Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bielorusko Narachanski National Park

Dovolenka Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko Narachanski National Park: Krásy, ktoré stojí za to objaviť

Narachanski National Park je jedným z najväčších, najrozmanitejších a najpopulárnejších národných parkov v Bielorusku. Nachádza sa na severovýchodnom území krajiny s perfektným spojením s miestami, kde sa dá stráviť príjemná dovolenka. Bielorusko je krajina s nádhernou prírodou, ktorá je ešte stále nachádza v nedotknutom stave a Narachanski National Park je dokonalým miestom na objavovanie týchto prírodných divov.

Park bol založený v roku 1995 a rozprestiera sa na ploche viac ako 100 km štvorcových. Je to krásne miesto, kde návštevníci môžu vidieť endemické druhy flóry a fauny. Park sa nachádza v oblasti Naracha, ktorá je známa svojimi krištáľovo čistými jazerami, okolo ktorých sa nachádza čarovný lesný pás.

Narachanski National Park ponúka široké spektrum aktivít pre turistov, ktorí ho navštívia. Medzi najpopulárnejšie patria turistika, cykloturistika, rybolov, kanoistika, loďkovanie, jazda na koni a iné zaujímavé veci. Park ponúka aj možnosť sledovania zvierat v ich prirodzenom prostredí, kde môžete vidieť jelene, srnky, medvede, vlky, líšky a iné druhy.

V Narachanskom Národnom Parku môžete navštíviť okolo 30 jazier, z ktorých najkrajšie sú Naracha, Čyrvonaje a Strusta. Sú to veľmi populárne miesta, kde sa môžete kúpať, loviť ryby, jazdiť na miestnom člne alebo sa len tak prechádzať pozdĺž brehu.

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť dovolenku v Narachanskom Národnom Parku, nezabudnite, že všetky možnosti ubytovania sú k dispozícii len v obciach a mestečkách v blízkosti parku. Najlepším miestom na pobyt je mesto Narach, ktoré sa nachádza priamo v parku. Existuje množstvo hotelov a chatiek, ktoré sú ideálne pre rodiny a malé skupiny priateľov.

Narachanski Národný Park v Bielorusku je skutočne jedinečné miesto, ktoré ponúka všetko, čo si turista môže priať pre svoju dovolenku. Je to krásne miesto, kde môžete odpočívať a zároveň aktívne tráviť čas. Takže neváhajte a navštívte toto čarovné miesto a objavte kúzlo Bieloruska.


Počasie Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko, ležiace v strednej Európe, je známe svojou bohatou prírodou a úchvatnými krajinnými scenériami. Jedným z najkrajších a najčistejších území v Bielorusku je Narachanski národný park, ktorý sa nachádza v regióne Minsk.

Narachanski národný park je obľúbený turistický cieľ pre milovníkov prírody, ktorí túžia zažiť jedinečné a nezabudnuteľné dobrodružstvo. Jedným z hlavných lákadiel parku je jeho rozmanitá fauna a flóra. Park je bohatý na rôzne druhy rastlín, zvierat a vtákov, s niekoľkými vzácnymi a ohrozenými druhmi.

Počasie v Narachanskom národnom parku je zmiešané a závisí od ročného obdobia. V lete je tu mierny a teplý podnebý s priemernými teplotami okolo 20 °C. Mnohí ľudia sem prichádzajú kvôli jeho vodnému prostrediu, ako je jazero Naroch, ktoré je najväčším jazerom v Bielorusku. Turisti si tu môžu vychutnať vodné športy, ako napríklad plávanie, jachting, či rybolov.

Jeseň v Narachanskom národnom parku je ohromujúca, s farebnými listnatými stromami, ktoré vytvárajú prekrásne scenérie. Teploty sú mierne a pohybujú sa okolo 10 °C. Toto obdobie je ideálne pre milovníkov turistiky a prechádzok, kedy si môžu turisti užiť krásy okolitej prírody.

Zima v Narachanskom národnom parku je chladná a panuje tu typické kontinentálne podnebie. Teploty sa môžu pohybovať okolo -5 °C, s občasnými zrážkami v podobe snehu. V tomto období sa park mení na zimnú krajinu, kde sa turisti môžu venovať rôznym snehovým aktivitám, ako napríklad lyžovaniu či sánkovaní.

Čosi osviežujúce a krásne sa deje v narodnom parku aj na jar. Teploty začínajú stúpať a približujú sa k príjemným 15 °C. Park sa prebúdza k životu, keď stromy začnú kvitnúť a fauna sa vracia ku svojej plnej sile. Turisti môžu vidieť rôzne vtáky, zvieratá a báječné kvety, čím sa im otvára široká škála fotografických príležitostí.

Narachanski národný park je vynikajúcim miestom pre tých, ktorí si prajú uniknúť z rušného mestského prostredia a objaviť krásu prírody. Bez ohľadu na to, ktoré obdobie vyberiete na návštevu tohto národného parku, určite nebudete sklamaní. Svojím jedinečným počasím a živobytím ponúka návštevníkom nekonečné možnosti na preskúmanie, relaxáciu a dobrodružstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Narachanski National Park


1. Kam sa môžem ísť v Bieloruskom Národném parku Narachanski?

V parku sa nachádza 10 turistických tras, ktoré vás zavedú k rôznym krásam tohto územia.

2. Aké živočíchy môžem vidieť v parku?

V parku žije viac ako 60 druhov cicavcov vrátane rysa, vlka, medveďa, jeleňa a diviaka. Môžete vidieť aj rôzne druhy vtákov a zaujímavých druhov rýb.

3. Ako sa dostanem do parku Narachanski?

Park sa nachádza v centre Bieloruska, v blízkosti mesta Narach. Najlepší spôsob, ako sa dostať do parku, je cestovať autom alebo autobusom.

4. Aké aktivity môžem v parku robiť?

Okrem turistiky a pozorovania zvierat sa v parku môžete zúčastniť rôznych aktivít, ako sú jazda na koni, rybolov, vodáctvo a cyklistika.

5. Potrebujem vstupenku do parku?

Áno, turisti potrebujú vstupenku do parku. Cena vstupenky závisí od dĺžky pobytu v parku a od toho, či navštívite s vodičom alebo samostatne.

6. Aké sú otváracie hodiny parku Narachanski?

Park je otvorený celoročne. Otázne hodiny závisia od ročného obdobia a aktuálnych poveternostných podmienok. Odporúča sa vopred si overiť otváracie hodiny na webovej stránke parku.


Ubytovanie Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko je jednou z menej známych turistických destinácií, ale ukrýva veľa prekrásnych miest, ktoré by si určite mali turisti zahrnúť do svojho zoznamu cestovateľských destinácií. Jedným z takýchto miest je Narachanski Národný Park, ktorý sa nachádza v centrálnej časti Bieloruska. Park sa rozprestiera na ploche 87000 hektárov a útočište poskytuje rôznym druhom živočíchov a rastlín.

Bieloruské útvary prešli dlhú cestou k zotaveniu sa z poškodenia a podporujú rozvoj ekoturizmu v krajine. To znamená, že keď navštívite Narachanski Národný Park, nebudete len pochopiť kultúru a históriu Bieloruska, ale aj oceníte krásu svojho prírodného dedičstva. V parku sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, v závislosti od vašich potrieb a preferencií.

Jedným z najpopulárnejších typov ubytovania je hotel v blízkosti národného parku. Tieto hotely sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti vstupov do parku a sú ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú kvalitné a príjemné ubytovanie. Hotelové izby poskytujú pohodlie a súčasné vybavenie, čo umožní návštevníkom pohodlný pobyt a oddych po návrate z parku.

Ďalšou možnosťou ubytovania sú penzióny. Ponúkajú hosťom jednoduchú, ale príjemnú a pritom cenovo dostupnú možnosť ubytovania v skromnejšom prostredí. Tieto penzióny sa často nachádzajú v tichom prostredí krajiny, v blízkosti malebných dediniek a zachovávajú štýl a kultúru miestnych obyvateľov.

Ak máte radi prírodu a chcete zažiť niečo trochu inak, môžete si zvoliť ubytovanie v kempoch. Tieto kempy sú často situované v blízkosti vstupu do parku a poskytujú turistom jedinečnú možnosť stráviť noc v prírode. Toto ubytovanie možno považovať za najlacnejšiu možnosť a turisti ocenia možnosť stráviť noc pod hviezdami.

Narachanski Národný Park je prezentovaný ako prírodný chránený areál, preto sa na mieste spoločnosti a miestne obce snažia zabezpečiť celkovú minimálnu potrebu človeka. K dispozícii sú tiež chatky a chalupy, ktoré umožňujú turistom prežiť niekoľko dní v súlade s prírodou, podpora tohto tipu ubytovania je však minimálna.

Výber správneho typu ubytovania závisí od vašich potrieb a očakávaní. Ak hľadáte pohodlné a moderné ubytovanie, hotel bude najlepšou voľbou. Ak preferujete jednoduchšie a lacnejšie ubytovanie, potom je zvoľte penzión alebo kemp. Ktorýkoľvek typ ubytovania si však vyberiete, určite oceníte krásu tohto útulného miesta.


Letenka Bielorusko Narachanski National Park


Bieloruská republika môže byť pre mnohých turistov stále neodhaleným a neobjaveným kúskom Európy. Nachádza sa vo východnej časti kontinentu, medzi Poľskom a Ruskom. A hoci to nie je na prvý pohľad najobľúbenejšia turistická destinácia, Bielorusko ponúka mnoho krásnych a pôsobivých miest pre tých, ktorí si dávajú tú námahu odpovedať na svoju cestovnú túžbu.

Narachanski National Park je jedno z takých miest. Tento nádherný národný park sa nachádza na severe Bieloruska a pýši sa najväčším jazerom v krajine - Narač. Jazero, ktoré je asi 80 kilometrov dlhé a 20 kilometrov široké, patrí medzi známe európske jazerá a je zároveň symbolom prírodného bohatstva a krajiny Bieloruska.

Ak sa rozhodnete docestovať do Bieloruska a navštíviť Narachanski National Park, najlepšie je začať svoju cestu letenkou do Minsku, hlavného mesta krajiny. Letenky do Bieloruska sú často cenovo dostupné a neexistujú žiadne prekážky v podobe zložitej byrokracie alebo veľkého množstva foriem potrebných k vybaveniu víz. Po príchode do Minska môžete pokračovať autom alebo autobusom na sever, kde sa nachádza tento národný park. Cesta z Minska trvá približne dve až tri hodiny.

Narachanski National Park je jedným z najcennejších prírodných území v Bielorusku. Na celkovej ploche 92 000 hektárov ponúka návštevníkom nádherné scenérie, rozmanité druhy rastlín a zvierat a mnoho voľnočasových aktivít. Park je známy svojimi čistými jazerami, hustými borovicovými lesmi a jedinečnými lukami. Má tiež rôzne fotogenické miesta, ktoré vytvárajú príjemné miesto na fotografovanie prírodných scenérií.

Pre milovníkov aktívneho oddychu ponúka Narachanski National Park mnoho možností. Môžete sa vybrať na prechádzku po jednej z mnohých turistických trás, jazdiť na bicykli, jazdiť na koni alebo robiť vodné aktivity, ako je plachtenie alebo rybačka. Park je aj domovom pre veľké množstvo vtákov, čo ho robí ideálnym miestom pre ornitológov a pozorovanie vtákov.

Okrem toho, v Narachanskom Národnom parku sa nachádza aj niekoľko horských chatiek a hotelov, ktoré poskytujú ubytovanie a stravu pre návštevníkov. Môžete si zvoliť medzi komfortnými hotelmi so všetkými zariadeniami alebo sa rozhodnúť pre tradičný bieloruský drevený dom, ktorý vytvára skutočnú autentickú atmosféru.

Napriek tomu, že Narachanski National Park nie je známy medzi masovými turistami, ponúka nádherné prírodné scenérie, mnoho aktivít a jedinečnú atmosféru. Získajte letenku do Bieloruska a navštívte tento skrytý poklad, ktorý vás určite očarí svojou prírodnou krásou a pokojom. Precestujte sa do Narachanského Národného parku a zažite úžasné dobrodružstvo v jednom z najlepšie zachovaných a najkrajších prírodných prostredí Bieloruska.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky