Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Belgicko Bruggy

Dovolenka Belgicko Bruggy


Belgicko: Príťažlivý kúsok minulosti v srdci Brug

Belgicko je krajinou, ktorú mnohí turisti tradične na svojej cestovateľskej trase prechádzajú. Avšak, existuje jedno malé miesto, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť - názov je Bruggy. Toto príjemné historické mesto sa nachádza v severozápadnej časti krajiny a je známe svojou impozantnou architektúrou, krásnymi kanálmi a bohatou históriou.

Bruggy, tiež známe ako "Benátky severu", je jedným z najkrajších historických miest v Európe. Jeho charakteristická atmosféra a dobové budovy spôsobujú, že si návštevník pripadá, ako keby sa prešiel časom. Prechádzanie úzkymi uličkami a mostíkmi okolo starých domov sú ľahkým spôsobom, ako sa preniesť do minulosti.

Hlavné námestie mesta, Grote Markt, je jedným z ich najobľúbenejších miest pre turistov. Nachádzajú sa tu niektoré z najkrajších budov v Bruggách, ako napríklad Belfort veže a Provoostdom. Belfort veže, ktorá je zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, ponúka úžasný výhľad na celé mesto z jeho vrcholu.

Ďalšou zaujímavosťou Brugg je ich množstvo kanálov. Mnohí ich považujú za najkrajšie v Európe. Preplávajúce lode ponúkajú možnosť objaviť mesto z inej perspektívy a zároveň si vychutnať pokojnú atmosféru. Je to ideálna príležitosť na obdivovanie starobylých domov a krásneho mestského panorámu.

Mesto je tiež domovom mnohých múzeí a galérií, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na históriu a kultúru regiónu. Dopravné múzeum Vlaams, Groeningemuseum a Choco-Story Museum sú iba niektoré z najznámejších. Ak ste nadšený fanúšik belgickej čokolády, nesmiete vynechať návštevu múzea Choco-Story, kde sa dozviete o histórii čokolády a jej výrobe.

Jedno z najväčších prekvapení v Bruggách je ich gastronómia. Mesto je známe svojimi artisanálnymi pivami a pravými belgickými mňamkami, ako sú wafle a čokoláda. Určite by ste si mali dopriať chvíľu na ochutnávanie týchto jedál a nápojov v niektorom z miestnych podnikov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bruggy, odporúčam vám stráviť tam aspoň dva dni. Toto krásne historické mesto si vyžaduje čas na objavovanie jeho skvostov a atmosféry. Po celodennom preskúmaní hradieb a historických budov si môžete oddýchnuť v niektorom z parkov alebo si vychutnať romantickú večeru v jednom z reštaurácií s výhľadom na kanál.

Bruggy je jedným z tých malých miest, ktoré si návštevník zamiluje na prvý pohľad. Jeho historické dedičstvo, romantická atmosféra a unikátna krása ho robia jedným z najkrajších miest v Belgicku. Neváhajte a pripravte si svoju dovolenku a objavte túto jedinečnú perlu, ktorá vás určite očarí.


Ubytovanie Belgicko Bruggy


Belgické Bruggy sú jedným z najkrajších a najromantickejších miest v celej Európe. Mesto, ktoré iskrí krásou, históriou a kultúrou, láka ročne tisíce turistov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť tento pôvabný kút Európy, určite si budete musieť vybrať ubytovanie. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko možností pre ubytovanie v Bruggách.

1. Hotel Die Swaene

Ak hľadáte ubytovanie s luxusnou atmosférou, určite si vychutnáte pobyt v Hoteli Die Swaene. Tento elegantný hotel, ktorý je umiestnený v historickom budove z 15. storočia, vám ponúka nádherné priestory a príjemnú atmosféru. Krásne historické nábytok, dekorácie a klenuté stropy urobia vašu návštevu Brugg ešte jedinečnejšou.

2. Hotel De Orangerie

Ďalšou skvelou voľbou pre luxusné ubytovanie v Bruggách je Hotel De Orangerie. Tento hotel sa nachádza v bývalej budove prestížnej banky a ponúka krásne zariadené izby s výhľadom do záhrady alebo na kanál. Okrem toho si môžete vychutnať vynikajúcu gastronómiu v reštaurácii hotelu alebo relaxovať v kaviarni pri lahodnej belgickej káve.

3. Hostel Lybeer

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania, môže byť Hostel Lybeer tou správnou voľbou. Tento hostel, ktorý sa nachádza na hlavnej námestí, ponúka jednoduché ale príjemné ubytovanie v historickom dome. Okrem toho majú hostia prístup k spoločným priestorom, ako je kuchyňa alebo terasa, kde si môžu vychutnať svoju večeru alebo pitie s ostatnými cestovateľmi.

4. B&B Bariseele

Ako alternatívu k hotelom a hostelom, môžete zvážiť pobyt v zostave a ranči. B&B Bariseele je takáto možnosť v Bruggách. Tento rodinný ranč ponúka ubytovanie v tradičnom flamandskom dome s krásnou záhradou a priestrannými izbami. Hostia môžu vychutnať raňajky pripravené z domácich produktov a prispôsobiť si svoj pobyt podľa svojich potrieb.

Nezáleží na tom, aké sú vaše preference, ubytovanie v Bruggách sa určite nájde pre každého. Keďže je toto historické mesto malé a kompaktné, môžete sa rozhodnúť pre akúkoľvek možnosť ubytovania a stále sa dostať na svoje obľúbené miesta a pamiatky pešo. Takže, čo na výber? Luxusný hotel, cenovo dostupný hostel, zostava a ranč alebo súkromný apartmán? Rozhodnite sa a zažite nezabudnuteľnú návštevu v Belgických Bruggách!


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Bruggy


1. Aké je hlavné mesto Belgicka?

Hlavné mesto Belgicka je Brusel.

2. Čo sa dá vidieť v Bruggách?

V Bruggách sa dá vidieť historické námestia, kanály, pokojné rieky, gotické kostoly a mnoho iných pamiatok.

3. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Bruggách?

Najlepšie miesta na nákupy v Bruggách sú winkelcentrum Zuid, 't Zand shoppingvriendelíjke zone, Langestraat a Steenstraat.

4. Aké je typické jedlo v Belgicku?

Typickým jedlom v Belgicku sú hranolky, pivo, mäsové ryby a gaufre.

5. Ako sa dostať z letiska v Bruggách?

Najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do Brugg je taxi, autobus, alebo vlak.


Počasie Belgicko Bruggy


Belgicko, špeciálne mesto Bruggy, je známe svojou bohatou históriou, mnohými pamiatkami a krásnou architektúrou. No okrem toho, čo by ste mohli očakávať v Bruggách, si určite nezabudnite vziať do úvahy aj miestne počasie.

Belgicko je známe svojimi miernymi teplotami počas celého roka a môže byť pomerne nepredvídateľné. V lete je bežné teplota okolo 20°C a môže byť vlhko. Práve táto kombinácia môže vytvoriť celkom príjemné prostredie na prechádzky po krásnych uličkách Brugg. Je tiež dôležité poznamenať, že leto môže priniesť aj občasné letné búrky, takže nezabudnite mať pri sebe kvalitný dáždnik, aby vás nezaskočilo nečakaného dažďa.

Jeseň a jar sú v Bruggách zvyčajne chladnejšie, s teplotami okolo 10-15°C. Ale práve v týchto ročných obdobiach môže byť mesto najkrajšie, keď kvitnúce stromy a záhrady vytvárajú prechádzky snom.

Zima môže byť v Bruggách chladná a vlhká, s teplotami okolo 0°C. Aj keď sneh nie je v Belgicku častý, môžete mať šťastie a zažiť kúzlo vianočného trhu na hlavnom námestí. Je to krásne vyzdobené s vôňou punču a vánočných dobrôt, ktoré vytvárajú útulnú a teplú atmosféru.

Celkovo vzaté, kedykoľvek sa rozhodnete navštíviť Bruggy, bude to neuveriteľne krásne. Jeho historické ulice, kanály a pamiatky sú vždy očarujúce. Avšak, kvôli nepredvídateľnému počasiu je vždy dobré sa pripraviť a mať pri sebe vhodné oblečenie. Odľahčené letné šaty na slnečné dni, alebo bundy a teplé svetre na chladné obdobia.

A čo sa týka dovolených v Bruggách, najlepšie je si zobrať so sebou odev, ktorý vám umožní pohodlne sa prechádzať po meste a obdivovať jeho krásy bez ohľadu na počasie. A nezabudnite si užiť jedinečnú atmosféru a pohostinnosť, ktorú Bruggy ponúkajú bez ohľadu na počasie.


Letenka Belgicko Bruggy


Belgicko a jeho mesto Bruggy patria medzi najkrajšie oblasti Európy. Preto nie je prekvapením, že stále viac a viac turistov sa rozhoduje navštíviť tento pôvabný kúsok sveta. Ak aj vy patríte k nim a chystáte sa na dovolenku do Belgicka, čaká vás určite jedna zastávka – kúzelné mesto Bruggy. A na letenku sa nezabudnite starať včas.

Toto mesto, ktorého centrum patrí medzi svetové kultúrne dedičstvo UNESCO, je pravou perľou Belgie a ponúka množstvo krásnych miest a pamiatok, ktoré určite stojí za to vidieť. Napríklad môžete navštíviť nádherný Kasteel Wijnendale, Stedelijk Museum, Groeningemuseum, Begijnenhuisjes alebo žilinský dvor, nechýba tu ani krása historického centra a jeho kanálov.

Najlepšie čas na návštevu tohto kúzelného mesta je od maja do septembra, kedy sa tam koná veľa kultúrnych podujatí a slávností. V týchto mesiacoch si môžete vychutnať zimomriavky v súvislosti s renomovanými festivalmi, ako je napríklad letecký festival a svetlejúci a tancujúci festival.

Ak pre vás znie navštívenie Belgicka a Brugg vábne, môžete si zakúpiť lacné letenky a vyraziť na svoju vysnívanú dovolenku. Pre zaručenú pohodu však odporúčame vybavovať to vopred, aby ste si mohli užiť túto krásu v najlepšom svetle. Letenky Bruggy si môžete kúpiť už od približne 60 až 150 eur, v závislosti od toho, či sa rozhodnete cestovať v hlavnej sezóne alebo počas mimosezóny.

Belgicko a jeho historické mesto Bruggy sú nedoceniteľné klenoty Európy, ktoré stoja za to vidieť aspoň raz v živote. Buďte preto pripravení na zážitky, ktoré nezabudnete, a nezabudnite si zakúpiť letenky včas!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky