Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park

Ubytovanie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko, bajková krajina východnej Európy, ponúka množstvo prírodných krás a unikátnych miest na objavovanie. Jedným z takýchto miest je Belovezhskaya Pushcha National Park, známy svojím nádherným ubytovaním a úchvatnou prírodou.

Belovezhskaya Pushcha National Park je jeden z najväčších pralesov v Európe a zároveň jedným z najstarších na svete. Patrí na UNESCO zoznam svetového dedičstva od roku 1992 a ponúka návštevníkom veľa možností na turistiku, cykloturistiku a prírodné poznávanie.

Ak hľadáte jedinečnú skúsenosť, ponúka Belovezhskaya Pushcha National Park ubytovanie priamo v pralese. Táto možnosť vám umožní stráviť noc priamo v objatí prírody a prežiť úplne nový zážitok.

Existujú rôzne typy ubytovania v pralese, vrátane chatiek a chatiek na stromoch. Môžete si vybrať medzi tradičnými chatkami so špalkom a ohnískom, ktoré vám umožnia zažiť pravú bieloruskú pohostinnosť a kultúru, alebo vzdušné chatky, kde budete mať úplné súkromie a nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Okrem ubytovania v pralese ponúka Belovezhskaya Pushcha National Park aj ďalšie možnosti ubytovania vo svojej blízkosti. Nachádza sa tu niekoľko hotelov a penziónov, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si pokojnú atmosféru parku.

Počas vášho pobytu v Belovezhskaya Pushcha National Park nezabudnite využiť príležitosť na preskúmanie jeho krás a jedinečnej fauny a flóry. Prírodní sprievodcovia vás môžu viesť po chodníkoch medzi stromami a zdieľať s vami informácie o jedinečných rastlinách a živočíchoch, ktoré sa v parku nachádzajú.

Ak sa rozhodnete stráviť noc v Belovezhskaya Pushcha National Park, odporúča sa vám zobrať so sebou dostatočné zásoby jedla a vody. Park sa nachádza vo vzdialenom a neobývanom území, kde nie je ľahko prístupná obchodná infraštruktúra.

Vstup do parku je obmedzený a vyžaduje povolenie, ktoré by ste mali získať vopred. Je to kvôli ochrane prírody a minimalizácii vplyvu ľudí na túto jedinečnú oblasť.

Belovezhskaya Pushcha National Park je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a tých, ktorí hľadajú únik z rušného mestského života. Ubytovanie priamo v pralese vám umožní prežiť jedinečnú skúsenosť a oddýchnuť si od každodenného stresu.

Ak plánujete navštíviť Bielorusko, nezabudnite zahrnúť Belovezhskaya Pushcha National Park do svojho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť. Toto jedinečné miesto vám ponúka príležitosť zažiť prirodzenú krásu a dobrodružstvo, aké nikde inde nenájdete.


Dovolenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko, krajina východnej Európy, je známe svojou nádhernou prírodou a bohatými lesmi. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Bielorusku patrí Belovehskaya Pushcha National Park, ktorý je jedným z najstarších a najväčších pralesov v Európe. V tomto článku sa zamyslíme nad tým, prečo by ste mali zvážiť dovolenku v tomto ohromujúcom národnom parku.

Belovehskaya Pushcha National Park sa nachádza na hraniči Bieloruska s Poľskom, a je zapsaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Park je známy svojou rozmanitosťou flóry a fauny a je domovom mnohých vzácnych druhov.

Návštevníci parku majú možnosť vidieť niektoré vzácne druhy živočíchov, vrátane európskeho bizóna, ktorý je nielen symbolom parku, ale aj jedným z jeho najdôležitejších ochranných druhov. Okrem toho môžete tiež nájsť rysy, rysy, losy a mníchov.

Rôznorodosť rastlín v parku je takisto ohromujúca. Park je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín vrátane guľôčky poľnej, ktorá je endemická pre túto oblasť.

Belovehskaya Pushcha ponúka nie len nádhernú prírodu, ale aj možnosti pre rôzne aktivity. Môžete si urobiť prechádzku po prekrásnych chodníkoch a obdivovať krásu prírody. Pre tých dobrodružnejších návštevníkov sú k dispozícii rôzne cyklotrasy a prechádzky na koni.

Okrem toho je možné absolvovať aj safari vo vyše tridsiatich kilometrov dlhých dierach v parku. Tieto sú jedinečnou skúsenosťou, ktorá vám umožní bližšie sa dostať k životu a prostrediu divochov.

Park tiež ponúka možnosti ubytovania v bezprostrednej blízkosti prírody. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, vrátane hotelov, chatiek a táborov. Ubytovanie v parku je skvelým spôsobom, ako stráviť čas s rodinou alebo priateľmi a užiť si prírodu vo všetkej jej kráse.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Belovehskaya Pushcha National Park, nebudete sklamaní. Tento národný park ponúka jedinečnú prírodnú scenériu, vzácnu faunu a flóru a množstvo aktivít, ktoré vám pomôžu prepojiť sa s prírodou. Nech už ste milovníkmi prírody, dobrodružstiev alebo jednoducho hľadáte pokoj a oddych, tento park je pre vás ideálnym miestom. So svojou historickou hodnotou a jedinečnou prírodou ponúka Belovehskaya Pushcha nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá vám umožní uniknúť z každodenného uponáhľaného sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


1. Kde sa nachádza Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park?
Odpoveď: Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park sa nachádza na hraniciach Bieloruska a Poľska.

2. Koľko stojí vstup do parku?
Odpoveď: Cena vstupu do parku sa líši v závislosti od veku a obdobia návštevy. Najaktuálnejšie informácie o vstupnom poplatku nájdete na oficiálnej webovej stránke parku.

3. Ako sa dostať do Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park?
Odpoveď: Park je prístupný autom, autobusom alebo vlakom zo susedných miest ako Brest alebo Hrodna.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka park pre návštevníkov?
Odpoveď: V parku si môžete vychutnať prechádzky po prírodnej reservačnej oblasti, sledovať divoké zvieratá ako je európsky bizon, prejsť sa na koči či navštíviť múzeum v prírodnej rezervácii.

5. Môžem si v parku rozložiť stan a stráviť tam noc?
Odpoveď: Áno, je možné si v parku postaviť stan na určených stanoviskách. Avšak, je potrebné mať povolenie a dodržiavať pravidlá týkajúce sa stanovania v prírodnom parku.

6. Je nutné vykonať rezerváciu pred návštevou parku?
Odpoveď: Nie je nutné vykonať rezerváciu pred návštevou parku, ale odporúča sa, najmä počas období s väčším počtom návštevníkov.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park?
Odpoveď: Park si môžete navštíviť počas celého roka, každé obdobie má svoje osobité čaro. Avšak, letné a jesenné mesiace sú obzvlášť obľúbené pre návštevu.

8. Aké prírodné druhy nájdete v parku?
Odpoveď: V parku sa nachádza bohatá fauna a flóra vrátane vzácnych druhov, ako sú európsky bizon, medveď hnedý, vlk a mnoho ďalších.

9. Aké služby ponúka park pre návštevníkov?
Odpoveď: Park ponúka rôzne služby, ako sú turistické túry, vedené exkurzie, možnosť si prenajať bicykel alebo využiť turistické trasy.

10. Je v parku možné ísť na piknik?
Odpoveď: Áno, v parku sa nachádzajú piknikové miesta, kde si môžete vychutnať piknik a oddych v prírodnom prostredí. Je však dôležité dodržiavať pravidlá týkajúce sa likvidácie odpadkov a udržiavania čistoty.


Letenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko je krajinou s bohatou prírodou, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest na návštevu. Jedným z najkrajších a najpopulárnejších národných parkov v tejto krajine je Belovežskaya Pushcha.

Belovežskaya Pushcha sa nachádza na hranici medzi Bieloruskom a Poľskom a je jedným z posledných zachovalých pralesov v Európe. Park je pomenovaný po rieke Beloveža a je domovom pre množstvo vzácnych druhov rastlín a živočíchov.

Prvýkrát bol národný park Belovežskaya Pushcha vyhlásený za chránený územný celok v roku 1939. Odvtedy bol park rozšírený a v súčasnosti zaberá plochu takmer 1 500 km². V roku 1979 bol zároveň zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Hlavnou atrakciou parku je belovežský unikátny porast stromov, vrátane obrovských jaseňov a dubov, ktoré tu rastú stovky rokov. Niektoré z týchto stromov majú výšku až 50 metrov a ich predpokladaný vek je viac ako 500 rokov. Prechádzka týmto pralesom je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám umožní pohľadnúť si do minulosti.

V Belovežskej Pushche nájdete aj množstvo druhov zvierat vrátane európskych bizónov, losov, vlkov, medveďov a rôznych dravcov. Bizóni sú tu hlavnou atrakciou a sú symbolom parku. Sú to najväčšie zvieratá, ktoré môžete vidieť pri pochôdzke parkom. Existuje viacero miest, kde môžete mať šancu pozorovať tieto imponujúce tvory v ich prirodzenom prostredí, súčasťou tejto skúsenosti môže byť aj krátka jazda kočom alebo fúkačku.

Nielenže si môžete užívať nezabudnuteľné chvíle v národnom parku Belovežskaya Pushcha, ale môžete aj navštíviť historický Bielužský palác. Nachádza sa v blízkosti parku a je jedným z najnavštevovanejších miest v Bielorusku. Palác bol postavený v 18. storočí a jeho architektúra je impozantná. Dnes slúži ako múzeum, ktoré vám poskytne vzácny pohľad na históriu tohto regiónu.

Ak hľadáte dobrodružstvo v prírode a zároveň by ste radi objavili jedinečné kúsky kultúry a histórie, potom je národný park Belovežskaya Pushcha ideálnou voľbou pre vás. Cesta do Bieloruska a návšteva tohto národného parku vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a spoznáte krásy pralesa, ktorý existuje už tisíce rokov.


Počasie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Belovezhskaya Pushcha National Park je jeden z najväčších národných parkov v Bielorusku. Nachádza sa na hraniciach Bieloruska a Poľska a je známy predovšetkým svojou bohatou faunou a flórou.

Tento národný park je domovom pre množstvo vzácnych druhov, vrátane bieloruského bizóna, ktorý je symbolom parku. Bizóni sú najväčšími suchozemskými cicavcami v Európe a ich počet je pravdepodobne najvyšší práve v Belovezhskaya Pushcha. Okrem bizónov môžete v parku stretnúť aj rôzne druhy jelena, diviakov, bobry a mnoho ďalších zvierat.

Počasie v Belovezhskaya Pushcha národnom parku sa líši v závislosti od ročného obdobia. Leto je teplé so strednou teplotou okolo 20 °C. Niektoré dni môžu byť dosť horúce, ale väčšinou je vzduch príjemný a teplota je primeraná pre vonkajšie aktivity. V zime je v parku chladno, s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Sneženie je pomerne časté, čo pridáva k pôvabu parku a poskytuje dokonalé prostredie pre zimné športy, ako je lyžovanie a sánkovanie.

Jeseň a jar sú v parku pomerne mierne, ale teploty sa môžu výrazne meniť. Na jar sa park prebúdza ku kráse s kvitnúcimi kvetmi a zvukom vtákov, ktorí sa vrátia po zimovaní. Jesenný obraz je často farebný a živý, s lístím stromov meniacim farbu na jasné oranžové, žlté a červené odtiene.

Vďaka svojej polohy na hranici Poľska a Bieloruska môže počasie v parku byť vplyvované obežnými systémami z rôznych smerov. Z tohto dôvodu môžu byť často miestne búrky a dažde, ale väčšinou sú krátkodobé a nepredstavujú väčšie problémy pre návštevníkov.

Ak plánujete návštevu Belovezhskaya Pushcha National Park, nezabudnite si so sebou priniesť vhodné oblečenie a obuv v závislosti od ročného obdobia. Park ponúka množstvo turistických trás a chodníkov, na ktorých môžete objavovať krásy prírody a stretnúť mnohé zaujímavé zvieratá.

Národný park Belovezhskaya Pushcha je miestom, kde sa môžete stratiť v prírodnom svete Bieloruska. Jeho bohatá fauna a flóra spolu s rôznorodými ročnými obdobiami vytvárajú jedinečné a nádherné prostredie, ktoré si zaslúži navštíviť. Bez ohľadu na počasie, tento národný park ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto sa sem rozhodne vydať.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky