Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Belgicko Tournai

Ubytovanie Belgicko Tournai


Belgické mesto Tournai: Klenot v srdci Valónska

Belgické mesto Tournai, tiež známe ako Tournai, je skutočným klenotom nachádzajúcim sa v srdci Valónska. Táto malebná destinácia je považovaná za jedno z najstarších miest v Belgicku a každý rok pritiahne tisíce turistov svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou.

Prvým zastavením pre väčšinu návštevníkov je Grand-Place alebo Veľké námestie, ktoré je považované za jedno z najkrajších námestí v Belgicku. Dominuje mu námestná veža s veľkou hodinovou vežou zloženou z viacerých častí, ktorá je súčasťou katedrály Notre-Dame de Tournai, jednej z najdôležitejších stavieb v meste. Táto gotická katedrála je zároveň zapsaná na zozname Svetového dedičstva UNESCO a je pre turistov jedným z najvyhľadávanejších miest v meste.

Okrem katedrály existuje v Tournai množstvo ďalších fascinujúcich historických pamiatok. Patrí sem napríklad Château de Tournai, najstarší zámok v Belgicku, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Navštíviť ho môžete a zároveň sa prejsť rozľahlými záhradami v blízkosti zámku. Odtiaľto je tiež výhľad na rieku Scheldt, ktorá je životnou žilou mesta.

Keď už sme pri rieke Scheldt, nezabudnite sa vydať na prechádzku po nábreží. Je to skvelý spôsob, ako objaviť mesto a vychutnať si jeho atmosféru. Nájdete tu množstvo príjemných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať miestne dobroty.

A ak hľadáte niečo nezvyčajné, určite navštívte Musée d'Histoire et d'Archéologie de Tournai, kde sa nachádza vyše 10 000 exponátov z obdobia od praveku po súčasnosť. Toto múzeum je skutočnou skrytou perľou pre milovníkov histórie a archeológie.

Pre tých, čo si radi užívajú prírodu, Tournai ponúka aj skvelé možnosti. Môžete si prejsť parkom Jardins de l'Evêché alebo Botanickou záhradou mesta, kde si môžete vychutnať pokojnú prechádzku a relaxovať v zelene.

V tomto úžasnom meste nájdete aj množstvo ubytovacích možností, či už preferujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo moderne zariadené apartmány. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, v Tournai určite nájdete vhodné ubytovanie pre váš pobyt.

Ak plánujete návštevu Belgicka, nevynechajte toto jedinečné mesto. Tournai vám ponúkne nielen obrovské množstvo histórie a kultúry, ale aj príjemné prostredie s úchvatnou architektúrou a pohostinnými ľuďmi.


Počasie Belgicko Tournai


Belgicko Tournai je krásne historické mesto nachádzajúce sa v provincii Henegavy, ktoré môže pochváliť aj svojou zaujímavou klímou. Toto mesto je známe svojimi krásnymi kostolmi, úzkymi uličkami a nádhernými trhovými námestiami, ktoré dodávajú Tournaiu špeciálnu atmosféru. Avšak, čo sa týka počasia, Belgicko Tournai ponúka pomerne mierny, oceánsky a vlhký klimatický podnebie.

Letá v Tournai sú zvyčajne jemné a pomerne mierne. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20 °C až 25 °C. Príjemná mierna teplota a dostatočné množstvo slnečného svetla činia letné mesiace ideálnymi pre turistov, ktorí radi strávia čas vonku, objavujú okolité pamiatky alebo si jednoducho užívajú atmosféru mesta. V lete sa však môžu vyskytnúť príležitostné krátke búrky, preto by bolo vhodné mať pri sebe jednoduché pláštenky alebo dáždnik.

Jeseň v Tournai prináša chladnejšie teploty a mierne zvýšené množstvo zrážok. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 °C až 15 °C. Zatiaľ čo niekedy môže byť počasie aj premenlivé so slnečnými a daždivými dňami, jesenné obdobie je ideálne na prechádzky v okolí a obdivovanie rusínajúcich farieb listov.

Zimy v Tournai sú mírnym, ale zima prináša tiež časté zrážky. Teploty sa udržiavajú okolo 0 °C až 5 °C, a preto sa môžete očakávať, že uvidíte nejaký ten sneh. Avšak, nevznikajú tu veľké snehové hmly, a tak sa zvyčajne ľahko pohybujete po meste. To robí z Tournaiu ideálne zimné miesto na prechádzky po historickom centre a objavovanie jeho bohatej histórie.

Jar v Tournai je pravdepodobne najkrajším ročným obdobím, a to nielen pre túto časť Belgicka, ale aj celkovo. Teploty sa zvyčajne pohybujú od 10 °C do 15 °C a príroda sa obnovuje zimným spánkom. Kvety kvitnú a zeleň oblieka túto historickú krajinu v celom svojom prírodnom lesku. Práve tieto scény poskytujú jedinečné príležitosti na prechádzky po okolí Tournai a objavovanie zámkov, záhrad a ďalších prírodných oblastí v ich nádhernej podobe.

Skrátka, Belgicko Tournai ponúka mierny a vlhký oceánsky klimatický podnebie, ktoré láka turistov po celý rok. Leto je ideálne na objavovanie mesta a jeho pamiatok, jeseň prichádza s farbami listov a ideálnymi prechádzkami, v zime môžete zažiť pokojné a historické Tournai vďaka miernej zime, a jar prináša obnovenie prírody krásnym kvetom a zeleným oblekom.

Belgicko Tournai nepochybne ponúka svojim návštevníkom výnimočný zážitok počas celého roka, nech už prídu kedykoľvek.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Tournai


1. Kde sa nachádza Tournai v Belgicku?
Tournai sa nachádza v juhozápadnej časti Belgicka, na hraniciach s Francúzskom.

2. Aké je hlavné mesto Belgicka?
Hlavné mesto Belgicka je Brusel.

3. Ako sa dostanem z Bruselu do Tournai?
Môžete sa dostať z Bruselu do Tournai vlakom. Cesta trvá približne jednu hodinu.

4. Aké je hlavné historické zameranie Tournai?
Tournai je známe svojou bohatou históriou a je jedným z najstarších miest v Belgicku. Je známe svojimi stredovekými pamiatkami, ako je Katedrála Nanebovzatia Panny Márie.

5. Aké sú najlepšie časy na návštevu Tournai?
Najlepšie časy na návštevu Tournai sú jari a jesene, keď je počasie príjemné a nie sú príliš veľké davové záťaže turistov.

6. Kde sa dá v Tournai vidieť najlepší výhľad na mesto?
Najlepší výhľad na mesto sa dá vidieť z Veže Tournai, ktorá je súčasťou Katedrály Nanebovzatia Panny Márie.

7. Aké sú národné pokrmy v Belgicku?
V Belgicku sú obľúbené pokrmy ako hovädzia karbanátky s hranolčekmi (stoofvlees s frietjes), vlaamský karbanátkový guláš (stoofpot) a belgické vafle.

8. Ako dlho trvá prehliadka Tournai?
Prehliadka Tournai môže trvať približne pol dňa, keďže mesto je kompaktné a väčšina hlavných pamiatok sa nachádza v blízkosti centra.

9. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť v blízkosti Tournai?
V blízkosti Tournai sa nachádza mesto Lille vo Francúzsku, ktoré je známe svojou architektúrou a gastronómiou. Môžete tiež navštíviť historické mesto Gent, ktoré je približne hodinu jazdy autom.

10. Kde sa dá v Tournai najlepšie nakupovať?
Najlepšie miesta na nákupy v Tournai sú v Hlavné pešej zóne (Rue de l'Yser, Rue des Chapeliers) a okolitých uliciach s množstvom butikov a obchodov.


Dovolenka Belgicko Tournai


Belgické mesto Tournai nie je až taký známy cestovateľmi, ako napríklad Bruggy alebo Brusel. No to sa vôbec neznamená, že by ste sa v ňom nemali zastaviť počas svojho pobytu v Belgicku. Tournai, ležiace len zhruba hodinu cesty od hlavného mesta, si zaslúži vašu pozornosť nielen pre svoju krásu, ale aj pre množstvo historických pamiatok a zaujímavostí, ktoré ponúka.

Tournai, aj keď nemá priamy prístup k moru, ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest a pamiatok, ktoré sú nesmierne dôležité pre celú Belgickú históriu. V meste sa nachádza napríklad niekoľko zaujímavých múzeí, kde si môžete prezrieť umenie, históriu a kultúru Belgicka. Najzaujímavejšie sú múzeum ôsmich tradícií a múzeum krásnych umení. Navyše, Tournai je jedným z miest, kde sa udržiava stredoveká tradícia. Mesto má skoro 2000 rokov historického vplyvu a na mnohých miestach možno vidieť stredoveké stavby a rôzne atrakcie.

Jednou z najnavštevovanejších pamiatok v Tournai je Katedrála Notre-Dame de Tournai, ktorá sa radí medzi najvýznamnejšie gotické stavby Belgicka. Táto katedrála bola postavená v 12. až 14. storočí, čo dáva tušiť, že jej architektúru nemožno považovať za jednoduchú. Katedrála patrí medzi najspektakulárnejšie stavby na svete a venuje sa jej mimoriadna pozornosť. V katedrále sa nachádza množstvo umelčeckých diel a okrem toho, je tu aj prekrásna zelená oáza, ktorá určite stoja navštíviť.

Tournai má aj množstvo rôznych parkov a záhrad, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z najväčších parkov je Park l'Escale, ktorý sa rozprestiera na 64 hektároch. Tento park ponúka návštevníkom nielen krásne záhony kvetov, ale aj množstvo možností pre aktívny oddych, trampolíny a ďalšie atrakcie, ktoré urobia váš pobyt v Tournai nezabudnuteľným. Okrem toho je tu aj známy park Dumortiera, ktorý sa nachádza v samotnom srdci mesta.

Belgicko a jeho mesta sú známe vynikajúcou gastronómiou a Tournai nie je výnimkou. V meste nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, ktoré ponúkajú typické belgické jedlá. Medzi najznámejšie patria kroketty, mäsové pokrmy a samozrejme, známe belgické pivo.

Ako vidíte, Tournai si zaslúži vašu pozornosť, keďže ponúka prekrásne architektonické pamiatky a zaujímavé oblasti, navštíviť tam možno dokonca aj na jeden deň. Ak plánujete niekedy navštíviť Belgicko, Tournai je miesto, na ktoré by ste rozhodne nemali zabudnúť.


Letenka Belgicko Tournai


Belgicko Tournai: Malé historické mesto plné kultúry a krásnych pamiatok

Belgické mesto Tournai, tiež známe ako "Treveri" alebo "Turnacum", sa nachádza v provincii Henegavsko na západnom pobreží Belgicka. S historickými pamiatkami a bohatou kultúrou je toto malé mesto jedným zo skrytých pokladov Belgicka, ktoré stojí za to objaviť.

Prvým krokom na ceste do Tournai je samozrejme získanie letenky. Niekoľko leteckých spoločností ponúka priame lety z rôznych európskych miest do Bruselu, hlavného letiskového uzla pre Belgicko. Po prílete do Bruselu môžete sa rozhodnúť pre vnútroštátny let do letiska Brussels South Charleroi Airport, ktoré je najbližšie k Tournai, alebo si vybrať iné druhy dopravy ako vlak alebo autobus.

Keď už ste v Tournai, je množstvo pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Patrí sem najmä katedrála Notre-Dame, ktorej výstavba začala v 12. storočí a bola dokončená až v 19. storočí. Katedrála je jedným z najhlavnejších románskych a gotických pamiatok v Belgicku a bola zaradená na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Je považovaná za jeden z najkrajších kostolov v Európe s nádhernými vitrážami a veľkolepými sochami.

Kráčajte po uliciach mesta a objavujte ďalšie zaujímavé pamiatky, ako je napríklad Belfort, stavba s vežou, ktorá v minulosti slúžila ako obranná veža, ale dnes je to symbol mesta. Na vrchole sa nachádza 257 schodov a ponúka nádherný výhľad na celé mesto.

Po prechádzke môžete sa vybrať do múzeí v meste. Muzeum výtvarných umení v Tournai je domovom bohatých zbierok umenia od stredoveku po súčasnosť. Muzeum historického umenia je ďalšou zaujímavosťou, kde môžete objaviť artefakty z rôznych historických období. Osobitne hodnotné sú rímske mozaiky a artefakty z rímskeho obdobia.

Ak máte chuť na miestnu kuchyňu, môžete ochutnať belgické špeciality v jednej z miestnych reštaurácií alebo kaviarňach. Belgické pivo a čokoláda sú svetoznáme a určite si ich nechajte vyskúšať. Pre milovníkov sladkého je tu aj tradícia bagiet a waflov.

Okrem histórie a kultúry môžete si vychutnať aj prírodu v okolí Tournai. Mesto je obklopené krásnymi parkmi a záhradami, kde si môžete oddýchnuť po poznávaní pamiatok. Západoslovenské jazerá a svet známe jazero Péronnes, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta, sú ideálnym miestom pre piknik či prechádzky v prírode.

Tournai, so svojou bohatou históriou a kultúrou, ponúka návštevníkom jedinečný zážitok. Nech už ste zanieteným milovníkom histórie, umenia, prírody alebo jednoducho len hľadajúcim pokojné malé mesto na oddych, Belgicko Tournai vám poskytne všetko, čo si želáte. Stačí zabezpečiť si letenku a vyraziť na objavovanie jedného z najkrajších miest v Belgicku.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky