Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bielorusko Národný park Białowieża

Počasie Bielorusko Národný park Białowieża


Národný park Białowieża, nachádzajúci sa na hraniciach Bieloruska a Poľska, je jedným z najvýznamnejších a najväčších pralesov v Európe. Tento unikátny park poteší nielen milovníkov prírody, ale aj tých, ktorí sa zaujímajú o počasie a klimatické podmienky tejto oblasti.

Bielorusko, krajina rozložená východne od Poľska a západne od Ruska, má kontinentálne klima. To znamená, že tu vládnu veľmi chladné a suché zimy, zatiaľ čo letá sú teplé a daždivé. Pretože Národný park Białowieża sa nachádza v oblasti s kontinentálnym podnebím, tieto podmienky platia aj pre túto lokalitu.

V zime, od decembra do februára, teploty v Bielorusku klesajú pod bod mrazu. V Białowiežskom pralese môžete očakávať extrémne chladné počasie, často s teplotami klesajúcimi na -15 až -20 ° C. Zima tu tiež prináša snehové zrážky, ktoré vytvárajú malebné scenérie a ideálne podmienky pre zimné športy, ako je lyžovanie alebo bežkovanie.

Na jar začína napĺňať bieloruské lesy nový život, keď sa teploty začínajú zvyšovať. Práve v tomto období možno v Národnom parku Białowieża pozorovať nadobúdanie sviežej zelene a kvitnutie rôznych druhov rastlín. Teploty sa v apríli a máji pohybujú medzi 10 a 20 ° C. Je to ideálny čas na prechádzky po pralesoch a obdivovanie rozkvitnutých kvetov.

Letá sú v Bielorusku teplé s priemernými teplotami okolo 25 ° C. V Národnom parku Białowieża môže byť v lete trochu chladnejšie kvôli svojmu prírodnému prostrediu a hustému stromovému porastu. Počas tohto ročného obdobia sa tiež vyskytujú časté dažde, čo napomáha udržiavať park zelený a živý.

Jeseň v Bielorusku je známa pre svoje bohaté farebné prechody. V októbri a novembri sa listy stromov menia na odtiene červenej, oranžovej a žltej, vytvárajúc nádherné scenérie a fotografické príležitosti. Teploty sa počas týchto mesiacov pohybujú okolo 10 až 15 ° C, čo je ideálne počasie na prechádzky a turistiku.

Vďaka svojmu rozmanitému počasiu a krásnej prírode je Národný park Białowieża nielen turistickou atrakciou, ale aj dôležitým miestom pre skúmanie klimatických podmienok v tejto časti Bieloruska. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci tohto parku určite zažijú jedinečné počasie a očarenie prírodou.


Dovolenka Bielorusko Národný park Białowieża


Bielorusko, krajina zalesnených oblastí, je jedným z najkrajších miest v Európe. Návštevníci západnej časti Bieloruska sa často zaujímajú o návštevu Národného parku Białowieża, ktorý sa nachádza na hranici medzi Bieloruskom a Poľskom. Tento národný park je jedným z posledných prežívajúcich pralesov v Európe a ponúka návštevníkom možnosť ochutnať európsku prírodu v plnej kráse.

Národný park Białowieża zahŕňa rozlohu viac ako 1500 km², z ktorých väčšina sa nachádza v Bielorusku. Park zahŕňa niekoľko rôznych typov pralesa, vrátane dubovo-hrabových lesov, vŕbových lesov a brezákových lesov. Tento park je známy pre svoju bohatú faunu a flóru, vrátane poslednej európskej stáda divých bizonov. Rovnako tu nájdete rozmanité druhy vtákov a mnohé druhy hmyzu. Pretože park je chránený, návštevníci môžu vidieť tieto druhy v ich prirodzenom prostredí.

Turisti sa môžu vybrať na rôzne túry a prechádzky, aby videli zvieratá a prekrásne rastliny a zároveň si vychutnať pokoj, ktorý im príroda ponúka. Tí, ktorí sa tešia z dlhších prechádzok, môžu absolvovať chodník, ktorý vedie až do srdca národného parku. To vám umožní vidieť jedinečnú biodiverzitu, ktorá v tomto pralese pretrváva.

Okrem turistických aktivít môžete počas vašej návštevy parku navštíviť aj jedinečné múzeá, kde sa dozviete viac o histórii parku, ale aj o bieloruskej histórii a kultúre. Taktiež môžete navštíviť na mieste aj exotických zvierat ako sú napríklad kengury, medvede, diviaky, veľbludy, zebry a mnoho iných zvierat.

Pre tých, ktorí sa rozhodli navštíviť Národný park Białowieża, Bielorusko je ideálnou destináciou pre dovolenku pre prírodných nadšencov alebo pre tých, ktorí sa radi vzdajú životospráve rýchleho tempa. S možnosťami, ktoré ponúka park, máte možnosť vidieť a zažiť prírodu v ich prirodzenom prostredí a to vám poskytne taký zážitok, že si túto návštevu pamätáte celý život.


Ubytovanie Bielorusko Národný park Białowieża


Bielorusko je krásna krajina s množstvom zaujímavých miest a pamiatok. Ak hľadáte nevšedné ubytovanie, určite navštívte Národný park Białowieża. Tento park sa nachádza na hranici medzi Bieloruskom a Poľskom a je jedným z najväčších pralesov v Európe. V parku môžete vidieť zvieratá ako sú tíšňovác belasoký, zubor, jelen, ale aj viac ako 200 druhov vtákov.

Ak hľadáte ubytovanie v Białowieża, máte niekoľko možností. Jedna z možností je ubytovanie v chatách, ktoré sa nachádzajú v parku. Chaty sú vybavené základným zariadením a sú obklopené pralesom. Na výber máte chaty pre dvoch, štyroch aj šesť ľudí. Tento typ ubytovania je ideálny pre tých, ktorí chcú zažiť prales úplne a na vlastnej koži.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v hoteli v Białowieža. Hotel sa nachádza v blízkosti parku a ponúka komfortné ubytovanie so všetkým, čo potrebujete. V hoteli si môžete objednať raňajky, obed a večeru. Hotel má tiež k dispozícii wellness centrum, kde si môžete užiť masáže a iné wellness služby.

Ak radi cestujete autami, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v blízkom okolí Národného parku Białowieża. Jeho okolité dedinky a mestečká ponúkajú ubytovanie v penziónoch a malých hoteloch. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí chcú mať viac možností na objavovanie okolitého prostredia a mesta.

V Białowieže sa nájdu aj rôzne campingy, ak vás láka táborovanie priamo v prírode. Campingy sú obklopené pralesom a poskytujú možnosti pre stanovanie, karavany, či obytňové automobily.

Białowieža je krásnym miestom, kde môžete zažiť prírodu úplne a na vlastnej koži. Ubytovanie v tomto nádhernom prostredí bude nezabudnuteľným zážitkom, ktorý Vám navždy zostane v pamäti. Tak osviežte hlavu od práce a nezabudnite objaviť krásy Národného parku Białowieża!


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Národný park Białowieża


Najčastejšie otázky a odpovede o Bielorusku a národnom parku Białowieża:

1. Aké je hlavné mesto Bieloruska?
Hlavné mesto Bieloruska je Minsk.

2. Kde sa nachádza Bielorusko?
Bielorusko sa nachádza v strednej Európe, medzi Poľskom, Litvou, Lotyšskom, Ruskom a Ukrajinou.

3. Čo je národný park Białowieża?
Białowieża je najväčší a najstarší prales v Európe, rozdelený medzi Poľsko a Bielorusko. Národný park Białowieża je chráneným územím, ktoré slúži na ochranu prírody.

4. Aké druhy zvierat môžeme voľne vidieť v národnom parku Białowieża?
V národnom parku Białowieża môžete vidieť divoké bizony, rysy, vlky, jelenie a mnoho ďalších druhov vtákov a zvierat.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu národného parku Białowieża?
Najlepšie obdobie na návštevu národného parku Białowieża je na jar a v lete, keď je možné vidieť viac vtákov a iných živočíchov.

6. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii pre návštevníkov v národnom parku Białowieża?
V národnom parku Białowieża môžete podnikať túry, cyklistické výlety, pozorovať vtáky, jazdiť na koni a navštíviť múzeá a výstavy.

7. Ako môžem dostať povolenie na návštevu národného parku Białowieża?
Povolenie na návštevu národného parku Białowieża môžete získať prostredníctvom rezervácie online alebo priamo v návštevníckom stredisku parku.

8. Aké je to v národnom parku Białowieża na bieloruskej strane?
Národný park na bieloruskej strane Białowieže je rozdelený na chránenú zónu, kde zvieratá žijú vo voľnej prírode, a turistickú časť, kde sa môžu návštevníci prechádzať po turistických chodníkoch a sledovať zvieratá.

9. Môžem si zakázať nocovať v národnom parku Białowieża?
Áno, je možné si rezervovať ubytovanie v blízkosti národného parku Białowieża v okolitých dedinkách alebo hoteloch.

10. Ako sa dostanem do národného parku Białowieża?
Najlepším spôsobom ako sa dostať do národného parku Białowieża je automobilom alebo verejnou dopravou. Môžete prísť cez Minsk alebo iné blízke mesta a potom pokračovať do parku autobusom, vlakom alebo taxíkom.


Letenka Bielorusko Národný park Białowieża


Ak sa chystáte na dovolenku v Bielorusku a máte radi prírodu, určite by ste mali navštíviť Národný park Białowieża. Tento národný park sa nachádza v severovýchodnej časti Bieloruska, pri hranici s Poľskom. Je to najväčší a najzachovalejší prírodný park v celej Európe.

Národný park Białowieża bol založený v roku 1932 a nachádza sa na rozlohe takmer 150 000 hektárov. Park je domovom mnohých zvierat, vrátane rysa, vlka, losa a jeleňa. Najväčšou atrakciou parku sú však bizoni. Títo ohrození a vzácni zvieratá sa stretávajú len v niekoľkých miestach na svete, zatiaľ čo Národný park Białowieża ich má viac ako 800.

Okrem prechádzok a sledovania zvierat, návštevníci môžu tiež v parku navštíviť múzeum, kde sa dozvedia o histórii parku a jeho zvierat. Turisti si môžu prenajať aj horský bicykel alebo si prenajať kočík ťahaný koňom a prejsť po vyznačených cestách.

Ak sa chcete dostať do Národného parku Białowieża, najlepšou možnosťou je letenka do najbližšieho letiska, ktorým je letisko Brest, ktoré sa nachádza asi 100 km od parku. Po príchode na letisko si môžete prenajať auto a pokračovať do parku.

Plánovanie návštevy Národného parku Białowieża je najlepšie vopred, pretože park je veľmi populárny a obmedzený počet návštevníkov je povolený každý deň. Na navštívenie parku by ste si mali vyhradiť aspoň celý deň, aby ste mohli vidieť čo najviac zvierat a pochopiť, prečo je tento park taký dôležitý pre ochranu európskej fauny a flóry.

Vstupenky na správu parku si môžete zakúpiť pred návštevou cez ich webovú stránku alebo si ich zakúpite hneď pri vstupe do parku. Ceny sa líšia v závislosti od toho, či sa jedná o dospelých alebo deti a taktiež závisia od toho, či chcete kúpiť vstupenku pre krátkodobú alebo dlhodobú návštevu.

Národný park Białowieża je skutočne jedinečným miestom a určite stojí za to navštíviť tento krásny park v centre Európy. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o ochranu prírody, históriu a zvieratá je to miesto, ktoré by nemali vynechať. Navštívte ho a uvidíte, že sa po tomto výlete budete cítiť nabitý energiou a s pocitom, že ste prežili jeden z najlepších prírodných zážitkov vo svojom živote.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky