Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Gangtey

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey


1. Aké miesto si návštevník Bhutánu nesmie nechať ujsť?

Najčastejšou odpoveďou je Gangtey. Tento krásny údolí známe aj ako Phobjikha je kultúrnym a prírodným bohatstvom krajiny.

2. Ako sa tam dostanem?

Gangtey sa nachádza v údolí Phobjikha na západnom konci Bhutánskeho údolia. Cesta sem nie je veľmi jednoduchá a trvá zhruba 6 hodín jazdy z Thimphu.

3. Aké sú najlepšie časy návštevy?

Najlepším časom návštevy Gangtey je obdobie od októbra do marca, keď je suché a mierne počasie.

4. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie?

Existuje niekoľko hotelov a guesthousov v Phobjikha, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania. Najľubovoľnejšie sú Gangtey Palace Hotel a Dewachen Hotel & Spa.

5. Čo môžem vidieť a robiť v Gangtey?

V prvej rade stojí za návštevu Gangteyho kláštor, ktorý sa nachádza v údolí Phobjikha. Okrem toho môžete navštíviť miestnych dedinčanov, sledovať vtáctvo, turistické trasy a mnoho ďalších aktivít.

6. Potrebujem vízum na návštevu Bhutánu?

Áno, pre návštevníkov všetkých krajín je potrebné pred vstupom do Bhutánu získať vízum. Víza sa vydávajú cez cestovné kancelárie, ktoré vás navedú na cestu po Bhutáne.

7. Aké aktivity sa odporúčajú v Bhutáni?

Bhután ponúka rôzne aktivity vrátane turistiky, návštevy kláštorov a historických miest, festivalov, rybolovu, raftingu, jazdy na koni a mnoho ďalších aktivít.

8. Aká je najlepšia doba na návštevu Bhutánu?

Najlepšou dobu na návštevu Bhutánu je od októbra do decembra a od marca do mája, keď je suché a mierne počasie.

9. Aké miesta sa odporúčajú navštíviť v Bhutáne okrem Gangtey?

Okrem Gangtey sa odporúčajú aj návštevy Thimphu, Punakha, Paro, Jakar, Bumthang a ďalších miest v Bhutáne.

10. Aké sú náklady na návštevu Bhutánu?

Náklady na jednodňovú návštevu Bhutánu sa pohybujú od 200 do 250 dolárov na deň. Tieto náklady zahŕňajú ubytovanie, stravu, dopravu a vstupné poplatky.


Počasie Bhután Gangtey


Bhután je krajina posiatu krásnymi horami, zelenými lesoch a panenskou prírodou, ktorá úplne oslní každého, kto sa tam ocitne. Jeho jedinečná poloha a nadmorská výška dávajú Bhutánu rôzne klimatické podmienky v rôznych oblastiach, vrátane oblasti Gangtey.

Gangtey, tiež známe ako Phobjikha, sa nachádza v západnej časti Bhutánu a je známe svojou krásnou údolím Phobjikha, ktoré sa tiahne od hrebeňa Gangtey po rieku Mo Chhu. Gangtey sa nachádza v nadmorskej výške 3 000 metrov až 3 500 metrov, čím sa stáva jedným z najchladnejších regiónov Bhutánu.

Počasie v Gangteyi

Počasie v Gangtey sa každým rokom líši v závislosti na ročných obdobiach. Zimy sú extrémne chladné s teplotami padajúcimi pod nulu. V lete sa teploty príjemne ochladia a môžu sa pohybovať od 10 ° C do 20 ° C. Jesenné počasie je obvykle suché a slnečné s niekoľkými dažďovými dňami, kým jarné počasie je menej teplé a často sú tu mračné dni.

Gangtey sa nachádza v oblasti, kde sa stretávajú dva monzóny: juhovýchodný monzón a horský monzón. Juhozápadný monzón prináša značné množstvo dážďov až do konca septembra. Na druhej strane horský monzón prináša miernejšie dažďové obdobie až do apríla s menšími zrážkami.

Najlepší čas na návštevu Gangtey

Najlepší čas na návštevu Gangtey je v období od septembra do novembra, keď je počasie suché a mierne teplé. Toto je tiež obdobie medového týždňa pre Bhután, keď turistické atrakcie sú otvorené a je k dispozícii množstvo turistických aktivít.

Ak sa chystáte navštíviť Gangtey v lete, mali by ste sa pripraviť na riziko dažďových dní a fiebach spôsobených zrážkami. Zimné mesiace sú najkrajšie v Gangtey, ale prichádzajú s extrémne nízkymi teplotami a hrozbou snehových metelíc, takže sa pripravte na tieto podmienky, ak sa rozhodnete navštíviť počas týchto mesiacov.

Sprievodcovia odporúčajú, aby ste na seba mali vrstvené oblečenie, pretože počasie v Gangtey môže byť nevyzpytateľné. Aj keď sa môže zdať, že slnko svieti, môže sa rýchlo zmeniť na závan vetra a zostrihnutie teplôt.

V každom prípade, ak navštívite Gangtey nezávisle na ročnom období, budete sa môcť tešiť z jedinečnej krásy regiónu a uvidieť zvieratá ako sú jelene, medvede a ozajstné poklady: čučoriedky. Takže sa neváhajte vybrať sa do tohto kúzelného miesta a užite si krásy Bhutánu!


Letenka Bhután Gangtey


Ak hľadáte exotické a fascinujúce miesto na dovolenku, Bhután sa môže javiť ako ideálna voľba. A ak chcete dostať sa do malebného údolia Gangtey, musíte sa najprv zabezpečiť letenku do krajiny šťastia.

Bhután nie je veľmi bežnou turistickou destináciou, pretože krajina si zachovala svoju autenticitu a tradície. Pre návštevu Bhutánu je potrebné získať víza a turisti potrebujú aj sprievodcu. Aj keď Bhután nie je ľahko dostupný pre turistov, letenky do Bhutánu sú stále k dispozícii.

Ak si chcete rezervovať letenku do Bhutánu a presnejšie do údolia Gangtey, je najlepšie kontaktovať miestnu cestovnú kanceláriu alebo turistického operátora. Tieto agentúry vám budú schopné poskytnúť konkrétne možnosti a pomôžu vám s výberom najlepšej letenky a itinerára, ktorého súčasťou je aj návšteva Gangtey.

Väčšina medzinárodných letov do Bhutánu sa uskutočňuje z Bangladéša, Kataru či Singapuru. Letenky do Paru, hlavného mesta Bhutánu, sú často k dispozícii od týchto krajín. Po prílete do Paru budete mať možnosť buď cestovať po krajine letecky alebo karavanou. Gangtey, známe aj ako údolie či záliv čiernej hmoty, je jedným z hlavných turistických miest v Bhutáne.

Letenky do Bhutánu môžu mať rôzne ceny a závisia od vaších preferencií. Vyššie ceny leteniek sa zvyčajne vyskytujú v období turistickej sezóny, ktorá trvá od marca do mája a od septembra do novembra. V ostatných mesiacoch je možné získať zľavy a lacnejšie letenky.

Pri rezervácii letenky do Bhutánu by ste mali zvážiť aj počasie. Bhután je horská krajina, kde sa môže teplota a podmienky rýchlo meniť. Je dôležité si overiť, aké počasie očakávať počas vášho pobytu, aby ste boli pripravení na vhodné oblečenie a vybavenie.

Ak máte v pláne navštíviť údolie Gangtey, nezabudnite sa pri letenkách pýtať na možnosti pre prílet do neďalekého mesta Wangdue Phodrang. Z tohto miesta je cesta na miesto určenia omnoho jednoduchšia a kratšia.

Letenka do Bhutánu a následná návšteva údolia Gangtey vás zavedie do jedného z najkrajších a najmenej dotknutých kútov sveta. Toto údolie je známe svojimi obrovskými stromami, kláštormi a bohatou faunou, vrátane chránenej vtáčej druhovej skupiny čiernych krkavcov.

Je však dôležité si uvedomiť, že cestovanie do Bhutánu vyžaduje veľa organizácie a plánovania. Je potrebné mať rezervovanú letenku vopred a získať víza a povolenia na vstup do krajiny. Preto sa odporúča obrátiť sa na overené a skúsené cestovné agentúry, ktoré vám pomôžu s týmto procesom a zabezpečia, aby ste mali bezproblémovú cestu a pobyt v údolí Gangtey.


Ubytovanie Bhután Gangtey


Bhután - krajina dračejho kráľovstva a úchvatných Himalájí. Toto krásne a jedinečné miesto si získalo srdcia mnohých cestovateľov svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a pokojnou atmosférou. Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie v Bhutane je Gangtey.

Gangtey, alebo aj Gantey, je malebná dedinka ležiaca v údolí Wangdue Phodrang. Toto miesto je známe najmä ako domov Čierneho krova (Black-Necked Crane), vzácneho vtáka, ktorý sem každoročne prichádza z Tibetu. Okrem toho je to tiež miesto, kde sa nachádza Gangtey Gompa, jeden z najväčších a najdôležitejších budhistických kláštorov v kraji Wangdue Phodrang.

Gangtey je obklopené nádhernou prírodou, zelenými kopčekmi a hustými lesmi. Výhľad na Himaláje je odtiaľto úchvatný. Ubytovanie v tomto regióne ponúka niekoľko možností, od exkluzívnych rezortov až po útulné penzióny. Niektoré z nich majú dokonca výhľad na Gangtey Gompu a Čierneho krava.

Rezorty v Gangtey sú známe svojou luxusnou a pohodlnou atmosférou. Ponúkajú elegantne zariadené izby s modernými vybaveniami a sú ideálne pre turistov, ktorí si chcú vychutnať príjemný a relaxačný oddych. V týchto rezortoch sa navyše nachádzajú reštaurácie, kde sa podávajú tradičné bhutánske jedlá, ako aj medzinárodná kuchyňa. Spolu so špičkovou kvalitou ubytovania a stravy si môžete vychutnať aj nezabudnuteľné výhľady na okolitú prírodu a kláštor.

Pre tých, ktorí preferujú útulné a cenovo dostupné ubytovanie, sú v Gangtey k dispozícii aj penzióny a hostely. Tieto ubytovacie zariadenia sú často prevádzkované miestnymi rodinami a ponúkajú pohodlné izby so základným vybavením. Ponúkajú tiež jednoduché a autentické bhutánske jedlo, ktoré je jedným z vrcholov návštevy krajiny.

Ubytovanie v Gangtey je ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie krás Bhutanu. Okrem pôvabného kláštora a oblasti, kde sa zdržiava Čierny krov, môžete sa vybrať na prechádzky po okolitých kopcoch a dedinkách. Môžete navštíviť aj iné miesta v okolí, ako sú tibetské kláštory a budhistické chrámy. Bhután je známy aj svojimi termálnymi prameňmi, ktoré sú vhodné na relaxáciu a liečenie. Môžete tiež absolvovať jazdu na koni alebo stretnúť miestne obyvateľstvo a zoznámiť sa s ich každodenným životom.

Ak sa chystáte navštíviť Bhután a hľadáte špeciálne miesto na ubytovanie, nestrácajte z očí Gangtey. Toto malebné údolie ponúka nielen úžasné výhľady a prírodu, ale aj pohodlné a autentické ubytovanie, ktoré vám umožní zažiť krásu tejto úchvatnej krajiny. Nech už sa rozhodnete pre rezort alebo penzión, určite si odnesiete krásne spomienky a zážitky. Bhután a Gangtey vás vítajú s otvorenou náručou.


Dovolenka Bhután Gangtey


Bhután, známy ako "Kraj draku", je malou krajinou nachádzajúcou sa v južnej Ázii. Toto úžasné miesto je preplnené kultúrou, históriou a nádhernou prírodou. Ak hľadáte dokonalú dovolenku plnú pokojného prostredia a ducha, tak Bhután je určite miesto, kam sa oplatí vybrať. Jedným z najkrajších a najpokojnejších miest v Bhutáne je Gangtey, nádherná údolia na západnej časti krajiny.

Gangtey, tiež známy ako Phobjikha Valley, je malebné údolie ležiace v nadmorskej výške 3000 metrov. Jeho nádherná príroda, označená ako biosférická rezervácia UNESCO, je domovom mnohých zaujímavých živočíchov, vrátane červených pand a vzácnych čiernych kráľovských jeleňov.

Po príchode do Gangtey si môžete vychutnať úžasný výhľad na okolité vrcholy pohoria Himaláje, ktoré sú pokryté snehom počas väčšej časti roka. Mnohí turisti sa rozhodnú pre túru, aby sa mohli priblížiť k prírode a kráse údolia. Jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií je taktiež Národný park Black-necked Crane, ktorý sa nachádza v údolí a slúži ako domov pre tieto ohrozené vtáky.

Okrem nádherných prírodných oblastí si návštevníci môžu vychutnať aj kultúrne bohatstvo tohto regiónu. V priestoroch údolia sa nachádza Gangtey Gompa, ktorá je jednou z najstarších a najväčších budhistických kláštorov v Bhutáne. Môžete tu obdivovať nádhernú architektúru a umenie. Kláštor je tiež známy svojimi bohatými obrazmi týkajúcimi sa budhizmu a významnými nástennými malbami.

Okrem toho, ak navštívite Gangtey počas zimnej sezóny, môžete sa zúčastniť jedinečného festivalu Gangtey Tshechu. Tento festival sa koná na miestnych prírodných ihriskách a je zaplnený kultúrnymi predstaveniami, tancami a hudbou. Je to vynikajúca príležitosť na preskúmanie miestnych tradícií a spoznanie krajiny Bhután zvnútra.

Bhután nie je bežnou turistickou destináciou, čo znamená, že Gangtey si uchováva autentické a neporušené prostredie. Toto miesto je ideálne, ak hľadáte únik od ruchu a stresu modernej civilizácie. Budete si môcť oddýchnuť, načerpať novú energiu a zažiť pokoj a harmóniu.

Dovolenka v Gangtey, Bhutáne je jedinečnou skúsenosťou, ktorú nezabudnete. Je to miesto, kde môžete objaviť neporušenú prírodu, kráčať po starobylých chodníkoch, ponoriť sa do bohatých kultúrnych tradícií a mať jedinečný pohľad na život ázijských ľudí. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete nabažiť krásy prírody a pokoja, potom je tu vždy k dispozícii Bhután s úžasným Gangtey.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky