Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Brazília Natal

Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Natal


1. Aké je hlavné mesto Brazílie?
Odpoveď: Hlavným mestom Brazílie je Brasília.

2. Kde sa nachádza Natal v Brazílii?
Odpoveď: Natal je hlavným mesto štátu Rio Grande do Norte a nachádza sa na východnom pobreží Brazílie.

3. Aký je oficiálny jazyk používaný v Brazílii?
Odpoveď: Oficiálny jazyk používaný v Brazílii je portugalčina.

4. Aké je počasie v Natalu?
Odpoveď: Natal má typické tropické podnebie so strednými teplotami počas celého roka a vlhkými obdobiami.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Natalu?
Odpoveď: Medzi hlavné turistické atrakcie v Natalu patria pláže Ponta Negra, Genipabu a Pipa, ako aj pevnosť dos Reis Magos a Duny Park.

6. Kde si môžem v Natalu vychutnať miestnu kuchyňu?
Odpoveď: V Natalu je množstvo reštaurácií, kde si môžete vyskúšať tradičné brazilské jedlá, vrátane moqueca (rybí guláš) a acaraje (fritovaná koláčová štruktúra).

7. Aké sú možnosti dopravy v Natalu?
Odpoveď: V Natalu sú k dispozícii rôzne možnosti dopravy, vrátane taxíkov, autobusov a mototaxi.

8. Aké sú prázdniny a festivaly v Natalu?
Odpoveď: V Natalu sa koná mnoho prázdnin a festivalov, vrátane Carnatal, ktorý je najväčším micareta festivalom v Brazílii, a Vianoc na pláži, keď sa pláže Natalu menia na slávnostné miesto s ohňostrojmi a koncertami.

9. Aké sú miestne tradície a zvyky v Natalu?
Odpoveď: V Natalu sa dodržiavajú tradičné brazilské zvyky a sviatky, vrátane večere vianočného dňa, ktorá sa koná 24. decembra, a farných festivalov v rámci miestnych kostolov.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Natalu?
Odpoveď: V Natalu je široký výber hotelov, od luxusných rezortov po lacnejšie možnosti ubytovania, ako sú hostely a penzióny.


Ubytovanie Brazília Natal


Brazília Natal je hlavným mestom oblasti Rio Grande do Norte v Brazílii a je známe svojimi krásnymi plážami a turistickými atrakciami. Keďže je čoraz viac turistov, ktorí sa rozhodujú navštíviť toto miesto, je dôležité vedieť, kde sa ubytovať. V tomto článku vám poskytneme niekoľko tipov na ubytovanie v Brazílii Natal.

1. Hotel Serhs Natal Grand Hotel - Tento luxusný hotel sa nachádza na pláži Ponta Negra. Ponúka dokonalý výhľad na more a elegantné izby. K dispozícii sú aj rôzne služby, ako napríklad vnútorný bazén, bar pri bazéne, záhrada, reštaurácia a wellness centrum.

2. Hotel Coral Plaza - Nachádza sa tiež na pláži Ponta Negra a ponúka komfortné izby s terasou a výhľadom na more. K dispozícii sú rôzne služby, ako napríklad krytý bazén, vonkajší bazén, posilňovňa a sauna.

3. Kristie Resort Natal Hotel - Ďalší hotel na pláži Ponta Negra, ktorý ponúka komfortné ubytovanie. K dispozícii sú rôzne služby, ako napríklad krytý bazén, vonkajší bazén, bar pri bazéne, posilňovňa a reštaurácia.

4. Golden Tulip Natal Petrópolis - Nachádza sa v historickom centre Natala a ponúka ubytovanie v moderných izbách. K dispozícii sú rôzne služby, ako napríklad krytý bazén, vonkajší bazén, posilňovňa a reštaurácia.

5. Villa Park Hotel - Nachádza sa v centre mesta Natal a ponúka jednoduché, no pohodlné ubytovanie. K dispozícii sú rôzne služby, ako napríklad krytý bazén, vonkajší bazén, bar pri bazéne a reštaurácia.

Kým si vyberiete ubytovanie v Brazílii Natal, je dôležité zvážiť vaše požiadavky na pohodlie a cenu. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, však určite užijete nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom brazilskom meste a budete mať okamihy, ktoré si budete pamätať na celý život.


Počasie Brazília Natal


Brazília Natal je hlavné mesto štátu Rio Grande do Norte v Brazílii, ktoré má tropické podnebie s teplotami, ktoré sa pohybujú od 20 °C do 30 °C. V januári až marci je toto obdobie daždivé a teploty sú nižšie. Zvyčajne v tomto období večery sú studené a vlhké.

V apríli sa začína suché obdobie, ktoré trvá do septembra. Počas tohto obdobia sú dni slnečné, suché a teploty sú najvyššie v júli a auguste. V septembri sa začína obdobie ponávratu dažďov.

Zvyčajne je toto obdobie zväčša teplé a vlhké, ktoré trvá až do januára. V tomto čase sú aj možné hurikány a tropické búrky, ktoré môžu viesť k silným vetrom, bleskom a záplavám.

Turisti by si mali byť vedomí týchto faktorov, keď plánujú svoju návštevu Natalu. Je potrebné byť opatrný pri prechádzaní po rozmočenej zemi, a preto by ste mali so sebou vždy vziať vhodné obuv. Tiež by ste mali mať pri sebe ochranné opaľovacie krémy a repelenty proti hmyzu, keďže v tomto období môže byť vysoká koncentrácia komárov.

Celkovo je Natal skvelým turistickým miestom. Má krásne pláže, zaujímavú históriu a kultúru, skvelé možnosti pre surfovanie a leňošenie. Obdobie najlepšie na návštevu Natalu je v čase sucha, kedy teplota býva najpríjemnejšia. Avšak, ak chcete vidieť tropické dažde v plnej sile a zažiť atmosféru búrok a hurikánov, tak môžete prísť aj v období dažďov. V každom prípade, Natal je zaujímavé miesto na návštevu pre každého.


Dovolenka Brazília Natal


Dovolenka v Brazílii je pre mnohých snom splneným. Táto krajina ponúka nádherné pláže, úchvatnú prírodu a živú kultúru. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku v Brazílii je Natal, hlavné mesto štátu Rio Grande do Norte.

Natal sa nachádza na východnom pobreží Brazílie a je známy ako "mesto slnka" kvôli svojmu slnečnému počasiu počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia, čo je ideálne pre tých, ktorí hľadajú dovolenku na slnku.

Jedným z najväčších lákadiel Natalu sú jeho nádherné pláže. Pláž Ponta Negra je najznámejšou plážou v meste a je ideálna na relaxáciu a opaľovanie. Turisti sa tu môžu vydovať na prechádzku pozdĺž pláže, ochutnať čerstvú kokosovú vodu a vychutnať si miestne jedlá v jednej z mnohých reštaurácií a barov, ktoré sa nachádzajú pri pláži.

Okrem Ponta Negra si návštevníci Natalu môžu vychutnať aj pláže, ako sú Praia da Pipa a Jenipabu. Praia da Pipa je známa svojimi útesmi a jasnou vodou, ideálnou na surf. Pre tých, ktorí si prajú adrenalínové zážitky, je návšteva Jenipabu must-see. Táto pláž je vybavená veľkými piesočnými dunami, kde si turisti môžu vyskúšať sandboarding, jazdu v buggy alebo plavbu na vode.

Ale Natal nie je len o plážach. Mesto ponúka aj iné zaujímavé miesta na návštevu. Forte dos Reis Magos, starobylá pevnosť na samom okraji mesta, je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií. Navštíviť ju môžete a obdivovať pohľad na Atlantický oceán z jej hradieb.

Okrem toho, Natal je miestom, kde sa stretávajú rôzne kultúry a tradície. Môžete sledovať tradičné tancové predstavenia Capoeira alebo sa naučiť tancovať sambu. Miestne trhy a obchody ponúkajú širokú škálu miestnych produktov, ako sú umelohmotné šperky a ručne vyrobené suveníry.

Nočný život v Natalu je tiež neprehliadnuteľný. Mnoho barov a klubov ponúka živú hudbu a tanečné vystúpenia. Môžete sa zabaviť v miestnej reštaurácii, ochutnávať tradičné jedlá, ako je feijoada (brazílska fazuľa s mäsom) alebo chuťu miestneho kokteilu caipirinha.

Dovolenka v Natalu je pre každého, kto hľadá kombináciu pláže, prírody, kultúry a zábavy, nezabudnuteľným zážitkom. Nech sa rozhodnete stráviť čas na pláži, objavovať históriu mesta alebo ochutnávať miestne jedlá, Natal vás určite nesklame.


Letenka Brazília Natal


Brazília Natal je jedným z najkrajších miest v Brazílii, ktoré ročne priláka tisíce turistov z celého sveta. Leží na najvýchodnejšom pobreží krajiny a okrem nádherných pláží ponúka aj množstvo historických pamiatok, exotických prírodných parkov a zábavu.

Ak plánujete navštíviť Brazíliu Natal, musíte si zakúpiť letenku. Letenky do Natalu nájdete u väčšiny leteckých spoločností, ktoré lietajú do Brazílie. Väčšina letov smeruje cez Sao Paulo alebo Rio de Janeiro, odkiaľ sa potom môžete dostať do Natalu prímestským letom alebo autobusom.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od obdobia, v ktorom cestujete. Je dôležité plánovať cestovanie dopredu, najlepšie aspoň dva mesiace vopred, aby ste získali najlepšiu cenu letenky.

Po príchode do Natalu sa stanete svedkom nádherných pláží s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. V okolí nájdete aj množstvo vodných športov, ktoré si môžete vyskúšať. Keď sa budete chcieť vzdialiť od plážovej zábavy, môžete sa poprechádzať uličkami a obdivovať historické pamiatky, ako napríklad Forte dos Reis Magos alebo Igreja de Sao Pedro.

Ak máte radi prírodu, navštívte Parque das Dunas, ktorý je najväčším parkom v meste Natal. Tam sa môžete obdivovať impozantným dunám a pestrou flórou a faunou.

Brazília Natal je známa aj svojou nočnou zábavou. V centre mesta nájdete množstvo reštaurácií, barov a klubov. Tam si môžete užiť slávne brazílske samba tance alebo ochutnať miestne špeciality kuchyne.

V každom prípade, Brazília Natal je nádherným miestom na cestovanie. Pamätajte si, že najlepšie ceny leteniek získate ak plánujete vopred a porovnávate ponuky rôznych leteckých spoločností. Nechajte sa okúzliť krásami Natalu a užite si Brazíliu v celej jej nádhere.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky