Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Belgicko Mechelen

Dovolenka Belgicko Mechelen


Belgicko je krásna krajina priamo v strede Európy a preslávila sa vďaka svojím mnohým historickým miestam, dokonca viac ako svojimi turistickými atrakciami. Jedno z takýchto miest, ktoré návštevníkov veľmi oslovuje, je mesto Mechelen. Leží v provincii Antverpy v Belgicku a ponúka výnimočnú kombináciu historického bohatstva a moderného charmantu.

KATEDRÁLA A GRAND PLACE

Jedným z hlavných turistických lákadiel v Mechelene je katedrála svätého Rumbolda, ktorá bola postavená v 16. storočí. Jej aj okolité budovy patria k najstarším a najimpresívnejším budovám v Belgicku. Katedrála je vysoká 97 metrov a jej výstavba trvala až 250 rokov. Najväčšou atrakciou pre turistov je však prekrásny výhľad na mesto z vrchu veže.

Grand Place je nádherné námestie, ktorého história siaha až do 13. storočia. Toto mesto je plné malebných uličiek, záhrad a palácov. Na trhu návštevníci nájdu napríklad zaujímavý mestský zámok, ktorý sa dnes používa ako protokolárny prvok miesta.

KRÁLOVSKÁ DROTTNINGENHOFPARK

V Mechelene ďalej nechýba veľa zelených plôch a parkov, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí chcú stráviť čas vonku. Jedným z najkrajších parkov v tomto meste je Kráľovská Drottingenhofpark. Návštevníci parku si môžu užiť prechádzky po nádherných chodníkoch, na ktorých sa nachádza veľa rôznych druhov kvetov a rastlín. Z parku je nádherný výhľad na historické časti Mechelene.

ZOO PLANCKENDAEL

Jednou z najobľúbenejších atrakcií je zoo v Planckendaeli. Nachádza sa asi len 10 minút mimo mesta Mechelen a ponúka ukážky viac ako 150 druhov zvierat, ktoré sú umiestnené v rôznych častiach parkov. Najväčšou atrakciou sú veľké predátory, takže návštevníci by sa nemali nechať odradiť počasím, kedže aj v zime sa dajú vidieť ich skvelé ukážky v staniach.

V Mechelene nájdete aj veľa ďalších turistických oblastí, ktoré stojí za to preskúmať. Ak teda hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, zábavy a dobrodružstva, Mechelen bude skvelou voľbou. Od turistickej základne po prechádzky a zábavu v parkoch, toto mesto má všetko pre každého. Stačí len vybrať správny čas a zaplánovať si svoju cestu.


Počasie Belgicko Mechelen


Belgicko Mechelen je často známe pre svoj historický a kultúrny význam, no čo sa týka počasia, môže byť pomerne rozmanité.

Mechelen sa nachádza v strednej časti Belgicka a má oceánické a mierny kontinentálny podnebie s chladnejšími zimami a teplejšími letami. Väčšina zrážok v Mechelene padá počas celej noci a sú bežné celoročne, najmä v zimných mesiacoch.

V zime sa teploty pohybujú okolo 0°C a v lete okolo 20°C. Jún až august sú najteplejší mesiace v roku s vysokými teplotami a veľkým množstvom slnečného svetla. Nočné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 12°C.

V priebehu roka sa v Mechelene môžu objaviť aj silné vichy, ktoré sú sprevádzané zrážkami, búrkami a prípadne aj záplavami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mechelen, odporúčame si zobrať so sebou vhodné oblečenie na rôzne počasie. Môžete sa tešiť na to, že každý ročný obdobie má svoje čaro a Mechelen je stále krásnym miestom na návštevu, bez ohľadu na počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Mechelen


1. Kde sa nachádza Mechelen v Belgicku?
Mechelen je historické mesto nachádzajúce sa v provincii Antverpy v Belgicku.

2. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať do Mechelenu?
Mechelen je dobre napojený na sieť verejnej dopravy vrátane železnice a autobusových liniek. Dá sa jednoducho dostať sem vlakom z hlavného mesta Bruselu alebo z iných belgických miest.

3. Ktoré atrakcie by som si nemal nechať ujsť v Mechelene?
V Mechelene by ste si určite nemali nechať ujsť stredoveký radnica na trgu Grote Markt, katedrálu svätého Rumbolda a palác Hof van Busleyden. Okrem toho je tu aj mnoho galérií, múzeí a historických ulíc na preskúmanie.

4. Aký je najlepší čas na návštevu Mechelenu?
Ideálny čas na návštevu Mechelenu je počas letných mesiacov, keď je počasie príjemné a mnoho udalostí a festivalov sa koná. Avšak mesto je krásne aj počas jarného a jesenného obdobia.

5. Existujú v Mechelene nejaké možnosti ubytovania?
Áno, v Mechelene nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Najlepšie je rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste si mohli vybrať z najlepších možností.

6. Sú v Mechelene nejaké zaujímavé reštaurácie?
Áno, Mechelen má veľa skvelých reštaurácií, kde si môžete vychutnať belgickú gastronómiu. Od typických belgických friterií po elegantné reštaurácie, určite nájdete niečo, čo uspokojí vašu chuť.

7. Dá sa z Mechelenu jednoducho dostať do iných belgických miest ako Brusel alebo Antverpy?
Áno, Mechelen je dobre spojený železnicou s rôznymi belgickými miestami, ako je Brusel, Antverpy, Ghent a ďalšie. Vlaky sú pohodlné a často jazdia.

8. Aké sú možnosti výletov a aktivít v okolí Mechelenu?
Okolie Mechelenu ponúka veľa možností na výlety a aktivity. Môžete navštíviť krásne parky, navštíviť historické miesta ako zámok Tervuren alebo si vychutnať prírodu v Národnom parku Hoge Kempen.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Mecchelene v Belgicku. Dúfam, že vám tieto informácie pomôžu pri plánovaní vášho výletu.


Ubytovanie Belgicko Mechelen


Belgicko je krajinou bohatej histórie, nádherných architektonických skvostov a útulných miest. Medzi týmito miestami sa nachádza aj Mechelen, ktorého ubytovanie ponúka zaujímavé možnosti pre návštevníkov.

Mechelen je malé mesto v provincii Antverpy v Belgicku a má bohatú históriu, ktorá sa datuje až do stredoveku. Jeho unikátna poloha medzi mestami Antverpy a Brusel pridáva pridanú hodnotu jeho turistickému a kultúrnemu potenciálu.

Ak plánujete navštíviť Mechelen, nebudete mať problém nájsť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu. Mesto ponúka širokú škálu možností od luxusných hotelov po cenovo dostupné penzióny a apartmány.

Pre tých, ktorí uprednostňujú luxusné ubytovanie a osobitný zážitok, sú v Mechelene k dispozícii niektoré pekné hotely. Napríklad Hotel Elisabeth Mechelen sa nachádza v centre mesta a ponúka elegantné izby so všetkými modernými vybaveniami. Nájdete tu aj útulnú reštauráciu zameranú na belgickú kuchyňu, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v menšom rozpočte, je možnosť zvoliť si penzión alebo apartmán. Penzión Martin's Patershof je unikátnym ubytovaním, pretože je situovaný v bývalej cirkvi. Jeho interiéry sú nádherne zrekonštruované a ponúkajú komfortné izby so štýlovým nábytkom. Apartmány v Mechelene sú tiež obľúbenou voľbou pre tých, ktorí preferujú samostatné ubytovanie a pohodlie domova. Mnoho z týchto apartmánov je plne vybavených kuchynkou a ponúka vám možnosť si pripraviť vlastné jedlá.

Okrem toho, Mechelen má tiež niekoľko možností pre tých, ktorí preferujú alternatívne spôsoby ubytovania, ako je napríklad rezervácia cez Airbnb. Táto možnosť vám umožní preskúmať miestny spôsob života a mať autentický zážitok zo života v belgickom meste.

Navyše, v Mechelene nájdete aj niekoľko kempov, ktoré sú ideálnym miestom pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú zažiť belgický vidiek. Kempy sa nachádzajú v malebnom prostredí, často v blízkosti riek a jazier, a ponúkajú klasické kempovacie zariadenia a občerstvenie pre svojich návštevníkov.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, Mechelen vám určite poskytne rôzne možnosti, z ktorých si môžete vybrať. S jeho bohatým kultúrnym dedičstvom, krásnou architektúrou a priateľskou atmosférou je to ideálne miesto na strávenie dovolenky alebo romantického víkendu. S nespočetnými možnosťami na ubytovanie nájdete to, čo potrebujete, aby sa vám táto belgická destinácia stala nezabudnuteľnou.


Letenka Belgicko Mechelen


Mechelen je mesto v Belgicku ležiace v provincii Antverpy. Je historickým a kultúrnym centrom tejto oblasti a ponúka mnoho zaujímavých miest a pamiatok na objavovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mechelen, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letisko v Bruseli. Letenky na tento let sú k dispozícii z rôznych destinácií po celom svete. Brusel je hlavným mestom Belgicka a Mechelen je odtiaľto ľahko dostupný vlakom alebo autom.

Keďže Mechelen je malé mesto, letenky za prijateľnú cenu sú dostupné pre cestujúcich na všetky druhy rozpočtov. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Bruselu, vrátane low-costových leteckých spoločností, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí chcú cestovať za rozumnú cenu. Cestovná doba z Bruselu do Mechelenu je približne 30 minút vlakom alebo autom, čo znamená, že môžete byť v meste v priebehu krátkeho času.

Keďže Mechelen je historické mesto, je tu veľa zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť. Patrí sem Saint Rumbold's Cathedral s nádhernou výhľadom zo strechy, ktorá ponúka panorámu mesta. Taktiež tu môžete navštíviť kráľovský palác a jeho záhrady, Mechelský Hrad, kde môžete spoznať históriu a kultúru tohto regiónu. Okrem toho je tu veľa múzeí a galérií, kde si môžete pozrieť rôzne umenie a históriu mesta.

Mechelen je známy aj svojou gastronómiou. Mnoho reštaurácií a kaviarní ponúka tradičné belgické jedlá ako hovädzie stroganoff, morka s vianočkami alebo známe belgické sušienky a čokoládu. Ak ste milovníkom piva, určite vyskúšajte niektoré z miestnych pivovarov alebo sa zúčastnite pivnej degustácie.

Navštíviť Mechelen je skvelou voľbou pre tých, ktorí radi spoznávajú históriu, kultúru a bohatú gastronómiu regiónu. Nie je to len skvelým miestom pre krátkodobú návštevu, ale aj pre dlhšie pobyty. Dostupné letenky do Belgicka umožňujú cestovať z rôznych miest po celom svete a objaviť krásy Mechelenu.

Ak hľadáte destináciu, kde sa môžete ponoriť do histórie a kultúry Belgicka, Mechelen je vynikajúcou voľbou. Vďaka letenke do Bruselu môžete rýchlo a jednoducho navštíviť toto fascinujúce mesto a vychutnať si všetky jeho poklady. Je to miesto, ktoré má čaro a ktoré vás nechá s nezabudnuteľnými spomienkami.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky