Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Novigrad

Letenka Chorvátsko Novigrad


Ak hľadáte ideálne letovisko pre vašu dovolenku v Chorvátsku, môže byť Novigrad tou správnou voľbou. Táto malebná malá rybárska dedinka sa nachádza na pobreží Jadranskej riviéry, sústredená medzi mestami Poreč a Umag. Novigrad je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné dovolenky zďaleka od rušných turistických centier.

Jednou z najväčších výhod pri cestovaní do Novigradu je jeho výborná dostupnosť. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka letecké spojenie z rôznych častí sveta do blízkeho letiska v Poreči alebo letiska v Terstene, Taliansko, ktoré je vzdialené len približne 45 minút jazdy od Novigradu. Cestovanie do Novigradu je teda ľahké a pohodlné.

Po prílete na letisko stačí stráviť niekoľko minút autom, taxíkom alebo autobusom, aby ste sa dostali do Novigradu. Môžete tiež využiť blízke železničné spojenie, ktoré vám umožní cestovať pohodlne z inej časti Európy a zastaviť sa priamo vo vzdialenosti len pár kilometrov od Novigradu.

Novigrad si získal obľubu cestovateľov kvôli svojmu historickému charakteru a úžasnej atmosfére. Prejdite sa po úzkych dláždených uličkách, kde nájdete kameňom omatené budovy a krásne gotické a barokové kostoly. Mestské hradby a veža so slnečným hodinami sú dominantnými symbolmi, ktoré sa vám v Novigrade úplne zamilujú.

Novigrad je známy aj svojou bohatou gastronómiou. Tu si môžete vychutnať čerstvé morské plody, chutné chorvátske špeciality a skvelé vína. Niektoré reštaurácie dokonca vlastnia vlastné rybárske loďky, takže si môžete byť istí najlepším kvalitným pokrmom pripraveným z čerstvo ulovených rýb.

Pre milovníkov plážového relaxu má Novigrad veľa na ponúkanie. Pláže tu sú krásne čisté a jemné, so stále teplým a čistým Jadranom, čo je ideálne pre kúpanie a rôzne vodné športy. Z mesta vychádza aj niekoľko cyklotrás, ktoré sú ideálne pre túry a prechádzky po okolí. Nemôžete si nechať ujsť prechádzku po priehradnom múre, ktorý vám poskytne nádherné výhľady na more a okolité ostrovy.

Takže ak hľadáte príjemné a pokojné letovisko v Chorvátsku, neváhajte si rezervovať letenku do Novigradu. Toto kúzelné prímorské mestečko vám ponúka skvelé možnosti na relaxáciu, kultúrne zážitky a výbornú gastronómiu. Nechajte sa okúzliť krásou Novigradu a zažite jedinečnú dovolenku pri jadranských brehoch.


Počasie Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe. Táto krajina ponúka nádherné pláže, historické pamiatky a bohatú kultúru. Medzi populárne letoviská patrí aj Novigrad, ktorý sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova.

Novigrad je malebné prímorské mesto s bohatou históriou a pohodlnými možnosťami ubytovania. Turisti sem prichádzajú hlavne kvôli jeho krásnym plážam a jasnému modrému moru. Počasie v Novigrade je typické pre stredomorský región s mierne teplými letami a miernymi zimami.

Leto v Novigrade trvá zvyčajne od júna do septembra a je to najobľúbenejšie obdobie pre turistov. Teploty sa pohybujú medzi 25 - 30 stupňami Celzia, čo je ideálne na relaxáciu na pláži alebo na vodné športy. Morská teplota dosahuje okolo 20 - 24 stupňov Celzia, čo je perfektné na plávanie a potápanie. Dážď je v tomto období minimálny a väčšinou dominuje slnečné počasie.

Jeseň v Novigrade je stále príjemná a teplá. Teploty klesajú na približne 20 stupňov Celzia v septembri, 17 - 18 stupňov v októbri a 13 - 15 stupňov v novembri. Aj keď je menej návštevníkov, mnoho turistov stále prichádza na dovolenku, aby si užili pekné jesenné počasie a menej preplnené pláže.

Zima v Novigrade je mierna so stredne teplými teplotami. Pravdepodobnosť sneženia je minimálna a teploty sa pohybujú medzi 9 - 12 stupňami Celzia. Mnoho miestnych obyvateľov a turistov sa stretáva v historickom centre mesta, kde sa môžu tešiť z vianočných trhov a kultúrnych podujatí.

Jar je prebúdzajúcou sa sezónou v Novigrade. Teploty stúpajú na približne 15 - 18 stupňov Celzia v marci a apríli. Toto obdobie je ideálne pre milovníkov turistiky a objavovania okolitej prírody. Záhrady kvitnú a všetko sa zelená, čo poskytuje nádherné scenérie.

Celkovo je počasie v Novigrade príjemné a vhodné pre dovolenkových turistov počas väčšiny roka. Môžete sa tešiť na slnečné dni a priemerné teploty, ktoré poskytujú dokonalé prostredie na relaxáciu na pláži alebo na prechádzku historickým mestom. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Novigrad, vždy budete mať možnosť objaviť jeho krásy a získať skvelé zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Novigrad


1. Kam sa dá v Chorvátsku cestovať?
V Chorvátsku je množstvo krásnych miest a destinácií, ako napríklad Zagreb, Split, Dubrovník, Plitvické jazerá, Zadar a mnoho ďalších.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Chorvátska?
Najlepšie obdobie na návštevu Chorvátska je typicky od mája do septembra, keď je teplota príjemná a more dostatočne teplé na kúpanie.

3. Aké sú najkrajšie pláže v Chorvátsku?
V Chorvátsku je veľa nádherných pláží, medzi ktoré patrí Plaža Zlatni Rat v Bol, pláž Punta Rata v Brela, pláž Zrće v Novalji a pláž Rajska plaža v Loparu.

4. Aké sú typické jedlá v Chorvátsku?
Typické jedlá v Chorvátsku sú rôzne grilované mäso (napr. čevapi), rakoviny, čerstvé morské plody, klobása a sýry ako napríklad paški sir.

5. Do ktorého mesta v Chorvátsku sa oplatí ísť pre kultúrne zážitky?
Pre kultúrne zážitky sa oplatí ísť napríklad do starobylého Dubrovníka, kde sa nachádza množstvo historických pamiatok a úžasná atmosféra.

6. Ako sa dá cestovať po Chorvátsku?
V Chorvátsku je možné cestovať autom, autobusom, vlakom, trajektom alebo si prenajať auto.

7. Aké sú populárne destinácie blízko Novigradu?
Populárne destinácie blízko Novigradu sú Poreč, Rovinj a Umag, kde nájdete krásne pláže, historické pamiatky a príjemnú atmosféru.

8. Aké sú ceny v Chorvátsku?
Ceny v Chorvátsku sa líšia v závislosti od miesta a sezóny, ale v priemere sú pomerne prijateľné. Napríklad priemerná cena za jedlo v reštaurácii je približne 10-15 eur.

9. Má Chorvátsko dobré možnosti na športové aktivity?
Áno, Chorvátsko ponúka veľa možností na športové aktivity, ako napríklad turistiku, potápanie, jachting, windsurfing, plachtovanie, golf a mnoho ďalších.

10. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Novigrade?
V Novigrade nájdete rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov po apartmány a kempy. Niektoré populárne hotely sú napríklad Hotel Nautica, Hotel Cittar a Hotel Maestral.


Dovolenka Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku v Európe a jedno z jej najkrajších miest je Novigrad. Novigrad je malé mestečko ležiace na pobreží Jadranského mora v Istarskej župe, ktoré láka turistov svojou bohatou históriou, malebnými uličkami a úžasnými plážami.

Jednou z hlavných atrakcií Novigradu je jeho stredoveké opevnené mesto. Prechádzať sa starým mestom je ako cesta časom, pretože mnoho z jeho historických pamiatok je dobre zachovaných. Môžete navštíviť Katedrálu Sv. Pelagia, ktorá je jednou z najstarších sakrálnych pamiatok v regióne a poskytuje krásny výhľad na mestský prístav. V blízkosti katedrály sa nachádza aj Dvorac Rigo, ktorý bol dlho sídlom rodu Rigo, jednej z najvplyvnejších rodín v regióne. Dnes tu nájdete múzeum, kde môžete spoznať históriu mesta.

Pre milovníkov pláží je Novigrad rajom na zemi. Mesto má množstvo pláží, ktoré pochádzajú z rôznych častí pobrežia. Pláže s jemným pieskom zaručujú relaxáciu a oddych, zatiaľ čo kamienkové pláže ponúkajú skvelé miesto na opaľovanie a kúpanie v krištáľovo čistom mori. Niektoré pláže majú aj modrú vlajku, ktorá je znakom čistoty a kvality vody.

Okrem relaxácie na pláži môžete v Novigrade vyskúšať aj množstvo vodných športov. Ponúka sa vám možnosť výletov loďou okolo pobrežia, potápania, rybolovu a mnoho ďalších aktivít. Okrem toho sa každoročne koná aj morský festival, ktorý oslavuje bohatstvo a tradície mesta s rôznymi hudobnými a umeleckými vystúpeniami.

Chorvátska kuchyňa je tiež neodolateľnou súčasťou dovolenky v Novigrade. Mesto je známe svojimi čerstvými morskými plodmi a miestnymi delikatesami, ako je trúdlovica a šufnudle. Existuje veľa reštaurácií a konob, kde môžete ochutnať tieto chutné jedlá a objaviť autentickú kulinársku kultúru mesta.

Dovolenka v Novigrade v Chorvátsku je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v malebnom a historickom prostredí. Mesto je ideálne pre páry, rodiny aj jednotlivcov, vďaka svojmu príjemnému prostrediu, krásnym plážam a zaujímavým kultúrnym a historickým pamiatkam. Ak ste ešte nezažili čaro Chorvátska, Novigrad je miesto, kde si môžete vychutnať všetko, čo táto krajina ponúka.


Ubytovanie Chorvátsko Novigrad


Novigrad je malebné prímorské mesto v Chorvátsku, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Istarského poloostrova. Mesto je obľúbeným cieľom turistov vďaka svojej krásnej prírodnej scenérii, kultúre, histórii a bohatej ponuke ubytovania.

V Novigrade nájdete množstvo hotelov, apartmánov a kempov, ktoré sú ideálne pre rôzne typy cestovateľov. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z radu štvorhviezdičkových hotelov s výhľadom na more. Tieto hotely vám poskytnú všetky pohodlia vrátane bazénov, reštaurácií, wellness centier a ďalších zariadení. Môžete si tiež vybrať medzi hotelmi, ktoré sú priamo na pláži alebo v historickom centre mesta.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu slobodu a súkromie, je k dispozícii množstvo apartmánov na prenájom. Tieto apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach mesta, čo vám umožňuje vybrať si ubytovanie blízko pláže alebo v tichejšej časti mesta. Väčšina apartmánov je dobre vybavených, vrátane kuchyne a možnosti grilovania, čo vám umožňuje pripraviť si vlastné jedlá.

Ak ste milovníkom prírody a chcete stráviť dovolenku v Novigrade v príjemnom prostredí, môžete sa ubytovať v jednom z kempov. Kempy v okolí mesta ponúkajú oddych vo vybavených karavanoch alebo vlastných stanoch. Kempy často disponujú vlastnou plážou, športovými ihriskami a rôznymi zábavnými aktivitami. Taktiež nájdete v okolí kempov množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Novigrad je známy aj svojou bohatou históriou a kultúrou. Mesto má zachovalé historické centrum so starými uličkami, korzom a krásnymi historickými budovami. Ak vás zaujíma históriu, môžete si vybrať ubytovanie v jednom z historických palácov alebo budovach, ktoré boli premenené na hotely alebo boutique hotely.

Okrem ubytovania je v Novigrade aj množstvo ďalších možností zábavy a aktivít pre turistov. Mesto ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní, obchodov a nočných klubov. Môžete tiež navštíviť niektoré z miestnych festivalov a akcií, ktoré sa konajú počas leta.

Napriek tomu, že Novigrad nie je najznámejším turistickým miestom v Chorvátsku, je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie a autentickejšie prostredie. Mesto vám ponúka možnosť objaviť krásy chorvátskeho pobrežia, zažiť miestnu kultúru a vychutnať si oddych na pláži. Nech sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie v Novigrade, určite tam strávite nezabudnuteľnú dovolenku.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky