Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Crikvenica

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Crikvenica


1. Kde sa nachádza Crikvenica?
Crikvenica sa nachádza na pobreží Chorvátska, medzi mestami Rijeka a Senj.

2. Ako sa dostanem do Crikvenice?
Do Crikvenice sa môžete dostať autom, autobusom, vlakom alebo letiskom. Najbližšie letisko je v Rijeke.

3. Aké sú teploty v Crikvenici?
Teploty v Crikvenici sa pohybujú v lete okolo 25-30 stupňov Celzia a v zime okolo 5-10 stupňov Celzia.

4. Kde sa dá ubytovať v Crikvenici?
V Crikvenici je veľa možností ubytovania, od hotelov a penziónov po apartmány a kempy.

5. Aké sú najlepšie pláže v Crikvenici?
V Crikvenici sa nachádzajú pekné pláže s jemným pieskom alebo štrkom, medzi najpopulárnejšie patrí pláž Crni molo.

6. Aké atrakcie sú v Crikvenici?
V Crikvenici sa nájde veľa atrakcií, ako napríklad akvárium, stredoveký kostol sv. Anny alebo prechádzka po promenáde.

7. Kde sa dá dobre najesť v Crikvenici?
V Crikvenici je mnoho reštaurácií s tradičnou chorvátskou kuchyňou, ako aj zahraničnými jedlami.

8. Aké aktivity sa dajú v Crikvenici robiť?
V Crikvenici sa dá vyskúšať potápanie, plávanie, prechádzky pobrežím, cyklistika a ďalšie vodné a pozemné športy.

9. Je Crikvenica vhodná na rodinnú dovolenku?
Áno, Crikvenica je veľmi vhodná na rodinnú dovolenku, s množstvom pláží, aktivít a atrakcií aj pre deti.

10. Čo sa ešte dá vidieť v okolí Crikvenice?
V okolí Crikvenice sa nachádza národný park Risnjak, ostrov Krk, ostrov Rab, ako aj mnoho ďalších zaujímavých miest a prírodných krás.


Letenka Chorvátsko Crikvenica


Cestovným nadšencom, ktorí túžia po kombinácii nádherných pláží, slnečného počasia a malebného prostredia, nemôže uniknúť kúpeľné mesto Crikvenica v Chorvátsku. Jeho turistická atraktivita je ťažko odolateľná a ponúka skvelé možnosti pre dovolenkový oddych.

Na to, aby ste sa dostali do Crikvenice, je najlepšie cestovať letecky. Letenka Chorvátsko Crikvenica je jednoduchým a pohodlným spôsobom, ako sa dostať na miesto určenia, bez toho, aby ste stratili veľa času na cestovaní.

Crikvenica je situovaná v Kvarnerskom zálive a je známa svojimi dlhými piesočnatými plážami a kristáľovo čistým morom. Je obľúbeným miestom pre dovolenkovú sezónu nielen pre turistov z Chorvátska, ale aj pre návštevníkov z celého sveta. Vďaka blízkosti letiska a dobrým dopravným spojeniam je jej prístupnosť oveľa jednoduchšia.

Ak sa rozhodnete využiť letenku a priletieť do Crikvenice, ochutnajte miestne chute a pokračujte v preskúmaní jej kultúry a histórie. Mesto ponúka množstvo historických pamiatok, z ktorých jedna z najznámejších je kostol svätého Antona opata. Tento gotický kostol z 15. storočia je skutočným pokladom a skvostom Crikvenice.

Okrem toho môžete prejsť aj cez šťavnaté záhrady a vychutnať si prírodnú krásu tejto oblasti. Príjemne prechádzky po národných parkoch a rezerváciách v okolí mesta vám umožnia objaviť ďalšie tajomstvá a krásy Chorvátska.

Po prehliadke mesta sa môžete vydať na pláž a užiť si oddych a opaľovanie. Crikvenica ponúka širokú škálu pláží, od malých a mierne značených zátok až po rozsiahle a populárne piesočnaté pláže. Môžete si vybrať, či chcete byť súčasťou rušnej atmosféry plážového života alebo si vyhľadať tichšie miesto na relaxáciu.

Ak túžite po adrenalínových zážitkoch, vo vode sú k dispozícii rôzne vodné športy, ako sú napríklad jazda na vodnom skútri, vodné lyže, potápanie a mnoho ďalších. Crikvenica je známa aj svojimi kvalitnými reštauráciami, kde si môžete vychutnať chorvátsky charakteristické jedlá prirodzenými surovinami a tradičnou receptúrou.

Letenka Chorvátsko Crikvenica je takou najrýchlejšou cestou, ako sa stať svedkom všetkých týchto unikátnych zážitkov. Pri príležitosti navštíviť Crikvenicu by ste nemali váhať a využiť túto príležitosť na objavovanie jedného z najkrajších kúpeľných miest na chorvátskom pobreží.


Ubytovanie Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica je pekné a kľudné mesto na pobreží Chorvátska, ktoré sa nachádza v Kvarnerskom zálive, asi hodinu jazdy od Rijeky. Jeho príťažlivosťou sú jeho krásne pláže s tyrkysovým vodou, mangrove lesy a dobré ubytovacie možnosti.

Crikvenica ponúka mnoho možností ubytovania pre turistov, od luxusných hotelov a apartmánov až po kempingy. Tieto možnosti sa rôznia v cene a službách, ktoré ponúkajú.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si zvoliť niektorý z mnohých plážových hotelov Crikvenice. Tieto hotely často ponúkajú výhľady na more, plné zariadené izby a služby ako sú wellness centrá, masáže a bazény. Cena týchto hotelov závisí od sezóny a umiestnenia, no expectujte minimálnu cenu na jednu noc od 100 eur a viac.

Pokojnejšie ubytovanie v Crikvenici môžete nájsť v súkromných apartmánoch. Tieto apartmány sú cenovo dostupnejšie ako hotely, ale stále poskytujú pohodlie a sú veľmi kvalitné. Zvyčajne sa nachádzajú v blízkosti pláže, mávajú vlastné kuchyne a terasy s výhľadom na more. Cena za takéto apartmány osciluje od 40 do 60 eur za noc.

Navzdory tomu, ak je váš cestovateľský rozpočet obmedzený a hľadáte ekonomickejšie možnosti ubytovania, môžete sa rozhodnúť pre kempingy alebo apartmány v blízkosti mesta. Kempingy zvyčajne ponúkajú zariadené stany, karavany alebo priestor pre stanovanie. Nachádzajú sa priamo na pláži, takže budete môcť vychutnať krásne výhľady na more, zatiaľ čo sa prechádzate po pláži. Cena kempingov sa pohybuje od 10 do 25 eur na noc, podľa toho, ako sú zariadené.

Obytné apartmány mimo mesta sú ďalšou cenovo dostupnou alternatívou. Ponúkajú jednoducho zariadené izby s kuchyňou, sú zvyčajne kúsok od pláže a ich cena sa pohybuje od 30 až do 50 eur na noc.

Crikvenica je ideálnym miestom na dovolenku v Chorvátsku pre rodiny s deťmi, skupiny priateľov alebo páry. Ponúkne vám krásne pláže, pohodlie a rozsiahlu ponuku ubytovania pre každý rozpočet. Takže, ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, neváhajte a navštívte krásne mesto Crikvenica!


Počasie Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky na Jadranu a mesto Crikvenica je jednou z najnavštevovanejších lokalít v tejto krajine. Okrem krásnych pláží, jasného mora a historických pamiatok, počasie v Crikvenici je ďalším dôležitým faktorom, ktorý určuje, kedy a ako si svoju dovolenku naplánovať.

Crikvenica má stredozemné podnebie, čo znamená, že tu zvyčajne prevláda mierny a teplý charakter počasia. Počas letných mesiacov teploty vzduchu sa pohybujú medzi 25-30 °C, čo je ideálne na plážovanie a kúpanie v mori. Priemerná teplota mora počas leta je približne 24-26 °C, čo je skvelé pre všetkých milovníkov vodných športov. Večery sú príjemne teplé až mierne chladné, čo vytvára ideálne podmienky pre romantické prechádzky pozdĺž promenády.

Jesenné obdobie v Crikvenici je stále teplé, s priemernými teplotami okolo 20-25 °C. Teplota mora sa trochu ochladí, ale stále je dostatočne teplo na plávanie. Táto doba roka je obľúbená u turistov, ktorí preferujú pokojnejšie letoviská a nižšie ceny ubytovania.

Zima v Crikvenici je mierna a chladnejšia ako ostatné ročné obdobia. Teploty sa pohybujú medzi 10-15 °C a nocami môže byť trochu chladnejšie. Aj keď sa turisti v zime neprimárne zameriavajú na kúpanie v mori, môžu si užívať prechádzky pozdĺž pobrežia a návštevu termálnych kúpeľov. Crikvenica je tiež známa svojimi festiválmi a podujatiami v zimnom období, ktoré pridávajú zábavu aj v chladnejších mesiacoch.

Jar je obdobím, kedy sa príroda v Crikvenici začína prebúdzať. Teploty stúpajú a pohybujú sa od 15-20 °C, čo je príjemné počasie pre turistov. Mnohí z nich v tomto období vyhľadávajú Crikvenicu aj pre jej nádherné kvitnúce rastliny a záhrady. Teplota mora je ešte chladná, ale niektorí odvážlivci sa môžu pokúsiť o prvý plávanie po zime.

Celkovo platí, že Crikvenica je nádherná destinácia s miernym a teplým počasím, ktoré je vhodné pre dovolenky počas väčšiny roka. Každé ročné obdobie má svoje jedinečné čaro a aktivítu. Výber správneho času na návštevu Chorvátska Crikvenice závisí od vašich preferencií a očakávaní z dovolenky.


Dovolenka Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica je krásne prímorské mesto v Chorvátsku, ktoré je obľúbeným letoviskom medzi turistami. Nachádza sa v regióne Kvarner, v blízkosti ostrova Krk a má veľa pekných pláží s čistou vodou a príjemným podnebím.

Dovolenka v Crikvenici ponúka mnoho zaujímavých aktivít a atrakcií pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Pláže v meste sú charakteristické čistou a jemnou piesočnou plážou a prekrásnym modrým morom. Navštíviť môžete pláž Selce, ktorá je pre svoje malé zálivy výborne vhodná pre rodiny s deťmi. Ak ste zástancom nudistickej pláže, smerujte do Uvala Slana, ktorá je známa svojou prírodou a oddychom bez plaviek.

Okrem pláž môžete v Crikvenici navštíviť aj rôzne historické pamiatky a kostoly, ktoré zdobia mesto. Najznámejšou atrakciou je kostol sv. Antuna Padovanského, ktorý je vybudovaný v barokovom štýle a očaruje vás svojou zvláštnou architektúrou. Ďalšou kostolom je kostol sv. Katariny, ktorý patrí k najstarším kostolom v meste. Najviac z návštevníkov si budú užívať neskoro večerné prechádzky starým meste. Je to miesto, ktoré by vás malo určite zaujať. Na každej uličke nájdete rôzne miestne obchodíky či reštaurácie, kde si môžete vychutnať chutné chorvátske jedlá.

Pre aktívne relaxovanie sa v Crikvenici ponúka turistické trasy po okolitých kopcoch, cyklistické prechádzky, a pre návštevníkov, ktorí majú radi adrenalín, areál Wakeboard Crikvenica, kde môžete vyskúšať wakeboarding alebo vodné lyžovanie.

Ak sa rozhodnete vycestovať s rodinou, v Crikvenici nájdete mnoho aktivít aj pre deti. Napríklad Aquapark Crikvenica, je malý vodný park plný tobogánov a atrakcií na báze vody, ktoré roztúžia aj tých najmenších návštevníkov.

Dovolenka v Crikvenici je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú prémiovú dovolenku s fantastickými plážami, krásnou prírodou a príjemným klimatom. Svojim návštevníkom ponúka mnoho zábavy, atrakcií a kulinárskych zážitkov. Preto ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Chorvátska, neváhajte a zvoľte si Crikvenicu, kde zažijete neuveriteľnú dovolenku na pobreží Jadranského mora.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky