Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bolívia Cueva del Diablo

Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Cueva del Diablo


1. Kde sa nachádza Cueva del Diablo v Bolívii?
Cueva del Diablo sa nachádza v provincii Santa Cruz v centrálnych Andách v Bolívii.

2. Aká je veľkosť Cueva del Diablo?
Odhaduje sa, že má dĺžku približne 250 metrov a je asi 40 metrov hlboká.

3. Je Cueva del Diablo turisticky prístupná?
Áno, Cueva del Diablo je otvorená pre turistov a môže sa navštíviť s miestnym sprievodcom.

4. Aký je vstupný poplatok do Cueva del Diablo?
Vstupný poplatok sa líši podľa sezóny a dĺžky trvania prehliadky, ale zvyčajne sa pohybuje okolo 10-20 USD.

5. Aké sú miestne výlety a aktivity v okolí Cueva del Diablo?
Okolie Cueva del Diablo ponúka mnoho aktivít, ako sú horské túry, jazda na koni a vodopády. Navštívte tiež miestne trhy.

6. Aké sú bezpečnostné opatrenia v Cueva del Diablo?
Pri vstupe do jaskyne musia turisti dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je obmedzenie počtu návštevníkov, používanie helmy a svietidiel.

7. Môžete si vziať vlastný sprievodca do Cueva del Diablo?
Nie, turisti si nemôžu vziať vlastného sprievodcu do jaskyne. Môžu si ale vybrať miestneho sprievodcu.

8. Aké je počasie okolo Cueva del Diablo?
Počasie okolo Cueva del Diablo je až 300 nalete nad morom, čo znamená, že vlhké a teplé počasie prevláda po celý rok. V zimných mesiacoch sa môže vyskytnúť vysoká vlhkosť a zrážky.


Ubytovanie Bolívia Cueva del Diablo


Bolívia je fascinujúca krajina v Južnej Amerike so svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a mnohými zaujímavými miestami. Jedným z týchto neobyčajných miest je aj Cueva del Diablo, jedinečná ubytovacia možnosť pre dobrodružné duše.

Cueva del Diablo, čo v preklade znamená "Diablova jaskyňa", je horský domček vo forme jaskyne. Tento zaujímavý koncept ubytovania je situovaný v blízkosti mestečka Samaipata, v inak mierne vyprahnutom a horskom prostredí. Cueva del Diablo ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok, kedy si môžu prenajať samotnú jaskyňu a stráviť tam noc.

Jaskyňa je úplne zariadená a vybavená základnými potrebami. Pozostáva z jednej veľkej miestnosti so spálňou, obývacou časťou a kúpeľňou. Interiér je veľmi autentický a prispôsobený podmienkam jaskyne, čo dodáva ubytovaniu jedinečný a magický pocit. Napriek tomu, že jaskyňa má primitívnejší charakter, nejde však o príliš drsné alebo nepríjemné prostredie. Majitelia sa snažia poskytnúť svojim hosťom pohodlie a teplo prostredníctvom dostatku dekoračných prvkov a vhodného vykurovania.

Okrem unikátneho ubytovania je Cueva del Diablo ideálnou destináciou pre milovníkov prírody a dobrodružstva. V blízkosti jaskyne sa nachádzajú rôzne turistické trasy a prírodné pamiatky, ako napríklad Národný park Amboró. Tento park je známy svojou zelenou scenériou, bohatou faunou a flórou a nádhernými vodopádmi. Návštevníci môžu absolvovať prechádzky, turistiku alebo jazdu na koni a dokonca aj rybačku v blízkom jazere.

Samotná oblasť Samaipata je tiež zaujímavá a ponúka niekoľko historických a kultúrnych miest. V centre mesta sa nachádza koloniálny štvrtok so zachovalými budovami a úzkymi uličkami. Miestne trhy sú ideálne miesto na objavenie tradičnej bolívijskej kuchyne a kúpiť si suveníry.

Cueva del Diablo je jedinečným a nezabudnuteľným miestom na strávenie ubytovania v Bolívii. Výnimočná atmosféra, autentický interiér a bohatá príroda v okolí robia z tohto miesta skutočným odrazovým mostíkom pre dobrodružstvo. Ak hľadáte nový spôsob, ako zažiť Bolíviu, Cueva del Diablo je tou správnou voľbou pre vás.


Letenka Bolívia Cueva del Diablo


Letenka do Bolívie a návštěva jeskyně Cueva del Diablo

Bolívie je země překypující přírodními krásami a fascinující kulturou. Pokud hledáte dobrodružství a unikátní zážitky, nezapomeňte si naplánovat návštěvu jeskyně Cueva del Diablo (Ďáblovská jeskyně). Tato nádherná přírodní památka se nachází v národním parku Toro Toro a je jednou z nejvíce surreálních a tajemných lokalit v zemi.

Cesta do Bolívie začíná zakoupením letenky do hlavního města La Paz. La Paz je fascinující město, kde se snoubí moderní architektura s tradičními andskými vlivy. Po příletu do La Paz se vydáte na cestu do malého a odlehlého městečka Toro Toro. Je zde omezená dostupnost veřejné dopravy, ale naštěstí je možné si pronajmout auto nebo si objednat soukromý přepravní prostředek, který vás dovede až k samotnému národnímu parku.

Po vydatné cestě se konečně dostanete do národního parku Toro Toro, který vám otevře bránu do zázračné přírody a exotické fauny a flory. Jedním z hlavních taháků tohoto parku je právě Cueva del Diablo. Pokuď se nebojíte temnoty a máte plno dobrodružného ducha, tato jeskyně je pro vás jako stvořená.

Cueva del Diablo se nachází v samotném srdci národního parku a fascinuje návštěvníky svou tajemností a krásou. Tato jeskyně se rozprostírá na více než 4 kilometrech a je doslova plná překvapení. Uvnitř naleznete nespočet stalaktitů a stalagmitů, které vytvářejí fantastické tvary a tvorby. Budete mít pocit, jako byste se ocitli v úplně jiném světě.

Cueva del Diablo není pro každého - vyžaduje odvahu a fyzickou kondici. Jeskyně je hustě zvlněná a plná úzkých průchodů, které vyžadují průchod stočeným trupem nebo na čtyřech. K vidění zde však máte úžasné jeskynní obydlí, malé jezírka a dokonce i podzemní řeky. Svým způsobem je to opravdu surreální svět plný tajemství.

Při návštěvě Cueva del Diablo je důležité mít s sebou vhodné vybavení, jako jsou příslušné boty, helma, baterka a přibližně 3-4 hodiny času. Není potřeba mít speciální technické dovednosti nebo výcvik, stačí pouze odhodlání a chuť prozkoumávat.

Cesta do Bolívie a návštěva jeskyně Cueva del Diablo je jedinečným způsobem, jak prozkoumat extrémně krásnou a tajemnou Bohem přírody. Ponořte se do jejích útrob a objevování jednoho z nejtajemnějších zákoutí planety.


Dovolenka Bolívia Cueva del Diablo


Bolívia je krásna krajina s množstvom turistických atrakcií. Jednou z najkrajších miest, ktoré by ste nemali nechať ujsť, je jaskyňa Cueva del Diablo.

Cueva del Diablo, čo znamená Jaskyňa diabla, sa nachádza v Yungas, medzi La Pazen a Coroicou. Je to úchvatné miesto s nádhernými krajinami okolo jaskyne. Je to miesto, kde sa môžete nachádzať uprostred prírody a mať zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.

Jaskyňa bola objavená v roku 1890 a do dnešného dňa sa stala veľmi populárnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a niečo nevídané. Okrem toho, v jaskyni sa nachádza množstvo úžasných vodopádov, ktoré sú výsledkom rieky Rio San Luis.

Cueva del Diablo má dĺžku približne 4 kilometre a návšteva jaskyne trvá asi 2 až 3 hodiny, pričom trasu určuje jeden sprievodca. Pri vstupe do jaskyne, vás zaujme celkový pohľad na jej vnútro, kde sa nachádza množstvo kryštálov a stien zdobených stalaktitmi a stalagmitmi. Toto miesto je ideálne pre milovníkov speleológie a fotografov, ktorí si môžu vytvoriť nádherné zábery.

Začiatok trasy sa nachádza v malej dedinke, kde si môžete prenajať miestneho sprievodcu a získať informácie o jaskyni. Cesta k jaskyni vedie cez hory a údolia, kde môžete vidieť obrázky nádherných vodopádov a poľa kávy, ktoré sú typické pre túto časť Bolívie.

Ak plánujete navštíviť Cueva del Diablo, odporúča sa, aby ste sa vybavili výbavou, ktorá je vhodná na túry a poskytla vám ochranu pred zubatými hadmi, ktoré sa tu bežne vyskytujú. Je dôležité mať so sebou čelovky, pretože väčšina chodieb je tmavá a môže byť nebezpečná.

V Bolívii sa nachádza množstvo krásnych miest, ktoré stojí za to vidieť. Cueva del Diablo je jedno z najlepších miest, ktoré by ste nemali nechať ujsť. Ak hľadáte zážitky a veľkoleposť prírody, potom je tento turistický cieľ zaručene niečo, čo si zapamätáte celý život.


Počasie Bolívia Cueva del Diablo


Bolívia Cueva del Diablo je zaujímavým miestom, ktoré sa nachádza v centrálnych Andách. Toto miesto je obklopené krásnou prírodou a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok z jaskyne, ktorá sa nachádza v krajine.

V oblasti Cueva del Diablo nájdete subtropické podnebie so suchými zimami a teplými letami. Toto podnebie je charakteristické veľkým množstvom slnečných dní, ktoré sa v priebehu roka pohybujú okolo 250. Teploty sa tu pohybujú v rozmedzí od 10°C do 30°C.

Počas najteplejšieho mesiaca, ktorým je január, môžete očakávať teploty okolo 29°C. V zimných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 10°C. Vzhľadom k tomu, že v tejto oblasti nie sú žiadne masívy vody alebo oceány, je pomerne málo zrážok. Najviac zrážok padá počas leta, keď dôjde k miernemu zvýšeniu množstva dažďových dní.

V oblasti Bolívia Cueva del Diablo sa môžete teda tešiť na skvelé počasie počas celého roka, ale ak chcete uvidieť miestne druhy flóry a fauny, býva lepšie navštíviť túto oblasť počas daždivých mesiacov, kedy príroda naplno rozkvitne.

Napriek tomu, že sa v Cueva del Diablo nedá očakávať veľké množstvo zrážok a počet dažďových dní tu nie je vysoký, miestni obyvatelia sa snažia optimalizovať uzpôsobenie na suché klimatické podmienky. Nachádzajú sa tu malé farmy, v ktorých sa pestujú rôzne lokálne odrody rastlín, avšak ich pestovanie býva náročné a mnohokrát závisí od momentálneho počasia.

V každom prípade, návšteva Cueva del Diablo vám prinesie jedinečný zážitok z krásnej krajiny, sviežeho vzduchu a prírodných záberov. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, nezabudnite si s sebou priniesť ochranné oblečenie a opatrenia proti slnečnému žiareniu. Čoraz častejšie totiž v oblasti centrálnych And nachádzajú vysoké UV-indexy.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky