Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Česko Nové Město nad Metují

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Nové Město nad Metují


1. Kde sa nachádza Česko Nové Město nad Metují?
Česko Nové Město nad Metují sa nachádza v Královéhradeckom kraji, v Českej republike.

2. Aká je veľkosť Česko Nového Mesta nad Metují?
Česko Nové Mesto nad Metují má rozlohu približne 13,42 km².

3. Koľko obyvateľov má Česko Nové Mesto nad Metují?
Podľa údajov z roku 2021 má Česko Nové Mesto nad Metují približne 5 203 obyvateľov.

4. Aké pamiatky môžem vidieť v Českom Novom Meste nad Metují?
V Českom Novom Meste nad Metují sa nachádza napríklad gotický kostol sv. Václava, ktorý je jednou z najväčších sakrálnych pamiatok v Českej republike. Ďalšími zaujímavými miestami sú barokový zámok, námestie Míru a historické časti mesta.

5. Aké možnosti ubytovania sú v Českom Novom Meste nad Metují?
V Českom Novom Meste nad Metují sú dostupné rôzne hotely, penzióny a apartmány pre návštevníkov.

6. Aké aktivity a atrakcie môžem v Českom Novom Meste nad Metují robiť?
V meste a jeho okolí je možné absolvovať rôzne turistické trasy, navštíviť prírodné rezervácie, cyklotrasy a využiť možnosti outdoorových športov ako turistika, cyklistika alebo nordic walking.

7. Aká je história Česka Nového Mesta nad Metují?
Mesto má dlhú a bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia. Bolo založené ako pevnosť na obranu proti nepriateľským nájazdom. V priebehu storočí sa vyvíjalo a dnes je to dôležité kultúrne a historické centrum v regióne.

8. Ako sa dostanem do Česka Nového Mesta nad Metují?
Mesto je dobre dostupné autom cez diaľnicu D11. Možno ho tiež dosiahnuť vlakom alebo autobusom zo susedných miest.

9. Aké sú klimatické podmienky v Českom Novom Meste nad Metují?
Vďaka svojmu polo-horúčemu podnebiu má mesto miernych zimných a teplé letné teploty. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 25°C, zatiaľ čo v zime dosahujú priemer 0°C.

10. Aké sú hlavné podujatia v Českom Novom Meste nad Metují?
V meste sa každoročne koná niekoľko podujatí vrátane trhov, festivalov, koncertov a kultúrnych podujatí. Najznámejšie podujatia sú napríklad Trh na náměstí a Letní festivalový večer.


Dovolenka Česko Nové Město nad Metují


Dovolenka v Česku je pre mnohých skvelým spôsobom, ako stráviť kvalitný čas bez nutnosti cestovania za hranice. Jedným z miest, ktoré stoja za návštevu, je krásne mesto Nové Město nad Metují.

Nachádza sa v jedenástom najväčšom českom kraji – Kralovehradeckom kraji, v blízkosti českopolovských hôr. Nové Město nad Metují je malé mesto s bohatou históriou, krásnou architektúrou a kultúrnou scénou.

Ak hľadáte dovolenku v krásnom prírodnom prostredí, toto miesto je pre vás. Mesto leží blízko Národného parku Broumovské steny, ktorý je vyhľadávaným miestom svojou krásnou prírodou, skalnými útvarmi a vzácnou flórou a faunou.

Okrem prírody ponúka Nové Město nad Metují aj množstvo historických pamiatok. Najvýznamnejšou je hrad, ktorý bol postavený v 14. storočí a ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Okrem toho môžete navštíviť aj kostol sv. Jána Krstiteľa, ktorý bol postavený v barokovom štýle v 18. storočí.

Mesto je tiež známe svojim množstvom kultúrnych podujatí počas celého roka. Najznámejšie z nich sú Dni Nového Mesta, kde sa konajú rôzne koncerty, predstavenia a podujatia pre deti. V decembri sa tu koná aj tradičný Vianočný jarmok s množstvom remeselných výrobkov a jedál.

Ak hľadáte príjemné ubytovanie, môžete si vybrať z rôznych možností. Mesto ponúka množstvo penziónov, hotelov a súkromných apartmánov. Na stole sa vám zjavne oteviera množstvo možností, ktorých si môžete vybrať.

Takže, či hľadáte dovolenkové miesto pre relax, pre aktívne zážitky alebo pre objavovanie histórie a kultúry, Nové Město nad Metují vám to všetko ponúka. Je to skvelé miesto, kde si môžete užiť príjemný čas s rodinou alebo priateľmi. Určite sa tam aj vy vyberte a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Česko Nové Město nad Metují


Česko Nové Město nad Metují sa nachádza v Královéhradeckom kraji na severovýchode Českej republiky. Toto mestečko má približne 7 000 obyvateľov a je obklopené krásnou prírodou, ktorá privádza mnoho turistov každý rok.

Počasie v Česko Novom Meste nad Metují zvyčajne zodpovedá typickému stredoeurópskemu podnebiu, s chladnými zimami a teplými letami. Pranostiky hovoria, že počasie v januári a februári zodpovedá zvyšku roka, takže ak je začiatkom roka teplé počasie, možno očakávať teplé leto.

Zima v Česko Novom Meste nad Metují je chladná a suchá, s priemernými teplotami okolo -2 °C a maximálnymi teplotami okolo 2 °C. Najchladnejší mesiac je január, keď sa teploty môžu znížiť aj na -10 °C. Občas sa môžu vyskytnúť aj snehové prehánky, no sneh v tomto mestečku zvyčajne nevydrží dlho.

Jarné počasie v Česko Novom Meste nad Metují je pomerne mierne, s priemerom okolo 10 °C. Teploty môžu byť v priebehu dňa veľmi rozmanité, s chladným ráno a teplejším poobedím. Jarné mesiace môžu byť tiež veľmi daždivé, s aprílom a májom ako najhmotnejšími mesiacmi.

Leto v Česko Novom Meste nad Metují je zvyčajne teplé a suché, s priemerom okolo 20 °C a maximálnymi teplotami až do 30 °C. Zvyčajne sa v tomto období nevyskytujú príliš veľké množstvá zrážok, no môže byť príležitostný dážď alebo búrka. Levo v tomto období na slnkom zapadajúcim za hory je úchvatný zážitok, ktorý by každého mal zaujať.

Jeseň v Česko Novom Meste nad Metují je rovnako mierne ako jar, s priemernými teplotami okolo 12 °C. Začiatkom jesene sa môže vyskytnúť príliš veľa zrážok, no s nahromadením sucha počas leta sú vlhké dni vítané. Rovnaké jeseňové farby, ktoré by ste našli aj v iných častiach Európy, dá sa vidieť v okolitej prírode, ktorá sa stáva oveľa farebnejšou, a prechádzky sú oveľa príjemnejšie.

V súhrne, počasie v Česko Novom Meste nad Metují sa dá charakterizovať ako typické stredoeurópske počasie, ktoré poskytuje silný kontrast medzi studenou zimou a teplým letom. Napriek tomu sú ročné obdobia v tomto mestečku veľmi premenlivé a môžete očakávať rôzne množstvo zrážok v priebehu celého roka. Ak ste plánujete navštíviť Česko Nové Mesto nad Metují, nezabudnite si pripraviť oblečenie na všetky ročné obdobia, ktoré vám umožnia vychutnať si krásy tohto kúzelného miesta bez ohľadu na počasie.


Letenka Česko Nové Město nad Metují


Letenka do Česka: Kde leží Nové Město nad Metují a čím láká návštěvníky?

Nové Město nad Metují je malebné městečko nacházející se v Královéhradeckém kraji v Česku. Je to historické místo s bohatou kulturní a uměleckou historií, která sahá až do 14. století. V posledních letech se stalo populárním turistickým cílem, což se odrazilo i v nabídce letenek do Česka.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat do Nového Města nad Metují, je letět do Prahy, což je hlavní letiště v Česku. Zde si můžete půjčit auto v půjčovně a procestovat 130 km a přibližně 2 hodiny s krásnými výhledy. Pokud máte rádi vlak, můžete si z Prahy koupit jízdenku do Nového Města nad Metují a užít si pohodlnou jízdu přes střed Česka.

Co dělat v Novém Městě nad Metují?

Pokud se rozhodnete služeb letenky využít a navštívit Nové Město nad Metují, určitě Vás potěší bohaté kulturní památky, které zde najdete. Na rozdíl od ostatních turistických center, je to místo, kde si můžete užít klidné a romantické prázdniny. Pokud máte rádi historii, můžete navštívit Hrad Nové Město nad Metují z 14. století, který se nachází na kopci a nabízí nádherné výhledy na město.

V blízkosti tohoto hradu se také nacházejí unikátní zahrady, které jsou plné různých květin a dřevin, které lákají nejen botaniky, ale i milovníky přírody. Kromě toho můžete navštívit kostel sv. Petra a Pavla ve stylu baroka, který byl postaven v roce 1752. Historické centrum města je také plné různých obchodů, kde si můžete zakoupit suvenýry a regionální produkty.

Zábava pro celou rodinu

V Novém Městě nad Metují není nikdy nuda! Můžete si pronajmout kolo a projet si krásné kraje nebo navštívit místní muzeum, kde se dozvíte více o historii města a samozřejmě také o renesančním malíři Joskovi z Rosentalu, jehož díla můžete vidět ve městě.

A co hlad? V Novém Městě nad Metují si můžete pochutnat na různých regionálních jídlech v místních restauracích a hospodách. Kromě tradičních českých jídel můžete ochutnat také místní speciality, jako jsou domácí krupičné knedlíky nebo různé druhy salátů.

Zajímavým hospodským zázemím disponuje pohostinství U Zlatého lva, kde se dozvíte o historii města a poznáte také místní obyvatele. Hosti se sem rádi vracejí nejen kvůli dobrému jídlu, ale také díky příjemné atmosféře.

Závěr

Pokud tedy hledáte místo pro klidnou a romantickou dovolenou, neváhejte a zkuste letenku do Česka a navštivte Nové Město nad Metují. Nabídne Vám nejen historické památky, ale také krásnou přírodu a zajímavou kulturu. Během návštěvy se můžete těšit na skvělou zábavu, výborné jídlo a příjemnou atmosféru.


Ubytovanie Česko Nové Město nad Metují


Česko Nové Město nad Metují je krásne mesto, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti Českej republiky a je obklopené úchvatnou prírodou. Ak hľadáte ubytovanie v tomto meste, nebudete mať problém nájsť niečo, čo vyhovuje vašim požiadavkám.

V centre mesta sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania. Ak hľadáte luxusný hotel, môžete sa pozrieť na Hotel U Beránka. Tento hotel ponúka klimatizované izby s káblovou TV, minibarom a súkromnou kúpeľňou. Okrem toho má hotel vlastnú reštauráciu, kde sa podávajú tradičné české jedlá.

Ak hľadáte niečo skromnejšie, môžete sa pozrieť na penzióny, ktoré ponúkajú ubytovanie s možnosťou varenia a prania. Penzióny sa nachádzajú v blízkosti centra a sú ideálnym miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie.

Pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu a ponúka sa im možnosť kempovania. V blízkosti mesta sa nachádzajú kempy, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania – od stanov po chatky. V kempoch nájdete aj sociálne zariadenia a možnosť varenia.

Česko Nové Město nad Metují ponúka množstvo možností ubytovania, či už hľadáte luxusné hotely alebo skromnejšie penzióny. So svojou nádhernou prírodou a množstvom možností pre voľný čas, je toto mesto ideálnym miestom pre každého. Ak sa chystáte navštíviť Česko Nové Město nad Metují, neváhajte si rezervovať ubytovanie na vaše datumy čo najskôr.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky