Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Ston

Ubytovanie Chorvátsko Ston


Ston je malebné mestečko na juhu Chorvátska, ktoré sa nachádza na polostrove Pelješac. Toto krásne miesto je obklopené krištáľovo čistým Jadranom a pripomína malý rybársky prístav plný tradičnej chorvátskej kultúry.

Ak hľadáte miesto pre oddych a relaxáciu, Ston je tou správnou voľbou. Miestne pláže sú nenápadné, ale to im vôbec neuberá na kráse a kvalite. Útulné a moderné hotely a apartmány, ktoré sú súčasťou ubytovania Ston, sú situované v blízkosti pláží a ponúkajú perfektné miesto na dovolenku pre celú rodinu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ston, nezabudnite navštíviť jeho historické mestské hradby. Dlhé, 5-kilometrové hradby sú jedným z najdôležitejších pamiatok okolia a boli postavené ešte v stredovekom období. Ston bol už od pradávna významným obchodným centrom, ktoré sa zaoberalo produkciami soli a v betóne sú výrazne prezentované aj stredoveké kamenné múry.

Ston tiež ponúka širokú škálu gastronomických zážitkov, vrátane čerstvého morského ovocia, tiež populárneho mäsa s olivovým olejom a žiarivého zelenej zeleniny. Pre správny pocit, môžete ochutnať miestne vína a z pohľadu kultúry, zaujímavé je aj pekné a veľkolepé Stonské Maratón – tunelový beh.

Po skvelej večeri sa môžete vrátiť do vašej letnej rezidencie a užiť si odpočinkovú noc v útulnom prostredí, ktoré sa dokonale zlúči s prírodou a nádherným obalom Jadranského mora.

Vymeňte každodenné starosti za moderné ubytovanie v Stoni a uistite sa, že sa to stane miestom, kde si nájde každý svoje miesto na slnku. Navštívte Ston a užívajte si dokonalú dovolenku plnú nádherných pohľadov, skvelých aktivít a kulinárskych zážitkov.


Počasie Chorvátsko Ston


Chorvátsko je obľúbený turistický cieľ pre milovníkov slnka, mora a dovolenkových zážitkov. Ston, ktorý sa nachádza na juhu Chorvátska, nie je výnimkou. Toto mestečko je známe svojou morskou solou a opevnením z 14. storočia, ktoré bolo postavené na ochranu mesta. Ak plánujete navštíviť Ston, môže byť pre vás užitočné vedieť, aké je tam počasie.

Chorvátsko Ston má mediteránsky typ klimatu, čo znamená, že je tu veľa slnečných dní a teploty sú príjemné. Letá sú teplé a suché a zimy sú miernymi a mokrými. V lete teploty dosahujú priemerne 30°C. Toto teplé a slnečné počasie je ideálne na plávanie, slnenie sa a vodné športy. V zimných mesiacoch je počasie oveľa chladnejšie, s priemernou teplotou okolo 10°C, a môže byť aj zamračené a daždivé. Aj keď Ston nie je typický zimný cieľ, môžete tu prežiť pekné dni, ak si zoberiete oblečenie na menej teplé počasie.

Na jar a v jeseni je počasie Stonu prevažne slnečné a miernymi teplotami, čo z nich robí obľúbené obdobie pre turistov. Toto obdobie nie je také horúce ako leto, ale je stále dosť teplo na to, aby ste si mohli užiť plážové aktivity, ako je plávanie a opaľovanie. Jesenné mesiace sú tiež ideálne na prechádzky a vychutnávanie si miestnych delikates.

Ak plánujete letnú dovolenku v Stonu, nezabudnite si zobrať dostatočné množstvo ochrany pred slnkom, ako sú krémy a klobúky, aby ste sa vyhli slnečným úpalom. Ak plánujete návštevu mimo letnej sezóny, mali by ste si zobrať abríg, oblečenie na menej teplé počasie a plášť proti dažďu.

Celkovo vzaté, Ston má počasie, ktoré umožňuje turistom užiť si svoju dovolenku počas celého roka. Nech sa rozhodnete kedykoľvek prísť, budete mať príležitosť užiť si krásy tejto malebnej obce s pohľadom na Jadranské more.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Ston


1. Kam sa najlepšie dopraviť do Stonu?
- Do Stonu sa dá najlepšie dostať autom alebo autobusom z Dubrovníka.

2. Aké sú najlepšie pláže v Stone?
- V Stoni sú najlepšie pláže Divna a Prapratno. Obe sú vhodné pre deti a majú výborné podmienky na plávanie a opaľovanie.

3. Čo robiť v Stone okrem plávania?
- V Stoni je veľa pamiatok na kultúrne prehliadky a výlety. Môžete navštíviť starobylé opevnenie na kopci nad Stonom, návštevu Salty Lakes alebo ochutnať slávne ostrovy Stonského polostrova

4. Čo ochutnať v Stoni?
- Ston sa špecializuje na výrobu morských plodov, konkrétne ustríc a mušlí. Nezabudnite ochutnať aj Stonský priedusok (plody mora s cestovinou).

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Stonu?
- Najlepší čas na návštevu Stonu je v priebehu jari a jesene, pretože je tam menej turistov a teploty sú stále príjemné. V letných mesiacoch môže byť Ston veľmi preplnený a horúci.

6. Aké ubytovacie možnosti sú v Stoni?
- V Stoni si môžete zvoliť ubytovanie v hoteli, apartmáne alebo penzióne. Väčšina z nich sa nachádza blízko pláží a centra mesta.

7. Je v Stoni možné si prenajať auto?
- Áno, v Stoni je možné si prenajať auto. Väčšina prenájmových firiem sa nachádza v blízkosti letiska v Dubrovníku.

8. Ktoré sú najlepšie miesta na nakupovanie v Stoni?
- V Stoni si môžete nakúpiť suveníry a domáce výrobky na trhu alebo v miestnych obchodíkoch. Odporúčame navštíviť aj miestne rybárske trhy.

9. Potrebujem mezinárodný pas na cestu do Stonu?
- Ak cestujete z krajiny mimo Európskej únie, budete potrebovať platný mezinárodný pas. Pre občanov EÚ stačí občiansky preukaz alebo pas.

10. Ktoré aktivity je možné v Stoni vyskúšať?
- V Stoni môžete vyskúšať rôzne aktivity, ako napríklad potápanie, jazdenie na kanoisti, windsurfing alebo turistiku.


Dovolenka Chorvátsko Ston


Ston: Skrytý klenot na dovolenku v Chorvátsku

Chorvátsko je jednou z najkrajších destinácií na letnú dovolenku a ponúka množstvo nádherných miest na objavovanie. Jedným zo skrytých klenotov tejto krajiny je Ston, malé mestečko na poloostrove Pelješac.

Ston je známy svojimi nádhernými plážami, starobylým opevnením a bohatou históriou. Mesto sa nachádza asi 55 kilometrov severne od Dubrovníka a je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a oddych v príjemnom prostredí súmrakovej atmosféry.

Ston má niekoľko krásnych pláží, ktoré sú ideálne na oddych a plávanie. Najznámejšou je pláž Prapratno, ktorá je často považovaná za jednu z najkrajších pláží v celej Chorvátsku. Jej pôvab spočíva v jemnom bielom piesku, krištáľovo čistom mori a nádhernom okolitom prostredí.

Pri prechádzke cez mesto sa môžete pokochať starobylým opevnením, ktoré slúžilo ako obranná línia proti nepriateľom. Ston má najdlhšiu zachovanú opevnenú stenu v Európe, ktorá sa rozprestiera na dĺžku približne štyri kilometre. Môžete si prechádzať po opevnení a obdivovať panoramatické výhľady na okolité more a okolité hory.

Mesto je tiež známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom. Milovníci histórie by mali navštíviť Stonský kostol svätého Mihála, ktorý je považovaný za jeden z najstarších kostolov v regióne. V okolí mesta tiež nájdete niekoľko vinárstiev, ktoré ponúkajú ochutnávky tradičných chorvátskych vín.

Ak ste milovníkom gastronómie, určite si nezabudnite vychutnať miestne špeciality. Ston je známy svojimi úžasnými orechovými tortami a morskými plodmi. Môžete si vychutnať čerstvé morské ryby a škampy, ktoré sú typické pre túto oblasť.

Ak si chcete skutočne oddýchnuť na dovolenke, Ston je ideálna voľba. Malé mestečko ponúka príležitosť na relaxáciu, objavovanie a skúmanie krás tejto regiónu. Okrem toho je Ston dobre prepojený s ostatnými časťami Chorvátska a ľahko sa dostanete do turistických atrakcií, ako je Dubrovník alebo poloostrov Pelješac.

Dovolenka v Ston vás prenesie do iného sveta, kde si môžete užiť úžasné pláže, starobylú architektúru a bohatú históriu. Ak hľadáte unikátne miesto, ktoré je ešte stále mimo turistického ruchu, Ston je pre vás ideálna voľba.


Letenka Chorvátsko Ston


Chorvátsko je známe svojou krásnou prírodou, pohostinnými obyvateľmi a nádhernými plážami pri Stredozemnom mori. Ak hľadáte malé a pokojné letovisko, ktoré kombinuje bohatú históriu s nádhernou prírodou, Ston je ideálne miesto pre vás.

Ston je malé mesto nachádzajúce sa na poloostrove Pelješac, v južnej časti Chorvátska. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych na pláži, príjemné prostredie a chuť výnimočnej miestnej kuchyne.

Ak cestujete do Stonu z iných krajín, je najlepšou možnosťou letenka. Máte niekoľko možností, kde môžete pristáť, ale najbližším medzinárodným letiskom je Dubrovnik, ktoré sa nachádza približne hodinu jazdy od Stonu. Môžete si zvoliť letenku na letisko Dubrovnik z mnohých európskych veľkomiest ako Paríž, Londýn, Rím a ďalšie. Do Stonu môžete ľahko prísť z letiska taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto.

Ston je známe svojím bohatým dedičstvom a je najviac známe svojím opevneným systémom, ktorý je druhý najväčší na svete, za pevnosťou v Číne. Tieto hradby, známe ako Stonské hradby, sa považujú za architektonický skvost a ponúkajú nádherný výhľad na mesto a okolité vinohrady. Prechádzka po týchto hradbách je jedným z najpopulárnejších turistických aktivity v Stonu.

Okrem toho, môžete si vychutnať prechádzku po malebných uličkách mesta, obdivovať zachovalú architektúru a objavovať historické pamiatky, ako je Stonská katedrála a kláštor. Po prehliadke miestnych pamiatok sa môžete vydať na jednu z nedotknutých pláží, kde môžete relaxovať a vychutnávať krásne Stredozemné more.

Keď príde na gastronómiu, Ston je známy svojimi úžasnými morskými plodmi a najväčšími chovateľmi mušlí a ústrie v celej Chorvátsku. Toto mesto je skutočným rajom pre gurmánov a milovníkov čerstvého a kvalitného jedla. Môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čierna riža s mušľami, škampová pasta alebo čerstvý ústredný šalát, ktorý je pripravovaný z morských plodov z miestnych farm.

Ak hľadáte ideálne letovisko pre oddych na pláži, ktoré však ponúka aj veľa zaujímavých vecí na pozretie, Ston je tým správnym miestom pre vás. Letenka do Chorvátska je skvelou investíciou a umožní vám objaviť krásy tohto úžasného kúta sveta. Nech ste zamilovancom do histórie, lákajúcich pláží alebo jemného morského jedla, Ston vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a dobrodružstvá.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky