Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Makarska

Počasie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je známe svojou krásnou pobrežnou oblasťou a jedným z najpopulárnejších miest na tejto pobrežnej čiare je Makarska. Táto destinácia priláka každý rok tisíce turistov, ktorí sem prichádzajú užívať si krásne počasie a nádherné pláže.

Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska a je obklopená nádhernými horami a modrým Jadranom. Toto miesto ponúka nádhernú kombináciu horskej scenérie a čistého mora, čo vytvára výnimočnú atmosféru pre turistov. Celoročne tu panuje stredomorské podnebie, čo znamená, že miesto má milé a prijemné teploty počas celého roka.

Letá v Makarske sú teplé a suché. Práve v letných mesiacoch, od júna do septembra, je tu vyššia sezóna a teploty sa pohybujú od 25-30 ° C. Slnko svieti väčšinu dní a more je dostatočne teplé na to, aby ste si mohli užiť kúpanie a vodné športy. Je však dôležité mať na pamäti, že v týchto mesiacoch aj turistický ruch je na svojom vrchole, takže je potrebné rezervovať ubytovanie až vopred.

V októbri a novembri sa teploty postupne začínajú chladiť a turistická sezóna sa pomaly končí. Teploty sa pohybujú okolo 20 ° C a miesto je stále príjemné na návštevu. Aj keď pršať môže občasne, väčšinu času je stále suché a slnečné.

Zimy v Makarske sú miernymi a mokrými. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 ° C, ale môžu tu byť aj chladnejšie dni s teplotou okolo 5 ° C. Aj keď sneh nie je bežným javom, občas tu môže prísť k menšiemu sneženiu. Aj napriek tomu, že mesto nie je tak živé ako v lete, turisti tu stále môžu nájsť pokoj a krásu horského prostredia.

Jar v Makarske je krásna, presne toto je obdobie, keď začína prebúdzať príroda. Teploty sa znova začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 15-20 ° C. More sa postupne otepľuje a je ideálne na prechádzky popri pobreží alebo slnečenie na pláži. V tomto období je mesto o niečo menej preplnené a atmosféra je pokojná a príjemná.

Makarska je určite jednou z najkrajších destinácií na pobreží Chorvátska a jej počasie je pre turistov veľmi príjemné. Nech už navštívite toto miesto v lete alebo v inom ročnom období, vždy sa tu nájde niečo pre každého.


Dovolenka Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe. Svoje bohatstvo ponúka krásnym pobrežím a tisíckami ostrovov, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest v Chorvátsku, ktoré stojí za návštevu, je Makarska.

Makarska je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora, medzi mestami Split a Dubrovník. Je obklopené krásnou prírodou, kde sa stretávajú modré more, hory a zelené lesy. Táto kombinácia vytvára jedinečnú atmosféru, ktorou sa Makarska vyznačuje.

Jednou z najväčších atrakcií tohto miesta je, samozrejme, jeho krásna pláž. Pláž v Makarske je dlhá ako desať kilometrov a je obklopená čistým azúrovým morom. Je ideálnym miestom na opaľovanie, plávanie a rôzne vodné športy. Navyše, na pláži je množstvo barov a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si chladné nápoje a tradičnú chorvátsku kuchyňu.

Makarska má aj bohatú históriu a kultúru, čo je ďalším dôvodom, prečo je táto destinácia tak populárna. Mesto sa môže pochváliť niekoľkými historickými pamiatkami, ako napríklad Kostol svätého Marka, Kostol svätého Filipa, pevnosť Sv. Petra a mnoho ďalších. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, ponúka Makarska nielen krásne pláže, ale aj možnosť objaviť bohaté dedičstvo tohto regiónu.

Okrem pláží a pamiatok ponúka Makarska aj množstvo zábavných aktivít. Dovolenka v tomto meste neznamená len ležanie na pláži, ale aj možnosť vyskúšať si rôzne adrenalínové športy, ako je napríklad skákanie z útesov do mora, potápanie alebo vodné lyžovanie. Mesto má aj množstvo barov, reštaurácií a nočných klubov, kde sa môžete zabaviť po zotmení.

Ak máte záujem o výlety do okolia, Makarska je ideálnym východiskovým bodom. Môžete navštíviť blízke ostrovy, ako je napríklad Brač alebo Hvar, alebo sa vybrať na výlety do historických miest Split a Dubrovník. Makarska je ideálnou základňou, ktorá vám poskytne možnosť objaviť celú túto oblasť.

Zhrnutím všetkého, dovolenka v Makarske je skutočným rajom pre milovníkov prírody, histórie, kultúry a zábavy. Svojou bohatou ponukou aktivít, nádhernými plážami a nespočetnými možnosťami na výlety, je to miesto, ktoré rozhodne nestojí za vynechanie. Nech sa rozhodnete stráviť dovolenku pokojne na pláži alebo objavovať okolité atrakcie, Makarska vám poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku v Chorvátsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Makarska


Otázka: Ako sa dostanem z letiska do Makarske?
Odpoveď: Z letiska Split môžete použiť dopravné linky autobusových spoločností, súkromných taxíkov alebo si prenajať auto. Vzdialenosť medzi letiskom a Makarskou je asi 80 km.

Otázka: Kde sa môžeme ubytovať v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov a apartmánov až po súkromné izby a penzióny. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží a centra mesta.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Makarske?
Odpoveď: Makarska ponúka množstvo pláží so zlatistým pieskom a čistým morom. Najznámejšie sú pláže Baška Voda, Tučepi a Brela. Pláža Nugal je krásna divoká pláž s prírodnými skalami a úchvatnou krajinou.

Otázka: Aké turistické atrakcie musím vidieť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske je množstvo turistických atrakcií. Môžete navštíviť historické pamiatky, ako je Kostol sv. Marka a samostan františkánov, alebo si prezrieť miestne múzeá a galérie. Z centra mesta sa dá dostať na vrchol hory Biokovo, odkiaľ je úžasný výhľad na celú Makarsku rivieru.

Otázka: Kde sa môžem najesť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo reštaurácií a bistro, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a svieže morské plody. Môžete sa stravovať v blízkosti pláže, v centre mesta alebo v menej frekventovaných oblastiach.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Makarske?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Makarske je od mája do septembra, keď je teplota vody dostatočne príjemná na kúpanie. V týchto mesiacoch je mesto aj najrušnejšie, pretože prichádza veľa turistov. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete navštíviť Makarsku v inej dobe, ako napríklad v apríli alebo októbri.


Letenka Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je stále viac a viac populárnou destináciou pre turistov z celého sveta a Makarska je jedno z najkrásnejších miest tohto pobrežia. Letenky do Chorvátska a konkrétne do Makarskej sú stále lacnejšie a mnohí turisti sa rozhodujú že tamojší pobyt bude naozaj nezabudnuteľný.

Makarská, ležiaca na južnom pobreží Chorvátska, je známa svojou krásnou plážou, plytkými vodami a zaujímavými okolitými mestami. Je to ideálna destinácia pre rodiny s deťmi a aj pre páry hľadajúce romantiku v pohodlí pri nádherných výhľadoch na more a pohorie Biokovo.

Let z Bratislavy do Makarskej trvá cca 1 hodinu a 10 minút. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú lety s prestupom. Letenky do Chorvátska nájdete na mnohých internetových stránkach alebo si môžete nechať poradiť v cestovnej kancelárii. Ceny leteniek môžu kolísať vzhľadom na sezónu, počet cestujúcich, dátum odletu a priestorovú časť vo vzduchu.

Makarská ponúka širokú škálu ubytovania a reštaurácií pre turistov, ktorí chcú zažiť celkom nový druh dovolenky. Začnite s prechádzkou po Makarskej promenáde v smere k plážam na východnej strane mesta. Potom si môžete vziať miestnu hromadnú dopravu a preskúmať množstvo historických pamiatok, ktoré sa nachádzajú v okolí Makarského.

Ak radi objavujete prírodu, určite by ste si nemali nechať ujsť pohorie Biokovo, ktoré je dokonalým miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať nádherné scenérie a náročnú turistiku. Nájdete tam tiež jaskyne a vodopády, ktoré určite stojí za návštevu.

Makarská ponúka aj množstvo možností na vodnú zábavu, vrátane vodných športov a plážovo. Pláže sú dokonalým miestom na opaľovanie, prechádzky po brehu alebo dokonca na beh aj pre tých, ktorí sa chcú zapojiť do verejných plaveckých súťaží.

Ak sa chystáte na Chorvátsko, Makarska je miestom, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť. Nabíja vás energiou a ponúka množstvo krásnych miest na objavovanie. Je to dokonalá destinácia pre tých, ktorí chcú prežiť relaxačnú a nezabudnuteľnú dovolenku pri najkrajších plážach Jadranu.


Ubytovanie Chorvátsko Makarska


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete osviežiť v krásnej a slnečnej riviére s modrým morom a očarovávajúcimi scénami, potom nie je lepšie miesto ako Makarska v Chorvátsku. Makarska je jedno z najkrásnejších miest v Chorvátsku. Je to krásne mesto s mnohými skvostmi, ktoré si môžete vychutnať. Tu sa nachádzajú aj niektoré z najlepších hotelov a apartmánov v celom Chorvátsku. V tomto článku vám predstavíme ubytovanie v Makarske.

-Rodinné hotely a apartmány:

Pre páry a malé rodiny bude najlepším riešením, ak si vyberú ubytovanie v rodinných hotely a apartmánoch. Sú to súkromné ubytovania, ktoré poskytujú pohodlie a súkromie, aké si zaslúžite. Sú tiež cenovo dostupné. Rôzne druhy apartmánov s rôznymi výhľadmi na mesto či more poskytujú pohodlné a príjemné bývanie. Niektoré z nich sa nachádzajú iba pár krokov od pláže a skvelých reštaurácií. Našou najobľúbenejšou voľbou je apartmán Kovač v blízkosti pláže, kde máte prekrásny výhľad na more.

-Luxusné hotely:

V Makarske nájdete tiež niekoľko luxusných hotelov, ktoré ponúkajú výhľad na more, prevažne bazény a mnoho rôznych služieb s najvyššou kvalitou. Medzi nimi nájdete aj doslova priamo pri pláži umiestnený elegantný hotel Park Makarska, ktorý okúzli aj náročných hostí. Ceny sú samozrejme vyššie, ale zážitok a kvalita za to stoja.

-Camping:

Pre túlavých turistov a dobrodruhov, ktorí chcú stráviť čas v prírode a nechcú stráviť veľa peňazí na ubytovanie, môže byť camping ideálnou voľbou. V okolí Makarske sa nachádza niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať karavan. Tento druh ubytovania, samozrejme, ponúka najmenšie zázemie.

V každom prípade, trávenie dovolenky v Makarske vám poskytne neuveriteľný zážitok a výber ubytovania máte veľký. Bude to však veľké rozhodnutie. Môžete si vybrať medzi cenovo dostupnými rodinnými apartmánmi, luxusnými hotely s nádherným výhľadom alebo taktiež campingom, ak ste dobrodružný typ. Tak neváhajte a naplánujte si dovolenku v tomto krásnom mieste, kde sa budete môcť tešiť z krásnych pláží, úchvatných scenérií, kultúry a mnoho ďalších zážitkov.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky