Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Umag

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Umag


1. Aká je vzdialenosť medzi Umagom a Záhrebom?
Odpoveď: Vzdialenosť medzi Umagom a Záhrebom je približne 250 kilometrov.

2. Ktorá pláž v Umagu je najlepšia pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: Pláž Laguna Stella Maris je najlepšia pre rodiny s deťmi v Umagu, pretože má pomerne plytké vody a je dobre vybavená.

3. Aké aktivity môžem robiť v Umagu?
Odpoveď: V Umagu môžete robiť rôzne aktivity ako sú plávanie, potápanie, jazdu na kolobezke, turistiku, cykloturistiku a mnoho ďalších.

4. Ktoré pamiatky sa nachádzajú v Umagu?
Odpoveď: V Umagu sa nachádza niekoľko pamiatok, medzi ktoré patrí napríklad kostol sv. Márie, budova radnice a múzeum Umag.

5. Je v Umagu možné uplatniť euro?
Odpoveď: Áno, v Umagu sa platí eurami.

6. Je v Umagu možné si požičať auto alebo bicykel?
Odpoveď: Áno, v Umagu je možné si požičať auto alebo bicykel.

7. Kedy sa koná Umag Night, najväčší festival v Umagu?
Odpoveď: Umag Night sa koná každoročne v júni.

8. Kde si môžem v Umagu kúpiť suveníry?
Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v stánkoch v oboch centrách Umagu, ako aj na trhoch, v obchodoch s darčekmi a suvenírmi po celom meste.


Dovolenka Chorvátsko Umag


Článok o dovolenke v Chorvátsku v Umagu

Dovolenka v Chorvátsku je vždy skvelou voľbou, a keďže je to krajina s dlhou pobrežnou líniou, ponúka množstvo nádherných miest na návštevu. Medzi tieto obľúbené destinácie patrí aj mesto Umag, známe svojou krásnou prírodou a pohostinnými obyvateľmi.

Umag sa nachádza na severozápade Istrii, jednom z chorvátskych polostrovov. Jeho vzdialenosť od slovenských hraníc je relatívne krátka, čo z neho robí ideálnu voľbu pre krátky výlet alebo dlhší pobyt.

Ponúka množstvo pláží, ktoré sú obľúbené medzi milovníkmi slnka a mora. Pláže v Umagu majú piesčito-štrkovité dno a jasnú modrú vodu, čo robí z Umagu príťažlivý cieľ pre rodiny s deťmi. Návštevníci môžu využívať plavbu na lodičkách, potápať sa alebo sa venovať rôznym vodným športom, ako je napríklad vodné lyžovanie alebo wakeboarding.

Okrem pláže je v Umagu aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Staré mesto je plné úzkych uličiek a historických budov, ktoré sú dôkazom bohatej minulosti mesta. Návštevníci si môžu prezrieť Umbarskú stredovekú vežu, ktorá ponúka úžasný výhľad na mesto a okolité prostredie. Okrem toho sa v Umagu nachádza aj množstvo kostolov a kaplniek, ktoré odhaľujú bohatú kresťanskú históriu tohto regiónu.

Po celý rok sa v Umagu koná množstvo rôznych kultúrnych a umeleckých podujatí. Najznámejšie z nich je Medzinárodný turnaj vo tenise, ktorý sa koná každoročne v júli. Tento turnaj privádza do mesta množstvo tenisových fanúšikov z celého sveta a je jedným z najväčších podujatí tejto športovej disciplíny v regióne.

Okrem tenisu je v Umagu tiež možnosť vychutnať si skvelú gastronómiu a vychutnať si miestne lahôdky. Chorvátska kuchyňa je známa svojimi čerstvými morskými plodmi, olivovým olejom a mnohými ďalšími chutnými jedlami. Návštevníci si môžu vychutnať kvalitné jedlá v miestnych reštauráciách alebo sa rozhodnúť pre piknik na jednej z pláží, kde si pripravia grilované ryby alebo mäso.

Dovolenka v Umagu je skutočným zážitkom pre každého milovníka slnka, mora, kultúry a dobrodružstva. Návšteva tohto nádherného chorvátskeho mesta vám poskytne príležitosť odpočinúť si, objavovať nové miesta a vychutnať si chvíle strávené s priateľmi a rodinou.

Takže neváhajte - plánujte svoju dovolenku v Chorvátsku a objavujte krásy Umagu!


Letenka Chorvátsko Umag


Umag je malebné a historické mesto ležiace na pobreží Jadranského mora v severozápadnej časti Chorvátska. Nespočetné prírodné krásy, bohatá kultúra a pohostinnosť miestnych obyvateľov sú len niektoré z prvkov, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Ak si plánujete cestu do Umagu, existuje niekoľko spôsobov, ako tam dostať, pričom letenka je jednou z najpohodlnejších možností.

Cestovanie lietadlom je rýchle a efektívne, ponúka vám maximálnu pohodlnosť a minimalizuje stres spojený s dlhými hodinami strávenými v aute alebo na autobusovej zastávke. Veľkosť letušky a komfort, ktorý poskytuje, vám umožňuje relaxovať a cítiť sa osviežujúco počas celej cesty.

Pri hľadaní letenky do Chorvátska je výhodné začať na internete. Existuje mnoho webových stránok a vyhľadávačov letova, ktoré vám poskytnú informácie o dostupných leteniek a porovnajú ceny rôznych leteckých spoločností. Ak hľadáte najlepšie ponuky, môžete zvážiť aj možnosť rezervácie letenky s prestupom. Aj keď to môže trvať dlhšie, môže to byť lacnejšie a ušetríte niečo peňazí na vašej ceste.

Po nájdení ideálnej letenky si môžete rezervovať sedadlo a zaplatiť si let a potom sa pripraviť na začiatok dovolenky. Na letisku si nechajte dostatočnú dávku času na check-in, bezpečnostné procedúry a možné oneskorenia alebo komplikácie, s ktorými sa môžete stretnúť. Je vždy lepšie byť prichystaný a uniknúť stresu, ktorý môže cestovanie niekedy priniesť.

Po prílete do Chorvátska sa môžete tešiť na krásu Umagu a jeho okolia. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami, čistým morom a vzrušujúcimi vodnými športami. Okrem slnenia a relaxácie môžete aj objavovať bohatú históriu a kultúru mesta prostredníctvom návštevy historických pamiatok, ako sú napríklad zámok Sv. Mihovila alebo chrám Panny Márie od mora.

Čo sa týka ubytovania, v Umagu nájdete množstvo možností, od luxusných hotelov až po súkromné apartmány a penzióny. Záleží len na vašom rozpočte a preferenciách.

Celkovým zhrnutím je letenka do Chorvátska, konkrétne do Umagu, skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pohodlie, rýchlosť, bezpečnosť a komfort počas cesty. Okrem toho vám umožňuje objaviť tento nádherný kúsok sveta plný prírodných a historických zázrakov. Nech už cestujete s rodinou, priateľmi alebo sami, Umag je určite jedným z tých miest, kde vám budú vyše premávať srdce a budete chcieť sa sem vrátiť znovu a znovu.


Ubytovanie Chorvátsko Umag


Úmerné týždne strávené v práci si zaslúžia nejakú odmenu a tá môže byť v podobe dovolenky v Chorvátsku. Niekto si užije pôžitky na pláži, iný zase objavuje stredoveké mestá a zase iný sa pustí do turistiky po pohorích. Pre tých, ktorým nechýba ani trocha pohody, odporúčame návštevu Umagu.

Umag je stredne veľké mesto nachádzajúce sa v západnej časti Istrie, blízko Talianska. Mnoho turistov si túto oblasť zvolí kvôli jej čistému moru, ale aj kvôli jej kulturnému dedičstvu a gastronomickému zážitku.

Ak si chcete užiť príjemnú dovolenku plnú relaxu a pohodlia, potom si vyberte správne ubytovanie. V Umagu sa môžete ubytovať v hoteloch rôznej kategórie, sú tu aj apartmány a rekreačné domy, kempy a turistické osady.

Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti pláží a obchodov, kde si môžete kúpiť potrebné potraviny, suveníry alebo rozmanité darčeky. Najčastejšie sú to hotely a apartmány, ktoré sú staršieho typu, avšak poskytujú výbornú službu.

Rekreačné domy sú obvykle väčšie, čo znamená, že všetky rekreačné aktivity a zábava sa môžu uskutočniť v miestach, kde to nie je v takom rušnom prostredí, ako v centre mesta.

Kempové zariadenia a turistické osady sú priamo na pláži a poskytujú väčšiu anonymitu, sú menej rušné a pokojnejšie prostredie, kde sa môžete na dovolenke naozaj uvoľniť.

Najdôležitejšie je, aby ste si vybrali také ubytovanie, ktoré vám bude pre vaše potreby najvhodnejšie, aby ste si mohli dovolenku vychutnať naplno. V Umagu nájdete určite to správne. Ak ste ešte nevybrali umiestnenie ubytovania, urobte si čas a porovnajte rôzne možnosti, ktoré vám Umag ponúka.

Okrem ubytovania je možné si objednať aj rôzne zájazdy, atrakcie a exkurzie v blízkosti mesta. Napríklad môžete prechádzať po cestičkách po Istrie a objavovať jej nádherný krajinný charakter, alebo si zacvičiť rôzne vodné športy na pláži.

Či už hľadáte relax, pokoj alebo zábavu, rozhodne si v Umagu nájdete to svoje. A ak si zvolíte správne ubytovanie, môžete sa na to všetko tešiť po celú dobu vašej dovolenky.


Počasie Chorvátsko Umag


Chorvátsko je známe svojou krásnou pobrežnou líniou a slnečným stredozemným podnebím. Jedným z najobľúbenejších letovísk na pobreží Jadranského mora je malé mesto Umag, ktoré je známe svojimi nádhernými plážami, dobrou kuchyňou a množstvom aktivít. Poďme si teraz bližšie pozrieť, aké je tam počasie.

Umag leží na Istrijskom polostrove, kde sa stretávajú kontinentálne a stredomorské klimatické podnebia. To znamená, že v lete sú teploty vysoké a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych a vlhké.

Leto v Umage je teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú medzi 25°C a 30°C, s niektorými horúčavami, kedy teplomer môže ukazovať až 35°C. Avšak vďaka jemnému vánku z mora je teplo viac znížené a lepšie znášateľné. Pretože je to obľúbená dovolenková destinácia, letá sú tu suché, často s minimálnym zrážaním, čo uľahčuje trávenie času na pláži a vychutnávanie si slnečných lúčov.

Jesenné obdobie prináša nižšie teploty, ale stále je dosť príjemné na to, aby ste si mohli užiť prechádzky po pobreží a objavovať okolité dedinky. Teploty v septembri a októbri sa pohybujú okolo 20°C, s občasnými dažďami a trochou vetra. Morská teplota je ešte stále príjemne teplá, takže plávanie a vodné športy sú v jeseni stále možné.

Zima v Umage je mierna, s teplotami okolo 10°C až 15°C. V tomto období prší viac a je pochmúrne, ale stále je dosť aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Niektorí turisti vyhľadávajú termálne kúpele a wellness centrá, aby si užili tepla a relaxácie.

Jar je obdobie, keď príroda začína kvitnúť a teploty začínajú stúpať. Teploty sa v apríli a máji pohybujú medzi 15°C a 20°C, čo je ideálne na prehliadky a túry v okolí Umagu. Morská teplota je stále dosť chladná na plávanie, ale slnko sa objavuje častejšie, čo robí toto obdobie vhodným pre tých, ktorí chcú uniknúť preplneným letom.

Vo všeobecnosti je počasie v Umage veľmi príjemné a vhodné na dovolenku počas letných mesiacov. Ak ste záujemca o slnečné pláže, teplé more a relaxačnú atmosféru, Umag je skvelou voľbou pre vás.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky