Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Bumthang

Dovolenka Bhután Bumthang


Bhután, známy ako „Kraj šťastia“, je krásna a unikátna krajina v Himalájach, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné prírodné scenérie a bohatú kultúru. Z útulných horských dediniek až po majestátne budhistické kláštory, Bhután je raj pre dobrodruhov a kultúrnych nadšencov. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu je oblasť Bumthang, ktorá je známa svojimi historickými a duchovnými pokladmi.

Bumthang sa nachádza v strednom Bhutáne a je domovom niekoľkých starobylých chrámov a kláštorov. Je to jedno z najposvätnejších miest v krajine a patrí medzi najdôležitejšie duchovné centrá v Bhutáne. Medzi najznámejšie atrakcie patrí kláštor Jambay Lhakhang, ktorý bol postavený v 7. storočí a je jedným z najstarších buddhistických kláštorov v krajine. Tento kláštor hrá dôležitú úlohu pri ročnej festivalovej oslave Jambay Lhakhang Drup, ktorá priláka tisíce pútnikov z celého Bhutánu.

Okrem kláštora Jambay Lhakhang môžete navštíviť aj ďalšie dôležité zastávky na vašej ceste Bumthangom. Patrí sem kláštor Kurjey Lhakhang, kde sa nachádza pohrebisko prvých kráľov Bhutánu. Kláštor Tamshing Lhakhang, ktorý je známy svojimi vzácne nástenkami so štyridsiatimi náčrtmi Guru Rinpochého a kláštor Jakar Dzong, ktorý slúži ako administratívne centrum Bumthangu.

Okrem historických miest ponúka Bumthang aj nádhernú prírodu a turistické možnosti. Môžete sa vydať na prechádzky lesmi, poľanami a medzi krásnymi riekami. Jednou z hlavných atrakcií je návšteva národného parku Thrumshingla, kde môžete mať zblízka stretnutie s mnohými druhmi rastlín a zvierat, vrátane zriedkavých tigrov, leopardov a medveďov.

Ak ste záujemcom o kultúru a históriu, Bumthang je ideálnym miestom na objavovanie tradičných remesiel a umenia Bhutánu. Môžete si pozrieť miestnych umelcov, ktorí vyrábajú tradičné vyšívané odevy, keramiku a drevené výrobky. Bumthang je tiež známe svojou poľnohospodárskou krajinou a je domovom producentov sušeného ovocia a kvalitného ovčieho syra.

V Bumthangu je množstvo možností na ubytovanie, od malých rodinných hotýlov až po luxusné resorty. Postarajte sa však o svoje ubytovanie vopred, pretože táto oblasť je stále menej navštevovaná turistami a niektoré hotely môžu mať obmedzenú kapacitu.

Doprava v Bumthangu nie je úplne jednoduchá, ale to prispieva k jeho odľahlosti a autenticite. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky z hlavného mesta Thimphu, alebo cestovať autom po vysokej horskej ceste. Celá cesta z hlavného mesta trvá približne 8 hodín a počasie a cesty môžu byť nepravidelné.

Bumthang je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú objaviť unikátnu kultúru Bhutánu a upustiť od rušného sveta. S otvorenými a priateľskými miestnymi obyvateľmi, nádhernou prírodou a historickými pamiatkami vás Bumthang určite očarí.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných turistických trás, Bhután a najmä Bumthang je ideálnym miestom na strávenie svojej dovolenky. Cestujte s rešpektom k miestnej kultúre, prírode a ľudom a zažite jedinečné zážitky, ktoré vám dalo len málo destinácií.


Počasie Bhután Bumthang


Bhután je jedným z najmenších ázijských štátov, ktorý sa nachádza v horskom pásme Himalájí. Krajina je známa svojou nádhernou prírodou, pokojnou atmosférou a bohatou kultúrou. Bhután Bumthang, ležiace v strednej časti krajiny, je jedným z najpopulárnejších regiónov pre turistov.

Počasie v Bumthangu sa líši v závislosti od ročného obdobia. Krajina má podnebie subtropického typu, s jasným rozdelením obdobia sucha a obdobia dažďov.

Obdobie sucha, ktoré sa tiahne od novembra do februára, je najchladnejším časom v Bhutáne Bumthang. Teploty môžu klesnúť až na nulu stupňov Celzia a nachádza sa tu veľké množstvo snehu. Toto je ideálny čas pre tých, ktorí sa chcú vydať na zimnú turistiku alebo si vychutnať lyžovanie.

Na jar, od marca do mája, sa počasie v Bumthangu zohrieva a stáva sa menej chladným. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Toto je obdobie, keď kvitne bohatá flóra regiónu a celé údolie sa prebúdza k životu. Mnoho turistov vyhľadáva tento čas pre svoju návštevu, aby zažili nádherné kvitnutie všetkých druhov rastlín a kvetov.

Leto v Bumthangu, od júna do augusta, prináša horúce a vlhké počasie. Teploty môžu dosahovať až 30 stupňov Celzia a je tu veľké množstvo zrážok. Dážďové prehánky sú bežné a často vytvárajú ideálne podmienky pre farmárov na pestovanie plodín.

Jeseň, od septembra do októbra, je považovaná za najlepší čas na návštevu Bhutánu Bumthangu. Teploty sú príjemné a stabilné, pohybujú sa medzi 15 a 25 stupňami Celzia. Počasie je suchšie, a preto ideálne pre outdoorové aktivity ako turistika, horská cyklistika a prechádzky.

Bhután Bumthang je miestom, kde si môžete užívať všetky ročné obdobia. Každé obdobie prináša svoje vlastné špeciálne výhody a krásu pre návštevníkov. Neváhajte, vyberte si obdobie, ktoré vám vyhovuje najviac, a vydejte sa do jedného z najkrajších kúskov Himalájí.


Letenka Bhután Bumthang


Bhután je krajina plná magického kouzla a neopakovatelného kultu. Jeho malebná krása a bohatá historie lákajú návštevníkov z celého sveta. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Bhutáne je oblasť Bumthang, ktorá je známa svojimi dávnymi kláštormi, zelenými dolinami a horskými scenériami.

Ak sa chcete dostať do Bumthangu, najjednoduchším spôsobom je zakúpiť si letenku do Bhutánu. Letovisko Bumthang sa nachádza v centrálnej časti krajiny, v údolí okolo rieky Chamkhar Chu. Je to jedno z najvyšších a najnebezpečnejších letovísk na svete, s jednou pristávacou dráhou, ktorá je považovaná za náročnú pre pilotov.

Keďže Bhután nie je priamym susedom so Slovenskom, budete musieť podstúpiť niekoľko medzipristátí na ceste do Bumthangu. Najčastejšie sa lety do Bhutánu uskutočňujú cez indický hlavný letiskový komplex v Dillí alebo v Kolkate. Z východnej Európy musíte najprv odletieť do jedného z týchto miest a potom pokračovať do Paru, hlavného mesta Bhutánu.

Po príchode na letisko vo Výzvede budete musieť absolvovať viacero administratívnych a bezpečnostných procedúr. Bhután má obmedzený počet turistických povolení, preto je potrebné ich mať vopred rezervované. Turistické povolenie si môžete získať buď samostatne alebo prostredníctvom cestovnej agentúry. V každom prípade je dôležité vybaviť si turistické povolenie vopred, aby ste sa vyhli prípadným problémom.

Po získaní povolenia budete môcť odletieť z Paru na letisko Bumthang. Cesta trvá približne 30 minút a ponúka úžasné výhľady na himalájske štíty, údolia a zelené kopce Bhutánu. Po pristátí na letisku v Bumthangu sa dostanete do stredu malebného horského údolia s príjemnou, čistou a chladnou atmosférou.

Bumthang je bohaté na kultúrne dedičstvo. Môžete navštíviť niektoré z najznámejších kláštorov, ako napríklad Jakar Dzong, Kurje Lhakhang alebo Jambay Lhakhang. Tieto sväté miesta sú bohaté na históriu, legendy a umenie. Môžete sa tiež vybrať na prechádzku po okolitých mestách a dedinách, kde sa môžete stretnúť s priateľskými miestnymi obyvateľmi a spoznať ich jedinečnú kultúru a životný štýl.

Okrem kultúry a histórie sa Bumthang môže pochváliť aj atraktívnou prírodou. Môžete si užiť túry a horské prechádzky v okolitých pohoriach, ako sú napríklad pohoria Choekhor a Tang. Navštíviť dolinu Ura a objaviť jej krásne zelené lúky a scenérie. Alebo sa vydať na safari jazdením na koni a objaviť prírodné krásy Bhutánu z inej perspektívy.

S návratom do Paru a odletom z Bhutánu vám možno zostane pocit, že ste precestovali raj na zemi. Bhután a Bumthang ponúkajú návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť a zažiť niečo, čo je ťažké opísať slovami. To všetko sa začína rezervovaním letenky do Bhutánu a cestou do nezabudnuteľného letoviska Bumthang.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Bumthang


1. Aké je hlavné mesto Bhutánu?
Odpoveď: Hlavným mestom Bhutánu je Thimphu.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Bumthangu?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Bumthangu, je letecky doleteť na letisko v Bathpale a potom pokračovať cestou autom do Bumthangu. Je tiež možné tam dostať sa autobusom alebo taxíkom.

3. Kde sa nachádza Bumthang v Bhutáne?
Odpoveď: Bumthang je údolím nachádzajúcim sa v centrálnej časti Bhutánu.

4. Aké sú najkrajšie miesta na návštevu v Bumthangu?
Odpoveď: Medzi najkrajšie miesta v Bumthangu patria Chökhor Valley, kláštor Jakar Dzong, kláštor Jambay Lhakhang, kláštor Kurjey Lhakhang a kláštor Tamshing Lhakhang.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Bumthangu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Bumthangu je počas jari a jesene (apríl a október), keď je tam mírné a príjemné počasie.

6. Aké sú populárne aktivity a atrakcie v Bumthangu?
Odpoveď: Medzi populárne aktivity a atrakcie v Bumthangu patrí návšteva kláštorov, prechádzky po prírode, cyklistika, rybolov, meditácia a ochutnávka tradičných jedál.

7. Je potrebné mať víza na cestu do Bhutánu a Bumthangu?
Odpoveď: Áno, pre vstup do Bhutánu je potrebné mať víza. Turistické víza pre Bhután si musíte vybaviť pred cestou cez oficiálnych agentov.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Bumthangu?
Odpoveď: V Bumthangu nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotely, hostely, penzióny a tradičné drevené domy.

9. Je bezpečné cestovať do Bumthangu?
Odpoveď: Bhután je známy ako veľmi bezpečná krajina pre návštevníkov. Aj keď je potrebné dodržiavať bežné opatrenia na osobnú bezpečnosť, Bumthang je považované za bezpečné cestovné miesto.

10. Aké sú tradičné jedlá v Bumthangu?
Odpoveď: Tradičné jedlá v Bumthangu zahŕňajú momo (plnené cestoviny), ema datshi (paprika v syrovom kysle), phaksha paa (dušené bravčové mäso) a kuli (pivo z jačmeňa).


Ubytovanie Bhután Bumthang


Bumthang je jedným z najkrajších a najpopulárnejších regiónov v Bhutáne. Nachádza sa v centrálnom Bhutáne a je známe svojou prírodnou krásou, historickými pamiatkami a duchovnými zážitkami. Ak plánujete navštíviť Bumthang, je dôležité mať správne ubytovanie, aby ste si mohli vychutnať všetko, čo táto oblasť ponúka.

V Bumthangu nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré zahŕňajú hotely, penzióny, hostely a dokonca aj tradičné domy známe ako „dzongs“ alebo „farmhouses“. Pre tých, ktorí hľadajú nadštandardné ubytovanie, sú tu aj niektoré luxusné hotely, ktoré ponúkajú moderné vybavenie a všetky pohodlie, ktoré by ste očakávali.

Mnoho hotelov v Bumthangu je zasadených do nádhernej prírody, čím ponúkajú hostiam očarujúce výhľady a pokojné prostredie. Niektoré z nich sa nachádzajú v blízkosti kultúrnych pamiatok a chrámov, čo z neho robí ideálne miesto pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru Bhutánu. Niektoré hotely dokonca ponúkajú exkurzie a výlety po okolí, čo je skvelý spôsob, ako preskúmať región a zároveň sa oboznámiť s miestnymi tradíciami.

Ak preferujete autentickejšie zážitky, môžete si zvoliť ubytovanie v „farmhouse“. Tieto tradičné domy ponúkajú jedinečnú možnosť prespať v tradične vybavených izbách a zažiť život domácej rodiny. Okrem toho tu hostia často dostávajú aj tradičné bhutánske jedlá a majú možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít, ako je napríklad príprava jedál, pestovanie plodín alebo chov hospodárskych zvierat. Tieto farmhousy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do kultúry a života v Bhutáne.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, máte istotu, že sa ocitnete v nádhernom prostredí, ktoré ponúka Bumthang. Tento región je známy svojimi zelenými údoliami, nádhernými riekami a hustými lesmi. Jeho zachovalá príroda je domovom mnohým vzácnym a ohrozeným druhom rastlín a zvierat, vrátane ľahko rozpoznateľných červených pánd.

Je tiež významným spirituálnym centrom Bhutánu. Bumthang je domovom niekoľkých vzácnych a historických chrámov a kláštorov, ktoré privádzajú návštevníkov z celého sveta. Vonkajšie fasády týchto svätostánkov vytvárajú scenériu pre tradičné budhistické obrady a festivaly, ktoré sú nezabudnuteľným zážitkom.

Ako vidno, ubytovanie v Bumthangu môže byť dokonalým základom pre vašu návštevu tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely alebo autentickejšie farmhousy, budete mať možnosť spoznať úžasnú prírodu a kultúru tohto regiónu. Návšteva Bhutánu je naozaj unikátnou skúsenosťou a ubytovanie v Bumthangu vám umožní plne si ju vychutnať.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky