Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Cyprus Platres

Ubytovanie Cyprus Platres


Cyprus Platres je krásne horské mestečko v južnej časti Cypru. Ubytovanie tu je ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku v prírode, ďaleko od ruchu veľkých miest.

V Platres nájdete veľa možností ubytovania. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, apartmánmi a chatkami. Každý je vybavený moderným nábytkom a klimatizáciou. Okrem toho mnohé z nich ponúkajú aj krásne výhľady na okolitú prírodu.

Ak hľadáte niečo vkusné a luxusné, môžete si vybrať z niekoľkých 5* hotelov v meste. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú tie najlepšie služby, vrátane wellness strediska, fitness centra, bazénu a práčovne. Okrem krásneho výhľadu na prírodu sa môžete tešiť aj z luxusných raňajok a večere.

Ak si chcete užiť romantickú dovolenku alebo oddych vo dvojici, môžete si vybrať z niekoľkých romantických apartmánov. Tieto apartmány sú určené pre dvoch hostí a sú vybavené všetkými modernými zariadeniami. Okrem toho máte k dispozícii aj krásne balkóny s výhľadom na okolitú prírodu, ktorým sa nebudete chcieť s nevýhodou vzdať ani na chvíľu.

Ak hľadáte niečo trochu viac rovnako ako romantické, zvoľte si penzión blízko centra mesta. Tieto penzióny sú vhodné pre tých, ktorí chcú byť blízko ruchu mesta. Sú vybavené klimatizáciou a nemusíte sa báť nepríjemných horúčav. Okrem toho ponúkajú aj rôzne aktivity a služby, ktoré sa môžu zmeniť v priebehu roka.

Platres je ideálne miesto na pobyt v pohorí Troodos a má niečo pre každého. Ubytovanie sa tu nachádza vo výbornej lokalite pre turistiku a pohybové aktivity. Ak radi podnikáte pešie túry, pokojne odporučíme vybrať sa na viac ako jeden okruh, aby ste videli tak veľa ako sa dá. Ak hľadáte prechádzky, potom môžete navštíviť niekoľko prírodných parkov v okolí. Keďže Platres je v južnej časti Cypru, má však aj blízko k pláži - vzdialenosť je cca 50 min autom.

V jednom z najkrajších miest na Cypre si môžete vychutnať prírodu a súčasne si užiť komfort vo vybavenom ubytovaní. Ak hľadáte miesto na pokojnú rodinnú dovolenku alebo romanticky oddych v dvojici, navštívte Platres!


Počasie Cyprus Platres


Cyprus Platres je krásne stredisko na Cypre, ktoré sa nachádza v pohorí Troodos. Jeho poloha v nadmorskej výške okolo 1200 metrov ho robí ideálnym miestom na únik pred horúcim a dusným počasím, ktoré vládne v nižších oblastiach Cyperskej republiky. Aj keď sa počasie v Platres môže líšiť v rôznych ročných obdobiach, je tu stále niečo pre každého turistu.

Letné počasie v Platres je príjemné a komfortné. Teploty sa pohybujú okolo 25-28 stupňov Celzia počas dňa a nepolykajú horúce pary, ktoré sú prítomné v nižšie položených oblastiach. V noci teploty klesajú na príjemných 18-20 stupňov. K dispozícii je tiež čerstvý horský vzduch, ktorý dodáva pocit osvieženia. Toto sa stáva skvelým miestom na turistiku po krásnych pohoriach alebo mesta. Je to ideálne miesto na prechádzky a hike-i, pre záujemcov o dobrodružné športy, ako je horská cyklistika alebo motokros.

Jesenné počasie v Platres je ešte krajšie ako leto. Farby sa menia z jasných farieb na zlaté tóny a teploty klesajú na príjemných 20-25 stupňov Celzia. Niektoré slabšie dažde prichádzajú v priebehu mesiaca, takže je dôležité mať so sebou zimné oblečenie a prenosné zariadenia. Turisti vedia obdivovať krásne scenérie a zvyčajne preskúmajú turistické trasy, ktoré ponúkajú krásne a exotické výhľady na jeseň.

Zima je v Platres pomerne studená a prichádza s veľkým množstvom snehu. Teploty klesajú na 5-10 stupňov Celzia počas dňa a na nule v noci, takže si určite prinesiete teplejšie oblečenie a obuv. Okrem turistiky si navyše môžete vychutnať lyžovačku na malej lyžiarskej dráhe, ktorá sa nachádza približne 30 minút od Platres. K dispozícii je tiež prechádzka v krásnom snežnom prostredí, kde si turisti môžu vychutnať Grandmother’s Oak alebo mágyarskú skalu a ďalšie.

Jarná sezóna v Platres je magická a krásna. Farby sa zmenia z hnedých a sivých na zelené a žlté. Počas dňa sa teplomer pohybuje okolo 20-25 stupňov Celzia a v noci klesajú teploty na 15-18 stupňov. Je to ideálne miesto na prechádzky, pikniky a prechádzky, ktoré nikdy nezabudnete.

Všeobecne platí, že počasie v Cyprus Platres ponúka pestré počasie, ktoré vyhovuje rôznorodým záujmom a preferenciám turistov vo všetkých ročných obdobiach. Dôležité je, aby ste si so sebou priniesli vhodné oblečenie pre rôzne ročné obdobia a teploty. Turisti si môžu vychutnať turistiku, lyžovanie, horskú cyklistiku a mnoho ďalších aktivít, ktoré ponúka Cyprus Platres. Počasie je len jednou z mnohých podmienok, ktoré robia z Platres perfektné miesto na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Cyprus Platres


Najčastejšie otázky a odpovede o Cypre, konkrétne o Platres:

1. Aké je ideálne obdobie na návštevu Platres v Cypre?
- Najlepšie obdobie na návštevu Platres je jar (marec až máj) a jeseň (september a október), keď je teplota príjemná a menej horúce.

2. Aké atrakcie a aktivity sú k dispozícii v Platres?
- V Platres môžete navštíviť krásne horské dediny, prechádzať sa po pešej túre v horách Troodos, vyskúšať ziplining, jazdiť na koni, navštíviť múzeá a kostoly a relaxovať v prírode.

3. Aké sú možnosti ubytovania v Platres?
- Platres ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi alebo pokojnejšími rodinnými ubytovaniami.

4. Ako sa dostanem do Platres z hlavného mesta Cypru, Nikózie?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Platres z Nikózie, je autom. Cesta trvá približne hodinu a je dobre značená. Môžete si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, ako napríklad autobusy.

5. Je v Platres možné využiť verejnú dopravu na prehliadku okolia?
- Áno, v Platres funguje verejná doprava, ako napríklad autobusy a taxíky, ktoré vás môžu zaviesť do blízkych dedín a atrakcií v horách.

6. Sú v Platres reštaurácie a bary?
- Áno, v Platres nájdete niekoľko reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné cyperské jedlá a nápoje.

7. Aké sú miestne špeciality v Platres a kde ich môžem ochutnať?
- Medzi typické cyperské špeciality patrí ovcie mäso, med a rôzne ovocné šaláty. Môžete ich ochutnať v reštauráciách a tradičných tavernách v Platres.

8. Sú v Platres možnosti pre outdoorové aktivity?
- Áno, Platres je ideálne miesto pre outdoorové aktivity ako turistika, cyklistika, ziplining a jazdenie na koni. V blízkosti sa nachádza mnoho chodníkov a zábavných atrakcií.

9. Aké sú populárne turistické atrakcie blízko Platres?
- Blízko Platres sa nachádzajú rôzne turistické atrakcie, ako napríklad kláštor Kykkos, chrám Panagia Podithou, dedina Omodos a múzeum histórie Cyperska.

10. Koľko dní by som mal stráviť v Platres, aby som si plne užil oblasť?
- Odporúča sa stráviť aspoň 2-3 dni v Platres, aby ste si stihli vychutnať prírodu, turistiku a blízke atrakcie. Samozrejme, môžete sa rozhodnúť o dlhšom pobyte, ak máte viac času a chcete preskúmať región oveľa detailnejšie.


Letenka Cyprus Platres


Cyprus Platres: Utekajte pred realitou a objavujte krásu horacej dedinky

Cyprus Platres je pokladom, ktorý ponúka únik z každodennej reality do malebného horského prostredia. Táto malebná dedinka sa nachádza v pohorí Troodos nachádzajúcom sa na ostrove Cyprus. Pre svoju krásu a bohaté kultúrne dedičstvo sa stala obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta.

Platres vás ohúri svojou neuveriteľnou prírodou. V jeho okolitých horách nájdete husté lesy, jazierka a krásne vodopády, ktoré lákajú na prechádzky a relaxáciu. Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové športy, je tu aj možnosť vyskúšať si jazdu na horskom bicykli alebo prechádzky po horských chodníkoch. Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek šport, budete si užívať nádherné výhľady a čerstvý horský vzduch.

Okrem prírodného krásy ponúka Platres aj bohatú kultúru a históriu. Môžete sa prejsť po úzkych uličkách dedinky a obdivovať tradičné kamenné domy s veľkými drevenými dverami. Platres je známy aj svojím archeologickým dedičstvom, ktorého súčasťou je napríklad kostol Agios Ionannis Lambadistis, ktorý je zahrnutý na zozname svetového dedičstva UNESCO. Môžete sa tiež vydať na výlet do blízkeho kláštora Kykkos, ktorý je jedným z najvýznamnejších pravoslávnych kláštorov na svete.

Platres ponúka aj množstvo možností na ubytovanie a gastronomické zážitky. Môžete si vybrať z rôznych hotelov a apartmánov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti prírody. Vo väčšine z nich budete mať možnosť vychutnať si nádherný výhľad na hory a mať prístup k bazénu a wellness centru. V dedine nájdete aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné cyprické jedlá a lokálne víno.

Cyprus Platres je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych od rušného mesta a chcú objaviť krásu horského prostredia. Bez ohľadu na to, či ste nadšený turista alebo relaxujúci dovolenkári, Platres vám poskytne neopakovateľný zážitok. Takže neváhajte a začnite plánovať svoju letenku na Cyprus Platres už dnes!


Dovolenka Cyprus Platres


Cyprus Platres je malebné horské mestečko na strednom Cypre, ktoré sa nachádza na juhozápade pohoria Troodos. Jeho poloha vám poskytne jedinečnú príležitosť vychutnať si krásu cypruských hôr spolu s nádherným stredomorským počasím. Takže, ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku s krásnym výhľadom a kľudom, potom Cyprus Platres je určite ten správny výber pre vás.

Vyhliadky a turistika

Cyprus Platres ponúka množstvo krásnych vyhliadok a turistických atrakcií, ktoré vás dokážu upútať a zaujať. Môžete navštíviť kláštor Kykkos, ktorý sa nachádza asi 22 km od Platres, alebo sa vybrať na prechádzku údolím Milomeris. Zvlášť odporúčame prechádzku po historickej ceste E4, ktorá vedie z Limassolu na Platres. Na ňom si budete môcť vychutnať prekrásnu prírodu a jedinečné výhľady po celú cestu.

Krásne hotely

Platres má množstvo krásnych hotelov, ktoré sú ideálne pre dovolenky. Môžete si vybrať medzi hotelmi s luxusnými izbami a základnými izbami, podľa toho, akú dovolenku si plánujete. Niektoré hotely sú vybavené vonkajším bazénom a okrem toho ponúkajú aj ďalšie služby, ako napríklad spa a welness.

Tradičná kuchyňa

Obklopené hrebeňmi pohoria Troodos, Platres má ideálne podmienky na chov oviec a kráv, a preto si tu môžete vychutnať skutočne kvalitné a tradičné jedlá. Väčšina z miestnych reštaurácií ponúka grilované mäso, ktoré je tu naozaj špecialitou. Okrem toho tu môžete ochutnať aj iné miestne pochutiny, ako sú rôzne omáčky, šaláty a vynikajúce domáce dezerty.

Všeobecné informácie

Ak sa rozhodnete venovať svoju dovolenku v Platres, nebudete nútení si zabezpečiť lístky na lietadlo, pretože Cyprus Platres leží len 88 km od medzinárodného letiska Larnaca. Cesty sú spoľahlivé a tak pre vás cestovanie neprinesie žiadne nepríjemnosti.

V Platres je počas letnej dovolenky priemerná teplota okolo 29°C a počas zimy okolo 16 až 17°C, takže nie je dôležité, kedy sa rozhodnete tam navštíviť.

Celkovo Cyprus Platres je vynikajúce miesto na dovolenku pre každého, kto hľadá krásu cypruských hôr alebo pokoj a oddych od každodenného zhonu. S množstvom krásnych vyhliadok, turistických atrakcií a kvalitných hotelov, Platres poskytuje to, čo potrebujete pre skutočne ideálnu dovolenku.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky