Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Burkina Faso Pô Game Reserve

Dovolenka Burkina Faso Pô Game Reserve


Dovolenka v Réserve de la Pendjari v Burkina Faso

Burkina Faso, západoafrická krajina, bohatá na pestrosť kultúr a krásnu prírodnú krajinu, ponúka návštevníkom skutočne jedinečnú dovolenkovú destináciu. Medzi najväčšie turistické atrakcie tejto krajiny patrí Réserve de la Pendjari, známejšie ako Pô Game Reserve. Tento národný park je nádherným miestom, ktoré ponúka neopakovateľné prírodné scenérie a fascinujúce divé zvieratá.

Pô Game Reserve je situovaná na juhozápade Burkina Faso a rozprestiera sa na ploche viac ako 275 000 hektárov. Tento národný park je centrálne umiestnený v pohorí Atakora a je prekrásnym príkladom afrického savanového prostredia. S rozmanitosťou rastlinného a živočíšneho sveta je Pô Game Reserve domovom mnohých ohrozených druhov.

Pre návštevníkov, ktorí navštívia Réserve de la Pendjari, je možné zažiť jedinečný safari zážitok a pozorovať voľne žijúce zvieratá. Tento národný park je domovom mnohých majestátnych zvierat vrátane slonov, levov, gepardov, žiráf, buvolov, antilop a mnohých ďalších. Milovníci vtákov môžu zažiť pohľady na rôzne druhy vtákov vrátane impozičných ibisov, kormoránov, pelikánov a mnohých ďalších.

Okrem pozorovania zvierat ponúka Pô Game Reserve aj možnosti prechádzok po nádherných safari cestách, čo je vynikajúca príležitosť na preskúmanie prírodných krás tohto územia. Odvážlivci sa môžu zapojiť aj do nočných safari výletov, počas ktorých majú možnosť objaviť nočný život divokých zvierat.

Pravidelná údržba a starostlivosť o Réserve de la Pendjari sú dôležité z dôvodu udržania prirodzenej rovnováhy, ktorá je nevyhnutná pre prežitie a ochranu ohrozených druhov. Keď navštívite tento národný park, tiež pomáhate v činnostiach na ochranu a udržiavanie tohto vzácneho prostredia.

Okrem prírodnej krásy a zvierat Réserve de la Pendjari, návštevníci môžu tiež zažiť bohatú kultúru a tradície Burkina Faso. Krajina je známa svojimi tradičnými festivalmi a tancom, ktoré sú jedinečnými skúsenosťami. Po dni strávenom v národnom parku môžete navštíviť miestne dediny a naučiť sa viac o miestnej kultúre a histórii.

Ak plánujete dovolenku plnú dobrodružstva v Afrických savanách, Réserve de la Pendjari v Burkina Faso by nemalo chýbať na vašom zozname. Bogaté divoké zvieratá, nádherné scenérie a fascinujúca kultúra vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Zažite safari ako nikdy predtým a objavte jedinečnú krásu Burkina Faso.


Ubytovanie Burkina Faso Pô Game Reserve


Burkina Faso Pô Game Reserve je jednou z najväčších a najkrajších zvieracích rezervácií v celej západnej Afrike. Návštevníci denne prichádzajú do tejto rezervácie nielen pre zvieratá, ale aj pre jej úžasné miesta na ubytovanie.

Pre tých, ktorí radi spia pod miliónmi hviezd, Burkina Faso Pô Game Reserve ponúka možnosť stanovať na kempingu. Zlákov a odtokových miest je dostatok, takže návštevníci si môžu vybrať takmer kdekoľvek, kde by sa im páčilo.

Pre tých, ktorí preferujú trochu pohodlia, sú k dispozícii rôzne tábory a ubytovania. Rezervačný komplex Pô Ressort je jedným z najlepších miest na ubytovanie. Ponúka elegantné chaty postavené v tradicionálnom africkom štýle, s klimatizáciou a vlastným kúpeľňovým zariadením. Okrem toho sú v chatách aj satelitná televízia a bezplatný Wi-Fi prístup.

Ak by ste hľadali niečo, čo by ponúklo intímnejší zážitok, Hôtel Pêle Hott je miestom, ktoré by vám mohlo vyhovovať. Toto malé a útulné ubytovanie sa nachádza len 2 km od vstupu do zvieracej rezervácie a ponúka krásne miesta na bývanie, z ktorých je možné pozorovať zvieratá priamo z terasy.

Niektoré ďalšie ponuky ubytovania, ktoré sa nachádzajú v okolí zvieracej rezervácie, sú Guesthouse Zongo, Hôtel Pô Cascades a Hôtel Zirka. Každá z týchto možností ponúka rôzne služby a možnosti a je určená pre rôzne cestovné potreby.

Nezáleží na tom, kde sa rozhodnete zostať, Burkina Faso Pô Game Reserve je miestom, kde si užijete celodennú zábavu. Môžete sa tešiť na niektoré z najkrajších afrických krajín, rozmaznávať sa v moderných zariadeniach a pozorovať voľne žijúce zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí. Toto je miesto, kde sa snoria sny a zábavu máte zaručenú.


Najčastejšie otázky a odpovede Burkina Faso Pô Game Reserve


Najčastejšie otázky týkajúce sa Burkina Faso Pô Game Reserve môžu zahŕňať:

1. Kde sa nachádza Burkina Faso Pô Game Reserve?
- Burkina Faso Pô Game Reserve sa nachádza v západnej Afrike, v krajine Burkina Faso.

2. Aký je hlavný dôvod existencie tejto rezervácie?
- Burkina Faso Pô Game Reserve bola zriadená s cieľom chrániť vzácne druhy zvierat a ich životné prostredie.

3. Aké zvieratá možno nájsť v rezervácii Burkina Faso Pô Game?
- V rezervácii môžete nájsť širokú škálu afrických druhov, vrátane antilopy, zebry, slony, leopardy a rôznych druhov vtákov.

4. Môžete sa v rezervácii dostať na safari?
- Áno, turisti majú možnosť absolvovať safari v rezervácii Burkina Faso Pô Game, kde si môžu vychutnať pozorovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí.

5. Koľká je veľkosť rezervácie Burkina Faso Pô Game?
- Rezervácia má rozlohu asi 2 600 kilometrov štvorcových.

6. Sú v rezervácii k dispozícii ubytovacie možnosti?
- Áno, v rezervácii sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti pre turistov, vrátane kempov, chatiek a eko-lodgeov.

7. Ako sa dostať do rezervácie Burkina Faso Pô Game?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do rezervácie, je cestovanie letecky do hlavného mesta Ouagadougou a potom pokračovať pozemným dopravným prostriedkom do rezervácie.

8. Existujú vstupné poplatky do rezervácie Burkina Faso Pô Game?
- Áno, návštevníci musia platiť vstupné poplatky, ktoré sa používajú na ochranu rezervácie a jej zvierat.

9. Sú v rezervácii dostupné sprievodcovia?
- Áno, turisti majú možnosť prenajať si skúsených sprievodcov, ktorí ich môžu previesť rezerváciou a poskytnúť informácie o zvieratách a prírode.

10. Ako je možné rezervovať si safari alebo ubytovanie v rezervácii Burkina Faso Pô Game?
- Rezervácie je možné spraviť prostredníctvom miestnych cestovných agentúr alebo priamo cez webové stránky rezervácie.


Počasie Burkina Faso Pô Game Reserve


Burkina Faso Pô Game Reserve sa nachádza v západnej Afrike a je domovom mnohých druhov zvierat, ktoré sú charakteristické pre tento región. Rovnako ako iné krajiny v Afrike, aj Burkina Faso má svoje vlastné jedinečné klimatické podmienky, ktoré ovplyvňujú počasie v oblasti. V tomto článku si preto bližšie pozrieme, aké je počasie v Burkina Faso Pô Game Reserve a aké faktory ho ovplyvňujú.

Burkina Faso sa nachádza v Sahaře, ktorá je jednou z najväčších púští na svete. Toto miesto má preto suchý a horúci podnebný režim, pričom jar a leto sú obdobiami najteplejšieho počasia, kde teploty môžu dosiahnuť až 45 °C. Oveľa príjemnejšie podnebie sa vyskytuje na jeseň a v zime, kedy teploty klesajú na úroveň okolo 20 °C a nočné teploty sú často o niekoľko stupňov nižšie.

Okrem toho, počasie v Burkina Faso Pô Game Reserve je ovplyvnené aj ročnými obdobiami. Hoci je tam väčšinou sucho, Burkina Faso má obdobie dažďov, ktoré trvá od mája do septembra. V tomto období krajina prekvitá a vegetácia sa dostáva do stavu kvetu. V zime a na jar je krajina zväčša suchá, a tak netreba očakávať veľa zelených trávnatých priestorov.

Burkina Faso Pô Game Reserve je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane zebier, antilop, slonov a lesových slonov. Ako sme už spomenuli, počas obdobia dažďov, môžu byť tieto zvieratá oveľa ľahšie viditeľné na prechádzajúcich savanách a návštevníci parku by mohli byť svedkami nádherných scén.

Burkina Faso Pô Game Reserve je tiež miestom, kde môžete vidieť rôznych vtákov vrátane kráľovských holubov, orlov alebo kryštáľových stríg. Ako záujemca o prírodu a zvieratá, je táto rezervácia ideálnym miestom na viacdňové safari.

Niektorí cestovatelia uprednostňujú návštevu Burkina Faso v období jari a zimy, kedy sú teploty príjemnejšie, zatiaľ čo iní sa rozhodujú pre návštevu v období dažďov, kedy je krajina oveľa pôvabnejšia. Bez ohľadu na ročné obdobie, ktoré si vyberiete, návšteva Burkina Faso Pô Game Reserve je skutočným zážitkom a nepochybne vám zanechá nezmazateľné zážitky.


Letenka Burkina Faso Pô Game Reserve


Burkina Faso may be a small country in West Africa, but it has a big surprise for nature lovers: Pô Game Reserve. This protected area covers nearly 17,000 hectares of savanna and woodland, and is home to an incredible variety of wildlife.

Getting to Pô Game Reserve typically involves flying into Ouagadougou, Burkina Faso's capital city, and then taking a four-hour drive south. Flights to Burkina Faso from Europe and other parts of Africa are readily available, with airlines like Air France and Ethiopian Airlines serving the country's largest airport.

Once you arrive at Pô Game Reserve, the adventure begins. This national park is home to dozens of mammal species, including elephants, lions, leopards, hyenas, and antelopes. You might catch a glimpse of a rare cheetah or buffalo, or watch monkeys and baboons swinging through the trees. Bird enthusiasts will be delighted by Pô's more than 300 avian species, from owls and eagles to colorful bee-eaters and sunbirds.

One of the highlights of Pô Game Reserve is the annual migration of elephants, when herds of these majestic animals move through the park in search of food and water. This spectacle typically takes place in the dry season, from December through May. Visitors can observe the elephants from a safe distance on guided tours, or admire them from the comfort of their own safari tent.

Accommodation at Pô Game Reserve is rustic but comfortable, with several lodges and campsites available. Many of these accommodations are eco-friendly, using solar power and other sustainable practices to minimize their impact on the environment. Some lodges even have swimming pools and other amenities to help guests unwind after a day of safari adventures.

If you're planning a trip to Burkina Faso, don't miss the chance to visit Pô Game Reserve. This stunning natural wonder offers an unforgettable glimpse into Africa's wildlife and landscapes, and is sure to be a highlight of any African safari.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky