Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Čierna Hora Herceg Novi

Počasie Čierna Hora Herceg Novi


Herceg Novi je krásne mesto na pobreží Čiernej Hory, ktoré sa nachádza pri ústí ľavného prítoku rieky Dubrovník. Toto miesto je známe svojou krásnou scenériou a množstvom zaujímavých miest, ktoré môžete vidieť. Počasie tu je veľmi priaznivé a je dokonalým miestom pre tých, ktorí chcú užívať si svoju dovolenku.

Herceg Novi leží na juhu Čiernej Hory, blízko hraníc s Chorvátskom a Bosnou a Hercegovinou. Toto miesto má mediteránsky podnebný typ a je veľmi priaznivé počas celého roka. Leto tu trvá až šesť mesiacov a teploty sa pohybujú od 23°C do 30°C. Toto miesto má priemernú teplotu okolo 27°C. Herceg Novi nedostáva veľa dažďa, ale naopak je tu veľa slnečných dní.

Ak ste tu na dovolenke, môžete sa teda tešiť na krásne dni na pláži a prechádzky po čarovnom meste. V lete môžete navštíviť aj množstvo festivalov a koncertov, ktoré sú tu organizované. Môžete sa teda tešiť aj na živú hudbu, výstavy a iné kultúrne podujatia.

Ak plánujete návštevu Herceg Novi v zimnom období, teploty tu klesajú až na 8°C. Je tu ale stále celkom pekne a ak máte radi menej ľudí, môže byť toto obdobie pre vás ideálne. Môžete sa teda tešiť na príjemné prechádzky po mestečku a výlety do okolia.

Celkovo je Herceg Novi krásne miesto, ktoré má veľa čo ponúknuť. So svojím priaznivým počasím, krásnou scenériou a množstvom zaujímavých miest, ktoré môžete navštíviť, je to skvelá voľba pre vašu dovolenku. Tak neváhajte a navštívte krásu Čiernej Hory v Herceg Novi.


Letenka Čierna Hora Herceg Novi


Herceg Novi - tajomné klenot čiernej hory

Čierna Hora, svetoznáma detskou piesňou a nádhernou prírodou, ponúka mnoho skvostov, ktoré si zaslúžia byť objavené. Medzi tieto skvosty patrí aj mesto Herceg Novi, ktoré pôsobí ako tajomný klenot na výrečnom pobreží.

Herceg Novi, ležiace na severozápade Čiernej Hory, je jedným z najstarších miest v tejto malebnej krajine. Jeho bohatá história a pozoruhodné prírodné scenérie robia z Herceg Novi vyhľadávané miesto pre milovníkov histórie a prírody.

Mesto je známe svojimi historickými pamiatkami, medzi ktoré patrí Staré mesto s jeho úzkymi kamennými uličkami a štruktúrami. Prechádzka po Starom meste vás vtiahne do minulosti a ponúka pohľad na starobylé kostoly, vzácne fresky a zvyčajné kamenné domy.

Okrem svojej bohatej histórie má Herceg Novi nádherné pláže a pobrežie, ktoré sú ideálne pre letné dovolenky. Slnečné dni si môžete užiť na pláži Žanjice, ktorá je obľúbená pre svoje jemné piesky a príjemnú atmosféru. Pláži Igalo a Njivice ponúkajú príležitosť na prechádzky pozdĺž jemnej pláže a kúpaniu v priezračnom mori.

Niekoľko kilometrov od Herceg Novi sa nachádza aj ostrov Mamula, známy svojím historickým ostrovom väzenia. Tento ostrov je teraz otvorený pre turistov, ktorí môžu objavovať tajomné miesta a vychutnať si panoramatický výhľad na mesto a jeho okolie.

Herceg Novi je tiež výbornou výchozou pozíciou pre výlety do okolitých miest a národných parkov. Navštívte napríklad malebné prímorské mesto Kotor, ktoré je zároveň súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Pre milovníkov prírody a turistiky je Národný park Lovćen najlepšou voľbou. Tento národný park ponúka nádherné pohľady na Čiernu Horu a krásne chodníky, ktoré vás prevedú hustými lesmi a skalnatými vrchmi.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka kombináciu histórie, prírody a krásneho pobrežia, Herceg Novi je ideálnym miestom na prečočovanie. A keďže je dostupný cez letenky, návšteva tohto tajomného klenotu sa stáva ešte jednoduchšou. Pripravte sa na dobrodružstvo a objavte krásy Herceg Novi a Čiernej Hory.


Dovolenka Čierna Hora Herceg Novi


Herceg Novi je malebné mesto, ktoré sa nachádza na brehu Jadranského mora v Čiernej Hore. Aj keď nie je tak známe ako iné čiernohorské letoviská ako Budva alebo Kotor, ponúka návštevníkom veľa atrakcií a krásnych pláží.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa turisti rozhodujú navštíviť Herceg Novi, je jeho unikátna kombinácia prírodných krás a bohatého kultúrneho dedičstva. Mesto je obklopené krásnymi horami a ponúka nádherné výhľady na Jadranské more. Jeho historické centrum je plné zachovaných pamiatok, z ktorých mnohé pochádzajú z obdobia Benátskej republiky.

Jednou z najväčších atrakcií mesta je Hercegova Stijena, starý hrad postavený na vrchole kopca. Z neho si môžete vychutnať krásny výhľad na mesto a more. Vo vnútri hradu sa nachádza aj múzeum, kde si môžete prezrieť rôzne artefakty a dozvedieť sa viac o histórii regiónu.

Okrem historických pamiatok ponúka Herceg Novi aj množstvo krásnych pláží. Jednou z najobľúbenejších je Igalo, kde sa nachádza aj známe liečebné kúpele. Voda tu je priezračne čistá a prírodný scenériu dotvárajú zelené kopce a lesy. Pláži Žanjic je ideálna pre tých, ktorí hľadajú kľud a pokoj, pretože je menej preplnená turistami.

Po návšteve pláží si môžete užiť kvalitnú čiernohorskú kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií v meste. Mnohé z nich ponúkajú čerstvé morské plody a ryby, ktoré sú typické pre túto oblasť. Nezabudnite tiež ochutnať čiernohorské víno, ktoré sa pestuje v okolitých vinohradoch.

Ak ste dobrodružne založení, môžete sa vydať aj na výlety do okolitých prírodných rezervácií a národných parkov. Jeden z nich je národný park Lovćen, ktorý je domovom pre nádherné kopce a panoramatické výhľady. Môžete sa tiež vydať na prechádzku po horských chodníkoch alebo navštíviť niektorý z okolitých ostrovov.

Dovolenka v Herceg Novi v Čiernej Hore ponúka skvelú kombináciu prírody, histórie a pláží. Bez ohľadu na to, či preferujete aktívne vyžitie alebo oddych na pláži, toto miesto vám poskytne všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku.


Ubytovanie Čierna Hora Herceg Novi


Čierna Hora je jednou z najkrajších a najatraktívnejších turistických destinácií v Európe. Je to malá krajina plná krásnej prírody, úchvatných pláží a starobylých miest. Ak hľadáte miesto na oddych, kde sa môžete pohodlne ubytovať, Herceg Novi je pre vás ideálna voľba.

Herceg Novi je malebné prímorské mesto nachádzajúce sa na severozápade Čiernej Hory. Jeho poloha na pobreží Jadranského mora a blízkosť k horám robí z neho ideálne miesto pre milovníkov prírody a dovolenkárov, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným turistickým destináciám.

Toto malebné pobrežné mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších hostí. K dispozícii sú luxusné hotely a apartmány priamo na pobreží, ktoré vám ponúknu nádherný výhľad na more a dokonalý relaxačný pobyt. Oceňujúce zelenú a pokojnú atmosféru miestneho prostredia, môžete si vybrať z množstva ubytovacích zariadení ako napríklad penzióny, súkromné vily alebo apartmány s vlastnou kuchyňou.

Herceg Novi má veľké množstvo pláží, kde si môžete užívať slnko, more a prírodu. Medzi najobľúbenejšie patrí pláž Igalo, ktorá je obľúbená najmä vďaka liečivým minerálnym vodám, ktoré sú tu dostupné. Ďalšou známou plážou je pláž Zanjice, kde si môžete užívať pokoj a súkromie. Na týchto plážach nájdete rôzne možnosti na vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie, člnkovanie a iné.

Okrem pláží ponúka Herceg Novi aj bohaté kultúrne dedičstvo. Mesto je plné historických pamiatok, ako je Hercegova pevnosť, ktorá ponúka impozantný výhľad na celé mesto a Jadranské more. Tiež stojí za to navštíviť staré mesto s úzkymi uličkami a zachovalými historickými budovami. Mestské múzeum je ďalšou zaujímavosťou, ktorá vám priblíži históriu a kultúru regiónu.

Herceg Novi je tiež ideálnym východiskovým bodom na objavovanie okolitého regiónu. Môžete sa vydať na prechádzky do prírody a objavovať jaskyne, vodopády a divoké rieky. Máte tiež možnosť navštíviť susedné historické mestá ako Kotor a Budva, ktoré sú plné bohatých históriou, kultúrou a architektúrou.

Herceg Novi je skutočne perla Čiernej Hory, kde môžete zažiť jedinečnú kombináciu krásnej prírody a bohatej histórie. Jeho pohostinnosť a dostupné ubytovacie možnosti robia z neho ideálne miesto pre dovolenku. Ak hľadáte ubytovanie v Čiernej Hore, rozhodne nezabudnite zvážiť Herceg Novi.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Herceg Novi


1. Aké je počasie v Herceg Novi v Čiernej Hore?
- Letné počasie v Herceg Novi je zvyčajne teplé a slnečné, s teplotami od 25°C do 35°C. Zimy sú mierné, so strednými teplotami od 7°C do 15°C.

2. Aké sú najlepšie pláže v Herceg Novi?
- Niektoré z najlepších pláží v Herceg Novi sú Plaža Žanjic, Plaža Mirišta a Plaža Dobreč.

3. Aké historické pamiatky sa nachádzajú v Herceg Novi?
- Niektoré z historických pamiatok v Herceg Novi sú Stare Mesto (Staré Mesto) s jeho opevnením a pevnosťou Kanli Kula.

4. Kde sa nachádza Herceg Novi v Čiernej Hore?
- Herceg Novi sa nachádza na pobreží Jadranského mora, v západnej časti Čiernej Hory.

5. Aké je dopravné spojenie do Herceg Novi?
- Do Herceg Novi je možné prísť lietadlom na medzinárodné letisko Tivat, ktoré je asi 20 km vzdialené. Alternatívou je príchod loďou do prístavu Herceg Novi alebo cestovanie autobusom.

6. Aké sú populárne aktivity v Herceg Novi?
- Medzi populárne aktivity v Herceg Novi patria plážové vodné športy, prechádzky po starom meste a návštevy blízkych ostrovov a národného parku Lovćen.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Herceg Novi?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Herceg Novi sú Konoba Feral, Ilija, a Santa Lucia.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Herceg Novi?
- Najlepším časom na návštevu Herceg Novi je počas leta, keď je teplé a slnečné počasie. Ideálny čas je zvyčajne medzi júnom a septembrom.

9. Musím mať vízum na návštevu Herceg Novi v Čiernej Hore?
- Občania EÚ a niektorých ďalších krajín majú možnosť vstúpiť do Čiernej Hory bez víz. Pre kontrolu presného vízového režimu je však odporúčané kontaktovať miestne veľvyslanectvo alebo konzulát.

10. Aké je priemerné ceny v Herceg Novi?
- Náklady na jedlo, ubytovanie a vstupy do pamiatok môžu byť v Herceg Novi srovnateľné s inými destináciami na pobreží Jadranského mora. Priemerné ceny sa môžu pohybovať od 20€ do 50€ za osobu a deň, v závislosti od preferencií a rozpočtu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky