okolí mesta a ponúka jednoduchý prístup, ku krásnej záhrade a ponúka zariaadený vonkajší bazén.

Pre tých návštevníkov, ktorí hľadajú niečo na prispôsobenie svojho rozpočtu, apartmány a hostely sú ďalšou možnosťou ubytovania v meste. Apartmány sú ideálne pre turistov, ktorí chcú zostať v meste na dlhšie obdobie. Potom môžu bývať v plne zariadených apartmánoch, ktoré poskytujú podobný pocit, ako keby boli doma. Okrem toho je v Antverpách k dispozícii veľa hostels, ktoré sú ideálne pre mladých turistov a cestovateľov na úspornom rozpočte.

Airbnb ponúka tiež možnosť prispôsobiť sa jedinečným potrebám každého cestovateľa. Cestovatelia môžu nájsť ubytovania v súkromných domoch alebo bytoch zdieľaných s miestnymi ľuďmi, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami. Okrem toho, Airbnb uvedené ceny sú dostupné pre rôzne rozpočty.

Poslednou a najlacnejšou možnosťou ubytovania je stanovanie. Ak si privyknú, turisti si v Antverpách môžu zabezpečiť stanovanie a ponorte sa do prírody, ktorá je v okolí Antverpách nádherná. Vziať si svoj vlastný stan a spať v prírode je skvelé pre turistov, ktorí hľadajú neobvyklú skúsenosť bývania.

V Antverpách sa tak nebudete mať problém nájsť ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám a prispôsobí sa vašemu rozpočtu. Preto nemusíte premýšľať a vybrať si svoju vysnívanú voľbu ubytovania, aby ste si mohli vychutnať nádherné okolie, ktoré mesto ponúka.


Letenka Belgicko Antverpy


Antverpy, belgické mesto s bohatou históriou a jedinečným kultúrnym dedičstvom, sú dnes jedným z najžiadanejších cieľov pre turistov. A čo by mohlo byť jednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, než s leteckou linkou priamo do tohto fascinujúceho mesta?

Belgicko je známe svojimi bohatými historickými a kultúrnymi pamiatkami a Antverpy nie sú výnimkou. Toto pôsobivé mesto je domovom mnohých historických zámkov, katedrál a námestí, ktoré stále lákajú návštevníkov z celého sveta. Jeho architektúra kombinuje stredovekú a renesančnú éru so súčasnými trendy, čo z neho robí jedinečné prostredie, ktoré stojí za návštevu.

Keďže Antverpy nie sú hlavným letiskom Belgicka, niektorí ľudia si možno myslia, že cestovanie tam môže byť komplikované. Avšak, z Luxemburska si môžete jednoducho rezervovať letenku do Antvérp a za chvíľku sa ocitnete v tomto malebnom meste. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Antvérp, čo znamená, že môžete zvoliť ten najlepší termín a čas vyhovujúci práve vám.

Po prílete na letisko v Antverpách sa dostanete rýchlo a jednoducho do centra mesta. Mestská doprava je dobre zorganizovaná a autobusy či vlaky vás rýchlo a efektívne prepravia k vašej destinácii. Ak si nechcete lámať hlavu s verejnou dopravou, pohodlne si môžete zobrať taxík alebo využiť služby platformy na zdieľanie áut.

Po príchode do Antvérp sa máte na čo tešiť. Mesto je známe svojim bohatým ponúkaním umeleckých diel, múzeí a galérií. Návštevou RUBEN’S HOUSE si môžete vychutnať práce známeho flámskeho maliara Pietera Paula Rubensa alebo prejsť cez piesočnatú pláž a vychutnávať si pohľad na krásnu výstavbu mesta. Nevšedným zážitkom je prechádzka po starom prístave a pozorovanie veľkých lodí zakotvených priamo v centre mesta.

Ak ste v Antverpách, nezabudnite navštíviť aj slávnu katedrálu Notre-Dame. Je to jedna z najväčších gotických katedrál v Európe a ponúka úchvatný výhľad na mesto zo svojej veže. Po prečítaní článku o tejto nádherné katedrále už rozhodne budete mať túžbu navštíviť toto miesto plné histórie.

Okrem histórie a kultúry ponúka Antverpy aj rozmanitú kuchyňu a zábavu. Nechýba tu množstvo reštaurácií, barov a klubov, ktoré uspokoja aj tie najnáročnejšie chute. Môžete si vychutnať tradičnú belgickú kuchyňu, ako sú wafle, hranolky a samozrejme famózne belgické pivo.

Ak ste milovník módy a nákupov, Antverpy sú pre vás taktiež ideálnou destináciou. Mesto je považované za veľké belgické centrum módy a domovom mnohých svetoznámych módnych dizajnérov. Nájdete tu množstvo butikov s najnovším oblečením, šperkami a doplnkami, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Návšteva Antvérp je skutočným dobrodružstvom a príležitosťou preskúmať bohatú históriu, kultúru a živú atmosféru tohto malebného belgického mesta. Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú priame lety do Antvérp, čo robí cestovanie sem ľahkým a pohodlným. Vyberte si letenku a urobte prvý krok k objavovaniu belgických Antvérp!


Dovolenka Belgicko Antverpy


Ak hľadáte výletovú destináciu plnú histórie, architektúry a kultúry, mali by ste zvážiť návštevu belgického mesta Antverpy. Toto pôvabné mesto ponúka mnoho zážitkov a pamiatok, z ktorých niektoré by určite stáli za to vidieť.

Antverpy, tiež známe ako Antwerpia v holandčine a Anvers v francúzštine, sa nachádza pri ústí rieky Scheldt, v severnom Belgicku a je druhý najväčší belgicky mesto. Je to mesto s bohatou históriou, ktorého korene sa datujú do stredoveku.

Ak sa chystáte na dovolenku do Belgicka, mali by ste zvážiť návštevu Antverp. Jedným z prvých miest, ktoré by ste mali navštíviť, je niečo na čo sa môžu tešiť milovníci umenia: Antwerpenské múzeum umenia. Múzeum sa skladá zo 4 budov a ponúka obrovskú zbierku belgického umenia, vrátane diel svetoznámych umelcov ako Peter Paul Rubens, Vincent van Gogh a Rembrandt.

Ak ste záujemcom o históriu, mali by ste sa vybrať do rôznych pamiatok, ktoré Antverpy ponúka. Tieto pamiatky sú svedkom bohatej histórie mesta a ukazujú, ako sa Antverpy stali dôležitým obchodným centrom Európy.

Jednou z takých pamiatok je Katedrála Notre-Dame, ktorá je najväčšou katedrálou v Belgicku. Katedrála bola postavená v priebehu 200 rokov a obsahuje veľa umeniu a architektúry z rôznych období. Detali na náhrobkoch zobrazujú svätých a významné postavy mesta, takže navštívenie tejto katedrály by malo byť nevyhnutné.

Ďalšou zaujímavou pamiatkou na navštívenie je pevnosť Het Steen. Toto svetoznáme pamiatka bola postavená v 13. storočí a ponúka veľa histórie a kultúry. Pevnosť teraz slúži ako múzeum a ponúka mnoho exponátov týkajúcich sa histórie mesta.

Navyše, ak máte radi nakupovanie, Antverpy ponúkajú množstvo obchodov a starobinec, kde môžete nájsť unikátne predmety a suveníry. Táto belgická metropola je známa svojimi antikvármi, šperkárstvom a diamantami.

Ako vidieť, Antverpy sú plné krásy a zážitkov. Ak hľadáte dovolenku plnú histórie, architektúry a kultúry, mali by ste zvážiť túto belgickú destináciu na svojom zozname miest, ktoré treba navštíviť. Určite si odnesiete nezabudnuteľné spomienky!


Počasie Belgicko Antverpy


Belgicko Antverpy – zaujímavé počasie a jeho vplyv na túru po meste

Belgicko je známe svojím nepredvídateľným počasím a to platí aj pre jeho druhé najväčšie mesto, Antverpy. Toto prístavné mesto má subtropické podnebie, s mierne teplými letami a miernymi zimami. Avšak, rovnako ako v iných častiach Belgicka, aj v Antverpách môžete zažiť v priebehu jedného dňa všetky štyri ročné obdobia.

Letné mesiace od júna do septembra prinášajú do Antverp veľké množstvo slnečných dní a teploty sa pohybujú okolo 20 – 25 stupňov Celzia. Je to ideálna doba na prechádzky po meste, návštevu historických pamiatok ako je katedrála Nanebovzatia Panny Márie alebo prehliadku Hrádza a palác Het Steen. Neváhajte prejaviť rešpekt miestnym tradíciám a navštíviť aj renomovaný býčí ring v predvečer slávnych Antverpských jemných umení.

Jeseň predstavuje pre Antverpy obdobie pred daždivou zimou. Toto obdobie je charakterizované mierne chladným a vlhkým počasím. Teploty klesajú na približne 10 - 15 stupňov Celzia a občasné dažde sú bežnou súčasťou každodenného života. Napriek tomu však mesto stále ponúka množstvo zaujímavostí ako je obchodná štvrť Meir alebo prechádzky na brehu rieky Scheldt. Nezabudnite si so sebou vziať obočie alebo dáždnik!

Zima, od decembra do februára, je v Antverpách chladná a občas veterná. Teploty sa pohybujú okolo 0 – 5 stupňov Celzia, s občasným snežením. Ale nebojte sa, mesto nezavrie napriek tomu, že nie je zvyknuté na veľké množstvo snehu. Vianočný trh na námestí Grote Markt je jednou z najväčších atrakcií, ktoré si nesmiete nechať ujsť. Ak sa rozhodnete túrať po meste počas zimy, oblečte sa do niečoho teplého a pripravte sa na vzduch, ktorý so sebou prináša chlad.

Jar, od marca do mája, je pre Antverpy obdobím prebúdzania. Počasie sa stáva teplejším, s teplotami dosahujúcimi 10 - 15 stupňov Celzia. To je ideálna doba na prechádzky parkmi mesta a objavovanie nových obchodov alebo kaviarní. Vezmite si so sebou ľahšiu bundu a užite si slnko, ktoré prvýkrát za rok začína naplno svietiť.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Antverpy, buďte pripravení na premenlivé počasie. Oblečte sa vrstvovo a nezabudnite si so sebou vziať pršiplášť alebo dáždnik. A bez ohľadu na poveternostné podmienky, Antverpy vždy ponúkajú množstvo zaujímavostí a zážitkov pre každého návštevníka.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Antverpy


Otázka: Aké je hlavné mesto Belgicka?
Odpoveď: Hlavným mestom Belgicka je Brusel.

Otázka: Ktoré mesto je druhým najväčším vo Flandrii?
Odpoveď: Druhým najväčším mestom vo Flandrii je Antverpy.

Otázka: Ktoré obdobie bola Antverpy najväčším prístavom Európy?
Odpoveď: Antverpy bola najväčším prístavom Európy v 16. storočí.

Otázka: Ktorá budova je najznámejšou pamiatkou v Antverpách?
Odpoveď: Najznámejšou pamiatkou v Antverpách je Katedrála Nanebovzatia Panny Márie, ktorá je známa aj ako Antwerpenská katedrála.

Otázka: Aké je najobľúbenejšie jedlo v Belgicku?
Odpoveď: Najobľúbenejším jedlom v Belgicku sú hranolky a rôzne druhy omáčok.

Otázka: Kedy sa v Antverpách koná najznámejší karneval v Belgicku?
Odpoveď: Najznámejší karneval v Belgicku sa koná v Antverpách v nedeľu pred Veľkonočnou nedeľou.

Otázka: Kde v Antverpách sa nachádza najväčší diamant na svete?
Odpoveď: Najväčší diamant na svete sa nachádza v diamantovom múzeu v Antverpách.

Otázka: Kde sa nachádza najstarší divadelný spoločenstvo v Belgicku?
Odpoveď: Najstaršie divadelné spoločenstvo v Belgicku sa nachádza v Antverpách a volá sa Koninklijik Toneelgezelschap Antwerpen.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky