Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Trongsa

Počasie Bhután Trongsa


Bhután, známy ako "Kraj Draku", je malebná krajina nachádzajúca sa v južnej Ázii. Jeho hlavné mesto Thimphu a kráľovská pevnosť Punakha sú často cieľom návštevníkov z celého sveta. Ale dnes sa pozrieme na počasie v inej časti krajiny - Trongse.

Trongsa je hlavné mesto distriktu Trongsa a nachádza sa na strede Bhutánu. Je to horský región so zaujímavým a zmenlivým počasím. Trongsa leží vo vyšších nadmorských výškach, čo ovplyvňuje jeho klímu.

V zime (od decembra do februára) je Trongsa zasnežená s veľmi nízkymi teplotami. Môžete očakávať kruté mrazy a teploty sa môžu pohybovať pod bodom mrazu. Niekedy dokonca padá aj dážď so snehom, čo môže byť veľmi zaujímavým zážitkom pre turistov.

Na jar (marec až máj) je počasie teplejšie a prichádza s miernymi teplotami. Na jar môžete vidieť krásne kvety rozkvitnúť v celej oblasti. To je ideálny čas na návštevu Trongsy, aby ste zažili jedinečnú krásu prírody.

Leto (jún až august) prináša viac dažďa. Sú tieto obdobie monzúnového obdobia, takže očakávajte hojné zrážky a občasné búrky. Teploty sú teplejšie, ale stále dosť príjemné.

Jeseň (september až november) je rovnako teplá ako leto, ale s menej dažďa. Príroda sa počas tejto doby mení na farebnú paletu jeseňných farieb. Je to ideálny čas na turistov, aby si užili panoramatické výhľady na hory a pokochali sa krásou Trongsy.

Trongsa je známa aj svojou zaujímavou topografiou, ktorá zahŕňa kopce, hory a rieky. Táto kombinácia prispieva k vytváraniu unikátnej klímy v oblasti. Miesta v blízkosti tokov riek sú často zelenšie a chladnejšie, zatiaľ čo horské oblasti môžu mať vyššie teploty počas dňa a nižšie v noci.

Keď plánujete návštevu Trongsy, odporúča sa sledovať predpovede počasia a zabalte si vhodné oblečenie, najmä v zime. Pamatajte, že kvôli vyšším nadmorským výškam môžu byť teploty studené aj v lete.

Trongsa je fascinujúca oblasť Bhutánu s dynamickým a zaujímavým počasím. Nech už sa rozhodnete navštíviť ju v zime, jaru, lete alebo jeseni, nezabudnite sa pripraviť na možné zmeny počasia a užiť si jedinečnú atmosféru tejto malebné lokality.


Letenka Bhután Trongsa


Letenky do Bhutánu sú pomerne náročné na získanie, pretože Bhután je jedným z najmenej prevádzkovaných letisk na svete. Ak plánujete navštíviť Bhután, pravdepodobne budete musieť najskôr letieť do susednej krajiny a potom pokračovať v ceste do Bhutánu cestou alebo letecky.

Jednou z možností je let z hlavného mesta Paro do mesta Trongsa. Trongsa je druhé najväčšie mesto v Bhutáne s populáciou približne 8000 obyvateľov. Je to aj domov mnohých kultúrnych atrakcií, ako napríklad Trongsa Dzong či múzeum, kde si môžete pozrieť množstvo exponátov z bhutánskej histórie.

Let z Paro do Trongsy trvá približne 30 minút a ponúka jedinečný pohľad na úchvatnú krajinu Bhutánu. Letí sa cez pohoria a údolia a výhľady sú skutočne úchvatné. Po prílete do Trongsy môžete pokračovať ďalej do horských oblastí, ktoré sú plné nádherných výhľadov, vodopádov a hôr.

Pri plánovaní cesty do Bhutánu sa musíte pripraviť na to, že bude trochu náročnejšie získať letenku a potrebné povolenia na vstup do krajiny. Je však určite stojí za to vynaložiť túto námahu, pretože krajina ponúka neopakovateľné skúsenosti a má jedinečnú kultúru, ktorú môžete objaviť len v Bhutáne.


Dovolenka Bhután Trongsa


Ak hľadáte unikátnu a exotickú dovolenku, Bhután je jedno z najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť. A medzi miestami, ktoré by ste tam nemali vynechať, patrí Trongsa. Situované na severovýchode Bhutánu, Trongsa je jedno z najkrajších a historicky najbohatších miest v krajine.

Trongsa je známe najmä svojím impozantným Trongsa Dzongom, ktorý stojí ako strážca na kopci. Dzong je obrovská budova, ktorá slúžila ako pevnosť a sídlo vlády, no dnes je významným národným symbolom Bhutánu. Jeho architektonická krása a rozloha vás zaručene ohromí. Budete mať možnosť sa prechádzať okolo Dzongu, ponoriť sa do jeho histórie a obdivovať úžasné výhľady, ktoré sa odtiaľto naskytujú.

Okrem Trongsa Dzongu je v meste aj ďalších niekoľko historických pamiatok, ktoré stoja za to vidieť. Medzi nimi sú múzeum Ta Dzong, starý palác Wangduechhoeling a kláštor Chendebji.

Trongsu nie je možné navštíviť bez výletu do úchvatnej oblasti Bumthang. Bumthang je vzdialené približne dve hodiny jazdy autom od Trongsy a je považované za duchovné srdce Bhutánu. Tam nájdete mnoho kláštorov a chrámov, ako napríklad Jambay Lhakhang, Kurjey Lhakhang a Tamshing Lhakhang. Taktiež si môžete vychutnať nádhernú prírodu, spektakulárne vodopády a pokojné horské jazerá v tejto oblasti.

Bhután je známy svojou jedinečnou kultúrou a tradíciami, a Trongsa nie je výnimkou. Turisti majú možnosť vidieť a popreskúmať tradičné umenie, ako je tejpanie (tradičná výroba papieru), výroba prútených košov a iné remeslá. Taktiež nevynechajte možnosť ochutnať miestnu kuchyňu, ktorá je plná aromatických korení a zdravých surovín.

Pre tých, ktorí hľadajú duchovnú obnovu a oddych od moderného sveta, je Trongsa výbornou voľbou. Mesto ponúka pokojné prostredie, únik od každodenného zhonu a príležitosť obdivovať nádherný bhutánsky vidiek.

Dovolenka v Trongse v Bhutáne je jedinečným zážitkom pre dobrodružných cestovateľov a kultúrnych nadšencov. Budete mať možnosť preskúmať bohatú históriu, obdivovať krásne budovy a kláštory, objaviť tradičné remeslá a ochutnať autentickú miestnu kuchyňu. Nech už ste milovníkom histórie, prírody alebo duchovna, Trongsa vám určite nechá nezabudnuteľné spomienky.


Ubytovanie Bhután Trongsa


V rámci svojej cesty do Bhutánu by ste mali určite nevynechať návštevu Trongsy. Toto malé mesto sa nachádza v strednej časti Bhutánu a je známe svojou bohatou históriou a kultúrnymi pamiatkami. Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Trongsy, máte k dispozícii niekoľko možností.

1. Yangkhil Resort - Toto štýlové a luxusné ubytovanie v Trongsy sa nachádza na kopci s krásnym výhľadom na dolinu a Trongsy zámok. Resort ponúka izby s vybavením z najvyššej kvality, obrovský bazén a reštauráciu s tradičnou bhutánskou kuchyňou.

2. Puenzhi Guest House - Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, Puenzhi Guest House je skvelou voľbou. Nachádza sa blízko Trongsy zámku a ponúka izby súkromnou kúpeľňou a káblovou televíziou. Okrem toho má tiež reštauráciu s tradičnými bhutánskymi jedlami.

3. Tashi Ninjay Guest House - Tento rodinný penzión sa nachádza v srdci mesta s výhľadom na Trongsy zámok. Ponúka izby s vlastnou kúpeľňou a teplou vodou, ako aj miestnosť na oddych s televíziou a knižnicou. Tu si môžete vychutnať aj typické bhutánske jedlá.

4. Norling Guest House - Tento útulný penzión s tradičným bhutánskym dizajnom ponúka izby s vlastnou kúpeľňou a televíziou. Hostia sa môžu tešiť aj na reštauráciu s tradičnou bhutánskou kuchyňou a na terasu s výhľadom na mesto.

5. Duesel Wangmo Heritage Home - Ak hľadáte autentickú skúsenosť ubytovaním v tradičnom bhutánskom dome, Duesel Wangmo Heritage Home je perfektnou voľbou. Tento dom z 16. storočia sa nachádza blízko Trongsy zámku a ponúka izby s tradičnou bhutánskou výzdobou. Hostia sa môžu tešiť aj na tradičnú bhutánsku stravu v reštaurácii v dome.

Bez ohľadu na to, ktoré ubytovanie v Trongsy si vyberiete, určite si užijete pobyt v jednom z najkrajších miest Bhutánu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Trongsa


1. Aké je hlavné mesto Bhutánu?
Hlavné mesto Bhutánu je Thimphu.

2. Aké je najväčšie mesto v Trongse?
Najväčším mestom v Trongse je Trongsa.

3. Koľko obyvateľov má Bhután?
Podľa odhadov z roku 2021 má Bhután približne 771,608 obyvateľov.

4. Aký je úradný jazyk Bhutánu?
Úradným jazykom Bhutánu je dzongkha.

5. Aké je hlavné náboženstvo v Bhutáne?
Hlavným náboženstvom v Bhutáne je buddhizmus.

6. Aká je hlavná turistická atrakcia v Trongse?
Hlavnou turistickou atrakciou v Trongse je Trongsa Dzong, veľký kláštorový komplex, ktorý slúži ako správna sídlo okresu Trongsa.

7. Ako sa dostanem do Trongsy z Thimphu?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Trongsy z Thimphu, je cesta autom alebo autobusom. Vzdialenosť medzi Thimphu a Trongsa je približne 200 kilometrov a cesta trvá približne 6-7 hodín.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Bhutánu?
Najlepším časom na návštevu Bhutánu je od marca do mája a od septembra do novembra, keď je počasie mierne a vhodné na turistiku.

9. Potrebujem vízum na návštevu Bhutánu?
Áno, pre väčšinu návštevníkov je potrebné získať vízum na návštevu Bhutánu. Víza sa musia získať pred príchodom do krajiny.

10. Aké sú hlavné jedlá v Bhutáne?
Niektoré z hlavných jedál v Bhutáne zahŕňajú ema datshi (papričkové kuriatko), momo (plnené cestoviny), thukpa (polievka s cestovinami) a phaksha paa (bravčové mäso so zeleninou).


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky