Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Belgicko Oudenaarde

Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Oudenaarde


1. Aké je časové pásmo v Oudenaarde v Belgicku?
- Oudenaarde sa nachádza v časovom pásmi CET (Central European Time), ale v lete platí časový posun a platí CEST (Central European Summer Time).

2. Ako sa dostanem do Oudenaarde z Bruselu?
- Najľahšie sa do Oudenaarde dostanete vlakom zo železničnej stanice Brusel-South. Cesta trvá približne 1 hodinu.

3. Sú v Oudenaarde nejaké historické pamiatky?
- Áno, Oudenaarde je známe svojou historickou štvrťou a je domovom slávneho Oudenaardského koberca, ktorý je vystavený v miestnom múzeu MOU (Museum Oudenaarde en de Vlaamse Ardennen).

4. Aké sú obľúbené miesta na stravovanie v Oudenaarde?
- V Oudenaarde nájdete niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné flámske jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Niektoré z obľúbených miest sú De Frituur, De Plezanten Hof a Het Lekkere Westen.

5. Existujú v Oudenaarde nejaké zaujímavé festivaly alebo podujatia?
- Áno, Oudenaarde je každoročne centrálne miesto pre cyklistický pretek Ronde van Vlaanderen (Tour de Flandres), ktorý je jedným z najprestížnejších cyklistických pretekov na svete. Okrem toho sa tu konajú aj folklórne festivaly a trhy.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Oudenaarde?
- V Oudenaarde nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Niektoré z populárnych hotelov v Oudenaarde sú Leopold Hotel Oudenaarde, Hotel Steenhuyse a Hotel Cesar.

7. Ako sa dostanem do Oudenaarde z medzinárodného letiska v Bruseli?
- Najjednoduchším spôsobom je vziať si vlak zo železničnej stanice Brussels Airport-Zaventem a presedlať na jeden zo spojov do Oudenaarde. Cesta trvá približne 1,5 - 2 hodiny.

8. Aké aktivity môžem robiť v Oudenaarde?
- Okrem preskúmania histórie a návštevy múzeí môžete v Oudenaarde aj prechádzať po malebných uličkách a navštíviť tradičné pivárne. Okolie je tiež ideálne na pešie túry, cyklistiku a golf.

9. Koľko obyvateľov má Oudenaarde?
- Podľa posledného sčítania obyvateľstva v roku 2020 má Oudenaarde približne 31 000 obyvateľov.

10. Je Oudenaarde bezpečné miesto pre turistov?
- Oudenaarde je považované za bezpečné mesto pre turistov. Ako však vždy platí, nezabudnite na základné bezpečnostné opatrenia, napríklad sledovať svoje veci a byť opatrným vo voľne prístupných verejných priestranstvách.


Počasie Belgicko Oudenaarde


Belgicko Oudenaarde je krásne historické mesto, ktoré sa nachádza v provincii Východné Flandry v Belgicku. Toto mesto sa môže pochváliť nezabudnuteľnými pamiatkami, skvelou gastronómiou a pamiatkami z 16. až 18. storočia.

Belgicko Oudenaarde má mierne podnebie, ktoré je ovplyvnené vlhkým vzduchom z Atlantiku. Toto počasie prináša množstvo zrážok, ktoré sa distribuujú rovnomerne po celom roku. Priemerná ročná teplota v tomto meste sa pohybuje okolo 10 °C.

Zima v Belgicku Oudenaarde

Zimy v Belgicku Oudenaarde sú chladné a mokré. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 2 °C do 7 °C. Množstvo zrážok sa v tomto období zvyšuje a príležitostne sa môže vyskytnúť sneženie. Počasie v januári býva zvyčajne zahmlené a počasie môže byť zlé, čo môže vyvolať riziko zrážok v podobe sneženia alebo dažďa.

Jarná sezóna v Belgicku Oudenaarde

Jar v Belgicku Oudenaarde prináša s sebou teplejšie počasie a menej zrážok. Priemerne sa teploty v tomto období pohybujú od 7 °C do 13 °C a množstvo zrážok sa znižuje na približne 50 mm za mesiac. Počas apríla a mája je v tomto meste teplejšie a slnečnejšie počasie, čo priťahuje turistov zo všetkých rohov sveta.

Letné počasie v Belgicku Oudenaarde

Leto v Belgicku Oudenaarde je obdobím, keď mesto žije. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 18 °C do 22 °C a množstvo zrážok je približne 70 mm za mesiac. Zatiaľ čo máj a jún sú relatívne suché mesiace, júl a august prinášajú časté búrky a zrážky, ktoré sú niekedy veľmi silné. Letné mesiace sú časom, keď mesto žije a hlavne turisti radi navštevujú nezabudnuteľné pamiatky.

Jeseň v Belgicku Oudenaarde

Jeseň sa v Belgicku Oudenaarde začína približne od septembra a je krátkym obdobím. Priemerné teploty sa pohybujú v rozmedzí od 9 °C do 16 °C a množstvo zrážok sa zvyšuje. Septembrové počasie je často pomerne teplé a slnečné, ale v októbri sa začínajú prejavovať zvyšujúce sa zrážky.

Zhrnutie

Belgicko Oudenaarde patrí k jedným z najkrajších miest v Belgicku a jeho počasie je ovplyvnené oceánskym podnebím. Mesto má mierne teploty počas celého roka a množstvo zrážok sa distribuuje po celom roku. Ak sa rozhodnete navštíviť Belgicko Oudenaarde, mali by ste vziať do úvahy množstvo zrážok a obdobie, v ktorom sem cestujete, aby ste si mohli užiť návštevu tejto nádherné histórickej pamiatky.


Ubytovanie Belgicko Oudenaarde


Oudenaarde je malebné mesto nachádzajúce sa v regióne Flámsko v Belgicku. Toto historické mesto je známe svojou bohatou kultúrou a nádhernou krajinou. Ak plánujete navštíviť Oudenaarde a hľadáte ubytovanie, máte na výber z niekoľkých možností.

Jedna z možností je zvoliť si ubytovanie v hoteli. V Oudenaarde sú k dispozícii rôzne hotely rôznej kategórie. Môžete si vybrať medzi modernými hotelmi s plným vybavením a luxusom alebo menšími rodinnými penziónmi, ktoré ponúkajú priateľskú atmosféru. Hotelové izby v Oudenaarde sú komfortné a dobre vybavené, čo vám umožní oddýchnuť si po celodennom objavovaní mesta a okolia.

Ak preferujete intímnejšiu atmosféru a autentický zážitok, môžete si vybrať ubytovanie v nejakom z miestnych penziónov alebo B&B. Tieto ubytovacie zariadenia často poskytujú izby vo vidieckom štýle a majú vlastnú záhradu alebo dvor. Majitelia pensiónov často pochádzajú z Oudenaarde a ochotne vám poradia s miestnymi tipmi a odporučia vám najlepšie miesta, ktoré by ste nemali vynechať pri vašej návšteve.

Ďalšou možnosťou je si prenajať apartmán alebo dom na krátkodobý pobyt. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí chcú mať väčšiu slobodu a možnosť si pripravovať vlastné jedlá. Oudenaarde a jeho okolie ponúkajú množstvo možností na krásne prechádzky a túry, ktoré si môžete vychutnať pri prenájme samostatného ubytovania.

Okrem toho, Oudenaarde má aj kempingu, kde môžete postaviť stan alebo zaparkovať karavan. Tento druh ubytovania je ideálny pre tých, ktorí majú radi prírodu a radi trávia večery pri ohnisku.

Nezáleží na tom, ktorej možnosti sa rozhodnete pre svoje ubytovanie v Oudenaarde, jedno je isté - okrem zázrakov mesta samotného sa ocitnete aj v obklopení nádhernou belgickou krajinou. Odouanarde sa nachádza v blízkosti niekoľkých prírodných rezervácií, vrátane známeho Koppenbergu, ktorý je obľúbeným miestom cyklistov z celej Európy. Určite nevynechajte príležitosť prejsť sa na bicykli po miestnych cyklotrasách a obdivovať krásu belgického vidieka.

V Oudenaarde je bez ohľadu na vaše preference dostatok možností na ubytovanie. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje a vychutnajte si všetko, čo toto nádherné mesto a jeho okolie ponúkajú.


Letenka Belgicko Oudenaarde


Belgicko, krajina s bohatou históriou a kultúrou, je domovom množstva krásnych miest a pamiatok. Jedným z týchto miest, ktoré stoja za návštevu, je aj Oudenaarde. Nachádza sa vo flamandskej provincii Východné Flámsko a je známa pre svoje historické centrum a bohaté dedičstvo pochádzajúce zo stredoveku.

Ak plánujete navštíviť Oudenaarde, letenka je najrýchlejším a najpohodlnejším spôsobom, ako sa tam dostať. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do blízkeho medzinárodného letiska v Bruseli. Po prílete na letisko môžete využiť verejnú dopravu alebo si prenajať auto a vybrať sa na jednu hodinu dlhú cestu do Oudenaarde.

Keď prídete do Oudenaarde, nevyhnutne navštívte jeho historické centrum. Tu nájdete impozantnú radnicu, ktorá je považovaná za jeden z najkrajších príkladov gotickej architektúry v Belgicku. Okrem toho si môžete vychutnať prechádzku po Malej trhu, ktorý je plný útulných kaviarní a reštaurácií. Počas stredoveku bol tento trh známy pre svoju obchodnú významnosť a dodnes má šarm štvrtej najväčšej trhovej námestia v Belgicku.

Ale Oudenaarde je nielen o histórii, ale aj o cyklistike. Je známa svojou láskou k cyklistike a je často cieľom cyklistických pretekov. Ak ste vášnivým cyklistom, možno budete chcieť vyskúšať niektoré z náročných trás alebo si prenajať bicykel a preskúmať okolitú prírodu a vinice.

Okrem toho, Oudenaarde je domovom viacerých múzeí, ktoré vám poskytnú hlbší vhľad do histórie a kultúry tohto úžasného regiónu. Napríklad Múzeum miestneho pamiatkového divadelníctva vám ukáže, ako sa divadlo vyvíjalo v priebehu stáročí, a múzeum Tour of Flanders vám odhalí históriu slávnych cyklistických pretekov, v ktorých sa Oudenaarde pravidelne zapája.

Po celodennom objavovaní krás Oudenarde si môžete oddýchnuť v niektorom z útulných miestnych barov alebo reštaurácií, kde si môžete vychutnať belgické špeciality, ako sú vafle, hranolky a samozrejme slávne belgické pivo.

Ak hľadáte jedinečné miesto, kde sa môžete ponožiť do bohatej histórie, kultúry a cyklistiky, Oudenaarde je pre vás to pravé. Letenka vás rýchlo a pohodlne dostane do tohto malebného belgického mesta, kde si môžete vychutnať jeho krásu a hosťoprimstvo. Choďte a užite si jedinečný pobyt v Oudenaarde!


Dovolenka Belgicko Oudenaarde


Belgicko je jednou z najkrajších a najzaujímavejších európskych destinácií, a jedno z miest, ktoré by si mohli turisti určite pozrieť, je Oudenaarde. Táto malebná a historicky bohatá destinácia sa nachádza vo východnej časti krajiny, v Provincii Východné Flámsko. Oudenaarde je známa svojím unikátnym a zachovalým stredovekým charakterom, ktorý ju robí ideálnym cieľom pre tých, ktorí radi objavujú históriu a kultúru.

Jednou z najdôležitejších atrakcií Oudenaarde je hojne navštevované mesto s názvom Markt. Táto trhová námestie je obklopená historickými budovami a je miestom, kde sa odohrávali mnohé dôležité udalosti v minulosti. Na Markt nájdete aj krásny radnica, ktorá je považovaná za jednu z najvýznamnejších historických pamiatok mesta. Je to skutočne impozantná stavba a jej veže a architektúra lákajú k neustálym fotografiám.

Okrem histórie a architektúry je Oudenaarde aj raj pre milovníkov cyklistiky. Mesto je obklopené kopcovitým vidieckym prostredím a je domovom niekoľkých slávnych cyklistických trás, ktoré ponúkajú krásne výhľady a výzvy pre zvedavých cyklistov. Jednou z najznámejších trás je Ronde van Vlaanderen, ktorá je považovaná za jednu z najnáročnejších cyklistických pretekov na svete. Na tejto trase si cyklisti môžu vychutnať panoramatické výhľady a prejsť sa po stopách profesionálnych cyklistov.

Pre tých, ktorí majú radšej oddych, mesto ponúka aj niekoľko malebných parkov a záhrad. Jedným z nich je Park Liedts, ktorý sa nachádza v centre mesta a je vhodný na prechádzky a relaxáciu. Ďalšou možnosťou je Park Nederename, ktorý je obľúbený pre svoje rôznorodé kvetinové záhony a jazierka.

Milovníci umenia sa tiež určite nebudú nudiť v Oudenaarde. Mesto má niekoľko múzeí, kde si môžete prezrieť rôzne umelecké diela a históriu regiónu. Múzeum Ename je jedným z najpopulárnejších, zameriava sa na stredovekú históriu a ponúka pohľad na život a kultúru mesta v tom čase.

Belgicko Oudenaarde je pre turistov skutočným skvostom. Jeho bohatá história, malé kopce a nádherná architektúra prinášajú čaro tejto malebnej destinácie. Bez ohľadu na to, či ste cyklista, milovníka histórie alebo jednoducho hľadáte miesto, kde si oddýchnuť, Oudenaarde je perfektnou voľbou pre každého. Po návrate z tejto dovolenky si budete rozhodne želať, aby ste mali viac času na objavovanie tohto úžasného miesta.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky