Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Zadar

Počasie Chorvátsko Zadar


Chorvátsko Zadar je populárna destinácia pre turistov, ktorí hľadajú krásne pláže, teplé slnečné dni a jasné modré more. Toto krásne mesto na južnom pobreží Chorvátska má stredomorské podnebie, ktoré spôsobuje, že počasie je väčšinou príjemné počas celého roka.

Letné mesiace v Zadare sú teplé a suché. Priemerné teploty dosahujú 28 - 30 stupňov Celzia. Teplota vody sa pohybuje okolo 25 - 27 stupňov. Tento čas roka je ideálny na plávanie a opaľovanie, pretože slnko svieti takmer každý deň. Občasné búrky však môžu prísť na návštevníkov nečakane, takže by ste mali mať so sebou vždy napríklad aj dáždnik.

Jeseň v Zadare je veľmi príjemná, keďže sa počasie ešte stále drží nad 20 stupňov Celzia. Septembra a októbra sa teploty zväčša pohybujú okolo 20 stupňov, pričom teplota vody sa pomaly začína chladiť na 20 až 22 stupňov.

Zima v Zadare je zväčša miernejšia ako v iných častiach Chorvátska, avšak môže byť úplne nepredvídateľná. Priemerné teploty sa zväčša pohybujú okolo 10 stupňov Celzia. Teplota vody dosahuje obvykle 14 až 16 stupňov. V zime je veľa daždivých dní a občasné búrky sú častejšie v porovnaní s ostatnými ročnými obdobiami.

Jar je v Zadare krásna! Vidieť, ako sa príroda prebúdza, ako kvitnú stromy a rastliny, je neskutočné. Teploty sú mierne a priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 stupňov Celzia. Teplota vody ešte nie je tiež príliš vysoká, ale môže dosahovať už približne 16 stupňov.

Celkovo má Zadar veľmi príjemné stredomorské podnebie, s príjemne teplými letami a miernejšími zimami. Aj keď sa počasie môže občas zmeniť a priblížiť sa k daždivému, väčšinou prežijete skvelú dovolenku priamo na plážach tohoto nádherného mesta.


Ubytovanie Chorvátsko Zadar


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre letné dovolenky, a mesto Zadar je jedným z jej najžiadanejších miest na ubytovanie. Prečo je Zadar tak populárne? To všetko súvisí s jeho bohatou históriou, krásnou prírodou a prítomnosťou niektorých z najznámejších turistických atrakcií v Chorvátsku.

Zadar je historické mesto s bohatým kultúrnym dedičstvom a množstvom pamiatok. Medzi najznámejšie atrakcie patrí zrekonštruovaný rímsky fór, ktorý poskytuje úchvatný pohľad na mesto a jeho okolie. Momentálne je jediným podobným fórom výnimočne zachovalé na svete. V meste môžete tiež navštíviť Katedrálu sv. Anastázie, ktorá je jednou z najväčších drevných katedrál v Európe. Zatiaľ čo sa prechádzate starými uličkami, môžete si vychutnať aj množstvo barov, reštaurácií a obchodov s rôznymi typmi obchodovania. Na každom kroku je tu niečo, čo vás zaujme a pobaví.

Príroda v okolí Zadaru je tiež úchvatná. Jeho pozícia pri mori a blízkosť prírodných rezervácií ponúka návštevníkom rôznorodú ponuku aktívnej dovolenky. Môžete si užiť slnečné dni na jednej z mnohých pláží, kde sa krištáľovo modrá voda stretáva so slnečnou pieskovou plážou. Pre tých, ktorí majú radi potápanie, je tu možnosť objaviť podmorský svet Chorvátska prostredníctvom potápačských centier. Ak máte radi aktívnejšiu dovolenku, môžete sa vydať na cyklistické alebo turistické trasy v okolí mesta, ktoré vás prevedú krásnym prírodným prostredím.

Keďže Zadar je tak populárne miesto, ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov. Túto možnosť však treba zabezpečiť dopredu, najmä v letných mesiacoch, keď je dopyt najväčší. Možnosti zahŕňajú hotely a penzióny nachádzajúce sa priamo v meste, ako aj privátne apartmány a vily v okolí. Cena ubytovania v Zadare sa líši v závislosti od lokalizácie, typu a vybavenia, takže existuje niečo pre každý rozpočet.

Vo všeobecnosti je Chorvátsko a najmä mesto Zadar ideálnym miestom na letnú dovolenku, kde sa môžete pohrať s históriou, užívať si prírodu a relaxovať pri mori. Ubytovanie v Zadare je pestré a prístupné pre každého, takže sa neváhajte vydať na cestu a objaviť všetko, čo toto krásne chorvátske mesto má ponúknuť.


Letenka Chorvátsko Zadar


Letenka do Chorvátska do mesta Zadar sa stáva čoraz obľúbenejšou. Zadar je jedno z najkrajších miest v Chorvátsku s bohatou históriou a kultúrou. Mesto leží na pobreží Jadranského mora, ktoré mu dodáva unikátnu príťažlivosť. Ak stále váhate, či si kúpiť letenku do Zadaru, nižšie uvedené informácie by Vám mohli pomôcť urobiť rozhodnutie.

Letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Zadaru po celý rok. Je však obzvlášť populárna destinácia v letných mesiacoch, kedy sa v meste konajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. Môžete si vybrať z niekoľkých letov týždenne, ktoré sú bežne ponúkané. Let z Bratislavy do Zadaru trvá zhruba 1,5 hodiny.

Zadar ako destinácia poskytuje návštevníkom široké spektrum atrakcií a zážitkov. Mesto je známe svojou historickou časťou so vzácne dochovanými pamiatkami, ktoré pochádzajú až z rímskej doby. Najznámejšou atrakciou mesta jestarobylý rímsky fórum, ktoré predstavuje jednu z klenotov mesta. Okrem toho môžete navštíviť chrámy, katedrálu ktorá je zasvätená svätému Anastáziovi, ako aj knižnicu a múzeá.

Zadar je navyše známe svojimi plážami. Mnohé z pláží v okolí mesta majú jemný piesok a čistú vodu. Na chvíle oddychu si môžete nájsť svoje miesto na pláži a vychutnávať si krásy Jadranského mora. Pre tých, ktorí sú radi v pohybe, je možné si prenajať bicykel alebo si požičať kanoe a kajak.

A nakoniec, ako by nemohl chýbať, aby záujemcovia nezmiešali Chorvátsko s inými krajinami, jednou z najlepších vecí na Chorvátsku je jeho gastronómia. V Zadare sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať miestne chute. Chuťové zážitky sú spojené najmä s čerstvým rybím menu, šalátmi a domácimi dezertmi.

Letenky do Zadaru teraz stoja viacero stoviek eur a súčasne sú v ponuke aj balíčky s ubytovaním priamo vo meste, ktoré sú cenovo dostupné. Ak teda hľadáte novú destináciu na cestovanie, a radi by ste navštívili miesto plné histórie, kultúry a gastronómie, potom by ste nemali váhať a ísť do Zadaru.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Zadar


1. Aké je najlepšie letisko na prílet do Chorvátska?
Najlepším letiskom na prílet do Chorvátska je Zračna luka Zadar (Zadar Airport), ktorá je vzdialená len 8 km od centra mesta Zadar.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Zadaru?
Najlepšie obdobie na návštevu Zadaru je od júna do septembra, keď je teplota vhodná na plávanie a vonkajšie aktivity.

3. Ako sa dostanem z letiska do centra Zadaru?
Z letiska Zadar môžete využiť rôzne spôsoby dopravy ako taxi, autobus alebo prenajatie auta. Najčastejšie sa využíva taxi alebo prenájom auta.

4. Aké sú najlepšie pláže v okolí Zadaru?
V okolí Zadaru nájdete rôzne krásne pláže. Niektoré z najlepších pláží sú Pláž Kolovare, Pláž Borik a Pláž Queen Jelena.

5. Čo by som mal vidieť a robiť v Zadare?
V Zadare máte veľa možností na objavovanie a zábavu. Niektoré populárne atrakcie sú Morský orgán, Pozdrav slnku, historické centrum s rímskymi a byzantskými pamiatkami, ako aj návšteva okolitých ostrovov ako Ugljan a Pasman.

6. Aké sú typické jedlá v Zadare?
V Zadare si môžete vychutnať typické chorvátske jedlá ako srdcia, škarpiny alebo rôzne druhy rýb a morských plodov. Nezabudnite si vyskúšať aj tradičný cukrárenský výrobok Maraschino, ktorý je vyrobený z miestnych maraschino čerešní.

7. Aké sú možnosti nočného života v Zadare?
Zadar ponúka rôzne možnosti pre nočný život. Môžete navštíviť rôzne bary, reštaurácie a kluby v historickom centre mesta, kde si môžete vychutnať živú hudbu a tanec.

8. Ako sa dostanem z Zadaru na ostatné chorvátske ostrovy?
Z Zadaru môžete využiť trajekty alebo katamarány, aby ste sa dostali na ostatné chorvátske ostrovy ako Pag, Dugi Otok, Ugljan, Pasman a ďalšie.

9. Aké je počasie v Zadare?
V Zadare máte typické stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Leto je obvykle suché a teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo v zime je teplota okolo 10 ° C.

10. Aký je časový posun v Zadare?
V Zadare je platný stredoeurópsky čas (CET). V lete sa uplatňuje stredoeurópsky letný čas (CEST), čo znamená posun o hodinu dopredu.


Dovolenka Chorvátsko Zadar


Chorvátsko Zadar je jedno z najobľúbenejších letovísk na Jadranskom mori. Nachádza sa na severozápade Chorvátska a ponúka návštevníkom krásne pláže, kultúrne pamiatky a bohatý nočný život. Zadar je ideálnym miestom na dovolenku pre rodiny s deťmi, mladých ľudí aj starších turistov.

Pláže v okolí Zadaru sú prekrásne a každá má svoje čaro. Najobľúbenejšou destináciou turistov je pláž Borik, ktorá sa nachádza v blízkosti centra mesta. Táto pláž má jemný piesok a krištáľovo čistú vodu, čo ju robí ideálnym miestom na kúpanie. Okrem toho je tu množstvo obchodov, reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlo a nápoje.

Pre tých, ktorí majú radi viac divoké pláže, je tu pláž Saharun. Nachádza sa na ostrove Dugi Otok a ponúka návštevníkom nádherné pláže s modrou vodou a bielym pieskom. Táto pláž je vzdialená asi hodinu cesty lodou, no určite to stojí za to.

Okrem krásnych pláží ponúka Zadar aj množstvo kultúrnych pamiatok. Najznámejšími z nich sú zvyšky rímskeho fóra, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti mesta. Okrem toho môžete navštíviť aj Zadarský akvadukt alebo Starú katedrálu svätého Anastáza.

V noci sa Zadar mení na miesto plné zábavy a veselých ľudí. Každú noc sa tu koná nočné trhy s výrobkami z miestnych farmárov, kde si môžete kúpiť tradičné chorvátske jedlo a nápoje. Okrem toho je tu množstvo barov a klubov, kde si môžete užiť živú hudbu a tancovať až do rána.

Ak hľadáte ideálne miesto na letnú dovolenku, potom by ste mali zvážiť Chorvátsko Zadar. Jedná sa o krásne miesto, ktoré ponúka nádherné pláže, kultúrne pamiatky a bohatý nočný život. Pokiaľ hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň sa zabaviť, potom je Zadar ideálnym miestom pre Vás.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky