Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Brazília Foz do Iguaçu

Dovolenka Brazília Foz do Iguaçu


Dovolenka v Brazílii: Foz do Iguaçu

Brazília je krajinou, ktorá je známa svojím bohatým prírodným dedičstvom a ohromujúcou biodiverzitou. Medzi jedno z najznámejších miest v Brazílii, ktoré každoročne pritahuje tisíce turistov, patrí Foz do Iguaçu. Toto mesto je domovom jedného z najkrajších prírodných zázrakov sveta - vodopádov Iguaçu.

Vodopády Iguaçu sú päť kilometrov dlhým systémom vodopádov, ktorý hrdo leží na pomedzí Brazílie a Argentíny. Hlboko vo vnútri dažďového pralesa Amazónie ponúkajú tieto vodopády návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Dostanete sa tam takmer jednoducho, pretože mesto Foz do Iguaçu má vlastné medzinárodné letisko.

Po príchode môžete stráviť deň alebo dva preskúmavaním mesta. Foz do Iguaçu ponúka rozmanité reštaurácie, ktoré vám odhalia bohatosť brazílskej kuchyne. Vychutnajte si tradičné jedlá, ako je feijoada (hrniec so špekáčmi a fazuľami) alebo brigadeiro (sladká čokoládová guľka). Nezabudnite si vyskúšať aj brazilskú kávu, ktorá je známa svojou výnimočnou chutou.

Najväčšou atrakciou Foz do Iguaçu samozrejme sú vodopády Iguaçu. Môžete si vybrať, či ich chcete vidieť z brazílskej alebo argentínskej strany. Z brazílskej strany nájdete najlepšie výhľady z vyhliadkovej plošiny, ktorá sa nachádza na konci stráne vodopádov. Z nej si môžete vychutnať panorámu vodopádov a sledovať mohutnú vodu padajúcu do priepasti. Ak sa rozhodnete ísť na argentínsku stranu, budete mať možnosť prejsť sa po chladičiach, ktoré vás zavedú priamo pod jednotlivé vodopády.

Okrem vodopádov Iguaçu je v Foz do Iguaçu aj lokálny národný park, kde si môžete prejsť prekrásnymi pralesmi a objaviť organickú biodiverzitu. Môžete sa tiež vydať na jazdu na lodi cez rieku, ktorá vás zavedie ešte bližšie k vodopádom. Toto dobrodružstvo vás ponorí do hustých hmly, ktorú vytvárajú padajúce vodopády.

Keď navštívite Foz do Iguaçu, nezabudnite si vziať vodotesnú bundu a pončo, pretože záplavy vody sú časté. Je tiež dôležité mať vhodnú obuv, aby ste sa mohli bezpečne prechádzať po klzkých cestičkách a schodoch.

Dovolenka v Brazílii je zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život. Návšteva Foz do Iguaçu vám ponúkne príležitosť objaviť jedno z najkrajších miest prírodného sveta. Od exotických rastlín až po pozoruhodné vodopády, táto destinácia sa stane skutočne nezabudnuteľnou súčasťou vášho cestovateľského zoznamu.


Počasie Brazília Foz do Iguaçu


Foz do Iguaçu je jedno z najpopulárnejších turistických miest v Brazílii. Leží v južnej časti krajiny a je známe predovšetkým pre svoje úchvatné vodopády, ktoré sú zahrnuté na zozname UNESCO. Vzhľadom na svoju polohu má Foz do Iguaçu tropické podnebie, s vysokými teplotami a značnou vlhkosťou počas celého roka.

Letné mesiace (december - február) v Foz do Iguaçu sú veľmi horúce a vlhké. Teploty môžu dosahovať až 35 °C, pričom celková vlhkosť môže byť okolo 80%. Tieto teploty môžu byť pre niektorých ľudí dosť neznesiteľné, najmä pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na také horúčavy. Preto je dôležité mať so sebou dostatok vody, opaľovacieho krému a obmedziť pobyt na priamom slnku počas najhorúcich hodín.

Zimné mesiace (jún - august) sú v Foz do Iguaçu o niečo chladnejšie. Teploty sa pohybujú medzi 10 - 25 °C a vlhkosť je o niečo nižšia. Aj keď ide o zimné mesiace, očakávajte otváranie intenzívnejších dažďov a horského šera, ktorý prichádza v tomto období. Tieto dažde môžu byť tiež veľmi intenzívne, preto netreba zabudnúť na nepremokavý oblečenie a ochranu pred dažďom.

Jeseň (marec - máj) a jar (september - november) v Foz do Iguaçu sú prevažne mierne a príjemné. Teploty sú spravidla medzi 20 a 30 °C, s nižšou vlhkosťou ako v letných mesiacoch. Toto obdobie je vhodné na návštevu vodopádov a vychutnávanie si vonkajších aktivít.

Foz do Iguaçu je známe aj tým, že počasie môže byť veľmi nepredvídateľné a rýchlo sa meniť. Preto je vždy dobré mať so sebou pršiplášť a obuv vhodnú na prechádzky v daždi.

Celkovo vzaté, ak plánujete návštevu Foz do Iguaçu, dôležité je mať na pamäti, že počasie v tejto oblasti je tropické s vysokými teplotami a vlhkosťou počas celého roka. Pri balení neprehliadnite opaľovací krém, dostatok vody a pršiplášť pre prípad dažďa. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva tohto nádherného mesta prinesie výnimočný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Foz do Iguaçu


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa destinácie Foz do Iguaçu v Brazílii sú:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Foz do Iguaçu je od júna do augusta, keď je počasie suché a teplota je v priemere 20°C.

2. Ako sa dostanem do Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Foz do Iguaçu má medzinárodné letisko, ktoré je spojené s rôznymi mestami v Brazílii a niektorými medzinárodnými letmi. Môžete sa sem dostať aj autobusom alebo autom.

3. Koľko dni by som mal stráviť v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Väčšina návštevníkov strávi v Foz do Iguaçu 2-3 dni, čo je dostatok času na návštevu hlavných atrakcií, ako sú Vodopády Iguaçu a Národný park Iguaçu.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou v Foz do Iguaçu sú Vodopády Iguaçu, ktoré sú jednými z najväčších a najimpresívnejších vodopádov na svete. Ďalšou atrakciou je Národný park Iguaçu, ktorý poskytuje nádherný výhľad na vodopády a je domovom pre bohatú divokú prírodu.

5. Potrebujem vízum na návštevu Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Na väčšinu občanov nie je potrebné vízum na návštevu Brazílie, vrátane Foz do Iguaçu, ak zotrvávajú menej ako 90 dní. Je však potrebné mať platný cestovný pas.

6. Ako sa dostanem k Vodopádom Iguaçu?
Odpoveď: K Vodopádom Iguaçu sa môžete dostať prostredníctvom autobusu alebo taxíkom zo streda mesta Foz do Iguaçu. Existuje tiež možnosť organizovanej prehliadky, ktorá zahŕňa prepravu.

7. Ako sa ubytovať v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: V Foz do Iguaçu je veľa možností ubytovania, vrátane hotelov, rezortov a hostí. Môžete vybrať ubytovanie v blízkosti vodopádov alebo v centre mesta.

8. Aké je miestne jedlo v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Miestne jedlo v Foz do Iguaçu je ovplyvnené brazílskou a latinskoamerickou kuchyňou. Niektoré populárne jedlá zahŕňajú feijoada (hrachový guláš s mäsom), churrasco (grilované mäso) a acarajé (uzený koláč s krevetami a omáčkami).

9. Môžem navštíviť argentínsku stranu Vodopádov Iguaçu?
Odpoveď: Áno, je možné navštíviť aj argentínsku stranu Vodopádov Iguaçu. Je potrebné mať platný pas a odísť cez hraničný priechod medzi Brazíliou a Argentínou.

10. Aké je doporučenie ohľadom bezpečnosti v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Bezpečnosť v Foz do Iguaçu je podobná ako v iných mestách v Brazílii. Je dôležité byť ostražitý a dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako je napríklad vyhnúť sa osamelým miestam v noci a dbať na svoje cennosti.


Letenka Brazília Foz do Iguaçu


Keď hovoríme o fantastických miestach na svete, ktoré si zaslúžia byť spomínané, je jedno, či ste náruživým cestovateľom alebo obyčajným dovolenkárom. Brazília a jej jedno zázračné miesto, Foz do Iguaçu, sú určite na zozname každého cestovateľa.

Foz do Iguaçu, položené na hraniciach Brazílie, Paraguaja a Argentíny, je známe predovšetkým pre svoje ohromujúce vodopády. Vodopády Iguaçu sú jednými z najväčších a najpôsobivejších vodopádov na svete. Rozkladajú sa na území dvoch národných parkov - Parque Nacional do Iguaçu v Brazílii a Parque Nacional Iguazú v Argentíne. Tieto vodopády sú tak obrovské, že väčšina ich návštevníkov sa cíti pokožkou na tele počas celého svojho pobytu.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať do Foz do Iguaçu, je samozrejme letecky. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z celého sveta do blízkeho mestského letiska Foz do Iguaçu. Z hlavných medzinárodných letísk ako Sao Paulo, Rio de Janeiro alebo Buenos Aires môžete ľahko cestovať do tejto exotické destinácie. Tieto lety často poskytujú obrovské zľavy a ponuky, takže je možné nájsť výbornú cenu za svoju letenku.

Keď preletíte do Foz do Iguaçu, priateľskosť a pohostinnosť miestnych obyvateľov vás úplne očaria. Okrem toho tu nájdete širokú škálu možností ubytovania od luxusných rezortov po cenovo dostupné hotely pre každý rozpočet.

Hlavnou atrakciou Foz do Iguaçu sú samozrejme vodopády Iguaçu. Tieto majestátne vodopády zaberajú obrovskú časť národných parkov v Brazílii a Argentíne. Okrem rozsahu týchto vodopádov, ich krása a moc je skutočne ohromujúca. Môžete si kúpiť lístky na prehliadku, ktorá vás dovezie priamo k samotným vodopádom. Z vrcholu môžete obdivovať obrovské množstvo vody, ktoré sa prelieva do hĺbky, alebo sa môžete skúsiť vystúpiť po prechodovej chodbe, ktorá vás prevedie cez vodopády.

Ak chcete získať iný pohľad na tieto vodopády, môžete si zabezpečiť aj vodné aktivity, ako je rafting alebo loďkovanie. Budete mať úžasnú príležitosť vidieť vodopády zblízka a zažiť sviežosť ich vody na vlastnej koži.

Okrem vodopádov Iguaçu do Foz do Iguaçu má ešte oveľa viac ponúknuť. Môžete navštíviť Itaipu Dam, najväčší hydroelektrický systém na svete. Táto stavba je naozaj impozantná a ponúka návštevníkom poznanie o výrobe zelenej energie a jej vplyve na životné prostredie.

Okolie Foz do Iguaçu je tiež domovom pre mnoho krásnych prírodných rezervácií a parkov. S prevádzkou mnohých prechádzok, túr a ziplineových dráh môžete objavovať nekonečné množstvo flóry a fauny, ktoré miesto ponúka.

Nenájdete mnoho miest na svete, ktoré ponúkajú také obrovské množstvo prírodného krásu ako Foz do Iguaçu. Neexistuje lepší spôsob, ako zažiť túto nádheru, než si zabezpečiť letenku a vydať sa na dobrodružstvo do tejto malebného kúsku Brazílie. Samozrejme, že to nemusí byť lacné, ale zážitok, ktorý získate z návštevy Foz do Iguaçu, stojí za investíciu. Ak ste ešte nerozhodli, kam sa vybrať na ďalšiu dovolenku, venujte tejto destinácii pozornosť. Vaše zážitky z vodopádov Iguaçu vás nesklamú a budú patríť k vašim najkrajším a najpamätnejším dovolenkám.


Ubytovanie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu je populárna turistická destinácia v Brazílii vďaka svojmu nezabudnuteľnému panoramatickému výhľadu na známe vodopády Iguazú, ktoré sú na hranici s Argentínou. Ak hľadáte ubytovanie v tomto meste, budete mať množstvo možností, aby ste si vybrali to, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, existuje množstvo vybraných hotelov, ktoré ponúkajú luxusné izby s krásnymi panoramatickými výhľadmi na okolité zelené krajiny a na vodopády Iguazú. Niektoré z najlepších luxusných ubytovacích zariadení sú Grand Mercure Foz do Iguaçu,hotel Belmond das Cataratas a hotel Mabu Thermas Grand Resort Foz do Iguaçu.

Pre tých, ktorí sú na cestách s menším rozpočtom a hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, Foz do Iguaçu má radu lacných hotelov, motellov a hostálov k dispozícii. Medzi najpopulárnejšie lacné ubytovanie v Brazília Foz do Iguaçu patria Hot Sauce Hostel a Iguassu Guest House.

Okrem tradičných formátov ubytovania, mnoho turistov cudzincov sa rozhodne pre ubytovanie u miestnych obyvateľov, vhodnou možnosťou pre tých, ktorí chcú mať pravé miestne skúsenosti. Airbnb a Couchsurfing sú preto skvelou volbou pre tých, ktorí hľadajú toto typy ubytovania.

Foz do Iguaçu tiež ponúka širokú škálu súkromných chát a apartmánov, ktoré sú vyhľadávané najmä rodinami alebo skupinami priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia a pohodlia počas pobytu. Tento typ ubytovania je tiež vhodný pre tých, ktorí hľadajú väčšiu flexibilitu v dobe a čase príchodu / odchodu. Medzi tými, ktoré by ste mali skúsiť, patrí Bello Apart Hotel a Nadai Confort Hotel.

Súčasne, mesto však má aj niekoľko kempingov a karavanových stojísk, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí si radi stretávajú s prírodou a chcú využiť výhody športov a aktívnych aktivít v priebehu dňa.

Bez ohľadu na typ ubytovania, ktorý si zvolíte, Brazília Foz do Iguaçu určite ponúka unikátne a nezabudnuteľné zážitky. Od návštevy známych vodopádov po objavovanie typických miestnych jedál a tradičnej kultúry, toto mesto na vás čaká vo svojej plnej kráse.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky