Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Samtengang Trek

Letenka Bhután Samtengang Trek


Ak plánujete dovolenku v Bhutáne a ste nadšeným turistom, ktorý túži objaviť krásy prírody a kultúru tejto krajiny, určite sa nechajte inšpirovať a zvážte trek Samtengang. Tento trek je jedným z najobľúbenejších v Bhutáne a ponúka nádherné panoramatické výhľady, výzvy a historické a kultúrne zážitky.

Trek Samtengang sa vyznačuje náročnosťou, preto je vhodný pre skúsených a dobre kondičných turistov. Celý trek trvá približne 7-8 dní a vtiahne vás hlboko do srdca bhutánskej prírody. Samtengang Trek je známy svojou rozmanitosťou terénu a zážitkami, ktoré ponúka.

Počas trekovania na Samtengang budete prechádzať cez husté lesy s rôznymi druhmi flóry a fauny, cez malebné horské dedinky a poľnohospodárske oblasti. Okrem toho navštívite aj niekoľko kláštorov, posvätných miest a zaujímavých kultúrnych pamiatok, ako napríklad kláštor Tango či kláštor Cheri.

Jedným z najkrajších momentov počas tohto treku je prechádzka cez Samtengang Pass, kde budete mať jedinečnú príležitosť obdivovať panoramatické výhľady na okolité himalájske vrcholky a údolia. Cestou sa stretáte s miestnymi obyvateľmi, ktorí vás privítajú s úsmevom a ukážu vám svoj jedinečný životný štýl.

Čo sa týka ubytovania počas treku, väčšinou sa bude jednať o stanové tábory. Budete mať možnosť stráviť noc pod hviezdami a prebudiť sa do nádherného východu slnka. Na stanových táboroch budete mať príležitosť ochutnať aj tradičné bhutánske jedlá, ktoré vám pripravia miestni kuchári.

Ak si chcete udržať fyzickú kondíciu, odporúča sa, aby ste sa najskôr pred trekovaním v Bhutáne dobre pripravili. Môžete zvážiť aj návštevu Bhutáne o niečo skôr, aby ste sa aklimatizovali na vyššiu nadmorskú výšku, ktorá môže mať vplyv na vaše telo.

Nakoniec, keďže Bhután je známy svojou bohatou a jedinečnou kultúrou, nezabudnite si vziať so sebou fotoaparát. Bhután je skutočne fotografickým rajom a Samtengang Trek vám ponúkne mnoho príležitostí na zachytenie týchto nezabudnuteľných momentov.

Samtengang Trek v Bhutáne je určite jedným z najkrajších a najdokonalejších spôsobov ako objaviť túto krajinu. Nechajte sa uniesť jedinečnou krásou prírody, kultúrou a dobrodružstvom, ktoré vás čaká.


Počasie Bhután Samtengang Trek


Bhután, známy ako "Krajina šťastia", je malebná krajina nachádzajúca sa v Himalájach v Ázii. Bhután je známy svojimi úchvatnými scenériami, malebnými horskými dedinkami a starobylými budhistickými kláštoriskami. Pre turistov, ktorí sú zároveň milovníkmi turistiky, je Samtengang Trek jednou z najobľúbenejších tras v krajine.

Samtengang Trek je 5-dňová trasa, ktorá vedie cez horské oblasti a dedinky v západnej časti Bhutánu. Táto trasa ponúka úžasné výhľady, pôsobivé kláštory a možnosť spoznať miestnych obyvateľov.

Počasie je veľmi dôležitým faktorom pri plánovaní túry. Bhután má chladné a suché podnebie s miernymi teplotami väčšinou cez deň. Je vhodné plánovať túru v období od mája do septembra, keď je počasie relatívne stabilné a menej daždivé.

Počas jarnej sezóny (marec - máj) sú dni teplejšie a slnečné. Teploty sa pohybujú medzi 15 °C a 25 °C vo dne a medzi 5 °C a 10 °C v noci. Je vhodné mať so sebou lehký oblečenie a dostatok slnečnej ochrany, ako napríklad opaľovací krém a slnečné okuliare.

Počasie v júli a auguste je monzúnové a môže sa objaviť veľa dažďa. Teploty sú trochu nižšie, s priemernými dennými teplotami medzi 10 °C a 20 °C a nočnými teplotami medzi 5 °C a 10 °C. Turisti by mali mať so sebou nepromokavé oblečenie a obuv, aby sa mohli chrániť pred dažďom.

Jeseň (september - november) je obľúbeným obdobím pre túry v Bhutáne. Teploty sú príjemné, s dennými teplotami medzi 15 °C a 25 °C a nočnými teplotami medzi 5 °C a 10 °C. Ideálne oblečenie zahŕňa teplejšie vrstvy, ako sú mikiny a bundy, pretože môže byť studenejšie v noci.

V zime (december - február) sú teploty najnižšie, s dennými teplotami okolo 10 °C a nočnými teplotami medzi -5 °C a 5 °C. Je dôležité mať so sebou teplé oblečenie, ako sú zateplené bundy, šál, rukavice a teplo udržiavajúce ponožky.

Samtengang Trek je jedinečným zážitkom, ktorý ponúka krásne scenérie, bohatú kultúru a úžasné dobrodružstvo. Nezabudnite však, že pred začatím túry je nevyhnutné sledovať poveternostné podmienky a prispôsobiť si oblečenie podľa aktuálneho počasia. Buďte pripravení na zmeny počasia a užite si tento nezabudnuteľný trek v Bhutáne!


Dovolenka Bhután Samtengang Trek


Dovolenka Bhután je skvelou príležitosťou pre dobrodruhov, ktorí hľadajú nezvyčajné a autentické zážitky. Samtengang Trek je jednou z najlepších turistických trás na svete s nezabudnuteľnými výhľadmi na zaujímavé prírodné krásy.

Bhután je krajina v Himalájach, ktorá je známa svojou kultúrnou a náboženskou dedičinou, ako aj tým, že ju nazývajú "šťastnou krajinou". Samtengang Trek je jednou z najobľúbenejších turistických trás v Bhutáne, ktorá ponúka veľa zážitkov a výhľadov na krásne miesta.

Trasa Sahmtengang Trek sa nachádza v národnom parku Jigme Dorji a vedie cez najznámejšie a najnádherniešie scenérie na svete. Trasa sa začína a končí v hlavnom meste Thimphu a trvá celkovo 19 dní. Počas trekkingu sa návštevníci dostanú do výšky 3500 metrov a peší turisti môžu uvidieť ľadovce a zaujímavé zvieratá, ako sú napríklad tibetské medvede alebo divé kozy.

Trekking Samtengang je zážitkom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a ktorí sa chcú dostať z mesta do prirodzeného sveta. Trasa vedie cez bujnú džungľu, kde sa nachádza množstvo vodopádov a riek, ako aj cez horské masívy a údolia, ktoré ponúkajú neopakovateľné scenérie.

Je potrebné si uvedomiť, že nepôjde len o prechádzky po krásnych miestach, ale aj o treking v náročných terénoch. Preto by si turisti mali zabezpečiť najlepšie vybavenie a určite by nemali zanedbať fyziologickú prípravu pred odchodom.

Všetci, ktorí sa rozhodnú pre tento trek, budú určite odmenení nezabudnuteľnými výhľadmi na krásne miesta a na možnosť objavovať autentický a nezvyčajný svet Bhutánu. Preto, ak hľadáte niečo originálne, určite by ste si mali zvážiť dovolenku v Bhutánu a vyskúšať tento nezabudnuteľný trek.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Samtengang Trek


Otázka: Aký je čas trvania Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Bhután Samtengang Trek trvá zvyčajne 9 dní a 8 nocí.

Otázka: Aká je najlepšia doba na Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Najlepšie obdobie pre Bhután Samtengang Trek je od marca do maja a od septembra do novembra, keď sú počasie a teploty ideálne pre túru.

Otázka: Aké sú náročnosti Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Bhután Samtengang Trek je stredne náročná turistická trasa, ktorá zahŕňa niekoľko strmých vzostupov a klesaní, ale nie je to príliš náročné pre skúsených turistov.

Otázka: Potrebujem si zobrať nejaké špeciálne vybavenie pre Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Áno, budete potrebovať vysoké turistické topánky, batoh na chrbte, návleky proti dažďu, izolačnú podložku, lekárničku a iné nevyhnutné veci.

Otázka: Potrebujem víza na Bhután?

Odpoveď: Áno, pre vstup do Bhutánu potrebujete vízum, ktoré môžete získať vopred cez svoju cestovnú kanceláriu alebo cez bhutánskeho vyslanca vo vašej krajine.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie počas Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Niektoré z najkrajších miest na fotografiu sa nachádzajú na vrchole priesmyku Panying La, v doline Phobjikha a v meste Paro, kde sa nachádza ikonický kláštor Tiger's Nest.

Otázka: Je možné získať ubytovanie počas Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Áno, cestovná kancelária zabezpečí ubytovanie počas celej trasy v stanoch alebo v domoch s miestnymi rodinami.

Otázka: Ako sa dostať do Bhutánu?

Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Bhutánu, je letecká doprava z hlavného mesta Bhutánu Thimphu alebo Bhutánskeho medzinárodného letiska vo meste Paro.


Ubytovanie Bhután Samtengang Trek


Bhután je známy ako jedna z najkrajších krajín na svete a ponúka bohatú kultúru, nádherné hory a úchvatné scenérie. Ak ste pripravení na dobrodružstvo a chcete vidieť nezabudnuteľné miesta, Samtengang Trek by mohol byť presne to, čo hľadáte.

Samtengang Trek je jedinečným turistickým zážitkom, ktorý má asi 4 až 5 dní trvania a ponúka skutočné pohľady na krásu Bhutánu. Ide o viacdňový pobyt v divokej prírode, kde budete spať v bezpečných a pohodlných ubytovaniach, ktoré sú k dispozícii po celú dobu trvania výpravy.

Existuje mnoho ubytovaní pre turistov, ktoré sú dostupné na Samtengang Trek a všetky sú navrhnuté tak, aby poskytovali úplnú pohodu a relaxáciu po celodennej turistickej aktivite. Všetky ubytovania sú umiestnené v tesnej blízkosti horských ciest a ponúkajú úžasné výhľady na okolitú prírodu.

Väčšina ubytovaní zahŕňa izby s vlastnou kúpeľňou, kde si môžete odpočinúť a zrelaxovať sa po dni strávenom v prírode. Tieto izby sú vybavené základným vybavením, ktoré potrebujete na pohodlný pobyt vrátane posteľných súprav, uterákov a základnej kozmetickej súpravy.

Okrem izieb majú niektoré z ubytovaní aj spoločenské miestnosti, ktoré umožňujú hromadenie a spoločné hranie hier s ostatnými turistami, ktorí sa zúčastňujú výpravy. Okrem toho môžete v niektorých miestnostiach na požiadanie získať teplé jedlo a nápoje, takže nemusíte chodiť hladní do postele.

Aby ste si užili Samtengang Trek, bude potrebné najmä dostatočne trénovať a pripraviť sa na pochod. Tento trek je vhodný pre stredne pokročilých turistov, ktorí sú pripravení na celodenné pochody a môžu zvládnuť mierne náročné terény.

Ak sa chystáte cestovať do Bhutánu a chcete zažiť niečo nezabudnuteľného, nezabudnite urobiť Samtengang Trek jedným z najdôležitejších bodov vášho itinerára. Je to jedinečný zážitok, ktorý by ste nemali premeškať!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky