Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Brazília Rio de Janeiro

Letenka Brazília Rio de Janeiro


Brazília je krajinou zázračných prírodných krás. Mnohí z nás túžia prežiť nezabudnuteľné chvíle v srdci Brazílie. Ak patríte k týmto ľuďom, bezpochyby by ste si mali naplánovať cestu do Rio de Janeiro, s najkrajšími plážami na svete a jedným z najprestížnejších karnavalov na svete.

Milióny turistov ročne navštívia Rio de Janeiro, pre jeho nádherné pláže a okolitú prírodu, nádherné kluby a reštaurácie a samozrejme aj preslávený karnaval, ktorý sa koná v februári každého roka. Najznámejšou plážou Rio de Janeiro je Ipanema Beach, ktorá sa stala ikonou po uviedení pesničky Garota de Ipanema. Hovorí sa, že by ste si nemali nechať ujsť slávnu západ slnka na Ipanema Beach.

Ak máte radi športové aktivity, môžete navštíviť Copacabana Beach, kde sa konajú rôzne turnaje v plážovom futbale a volejbale. Aby ste si vychutnali miestne chrumkavé plody mora, boli by ste mali navštíviť reštaurácie v blízkosti Copacabana Beach, ktoré sú známe svojimi receptami na ryby a morské plody.

Mnoho turistov taktiež navštívi Sugarloaf Mountain, známu aj ako Pão de Açúcar. Je to najvyšší vrchol v meste, s výškou 396 metrov. Ak sa rozhodnete ísť lanovkou, môžete vychutnať nádherný výhľad na celé mesto.

Keď príde nočný život, Rio de Janeiro je plné nádherných klubov a reštaurácií. Najpopulárnejším miestom pre nočný život v Rio de Janeiro je Lapa, kde nájdete mnoho klubov a barov pre všetkých, ktorí milujú tancovanie a zábavu. Môžete navštíviť aj samba kluby, kde si môžete vychutnať typickú brazílsku hudbu a životný štýl.

Inými významnými miestami, ktoré by ste nemali prehliadnuť, sú Chrám sv. Terézy, Národné múzeum a Botanická záhrada.

A pretože je Rio de Janeiro také obľúbené miesto pre návštevu, existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do miesta. Ak plánujete cestu do Brazílie, neváhajte a vyberte si letenku do Rio de Janeiro. Bude to skúsenosť, ktorú nikdy nezabudnete.


Počasie Brazília Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je znám mnohými vecami, a jednou z nich je určite aj jeho jedinečné a pestré počasie. Toto mesto v Brazílii sa nachádza na východnom pobreží krajiny a v dôsledku svojej geografickej polohy má Rio de Janeiro subtropické až tropické podnebie.

Väčšinou je tu teplo a vlhko, pretože mesto leží blízko rovníka. Teploty sa pohybujú od 20 °C do 40 °C, pričom letné mesiace - decembra a januára sú najteplejšie. V tomto období môžu teploty dosahovať aj vyše 30 °C a zriedka klesnú pod 25 °C. Zimné mesiace - júl a august - prinášajú o niečo chladnejšie počasie, aj keď teploty zostávajú relatívne príjemné s priemerom okolo 24 °C.

Veľmi typické pre Rio de Janeiro je aj vysoká vlhkosť vzduchu. Vďaka blízkosti Atlantického oceánu je vzduch nasýtený vlhkosťou, ktorá môže dosahovať až 80 percent. Táto vysoká vlhkosť môže spôsobovať pocit ešte vyšších teplôt a tiež pravidelné letné búrky, ktoré sú veľmi časté.

Zrážky v Riu de Janeiro sú dostatočné počas celého roka, pričom najväčšie množstvá sa zaznamenávajú v letných mesiacoch. Tieto môžu byť občas veľmi intenzívne a sprevádzané silnými vetrami a záplavami. V januári a februári sa môžu často vyskytnúť aj tropické búrky a riečne povodne.

Aj keď je chcel Rio de Janeiro známy svojimi slnečnými a horúcimi letami, je dobre si byť vedomý aj menších nepríjemností, ako je vysoká vlhkosť a možnosť búrok. Pri návšteve tohto nádherného mesta si preto určite zapakujte ľahké a vzdušné oblečenie, očné krúžky a nezabudnite na dáždnik!


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Rio de Janeiro


1. Aké je hlavné mesto Brazílie?
- Hlavné mesto Brazílie je Brasília.

2. Aké je najväčšie mesto v Brazílii?
- Najväčšie mesto v Brazílii je São Paulo.

3. Kde sa nachádza Rio de Janeiro?
- Rio de Janeiro sa nachádza na pobreží Južnej Atlantiku v juhovýchodnej časti Brazílie.

4. Čo je známe v Rio de Janeiro?
- Rio de Janeiro je známe pre svoje ikonické pláže, ako napríklad Copacabana a Ipanema, ale aj pre sochu Krista Spasiteľa na vrchu Corcovado.

5. Kedy sa konali letné olympijské hry v Brazílii?
- Letné olympijské hry sa konali v Brazílii v roku 2016, pričom hlavným hostiteľským mestom bolo Rio de Janeiro.

6. Aká je populácia Rio de Janeiro?
- Populácia Rio de Janeiro je približne 6,7 milióna obyvateľov.

7. Aké sú typické jedlá Rio de Janeiro?
- Typické jedlá v Rio de Janeiro sú napríklad feijoada (koreňová polievka s fazuľou a mäsom) a bobó de camarão (krevety s maniokovým pyré).

8. Čo je carnaval v Rio de Janeiro?
- Carneval v Rio de Janeiro je svetoznámy festival, počas ktorého sa konajú veľké parády, tanečné súťaže a hudobné vystúpenia.

9. Ktoré športy sú populárne v Rio de Janeiro?
- V Rio de Janeiro sú populárne futbal a plážový volejbal.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Rio de Janeiro?
- Najlepší čas na návštevu Rio de Janeiro je počas zimy (jún až septembra), keď je nižšia vlhkosť a teploty nie sú extrémne vysoké.


Dovolenka Brazília Rio de Janeiro


V Brazílii sa nachádza množstvo prírodných krás, kultúrnych pamiatok a miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z najznámejších miest je mesto Rio de Janeiro, ktoré je hlavným turistickým cieľom v Brazílii.

Rio de Janeiro je mesto plné života a farieb, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Mesto je známe svojimi krásnymi plážami, ktoré sú ideálne pre pobyt na slnku a v krištáľovo čistých vodách. Medzi najslávnejšie pláže patria Copacabana, Ipanema a Leblon.

Okrem pláží tu nájdete aj množstvo kultúrnych pamiatok, ktoré sú roztrúsené po celom meste. Patria sem historické stavby, múzeá a umelohmotné galerie. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Urca, kde sa nachádza známy Sugarloaf Mountain, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu.

Mesto Rio de Janeiro navštívite aj kvôli miestnej kuchyni. Brazília je známa svojimi mäsovými špecialitami, ako sú churrasco a feijoada, ktoré sú bohaté na chuťové zážitky. Okrem toho majú miestne trhy množstvo exotického ovocia a zeleniny, ktoré si môžete vychutnať.

Ak máte radi adrenalínové športy, Rio de Janeiro ponúka množstvo možností. Medzi najpopulárnejšie patria surfovanie a paragliding, ktoré sú ideálne na vyžitie sa v okolí pláží. Okrem toho tu nájdete aj množstvo turistických túr a výletov do okolitých miest.

V Rio de Janeiro si môžete nájsť ubytovanie pre každý rozpočet. Od luxusných hotelov až po lacnejšie hostely a apartmány. Takisto tu nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a nočných klubov, kde si môžete užiť brazílsku pohostinnosť a energickú atmosféru.

Výlet do Rio de Janeiro je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá kombináciu krásnej prírody, kultúry a adrenalínu. Mesto ponúka množstvo aktivít pre každého návštevníka, či už ide o relaxáciu na pláži alebo túry po okolí. Preto neváhajte a objavte krásy Brazílie v meste Rio de Janeiro!


Ubytovanie Brazília Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je jedno z najkrajších miest v Brazílii a patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie na svete. Je známe svojou bohatou kultúrou, nádhernými plážami a živým nočným životom. Ak sa plánujete navštíviť Rio de Janeiro, tu je niekoľko tipov na ubytovanie, ktoré vám môže pomôcť pri hľadaní vhodného miesta na pobyt.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z množstva luxusných hotelov, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Jedným z najznámejších je hotel Copacabana Palace, ktorý sa nachádza priamo na slávnej pláži Copacabana. Hotel je považovaný za jedno z najprestížnejších miest na pobyt v Riu a ponúka exkluzívne vybavenie a služby.

Ak preferujete lacné a cenovo dostupné možnosti, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hosťovských domoch. V blízkosti hlavných turistických oblastí nájdete množstvo hosťovských domov, ktoré ponúkajú jednoduché, ale pohodlné izby za prijateľnú cenu. Ide o skvelý spôsob, ako zažiť autentickú brazílsku pohostinnosť a stretnúť nových ľudí.

Ďalšou možnosťou je prenájom apartmánu alebo domu. Týchto súkromných možností je v Riu veľa a ponúkajú vám viac súkromia a flexibilitu. Môžete si vybrať z rôznych lokalít v meste a prispôsobiť si svoj pobyt svojim individuálnym potrebám a preferenciám. Niektorí majitelia apartmánov a domov ponúkajú aj ďalšie služby, ako napríklad raňajky alebo čistiacu službu.

V neposlednom rade je tu aj možnosť kempovania. Ak máte radi prírodu a chcete stráviť čas v blízkosti pláží a známych prírodných atrakcií Ria, môžete vyhrať kempovanie. Existuje niekoľko kempovacích miest v okolí, kde môžete vybudovať svoj stan a zažiť autentický zážitok v prírode.

Nájsť vhodné ubytovanie v Brazílii, Riu de Janeiro je veľmi ľahké vďaka širokej škále možností. Bez ohľadu na to, čo preferujete, môžete si byť istí, že Río vás pohostí svojou krásou a šarmom.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky