Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Šolta

Počasie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodnou scenériou a iskrou modrou Vlastnú jadranského mora. Napriek svojej veľkosti, krajina ponúka rôznorodé klimatické podmienky v rôznych regiónoch. Medzi najpopulárnejšie miesta pre turistov patrí aj malý ostrov Šolta.

Šolta, ležiaca v Stredomorskom mori, je súčasťou Split-Dalmácie, a nachádza sa iba 9 míľ od Dalmácie. Je to miesto plné krásnych pláží, pokojných dediniek a prírodných scenérií. Práve kvôli svojmu príťažlivému prostrediu a teplému počasiu je Šolta často vyhľadávaná destinácia pre dovolenkárov.

Klima na Šolte je stredomorské, s teplými letami a mírnymi zimami. Letným mesiacom je od júna do septembra, kedy priemerné teploty dosahujú okolo 25 °C a množstvo slnečných dní je výrazné. Teploty môžu vystúpiť až na 30 °C, preto je to ideálny čas na návštevu pláží a užívanie si slnečného počasia na rozprávkovom prielive. Občas sa objavuje aj teplotná vlna, kedy teploty môžu dosiahnuť až 35 °C.

Na jeseň, konkrétne v mesiacoch október a november, teploty začínajú klesať, avšak stále sa pohybujú v priemere okolo 20 °C, a dážď sa vyskytuje len občasne. Toto obdobie je dokonalé pre milovníkov miernejšieho počasia a pre tých, ktorí chcú obdivovať farebnú paletu jeseňnej prírody.

Zima na Šolte je relatívne miernejšia, s priemernými teplotami okolo 10-15 °C. To neznamená, že je sušičká, ale prší viac ako v letných mesiacoch. Zimné mesiace sú ideálne na športové aktivity ako turistika a objavovanie malebných dediniek.

Jar na Šolte sa začína prebúdzať, keď sa po zime začne otepľovať. V mesiacoch marec a apríl teploty stúpajú na približne 15-20 °C, a začína sa objavovať viac slnečných dní. Práve toto obdobie je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí radi cestujú mimo letnej sezóny a zároveň si chcú vychutnať relatívne teplé počasie.

Celkovo je počasie na Šolte veľmi priaznivé pre turistov, najmä v letných mesiacoch, keď teploty dosahujú vrchol a more je ideálne na kúpanie a potápanie. Avšak, ak chcete skúsiť niečo iné a cestovať v menej preplnenom období, jar a jeseň ponúkajú jedinečné zážitky a miernejšie počasie.

Takže, bez ohľadu na obdobie, ktoré si vyberiete na návštevu Šolty, môžete sa tešiť na príjemné teploty, krásne pláže a úžasnú prírodu, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií na svete a jeho nádherné pobrežie je domovom množstva krásnych ostrovov, vrátane Šolta. Šolta je malý ostrov nachádzajúci sa v Stredomorskom mori a je známy svojou pokojnou atmosférou, nádhernými plážami a prírodnými krásami. Ak sa chystáte navštíviť Šoltu, budete si musieť vybrať vhodné ubytovanie.

Na ostrove nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Ak preferujete väčšiu flexibilitu a súkromie, môžete si prenajať súkromný apartmán alebo dovolenkový dom. Tieto ubytovacie možnosti vám umožnia mať vlastný kuchynský kút, terasu a priestor na oddych. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí a štýlov, či už preferujete moderný dizajn alebo rustikálnu atmosféru.

Ak preferujete väčšiu výhodu a komfort, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v hoteli alebo apartmánovom komplexe. Na Šolte nájdete niekoľko krásnych hotelových rezortov, ktoré ponúkajú kompletné vybavenie, vrátane bazénov, reštaurácií, wellness centier a ďalšieho zábavného vybavenia. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo pri pláži, čo umožňuje jednoduchý a rýchly prístup k moru.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo nezvyčajné a originálne, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie na súkromnej jahte. Na Šolte nájdete viaceré spoločnosti, ktoré ponúkajú nájom jachty so všetkým, čo potrebujete pre svoje pohodlie. Táto možnosť vám umožní preskúmať okolité ostrovy a pláže vlastným tempom a užiť si jedinečný zážitok.

Nemôžeme zabudnúť na tradičné chorvátske možnosti ubytovania, ako sú kempy a rodinné penzióny. Na Šolte nájdete niekoľko kempov nachádzajúcich sa priamo pri pláži, čo je ideálne pre milovníkov prírody a táborový život. Rodinné penzióny ponúkajú útulné a príjemné ubytovanie, vybavené vlastným bazénom alebo záhradou.

Ak navštívite Šoltu, nezabudnite využiť možnosť vyskúšať miestne jedlá a pochutiny. Niektoré hotely a apartmány ponúkajú vlastné reštaurácie, kde môžete ochutnať čerstvé morské plody a typické chorvátske pokrmy.

Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie na Šolte, určite budete mať príležitosť užiť si pokojnú a relaxačnú atmosféru tohto krásneho ostrova. Krásne pláže, jasná modrá voda a prírodné krásy poskytujú ideálnu scenériu pre perfektnú letnú dovolenku. Choďte a presvedčte sa sami!


Letenka Chorvátsko Šolta


Ak hľadáte ideálnu letenku na dovolenku, Chorvátsko a šolta sú miestami, ktoré stojí za to navštíviť. Obe tieto miesta majú niečo krásneho na ponúknutie a dokážu uspokojiť každého návštevníka.

Šolta, jedno z chorvátskych ostrovov v Jadranskom mori, je obľúbeným cieľom medzi turistami, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku. Zovšeobecnené ticho, krásne pláže a malebné prístavy robia z Šolty ideálne miesto na únik od zhonu bežného života.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šoltu, môžete sa tam dostať letenkom. Existuje niekoľko letísk vo v blízkosti Šolty, ako napríklad Split, Zadar alebo Dubrovník. Ak sa rozhodnete letieť do Splitu, môžete si potom požičať auto alebo sa dostať do prístavu a začať cestu trajektom.

Cestou trajektom z Splitu do Šolty si môžete vychutnať krásne výhľady na ostrovy a more. Po príchode na Šoltu, si môžete prenajať auto alebo skúsiť miestnu dopravu ako bus alebo taksi.

Šolta ponúka návštevníkom množstvo aktivít, vrátane prechádzok po plážach, plávanie v prirodzených lagúnach, kajakovaie, potápanie, jazdenie na bicykli, prechádzky po miestnych dedinách a aj nich takej to ostrovčeku hranom robiť jamky.

Jednou z krásnych pláž na Šolte je obľúbená pláž Mala Maslinica. Na tejto pláži môžete nájsť súkromie a relax, vďaka kultúre pohostinnosti týmto miestom vzdorujú. Malý prístav na tejto pláži robí z neho obľúbené miesto na prehliadky a možnosť načerpať trochu miestnej histórie.

Ak hľadáte kúsok mediteránskej kultúry, Šolta vám toto ponúka na plné korytá. Miestni obyvatelia vás privítajú s otvorenou náručou. S plávaním v krásnom Jadranom mori a prekrásnych miestoch na prehliadky, ľahko pochopíte, prečo je Šolta medzi turistami taká obľúbená.

Výlet na Šoltu je ideálny spôsob, ako sa na chvíľu oddýchnuť a skutočne si užiť život. Ak hľadáte miesto, kde sa budete cítiť ako doma, navštívte tento krásny ostrov v Chorvátsku. Určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Šolta


1. Ako sa dostanem na ostrov Šolta v Chorvátsku?
- Môžete sa na ostrov Šolta dostať trajektom z mesta Split alebo katamaránom zo Splitu alebo Trogiru.

2. Koľko stojí trajektová alebo katamaránová cesta na ostrov Šolta?
- Ceny sa líšia v závislosti od typu lodného spojenia a ročného obdobia, približne sa pohybujú od 30 do 50 eur.

3. Kde sa nachádzajú najlepšie pláže na ostrove Šolta?
- Niektoré z najlepších pláží na ostrove Šolta sú Maslinica, Šolta, Stomorska a Rogac.

4. Aké aktivity a atrakcie môžem navštíviť na ostrove Šolta?
- Na ostrove Šolta si môžete vychutnať okúpanie a opaľovanie na krásnych plážach, prechádzky po kopcoch, návštevu historických dedín, potápanie, vodné športy a degustáciu tradičnej chorvátskej kuchyne.

5. Kde môžem získať ubytovanie na ostrove Šolta?
- Ostrov Šolta ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných domov a kempov.

6. Aké je typické jedlo na ostrove Šolta?
- Typickým jedlom na ostrove Šolta je čerstvé ryby a morské plody, chorvátska šunka, olivy, olivový olej, medovina, chorvátske víno a tradičná chorvátska kuchyňa.

7. Aké sú typické miestne tradície a festivaly na ostrove Šolta?
- Na ostrove Šolta sa koná viacero vidieckych festivalov, na ktorých sa prezentujú tradičné kulinárske špeciality, hudba a tanec. Medzi najpopulárnejšie patrí Fešta Svete Jele na jar a Fešta otvorenja ljeta (Otvorenie leta) v lete.

8. Ako sa cestuje po ostrove Šolta?
- Na ostrove sa môžete pohybovať verejnou dopravou, čo zahŕňa autobusové spojenia medzi jednotlivými mestami na ostrove. Taktiež si môžete prenajať bicykel, skúter alebo auto.

9. Je bezpečné cestovať na ostrov Šolta?
- Ostrov Šolta je obyvateľská a turisticky vyhľadávaná oblasť, všeobecne sa považuje za bezpečné miesto na cestovanie. Je však dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad udržiavanie ostražitosti a stráženie svojich osobných vecí.

10. Aké sú najlepšie obdobie a ročné obdobia na návštevu ostrova Šolta?
- Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Šolta sú jarné a letné mesiace, keď je teplota príjemná a slnečné dni.


Dovolenka Chorvátsko Šolta


Dovolenka na Chorvátskom ostrove Šolta: Kúzlo pokojného raju

Chorvátsko je dlhodobo jednou z obľúbených destinácií pre dovolenkové cestovanie. To nie je prekvapujúce, keďže ponúka nádherné pláže, azúrové more, bohatú kultúru a vynikajúcu kuchyňu. Medzi množstvom chorvátskych ostrovov vyniká jeden malý zázrak, ostrov Šolta. So svojimi prírodnými krásami a pokojnou atmosférou prináša dovolenkárom pôžitok a oddych.

Ostrov Šolta sa nachádza v strede Jadranu, v blízkosti Splitu, a je ľahko dostupný trajektom. Jeho malebné dedinky, nekonečné olivové háje a útulné prístavy ponúkajú jedinečnú atmosféru, z ktorej je ťažké sa odtrhnúť.

Jedným z najväčších lákadiel tohto ostrova je jeho nezničená príroda. Pre milovníkov turistiky a pešej turistiky je Šolta dokonalým miestom na poznávanie úchvatných výhľadov, vrátane malebných zátok a lesnatých kopcov. Môžete si vybrať z rôznych trás, ktoré vás zavedú do srdca ostrova a ponúknu vám nádherné výhľady na okolitý svet.

Jedno z najkrajších miest na Šolte je stredoveká dedina Stomorska. S jej úzkymi uličkami, kamennými domami a pokojným prístavom ponúka ideálnu atmosféru na prechádzku a objavovanie. Tu sa môžete v niektorom z miestnych reštaurácií posilniť výbornými plameňákmi, čerstvým miestnym rybím grillom a ďalšími tradičnými čerstvými jedlami.

Ak túžite po oddychu na pláži, Šolta vám pravdepodobne nezklame. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami so zlatistým pieskom a čistým morom. Pokojné zátoky ponúkajú dostatok súkromia na upokojenie tela a duše. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si tiež prenajať loď a objavovať okolité ostrovy alebo sa vydať na potápanie, aby ste obdivovali miestny podmorský svet.

Nielen príroda a pláže, ale aj kultúra a históriu môžete objaviť na ostrove Šolta. V dedinke Grohote sa nachádza kostol sv. Štefana, ktorý je najstarším chrámom na ostrove a ponúka obdivuhodnú architektúru. Kultúrne podujatia, ako sú tradičné festivaly a výstavy, sú tiež súčasťou života na Šolte a dávajú vám možnosť stretnúť miestnych obyvateľov a spoznať ich tradície a zvyky.

Ak hľadáte kúsok neba, kde sa môžete oddať oddychu a relaxácii, ostrov Šolta je ideálny výber. Jeho pokojné prostredie a nádherná príroda vám zaručia nezabudnuteľnú dovolenku. Prejdite sa po úzkych uličkách stredovekých dedín, relaxujte na krásnych plážach a ochutnajte miestne špeciality. Šolta vám dokáže ponúknuť kúzelnú kombináciu aktívneho dovolenkového zážitku a oddychu v prírode.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky