Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Kichu Lhakhang

Počasie Bhután Kichu Lhakhang


Bhután, fascinujúca a malebná krajina ležiaca v Himalájach, sa pýši svojou bohatou kultúrou a nádhernou krajinou. Práve v tejto krásnej krajine sa nachádza množstvo historických pamiatok a jednou z nich je Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je jedným z najstarších a najvýznamnejších buddhistických chrámov v Bhutáne. Nachádza sa v západnej časti krajiny v údolí Paro, kde vytvára scenériu ako z rozprávky. Tento chrám bol postavený v 7. storočí legendárnym budhistickým kráľom Songtsenom Gyanposom, aby sa zastavil zlý duch, ktorý údajne bránil šíreniu buddhizmu.

Jedným z najvýznamnejších faktorov, ktorý ovplyvňuje počasie v Bhutáne, je jeho geografia. Krajina sa vyznačuje rozmanitým terénom, s vysokými horami, dolinami a riekami, čo vedie k veľkému rozdielu teploty a zrážok v rôznych častiach krajiny. V prípade Kichu Lhakhang a Paro údolia, počasie sa môže meniť v závislosti od ročného obdobia.

Bhutánske počasie sa dá rozdeliť do štyroch ročných období - jari, leta, jesene a zimy. Letné obdobie (jún - august) je charakterizované vysokými teplotami, s priemernou maximálnou teplotou okolo 30 °C. Toto obdobie taktiež prináša veľa zrážok kvôli monzúnovému obdobiu. Kichu Lhakhang a jeho okolitá oblasť sú počas leta prekrásne kvitnúce a zelené.

Jesenné obdobie (september - november) je obdobím, kedy sa vo Veľkom Bhutánskom Himaláji nachádzajú veľa pútnických ciest. Toto obdobie je považované za najkrajšie obdobie v Bhutáne, s jasnou oblohou a príjemnými teplotami. Krajina sa mení na prírodný kaleidoskop farieb, keď listy stromov začnú meniť farbu na žltú a červenú.

Zimné obdobie (december - február) je v Bhutáne chladné, s priemernými minimálnymi teplotami okolo -5 °C. Kichu Lhakhang sa premení na zasnežený raj, kde môžete vidieť úžasné scenérie zasnežených himalájskych vrcholov a chrámových strech.

Jar (marec - máj) je ďalším krásnym obdobím v Bhutáne. Teploty sa začínajú zvyšovať a príroda sa prebúdza. Vďaka svojej nadmorskej výške je Kichu Lhakhang obklopený kvitnúcimi rododendronmi, ktoré vytvárajú nádherné a farebné scenérie. To je obdobie, keď si môžete vychutnať krásu tohto historického chrámu a jeho okolia.

Bhután je fascinujúcou krajinou, s duchovnou atmosférou a nádhernou krajinou. Kichu Lhakhang je len jedným z mnohých pokladov, ktoré Bhután ponúka. Nech už sa rozhodnete navštíviť tento chrám v lete, na jeseň, v zime alebo na jar, určite si užijete krásu a jedinečné počasie tejto krajiny.


Dovolenka Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je malá, ale krásna krajina v juhozápadnej Ázii, ktorá ponúka návštevníkom jedinečné zážitky. Medzi najzaujímavejšie miesta Bhutánu patrí Kichu Lhakhang, ktorý je jedným z najstarších budhistických chrámov na svete.

Kichu Lhakhang, tiež známy ako Kyichu Lhakhang, sa nachádza v údolí Paro, asi 10 kilometrov západne od hlavného mesta Thimphu. Budova chrámu bola postavená v 7. storočí, a odvtedy prechádza neustálymi úpravami a renováciami. Chrám je dôležitým miestom pre náboženské púte a pre mnohých buddhistických veriacich a turistov.

Pri príchode na miesto, turisti obdivujú okolitú prírodu a vzdialené vrcholy. Exteriéry chrámu sú pozoruhodne krásne, s mnohými červenými stenami a zlatými ozdobami. Pri vstupe turisti na seba obliekajú návleky na topánky, aby uchránili interiéry chrámu pred prachom a nečistotami.

Vnútorný priestor budovy je ešte krajší, s množstvom mramorových stien a zaujímavých obrazov. Turisti nájdu mníchov modliacich sa a právidielne sa vyučujúcich učení. Vedľa chrámového interiéru sa turistom odporúča navštíviť aj okolité záhrady, kde sa dozvedia viac o miestnej flóre a faune.

Práve kontakty s miestnymi obyvateľmi sú dôležitou súčasťou cestovania do Bhutánu. Počas návštevy Kichu Lhakhang organizuje miestne turistické združenie taktiež stretnutie s rodinou pôvodných stavebníkov budovy. Táto rodina sa stará o chrám a uchováva v ňom množstvo nepostrádateľných cenností.

Bhután je známy tým, že ho prezývajú „Krajina šťastia“. Návšteva Kichu Lhakhang predstavuje zároveň aj návštevu územia, kde sa skutočné šťastie skrýva v miestnej kultúre a prírodných klenotoch. Dovolenka v Bhutáne prináša neuveriteľný zážitok a obohacuje návštevníkov o hodnoty a myšlienky, ktoré sa stali súčasťou mnohých cestovateľských zážitkov.


Letenka Bhután Kichu Lhakhang


Kichu Lhakhang: Zázrak Buddha v Bhutáne

Bhután, malá kráľovstvo nachádzajúce sa v srdci Himalájí, je známe svojou úchvatnou prírodou, bohatou kultúrou a vnútornej harmóniou medzi ľuďmi a prírodou. Medzi najvýznamnejšie miesta, ktoré privítajú návštevníkov s otvorenou náručou, patrí Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je jedným z najstarších a najsvätejších budhistických chrámov v Bhutáne. Jeho vznik sa datuje do 7. storočia, keď ho postavil kráľ Songtsen Gampo. Podľa legendy mal chrám slúžiť na základoch demonov, ktorí bránili šíreniu budhizmu v tejto oblasti.

Tento dôležitý duchovný a historický symbol Bhutánu sa nachádza v malom dedinke Langothang, necelé dva kilometre od hlavného mesta Paro. Cestovatelia, ktorí sem prídu, si môžu vychutnať krásne výhľady na okolité hory, farbisté pestrofarebné pole a jedinečnú atmosféru tohto posvätného miesta.

Kichu Lhakhang je tiež známe tým, že chráni dva veľmi vzácne kamenné budhisticke sochy. Prvá socha zobrazuje Budhu Šákjamuniho počas jeho zrodenia, kde je vidieť, ako leží na posteli lotosu so svojimi rukami zvinutými na hrudi. Druhá socha znázorňuje Budhu Maitrejuho, budúceho Buddhovho vyobrazeného ako sediacu postavu s rukami prekríženými na hrudi.

Pre miestnych obyvateľov a budhistov je Kichu Lhakhang posvätné miesto, kde môžu duchovne očistiť a nájsť vnútorný pokojs v hektickom svete. Mnohí ľudia z Bhutánu aj zo zahraničia sem prichádzajú každoročne ako súčasť svojej náboženskej púte, aby vykonali svoje modlitby a obetné rituály.

Okrem náboženských a historických hodnôt Kichu Lhakhang zachováva aj estetickú krásu a architektonickú dokonalosť. Budova je vyrobená z dreva, s jasnou ornamentikou a bohatými zdobeniami. Z vonkajšej strany jej predurčuje peknosť okrasný múr, ktorý ju obklopuje a zabezpečuje intímne a súkromné prostredie pre modlitebnú prax.

Navštíviť Kichu Lhakhang je nepochybne jedinečný zážitok. Jeho pokojná a duchovná atmosféra vás privíta s otvorenou náručou, zatiaľ čo úžasné výhľady na okolitú krajinu vás uchvátia. Je to jedno z tých miest na zemi, kde sa zastavíte, zhlboka dýchate a jednoducho sa oddávate pokojnej energii, ktorú ponúka.

Ak plánujete cestu do Bhutánu, určite nevynechajte túto posvätnú a nádhernú svätyňu. Kichu Lhakhang vám ponúkne nádej, pokoj a úžasný pohľad na neporušenú krásu tejto fascinujúcej krajiny. Vstúpte do sveta duchovného pokladu Bhutánu a objavte zázrak Budhu, ktorý tu pretrváva už tak dlho.


Ubytovanie Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je krajina, ktorá ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, bohatú kultúru a krásnu prírodu. Medzi mnohé miesta, ktoré by ste si mali určite pozrieť v Bhutáne, patrí aj ubytovanie Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je historický chrám a súčasne aj ubytovacia jednotka, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Paro. Jeho história sa začína v 7. storočí, keď sa prvýkrát objavil na mieste, kde sa nachádza dodnes. Dnes je Kichu Lhakhang zbavený posvätných relikvií, ale stále je možné sa tu dostať do útrob chrámu a obdivovať historické umenie a architektúru, ktoré je typické pre bhutánske chrámy.

Samotná ubytovacia jednotka ponúka niekoľko typov izieb, vrátane deluxe izieb a izieb s výhľadom na okolitú prírodu. Vynikajúce služby vás urobia v ubytovaní pohodlne a komfortne. Všetky izby sú vybavené moderným nábytkom, klimatizáciou, minibarom, kávovarom, TV a poskytujú výhľad na okolitú prírodu a chrám.

Okolo Kichu Lhakhang sa nachádza množstvo turisticky atraktívnych miest, ako napríklad Paro Taktsang, Zemplínsky kláštor, ako aj rôzne turistické trasy, ktoré vás ponoria do nádherných zákutí bhutánskej prírody.

Ak plánujete zájsť do Bhutanu, určite si nezabudnite na plánovaní zahrnúť aj návštevu tohto jedinečného ubytovania. Vybavte si svoje cestovné prihrádky a uistite sa, že si užijete nezabudnuteľnú dovolenku, ktorú ponúka Bhután a jeho Kichu Lhakhang.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Kichu Lhakhang


1. Kde sa nachádza Bhután Kichu Lhakhang?
- Bhután Kichu Lhakhang sa nachádza v Západnom Bhutáne blízko hlavného mesta Thimphu.

2. Aký je význam Bhután Kichu Lhakhang?
- Bhután Kichu Lhakhang je jedným z najstarších a najvýznamnejších buddhistických chrámov v Bhutáne. Je považovaný za posvätné miesto a miesto vyznačujúce se históriou.

3. Koľko starý je Bhután Kichu Lhakhang?
- Bhután Kichu Lhakhang bol postavený v 7. storočí nášho letopočtu, čo z neho robí jednu z najstarších budov v Bhutáne.

4. Aká je architektúra Bhután Kichu Lhakhang?
- Bhután Kichu Lhakhang je postavený v tradičnom bhutánskom štýle architektúry s drevenou konštrukciou a charakteristickými zdobenými budovami.

5. Môžem navštíviť Bhután Kichu Lhakhang?
- Áno, Bhután Kichu Lhakhang je prístupný pre návštevníkov. Treba si však získať povolenie na vstup do chrámu.

6. Aké sú hlavné rituály a udalosti vykonávané v Bhután Kichu Lhakhang?
- Bhután Kichu Lhakhang je miestom, kde sa konajú rôzne buddhistické rituály, modlitby a oslavy. Jednou z najvýznamnejších udalostí je Tšhimla tšhéčhu, ktorá sa koná v septembri.

7. Aké je spojenie Bhután Kichu Lhakhang s buddhizmom?
- Bhután Kichu Lhakhang je významným buddhistickým svätým miestom. Verí sa, že bol postavený na mieste, kde padol démon, a jeho prítomnosť je považovaná za záruku blahobytu a ochrany.

8. Aké sú ďalšie zaujímavosti v blízkosti Bhután Kichu Lhakhang?
- V blízkosti Bhután Kichu Lhakhang je možné navštíviť iné významné chrámy, ako napríklad Taktshang Goemba (Tigerský hniezdny kláštor) alebo Punakha Dzong.

9. Aké sú otváracie hodiny Bhután Kichu Lhakhang?
- Otváracie hodiny chrámu sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a sviatkov. Je najlepšie kontaktovať miestne turistické informačné centrum alebo miestneho sprievodcu pre presné informácie.

10. Aká je najlepšia doba na návštevu Bhután Kichu Lhakhang?
- Bhután Kichu Lhakhang možno navštíviť počas celého roka, ale najpríjemnejšie obdobie je jar (marc - máj) a jeseň (september - november), keď sú miernejšie teploty a menej zrážok.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky