Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Brunej Istana Nurul Iman (rezidencia sultána)

Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Istana Nurul Iman (rezidencia sultána)


Otázky:
1. Kde sa nachádza Brunaj Istana Nurul Iman?
2. Aká je veľkosť Brunaj Istana Nurul Iman?
3. Kto žije v Brunaj Istana Nurul Iman?
4. Ako dlho trvala výstavba Brunaj Istana Nurul Iman?
5. Koľko miestností má Brunaj Istana Nurul Iman?
6. Môžu turisti navštíviť Brunaj Istana Nurul Iman?
7. Koľko stojí Brunaj Istana Nurul Iman?
8. Je Brunaj Istana Nurul Iman najväčší kráľovský palác na svete?

Odpovede:
1. Brunaj Istana Nurul Iman sa nachádza v hlavnom meste Brunaju, Bandar Seri Begawan.
2. Brunaj Istana Nurul Iman je považovaný za najväčší obytný palác na svete s rozlohou 200 tisíc štvorcových metrov.
3. V Brunaj Istana Nurul Iman žije sultán Brunaju a jeho rodina.
4. Výstavba Brunaj Istana Nurul Iman trvala 5 rokov, od roku 1984 do roku 1988.
5. Brunaj Istana Nurul Iman má viac ako 1 700 miestností vrátane 257 kúpeľní, 5 plaveckých bazénov a 18 výtahov.
6. Turisti zvyčajne nemajú prístup do Brunaj Istana Nurul Iman, pretože je to súkromná rezidencia sultána.
7. Presnú cenu Brunaj Istana Nurul Iman nie je známa, ale odhaduje sa, že stála okolo 1,4 miliardy dolárov.
8. Áno, Brunaj Istana Nurul Iman je považovaná za najväčší (obývaný) kráľovský palác na svete.


Ubytovanie Brunej Istana Nurul Iman (rezidencia sultána)


Brunajský sultán patrí medzi najbohatších a najvplyvnejších monarchov na svete a jeho rezidencia, známa ako Istana Nurul Iman, je bezpochyby jeden z najmajestátnejších a najluxusnejších palácov na svete.

Istana Nurul Iman, čo v preklade znamená "Palác duše viery", sa nachádza v hlavnom meste Bandar Seri Begawan v Bruneji. Tento veľkolepý palác je oficiálnou rezidenciou sultána Hassanal Bolkiaha, ktorý je v súčasnosti panovníkom tejto malebnej ázijskej krajiny. Sultán je známy svojou veľkorysosťou a láskou k luxusu, a to sa prejavuje aj v jeho rezidencii.

Istana Nurul Iman sa nachádza na ploche približne 200 000 metrov štvorcových a je v podstate samostatným mestom. Palác je situovaný na brehu rieky Brunei a je obklopený nádhernými záhradami a parkmi. To ale nie je všetko, čo toto miesto ponúka. Ubytovanie v Istane Nurul Iman je skutočne pôsobivé a luxusné.

Palác disponuje viac ako 1700 miestnosťami, z ktorých niektoré sú zasvätené oficiálnym stretnutiam a slúžia na príjem významných hostí a štátnikov. Súčasťou rezidencie sú tiež rozľahlé sály na konanie slávností a dôležitých ceremónií. K dispozícii sú tiež fitness centrum, kinosála, multipleíny, tenisové kurty, golfové ihrisko a dokonca aj vodné športy v bazéne. Palác má tiež svoje vlastné nákupné centrum, banku a mešitu.

Vnútorný dizajn Istany Nurul Iman je neuveriteľne bohatý a štýlový. Výzdoba je založená na ázijsko-štýlových prvkoch s dotykom západnej elegancie. Palác je zariadený luxusným nábytkom z exkluzívnych materiálov, ako sú zlato, striebro a drahokamy. Steny a podlahy sú zdobené nádhernými ručne vyrobenými kobercami a umelými freskami. Vykurovanie a chladenie paláca je zabezpečené pomocou pokročilých technológií.

Niet divu, že rezidencia sultána sa radí medzi najbohatšie paláce na svete. Odhaduje sa, že hodnota Istany Nurul Iman by mohla dosahovať astronomickú sumu vyše 1 miliardy dolárov. Okrem toho je tento palác známy aj svojou grandióznou architektúrou a impozantnými rozmormi. Lahodí oko každému, kto sa ocitne v jeho blízkosti.

Istana Nurul Iman však nie je otvorená verejnosti, a to len umocňuje pôsobivosť a tajomnosť tohto nádherného miesta. Aj napriek tomu, že obyčajní ľudia nemajú prístup dovnútra, je možné nadílkuť jeho fascinujúcu architektúru a krásu zvonka.

Celkovo je ubytovanie v Istane Nurul Iman jedinečným zážitkom, ktorý ponúka pohľad do života brunejského sultána. Výsostne luxusné vybavenie a majestátnosť paláca robia z neho miesto, ktoré si zaslúži zahrnúť do zoznamu najprestižnejších a najneuveriteľnejších ubytovacích zariadení na svete.


Dovolenka Brunej Istana Nurul Iman (rezidencia sultána)


Brunajský sultánát je malá, ale pôvabná ázijská krajina, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, tradíciami a luxusným životným štýlom. Jedným z najkrajších a najnápadnejších symbolov tejto krajiny je rezidencia sultána známa ako Istana Nurul Iman.

Istana Nurul Iman je sídlo sultána Hassanal Bolkiaha, ktorý vládne Brunajskému sultánátu už viac ako 50 rokov. Táto nádherná rezidencia sa nachádza na brehu rieky Brunej v hlavnom meste Bandar Seri Begawan. Je to najväčší obytný palác na svete, ktorý sa rozkladá na rozlohe 200 tisíc štvorcových metrov.

Tento impozantný palác bol postavený v roku 1984 a jeho gulášovité veže a elegantné architektonické detaily pútajú pozornosť návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Rezidencia má neskutočné 1788 miestností vrátane 257 kúpeľní, viac ako 6000 okien a 564 šál a pasáží. Je to naozaj neuveriteľné a niečo, čo si treba vidieť na vlastné oči.

Istana Nurul Iman nie je len rezidenciou, ale aj miestom, kde sultán vykonáva svoje oficiálne povinnosti a stretáva sa so zahraničnými návštevami. Palác je tiež prístupný verejnosti dvakrát do roka - počas sviatku Hari Raya Aidilfitri a Hari Raya Aidiladha. V týchto dvoch dňoch môžu obyvatelia Bruneja a turisti navštíviť palác a obdivovať jeho krásu.

Jedným z najimpresívnejších priestorov v tejto rezidencii je Audienčná sála, ktorá je zdobená nádhernou šachovnicovou podlahou a veľkými krištáľovými lustrami. Ďalšou zaujímavosťou je baník, kde sa nachádza najväčšia súkromná zbierka aut na svete, vrátane rôznych exkluzívnych vozidiel, ako sú Rolls-Royce a Ferrari.

Okrem toho, palác má aj zelené záhrady, kde návštevníci môžu relaxovať a obdivovať nádhernú prírodu. Tam sa nachádza aj Národný mešita, ktorá je jednou z najväčších mešít v Južnomostnej Ázii.

Cestovanie do Brunajského sultánátu a návšteva rezidencie Istana Nurul Iman je určite nezabudnuteľným zážitkom. Okrem obdivovania nádherného paláca, môžete tiež objaviť iné zaujímavosti v tejto krásnej krajine, ako sú starobylé mešity, exotické pláže a bohaté kultúrne dedičstvo.

Ak snívate o luxusnej dovolenke v jednej z najbohatších krajín sveta, navštíviť Brunajský sultánát a rezidenciu Istana Nurul Iman je bezpochyby správna voľba. Nechajte sa okúzliť jej nádhernou architektúrou a vyrazte na nezabudnuteľný dovolenkový zážitok.


Počasie Brunej Istana Nurul Iman (rezidencia sultána)


Brunei Istana Nurul Iman je jednou z najväčších rezidencií na svete a zároveň aj oficiálnym sídlom Brunejského sultána Hassanal Bolkiaha. Nachádza sa v hlavnom meste Bandar Seri Begawan a patrí k hlavným turistickým atrakciám krajiny.

Ako to ale s počasím vyzerá v tejto časti sveta? Brunei Istana Nurul Iman leží v rovníkovom podnebnom pásme, čo znamená, že tu panovalo celoročne teplé a vlhké počasie. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 27 stupňov Celzia, no môže sa pohybovať aj v rozmedzí od 23 do 32 stupňov.

V porovnaní s inými regiónmi v okolí, kde sa vyskytujú obdobia sucha a daždivé obdobia, sa v Brunei Istana Nurul Iman ročne vyskytuje pomerne vysoké množstvo dažďa. Najviac sa zvykne sypeť od októbra do januára, keď prichádza obdobie monzúnových dažďov. Toto obdobie je považované za najväčšie riziko pre záplavy a iné katastrofy spôsobené prírodnými javmi.

Aj keď zima a leto tu nie sú definované ako v ostatných častiach sveta, môžeme rozlíšiť dve obdobia v závislosti od množstva následného dažďa. Obdobie sucha, kedy prichádzajú nižšie množstvá zrážok, nastupuje od februára do mája a od júna do septembra začína monzúnové obdobie s vyšším množstvom dažďov.

Väčšina turistov sa do Brunei Istana Nurul Iman vyberá v zimnom období, keď prichádzajú monzúnové dažde. Čím je však veľkým prekážkou pre niektorých turistov, iní v tom vidia správnu príležitosť vidieť túto časť sveta v jeho plnej kráse. Je však dôležité podotknúť, že aj v tomto období sa počasie môže náhle meniť a vypuknúť záplavy.

Ak sa chystáte navštíviť Brunei Istana Nurul Iman, nezabudnite si zobrať primerané oblečenie a vopred sa informujte o podnebí a počasí. Aj keď návšteva môže byť ovplyvnená počasím, stále tu nájdete mnoho aktivít a atrakcií, ktoré si môžete užiť bez ohľadu na počasie.


Letenka Brunej Istana Nurul Iman (rezidencia sultána)


Brunej, malý sultanát v juhovýchodnej Ázii, je domovom viacerých nádherne vystavaných rezidencií, ktoré slúžia ako sídla sultána. Jednou z najimpozantnejších medzi nimi je Istana Nurul Iman, nepochybne jeden z najnádhernějších palácov na svete.

Istana Nurul Iman sa nachádza v hlavnom meste Bandar Seri Begawan a považuje sa za najväčší obytný palác na svete. Jeho názov znamená voľne preložené "Palác svetla viery". Bol postavený v roku 1984 a jeho konštrukcia trvala viac než päť rokov. V súčasnosti slúži ako sídlo sultána Hassanal Bolkiaha, jedného z najbohatších ľudí na svete.

Palác sa rozprestiera na rozlohe viac ako 200 000 metrov štvorcových a obsahuje neuveriteľných 1 888 izieb. Medzi jeho najimpozantnejšie miestnosti patria veľká recepcia, veľká miestnosť na príjem a najväčšia meštianska miestnosť na svete, ktorá dokáže prijať až 5 000 hostí. Väčšina izieb a miestností je vystlaných luxusnými kobercami, tapetami a zdobenými vzorom zlata, čo dáva palácu neopakovateľnú atmosféru luxusu a elegancie.

Interiér paláca je bohatý na umenie a zlaté ozdoby. Sultán je vášnivým zberateľom umenia a zabezpečil, aby boli všetky izby vybavené vzácnymi, umeleckými dielami zo všetkých kútov sveta. Nájdete tu napríklad diela slávnych maliarov ako Rembrandt, Rubens, Velázquez a ďalších. Sú tu aj bohaté zbierky dobových nábytkov a porcelánu.

Okrem svojej nádhernej vnútornej výzdoby, palác ponúka aj viacero exteriérových zariadení. Jeho pozemok je krásne upravený, zdobený fontánami a záhradami. Sú tu aj tenisové kurty, jamka na minigolf a tradičný súkromný turtle park, ktorý je svetom pre tisíce korytnačiek.

Každý rok, počas moslimského sviatku Ramadanu, je palác otvorený verejnosti a návštevníci majú jedinečnú príležitosť vidieť krásu Istana Nurul Iman zblízka. Obrovský záujem o túto príležitosť je nesmierne veľký a tisíce ľudí prichádzajú zo všetkých kútov krajiny. Je to príležitosť na obdivovanie tohto majestátneho paláca zvnútra a zažiť jeho luxus na vlastnej koži.

Istana Nurul Iman je skutočným symbolom sultánovho bohatstva, moci a krásy. Jeho veľkolepá architektonická krása a schopnosť spojiť moderné a tradičné prvky robia z neho unikátny skvost. Pre návštevníkov a účastníkov moslimských sviatkov je to nezvratná skúsenosť, ktorú nemožno ignorovať. Ak plánujete návštevu Bruneja, nevynechajte príležitosť navštíviť tento nádherný palác a ponoriť sa do jeho ničím neuveriteľného vzhľadu a atmosféry.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky