Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Česko Opava

Ubytovanie Česko Opava


Česká Opava je malebné mesto situované v severovýchodní části České republiky. Jeho historie sa začína už v 8. storočí, a tak si turisti môžu vychutnať mnoho zaujímavých historických pamiatok a architektonických skvostov. Po návšteve tohto krásneho mesta sa vám bude určite hodiť aj kvalitné ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Českej Opave, máte na výber z mnohých možností. Od hotelov po súkromné apartmány, všetko tu nájdete pod jednou strechou.

Pre náročnejších hostí je tu k dispozícii mnoho luxusných hotelov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a moderné vybavenie a zariadenie. Niektoré z týchto hotelov sú umiestnené v centre mesta a ponúkajú pohodlný prístup k pamiatkam, obchodom a reštauráciám.

Pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia a nezávislosti, sú tu rôzne typy súkromného ubytovania. Apartmány a penzióny sú ideálnym riešením pre rodiny a skupiny, ktoré hľadajú viac priestoru a komfortu. Tieto súkromné ubytovania sú často vo veľmi dobrej lokalite a ponúkajú príjemné a útulné ubytovanie za výhodnejšie ceny.

Česka Opava má tiež veľa možností ubytovania v blízkosti prírody a turistickej zóny. Existuje mnoho kempov, chatiek a chát, ktoré sú ideálne pre hostí, ktorí chcú stráviť čas vonku v prírode a poznávať krásy okolitého prostredia.

Pre tých, ktorí hľadajú nižšie náklady na ubytovanie, sú tu rôzne hostely a ubytovne. Tieto sú najlepšou voľbou pre cestovateľov, ktorí hľadajú základné a jednoduché ubytovanie za konkurenčné ceny. Hostely a ubytovne sa často nachádzajú aj v skvelých lokalitách, kde turisti môžu ľahko prístup k mestskej doprave, obchodom a reštauráciám.

Celkovo je voľba ubytovania v Českej Opave pomerne veľká a ponúka rôzne ceny a komfort pre každého hosta. Česká Opava je prekrásne mesto s bohatou históriou a množstvom zaujímavých pamiatok, a tak sa každý turista môže tešiť na pohodlné a príjemné ubytovanie v tomto krásnom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Opava


1. Kde sa nachádza Opava?
Opava sa nachádza na východe Českej republiky, v Moravskej časti Slezska.

2. Aký je počet obyvateľov v Opave?
Podľa odhadu z roku 2020 žije v Opave približne 56 000 obyvateľov.

3. Aké pamiatky a atrakcie môžem navštíviť v Opave?
Opava je bohatá na historické pamiatky, vrátane Opavskej hradby, radnice, katedrály svätého Václava a mnohých ďalších. Medzi atrakcie patrí napríklad Slezské divadlo Opava, Zirkus Humberto, letné amfiteátre a mnoho iných.

4. Kde si môžem zahrať športové aktivity v Opave?
Opava má viacero športových zariadení, kde si môžete zahrať futbal, tenis, plážový volejbal, basketbal a iné. Medzi populárne športoviská patrí Štadión Města Opavy, ktorý je domovským štadiónom miestneho futbalového klubu.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Opave?
V Opave nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Niektoré z najpopulárnejších hotelov v Opave sú Hotel Růžový Palouček, Hotel Koruna a Hotel Iberia.

6. Ako sa dostanem do Opavy z Prahy?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Opavy z Prahy, je autom, pretože cesta trvá približne dve hodiny. Ak nemáte auto, môžete sa dostať do Opavy aj vlakom, cesta trvá približne dve a pol hodiny.

7. Kedy sa koná Opavský pivní festival?
Opavský pivní festival sa zvyčajne koná v júni každý rok. Festival ponúka výber rôznych druhov piva, koncerty a rôzne športové podujatia.

8. Aké sú najbližšie letiská k Opave?
Najbližšie letiská k Opave sú letisko Leos Janacek v Ostrave a letisko v Katowiciach v Poľsku. Oba letiská sú vzdialené približne 40 km od Opavy.

9. Kde si môžem v Opave zakúpiť suveníry?
V Opave môžete zakúpiť suveníry v rôznych obchodoch a butikoch, z ktorých mnohé sa nachádzajú v historickom centre mesta. Medzi najobľúbenejšie suveníry patrí keramika, sklo, tradičná ľudová remeslá a šperky.

10. Ako sa dostať zo stanice Opava hlavní nádraží do centra mesta?
Z Opavy hlavní nádraží sa do centra mesta môžete dostať autobusom alebo pešo. Autobusová zastávka sa nachádza v blízkosti stanice, s častými spojmi do rôznych častí mesta. Cesta pešo do centra mesta trvá približne 10-15 minút.


Dovolenka Česko Opava


Dovolenka v Česku môže byť pre niekoho prekvapivým zážitkom. Najmä ak sa rozhodnete navštíviť menšie mesto, ako je Opava. Toto mestečko s približne 57 000 obyvateľov leží v Moravskej bráne, s veľmi bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Práve preto je toto miesto výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo nové a iné.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete priblížiť k minulosti, Opava je pre vás tou správnou destináciou. Mesto má bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré sa zachovalo od stredoveku až po dnešok. Najväčšou dominantou mesta je hrad Sovinec, ktorý sa týči vysoko nad mestečkom. Okrem toho si môžete pozrieť múzeá, napríklad Muzeum Opavského Slezska, kde nájdete množstvo historických exponátov a mnoho ďalších atrakcií.

Pri návšteve Opavy by ste nemali vynechať ani Slovakovo námestie. Toto malebné námestie je plné kaviarničiek a reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné české jedlá. Okrem toho si môžete prejsť aj ulicami mestečka, kde vám uličky plné historických budov ukážu, ako vyzeralo mesto v minulom období.

Ak máte radi prírodu a chcete stráviť aktívny víkend, môžete sa vydať do prírody, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta. Krajina okolo mesta je bohatá na lesy a kopce, kde si prídu na svoje milovníci turistiky a cyklistiky. Ak plánujete navštíviť mesto v zime, máte možnosť lyžovať v blízkom skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

Dovolenka v Opave môže byť pestrá, okrem spomínaných aktivít si môžete užiť napríklad aj mnohé hudobné a kultúrne festivaly, ktoré sa tu organizujú v priebehu celého roka. Toto mestečko má však aj mnoho obchodov, kde si môžete nakúpiť suveníry a darčeky ako pamiatku na prežitú dovolenku.

Opava je miestom, kde si prídu na svoje nielen milovníci histórie, ale aj prírody a kultúry. Toto mestečko ponúka množstvo atrakcií, ktoré si nemôžete nechať ujsť. Ak teda stále váhate, kde tráviť svoju nasledujúcu dovolenku, neváhajte a zvoľte Opavu. Táto destinácia vás určite ohromí svojou krásou a bohatou históriou.


Letenka Česko Opava


Česko Opava je jedno z najkrajších miest v Českej republike. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a ponúka návštevníkom množstvo historických pamiatok, krásnu prírodu a úžasnú hudbu.

Ak sa chystáte navštíviť Opavu, jednou z najlepších možností je cestovať lietadlom. Letenky do Opavy sú dostupné z rôznych krajín a môžu byť získané za veľmi prijateľné ceny.

Mesto Opava má medzinárodné letisko letisko Leoše Janáčka Ostrava, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od Opavy. Letisko ponúka pravidelné lety s rôznymi leteckými spoločnosťami, ktoré pokrývajú mnoho miest v Európe, ako aj iných častí sveta.

Ak hľadáte lacné letenky do Opavy, mali by ste začať svoje hľadanie čo najskôr, aby ste mohli porovnávať ceny a vybrať si najvhodnejšiu ponuku. Niektoré z leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Opavy, zahŕňajú Ryanair, Wizz Air a SmartWings.

Ceny leteniek do Opavy sa líšia v závislosti od sezóny, dátumu cestovania a predajcu. Avšak, obvykle sa dá nájsť veľa ponúk a zľavových kódov, čo znamená, že nájdete lety za rozumné ceny.

Ak ste už vlastníkom letenky do Opavy, môžete sa tešiť na nádherné miesto plné historickej architektúry a krásnej prírody. Mesto ponúka návštevníkom množstvo pamiatok, ako sú katedrála sv. Václava, opavský zámok a ďalšie. Okolie mesta je tiež plné miest na turistiku, ako sú pohoria Jeseníky a Beskydy.

V Opave môžete tiež zažiť množstvo kultúrnych udalostí, ako sú hudobné festivaly, divadelné predstavenia a ďalšie. Mesto je tiež známe svojou kuchyňou a množstvom skvelých reštaurácií, kde môžete ochutnať klasické české jedlá.

Lietadlom sa dá cestovať do Opavy jednoducho a rýchlo. Letenky sa dajú získať za prijateľné ceny, s mnohými možnosťami a zľavami. Ak ste sa už rozhodli, že sa chystáte do Opavy, neváhajte a zarezervujte si letenky už dnes!


Počasie Česko Opava


Počasie v Česku je pestré a náročné na prognózu. Opava, jedno z najväčších mesta na východe Čiech, má podnebie stredoeurópskeho typu, s vlažnými letami a chladnými zimami.

Letá v Opave sú zvyčajne slnečné a teplé, s jasnými alebo miernym oblačnosťou a priemernou teplotou okolo 23 stupňov Celzia. Teploty v lete môžu vystúpiť až na 30 stupňov, ale zvyčajne zvyšovanie teplôt sprevádza zvýšenie vlhkosti vzduchu, čo môže byť pre niekoho nepohodlné.

Jeseň v Opave je zvyčajne miernejšia, s pestrými farbami opadavých listov stromov. Teploty sa pohybujú medzi 12-20 stupňov Celzia, s občasnými dažďovými prehánkami.

Zimy v Opave sú chladné a vlhké, s priemernými teplotami okolo 0 stupňov Celzia. Sneženie môže mať vplyv na bezpečnosť na cestách a zvyčajne trvá až do marca. Pri teplotách pod -10 stupňov Celzia sa môžu objaviť aj prvé mrazy.

Na jar sa počasie v Opave postupne zlepšuje, s teplejšími teplotami a menej vlhkým vzduchom. Teploty sa pohybujú medzi 8-16 stupňov Celzia. Často sa vyskytujú aj dažďové prehánky, ktoré pomáhajú udržiavať pôdu vlhkou.

Všeobecne platí, že počasie v Opave a v celej Českej republike môže byť veľmi premenné a zvlášť v zimnom období môže byť náročné a nepredvídateľné. Najlepšie je si vždy pozrieť predpoveď počasia a prípadne sa vybaviť oblečením a obuvou, ktorá je vhodná pre dané podmienky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky