Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)

Počasie Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvátsko je známe krásnymi letoviskami s prekrásnymi plážami. Jedným z nich je aj Vela Luka, ktorá sa nachádza na ostrove Korčula. Tento ostrov sa nachádza v Jadranskom mori a je známy svojimi krištáľovo čistými vodami, slnečným počasím a malými zátokami.

Počasie v Vela Luka sa líši podľa ročného obdobia, keďže toto letovisko má stredozemnomorské podnebie a preto môže byť veľmi horúco počas leta a chladno počas zimy. V lete sa teploty pohybujú okolo 30°C a v zime klesajú na približne 10°C.

Najlepší čas na návštevu Vela Luka je od mája do septembra, keďže v tomto období sú teploty vysoké a slnko svieti takmer každý deň. Dá sa tu plávať, opaľovať a užívať si nekonečne dlhé dni. V lete je voda teplá, čistá a vhodná na plávanie, potápanie alebo aj šnorchlovanie.

Ak plánujete návštevu Vela Luka v jarných mesiacoch, počasie býva miernejšie, no stále závisí od počasia vo vašej krajine. V tomto období sa dá v oblasti tiež užívať, no voda môže byť chladnejšia.

Zima v Chorvátsku je pomerne chladná a mokrá a Vela Luka nie je výnimkou. V oblasti môže byť menej turistov, no počasie môže byť zľahka daždivé a nepríjemné pre tých, ktorí sa chcú vydať na plážové aktivity.

Pretože Vela Luka má stredozemnomorské podnebie, je dobré mať na pamäti, že počasie môže byť veľmi náhle ovplyvnené. Aj keď máte plánovanú návštevu počas najteplejších mesiacov, môže sa stať, že narazíte na búrku alebo počasie sa môže rýchlo zhoršiť.

Ak teda plánujete navštíviť Vela Luka, nezabudnite sa informovať o predpovedi počasia a zkladiť oblečenie, ktoré sa dá vrstviť. Aj keď môžete mať krásne a horúce dni, môže sa stať, že vám bude potrebné mať so sebou aj topánku a bundu, aby ste sa ochránili pred prechodným počasím.


Letenka Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Vela Luka, manželka ostrova Korčula, ponúka návštevníkom jedinečný zážitok s krásnymi plážami a malebným prístavom. Pre tých, ktorí si plánujú dovolenku v Chorvátsku, letenka do Vela Luky môže byť ideálnou voľbou.

Letisko Vela Luka je malé, no poskytuje spojenie s rôznymi mestami v Chorvátsku a v iných krajoch Európy. Cestou do Vela Luky môžete absolvovať príjemný let a vychutnať si nádherný výhľad na more a ostrov Korčula. Letisko je dobre vybavené a poskytuje služby ako pohodlné parkovanie a dopravu do centra mesta.

Po prílete môžete začať objavovať krásy Vela Luky. Prístav je miestom, kde sú kotvené rybárske člny a jachty, čo vytvára autentickú atmosféru. Na nábreží sa nachádzajú reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a tradičné chorvátske jedlá.

Pláže v okolí Vela Luky sú považované za niektoré z najkrajších na Korčule. Modré more a čistá piesočnatá pláž sú ideálne pre oddych a relaxáciu. Ak ste milovník vodných športov, môžete si vyskúšať napríklad potápanie alebo jazdu na vodnom skútri. V blízkosti sú aj malebné zátoky a úkryty, ktoré si môžete objavovať počas plavby na jachte alebo loďou.

Pre tých, ktorí rádi objavujú históriu a kultúru, mesto Korčula je len krátkou jazdou autom. Toto historické mesto je známe svojimi gotickými a renesančnými stavbami, ako aj ako rodisko slávneho objaviteľa Marcu Polo. Mesto Korčula ponúka tiež atmosféru starého stredovekého mesta s úzkymi uličkami, kamennými domami a historickými pamiatkami.

V Vela Luke si môžete vychutnať nielen krásne prírodné scenérie, ale aj bohatú kultúru a tradičnú gastronómiu Chorvátska. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a súkromie, zatiaľ čo si užívajú krásy Jadranu.

Ak chcete zažiť výnimočnú dovolenku a objaviť krásy ostrova Korčula, letenka do Vela Luky je pre vás skvelou voľbou. Príjemný let, nádherné pláže a bohatá kultúra sú zaručené. Vyberte sa do Vela Luky a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Chorvátsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Vela Luky na Korčule?
Odpoveď: Najlepšou dobu na návštevu je jarné a letné obdobie, keď je teplota okolo 25-30 stupňov a more je vhodné na kúpanie.

2. Kde sa nachádza Vela Luka?
Odpoveď: Vela Luka sa nachádza na juhozápade ostrova Korčula v Chorvátsku.

3. Aké sú možnosti ubytovania v Vela Luka?
Odpoveď: V Vela Luka sa nájde niekoľko hotelov, apartmánov a súkromných izieb, ktoré sú ideálne pre turistov.

4. Kaké pláže sú v okolí Vela Luka?
Odpoveď: V okolí Vela Luka sa nachádza niekoľko krásnych pláží, ako sú napríklad Vela Plaža, Žitna Plaža, Proizd a ďalšie.

5. Čo robiť v okolí Vela Luka a na Korčule?
Odpoveď: Na Korčule nájdete množstvo miest vhodných pre turistov, ako sú napríklad Dubrovník, Hvar, Mljet a podobne. Ďalej je možné navštíviť rôzne zvyšky historických miest a pamiatok.

6. Aká je dostupnosť dopravy do Vela Luka?
Odpoveď: Najlepším spôsobom dopravy do Vela Luka je vlakom alebo autobusom z hlavného mesta Split. Ďalej je možné do Vela Luka prísť aj trajektom.

7. Aké sú ceny jedla a nápojov v typických reštauráciách v Vela Luka?
Odpoveď: Ceny v reštauráciách v Vela Luka závisia od toho, kde sa nachádzajú a čo ponúkajú. Priemerne sa cena hlavného jedla pohybuje okolo 100-150 HRK.

8. Čo by som nemal vynechať pri návšteve Vela Luka?
Odpoveď: Pri návšteve Vela Luka by ste nemali vynechať prechádzku okolo prístavu, návštevu mestskej katedrály v centre mesta a ochutnávku miestnych špecialít.

9. Aké aktivity a atrakcie ponúka Vela Luka pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: V Vela Luka nájdete množstvo možností zábavy pre rodiny s deťmi, ako sú napríklad návšteva blízkeho akvaparku, cyklistika po okolí a plávanie v mori.

10. Môžem si vypýtať turistickú mapu Vela Luka v miestnom turistickom stredisku?
Odpoveď: Áno, v miestnom turistickom stredisku si môžete vypýtať turistickú mapu Vela Luka pre lepšiu orientáciu.


Ubytovanie Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvátsko je už dlhodobo obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov. Nič na tom nemení ani kríza spôsobená pandémiou Covid-19. Pokiaľ sa aj vy pokúšate o nájsť vhodné miesto na pobyt v Chorvátsku, chceme vám radi odporučiť ostrov Korčula a konkrétne obec Vela Luka.

Vela Luka je mesto v juhozápadnej časti ostrova Korčula a je obklopené nádhernou prírodou. Medzi turistami je obľúbené predovšetkým kvôli krásnym plážam a jasným turistickým chodom.

Miestne ubytovanie nájde určite každý, či už si vyberiete ubytovanie v hoteloch, súkromných apartmánoch alebo kempoch. Väčšina turistov uprednostňuje súkromné apartmány, pretože sú lacnejšie ako hotely a väčšinou sa nachádzajú bližšie k moru.

Mnohé apartmány ponúkajú aj výhľad na more, takže každé ráno sa môžete zobudiť s nádherným pohľadom. Podobné ubytovanie je veľmi vhodné pre malé skupinky alebo rodiny s deťmi.

Ak máte radi turistiku, určite by ste si mali pozrieť ostatné dedinky ostrova Korčula a samotnú Vela Luku. Neďaleko mesta sa nachádza aj národný park Mljet, ktorý oceníte najmä v lete, keď sú klimatické podmienky vhodné na kúpanie.

Ako by ste si mohli predstaviť, mesto žije svojím rytmom aj v čase hlavnej sezóny. Špeciálne akcie, kultúrne podujatia a výstavy sú zorganizované pre turistov, ktorí chcú vnímať regionálnu históriu a kultúru.

Pokiaľ ste nadšenci surfovania, windsurfingu či kiteboardingu, v okolí nájdete mnoho miest, kde môžete uplatniť svoje schopnosti. Vela Luka ponúka aj vyhodnocovanie rýb na miestnych rybárskych lodích alebo priateľské zápasy v beach volejbale.

Skrátka, Vela Luka na ostrove Korčula má pre všetkých niečo. Určite by ste nemali váhať a navštíviť túto oblasť. V každom prípade vás očarí množstvom prírodných krás, kultúrou a turistickými atrakciami.


Dovolenka Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvátsko je známe svojimi kúpeľnými miestami a krásnymi plážami, ale Vela Luka, na ostrove Korčula, je miestom, ktoré by ste rozhodne nemali premeškať.

Vela Luka sa nachádza na západnej strane ostrova Korčula, kde cestovatelia nájdu niektoré z najkrajších pláží a scenérií Chorvátska. Svojimi úchvatnými prírodnými krásami, historickými pamiatkami a miestnymi kulinárskymi zážitkami ponúka Vela Luka skutočne unikátny zážitok dovolenky.

Vela Luka je malé mestečko, kde sa kľud a príroda stretávajú s modernými zariadeniami a atrakciami. Jeden z najväčších prístavov na ostrove, Vela Luka, tiež ponúka možnosť prezentovať svoju záľubu v jachtingu a plachtení, aby ste mohli vychutnať nádhernú krajinu z perspektívy vody.

Pre milovníkov histórie a kultúry sú v oblasti mnohé pamiatky, ktoré si zaslúžia pozornosť. Historická dedina Humac je vzdialená len niekoľko kilometrov od mesta a ponúka návštevníkom možnosť navštíviť tradičné staré kamenné domy, v ktorých sa dodnes pestuje vines a ovocie.

Na plážiach okolo Vela Luka sa nachádza množstvo miest, kde si zaručene prídete na svoje. Vysielač Beach, Jezero Beach a Pržina Beach sú niektoré z najobľúbenejších miest v okolí a sú ideálnym miestom pre plávanie, potápanie a lenivé dni na pláži.

V Vela Luka môžete taktiež ochutnať typické miestne jedlá a vína. Jemná chuť olivového oleja z oblasti, mikroregionálne vína a homemade chutney sú len niektoré z pochúťok, ktoré môžete ochutnať v miestnych reštauráciách a kaviarňach.

Vela Luka je miestom, kde sa spojuje príroda, história a relaxácia. Ak hľadáte dokonalý letný oddych, tento zázračný kúsok raja má všetko, čo potrebujete na dokonalej letnej dovolenke a zážitku, ktorý si budete pamätať navždy.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky