Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Gangtey Monastery

Dovolenka Bhután Gangtey Monastery


Gangtey Monastery, známy tiež ako Gangtey Gompa alebo Gangtey Dratshang, je duchovné miesto a turistická atrakcia nachádzajúca sa v malebnom kraji Bhutánu. Tento kláštor je jedným z najkrajších a najstarších kláštorov v krajine a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na pokojný život tibetských mníchov.

Gangtey Monastery sa nachádza na vrchole kopca v údolí Phobjikha, ktoré je známe aj ako útočisko čiernej lamy, vzácneho vtáka, ktorý sem prichádza prezimovať. Toto údolie je známe svojou divokou a nezničenou prírodou, kde môžete zažiť vzácne druhy flóry a fauny.

Pri príchode do kláštora Vás privíta pokožka tibetských rohov, ktorá vydáva hlboký zvuk, a pohľad na majestátnu budovu kláštora so zlatými zdobeniami. Gangtey Monastery je vrcholom holého kopca s veľkým nádvorím, kde sa organizujú náboženské obřady a společné modlitby. Vnútri kláštora nájdete sochu padajúceho budhovho tela a obrazy dôležitých postáv buddhizmu.

Návštevníci majú tiež možnosť sa zapojiť do duchovných aktivít kláštora, ako sú meditácie, modlitby alebo konanie rituálov. Tieto aktivity Vám umožnia na chvíľu odpustiť si od moderného sveta a nájsť vnútorný pokoj a harmóniu.

Okrem duchovnej stránky kláštora máte tiež možnosť vychutnať si krásu prírody v okolí Gangtey Monastery. Okolité kopce a údolia sú ideálne pre turistiku a trekking. Môžete navštíviť aj Fauna Task Force, organizáciu zameranú na ochranu druhov v údolí Phobjikha. Tu sa môžete dozvedieť viac o unikátnej faune a prírode, ktorú môžete obdivovať počas svojej návštevy.

Pre tých, ktorí hľadajú zážitky vo viac adrenalínovej forme, ponúkajú výlety na koni či cyklotúry po okolitých upravených cestách. Tieto aktivity Vám umožnia objaviť krásy Bhutánu v inom, intenzívnejšom svetle.

Gangtey Monastery je vzdialené od hlavného mesta Bhutánu, Thimphu, cca 120 kilometrov. Cesta sem možno nie je najjednoduchšia, ale pre tích, ktorí si zvolia tento výlet, je to nezabudnuteľný zážitok.

Ak hľadáte miesto, kde sa stretnú krása duchovnej zrelosti a nádherná príroda, Gangtey Monastery je ten správny cieľ pre Vás. Navštíviť tento kláštor znamená nielen zažiť kultúru a tradície Bhutánu, ale aj nájsť vnútorný pokoj a nalejvajúci do svojej duše krásu prírody.


Ubytovanie Bhután Gangtey Monastery


Gangtey Monastery, známy aj ako Gangtey Gompa, je jedným z najdôležitejších ubytovacích miest v Bhutáne. Nachádza sa v údolí Phobjikha, ktorého scenéria je považovaná za jedno z najkrajších miest v krajine.

Táto kláštorná budova bola postavená v roku 1613 a je jedným z hlavných stredísk dugp skole života, tibetského buddhistického opätovného zrodu. Kláštor je domovom pre približne 100 mníchov a patrí k najväčším kláštorom v Bhutáne.

Gangtey Monastery ponúka jedinečnú možnosť pre turistov a návštevníkov, ktorí sa chcú ponořiť do duchovného a kultúrneho bohatstva Bhutánu. Kláštor je otvorený pre verejnosť a poskytuje ubytovanie pre návštevníkov, ktorí sa chcú zapojiť do kláštornej atmosféry a zároveň preskúmať krásy Phobjikha údolia.

Ubytovanie v Gangtey Monastery je jedinečným zážitkom, kde môžete byť svedkom života a rutiny mníchov. Hostia majú možnosť pozorovať ich modlitby a rituály, a dokonca sa môžu zúčastniť na meditáciách a duchovných cvičeniach.

Samotné ubytovacie priestory sú jednoduché, ale pohodlné. Súčasťou ubytovania je základné vybavenie, ako je posteľ, stôl, stoličky a šatník. Súkromné kúpeľne a teplá voda sú taktiež zabezpečené pre hostí.

Okrem ponúkaných ubytovacích možností, hostia majú tiež prístup k luxusnej potrave. Kláštor pripravuje tradičné jedlá, ktoré sú vytvorené z miestnych surovín a pomáhajú vytvárať skutočnú bhutánsku atmosféru.

Gangtey Monastery je tiež známy svojou záľubou pre umenie a remeslá. Hostia majú možnosť vidieť a dokonca sa naučiť tradičné tibetské remeslá ako tkanie kobercov, ručné výroba papiera a kaligrafie. Tieto remeslá sú dôležitou súčasťou kultúrneho dedičstva Bhutánu.

Fascinujúca kombinácia kláštora s jeho bohatou históriou a duchovným bohatstvom a nádherného prírodného prostredia Phobjikha údolia robí z ubytovania Gangtey Monastery jedno z najžiadanejších miest na návštevu v Bhutáne. Dobrodružní turisti a duchovní cestovatelia majú tu jedinečnú príležitosť prepojiť sa s tibetským buddhizmom a objaviť krásy tejto pokojnej krajiny.


Letenka Bhután Gangtey Monastery


Existujú miesta na svete, ktoré ponúkajú návštevníkom niečo naozaj jedinečné a nezabudnuteľné. Jedným z týchto miest je Gangtey Monastery v Bhutáne. Toto miesto, ktoré sa nachádza v údolí Phobjikha, je považované za jedno z najdôležitejších buddhistických miest v krajine a vďaka svojmu nádhernému okoliu si získalo obdiv turistov z celého sveta. Ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve, vyberte si letenky do Bhutánu a navštívte Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, ktorý je tiež známy ako Gangtey Gonpa, bol postavený v roku 1613. Je to stále fungujúci kláštor, kde žijú mnísi, ktorí sa zameriavajú na duchovný rozvoj a skúsenosti. Kláštor je jedným z mála miest v Bhutáne, kde sa zachovali tradície a rituály buddhizmu takmer nedotknuté. Návštevníci si môžu pozrieť prekrásne sály, ktoré sú zdobené rôznymi buddhistickými symbolmi a dekoráciami, a účastniť sa rôznych rituálov a podujatí.

Okrem samotného kláštora je tiež veľmi populárna oblasť Phobjikha, ktorá sa nachádza v blízkosti. Toto údolie je známe svojou krásou a dôležitým miestom pre vtáky. V údolí sa nachádza najväčšia kolónia čiernych škriek, ktorá sa nachádza v celej Ázii. Phobjikha je tiež obľúbenou turistickou destináciou pre svoju koreláciu s Buddhizmom a jeho pokojnou atmosférou, ktorá je skutočne úžasná.

Ak plánujete cestu do Gangtey Monastery a Phobjikha údolia, najlepšie obdobie na návštevu je od novembra do marca. Počas týchto mesiacov sa tu uskutočňuje veľké množstvo podujatí a rituálov, ktoré stoja za to vidieť. Letenky do Bhutánu si môžete zakúpiť cez internet alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Vzhľadom k tomu, že Bhután je pomerne izolovaný a relatívne nepoznaný štát, nie je to lacná destinácia. Letenky do Bhutánu sú trochu drahšie ako iné do Ázie a životné náklady sú tiež trochu vyššie. Avšak, keď uvidíte krásu údolia Phobjikha a budhistickej kultúry, ktorá tu pretrváva, budete ochotní zaplatiť oveľa viac.

Gangtey Monastery a jeho okolie sú skutočne niečím, čo by si mal na svoj zoznam výletov pridať každý skutočný dobrodruh. Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť duchovnú harmóniu a zároveň sa cítiť súčasťou niečoho veľkého, navštívte Bhután a objavte skutočnú krásu sveta.


Počasie Bhután Gangtey Monastery


V Bhutáne sa nachádza množstvo krásnych a zaujímavých miest, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Gangtey Monastery, ktorý je obklopený kopcami a prekrásnou prírodou.

Gangtey Monastery sa nachádza na západnej časti Bhutánu a je domovom pre mnoho budhistických mníchov. Stavba bola postavená v 17. storočí a dodnes je považovaná za dôležitú budhistickú svätynňu. Okrem toho, že slúži ako miesto modlitieb a meditácie, Gangtey Monastery je aj populárnym miestom pre turistov, ktorí sem prichádzajú za nádhernými výhľadmi a pokojom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery, je dôležité zohľadniť miestne počasie. Bhután má celoročne veľmi rôznorodé počasie, ktoré sa môže výrazne líšiť v závislosti od ročného obdobia a polohy konkrétneho miesta. V prípade Gangtey Monastery, počasie je často chladné a vlhké, čo znamená, že by ste si mali obliecť teplejšie oblečenie a mať so sebou pršiplášť.

Od decembra do februára sa v Bhutáne koná zima, kedy môžete očakávať mráz, sneh a chladné počasie. V tejto dobe, je riziko zatvorených ciest a komplikácii s dopravou. Preto ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery v zime, buďte pripravení na nepriaznivé a nebezpečné podmienky.

Po zime nasleduje jar, ktorá sa v Bhutáne koná od marca do mája. Táto doba je obzvlášť krásna, pretože sa vtedy objavujú kvitnúce kvety a všade vládne farebná tvorivosť. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 10°C a 20°C.

Od júna do septembra sa v Bhutáne koná monzúnové obdobie. Toto obdobie môže byť na jednej strane krásne, keďže príroda je plná života a zeleň sa rozkvitá, na druhej strane, ide o obdobie s intenzívnymi dažďami a záplavami. Preto je vhodné zvážiť cestu v tomto období s opatrnosťou a prípadne sa poradiť s miestnymi odborníkmi.

Október a november sú v Bhutáne obdobím jesene, kedy sa vládne krásne a teplé počasie (v čase októbra sa dá očakávať teplota medzi 15°C a 25°C). Tento obdobie je ideálne na grekovačku a objavovanie krásnych miest po Bhutáne, vrátane Gangtey Monastery.

V závislosti na vašich plánoch a predstavách je dôležité zvážiť miestne počasie a prispôsobiť cestu a plány podľa neho. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva Gangtey Monastery sa určite oplatí a čakajú na vás prekrásne zážitky a nezabudnuteľné zážitky v úchvatnej prírode Bhutánu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey Monastery


1. Ako sa dostanem do kláštora Gangtey v Bhutáne?
Na kláštor sa môžete dostať cestou z hlavného mesta Thimphu alebo z mesta Wangdue Phodrang. Pri pobyte v hotely alebo turistickom komplexe vás môžu ubytovať v pobytových domoch pri kláštore.

2. Aký je vstupný poplatok do kláštora Gangtey?
Vstup do kláštora je bezplatný. Ak chcete navštíviť okolité atrakcie, môžete zaplatiť extra poplatok, napríklad za návštevu národného parku v Gangtey alebo za stretnutie s miestnymi nájomnými rodinami.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu kláštora Gangtey v Bhutáne?
Najlepší čas na návštevu kláštora Gangtey je od októbra do decembra, keď sa môžete pozrieť na čarokrásne letné stehná súrodencov a taktiež si môžete vychutnať výhľady na vrcholky ázijských hor.

4. Aké sú najlepšie pobyty v pobytových domoch a turistických komplexoch v blízkosti kláštora Gangtey?
V okolí kláštora sa nachádza mnoho hotelov a turistických komplexov rôznej kategórie - od jednoduchých hotelov až po luxusné resorty. Medzi najpopulárnejšie patrí Gangtey Palace Hotel, Dewachen hotel, Zhiwa Ling Hotel at Paro a ďalšie.

5. Aké sú najlepšie aktivity v blízkosti kláštora Gangtey?
V blízkosti kláštora sa nachádza národný park Gangtey s množstvom čarovných tajomných miest, kde si môžete vychutnať prechádzky po zaujímavých miestach s krásnymi výhľadmi. Ak máte radi zábavu a adrenalín, môžete sa tiež zúčastniť raftingu, párty, jazdy na koni alebo golfového turnaja.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky