Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Dánsko Billund

Dovolenka Dánsko Billund


Dánsko je krásna krajina s rôznorodými destináciami pre turistov. Jednou z nich je aj Billund, mesto, ktoré láka tisíce návštevníkov ročne. A prečo? Billund je totiž synonymom pre LEGOLAND.

LEGOLAND Billund sa nachádza v Dánsku úplne na juhu krajiny. Je to zábavný a edukatívny park plný zaujímavých atrakcií pre celú rodinu. Nájdete tu nielen zájazdové atrakcie, ale aj množstvo dielníčok, kde si môžete sami vyskúšať, ako sa robia stavebnice z lega. Cez deň sa v parku konajú rôzne show, ktoré sa určite stanú nezabudnuteľným zážitkom.

No Billund nie je iba park LEGOLAND. Mesto a jeho okolie sú plné ďalších zaujímavostí. O čosi severnej od mesta môžete navštíviť mesto Vejle s krásnym prístavom, kde nájdete obchodíky a kaviarne.

Ak ste milovníkom krásnej prírody, určite navštívte národný park Wadden Sea, ktorý sa nachádza necelých 80 km od Billundu. Je to jedinečná oblasť, ktorá patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO. Ak máte šťastie, môžete sa tu stretnúť so šelmami a vtákmi, ktoré sú tu jedinečné a žijú iba v tejto oblasti.

A ako sa dostanete do Billundu? Najlepším spôsobom je lietadlom z Bratislavy priamo do Billundu. Ceny sú prijateľné a cesta trvá necelé 2 hodiny. Z letiska v Billunde je to už iba kúsok do centra mesta alebo do hotela.

V Billunde nájdete množstvo ubytovacích kapacít ako hotely, penzióny alebo apartmány. Vyskúšajte si zdravú dánsku kuchyňu, ktorá sa vyznačuje pestrosťou rýb a morských plodov.

Zhrnutie: Dánsko Billund je krásna destinácia, ktorá ponúka množstvo zaujímavých atrakcií pre celú rodinu. Park LEGOLAND je nepochybne najväčšou z nich, ale tiež národný park Wadden Sea vás určite nezanechá chladnými. Okolie Billundu ponúka množstvo možností ako stráviť príjemnú dovolenku v kruhu svojich najbližších.


Letenka Dánsko Billund


Ak plánujete navštíviť Dánsko a hľadáte letenku do populárneho mesta Billund, ste na správnom mieste. Billund je malé mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Dánska a je najlepšie známe ako domov slávneho zábavného parku Legoland. Tento zábavný park priláka každoročne tisíce návštevníkov z celého sveta a je ideálnym miestom na rodinnú dovolenku.

Pre cestovateľov z Európy je najlepšou možnosťou letenka do letiska Billund, ktoré sa nachádza priamo vo meste. Letecké spoločnosti ako SAS, Lufthansa, Ryanair a British Airways ponúkajú priame lety do Billundu z rôznych európskych destinácií vrátane veľkých miest ako Londýn, Frankfurt, Oslo a Amsterodam. Let trvá obvykle niekoľko hodín a cena letenky sa líši v závislosti od letiskovej spoločnosti a predajnej sezóny.

Po prílete na letisko Billund sa dostanete bez problémov do centra mesta. Mesto je dobre spojené so svojím letiskom autobusovou dopravou a taxíkmi. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je možnosť prenajať si auto a preskúmať okolité oblasti Dánska.

Okrem Legolandu ponúka Billund aj ďalšie atrakcie, ktoré stojí za návštevu. Môžete navštíviť Lalandiu Resort, kde sa nachádza rozsiahly aquapark s rôznymi bazénmi a vodnými šmýkačkami. Ďalším zaujímavým miestom je Givskud Zoo, ktoré je jedným z najväčších zvieracích parkov v Dánsku. Tu môžete vidieť rôzne druhy zvierat vrátane levy, zebier a goríl.

Okrem zábavy a atrakcií má Billund aj bohatú históriu. Môžete si prejsť historickým centrom mesta, ktoré je plné krásnych starých budov a malebných uličiek. Okolie mesta ponúka tiež možnosti na prechádzky a výlety do prírody. V blízkosti sa nachádza prírodná rezervácia Skulpturpark Billund, ktorá je domovom pre mnoho krásnych soch a súčasného umenia.

Ak plánujete návštevu Billundu, odporúčam vám rezervovať letenku s dostatočným predstihom. Zábavný park Legoland je veľmi populárny a v letných mesiacoch dosahuje veľkú návštevnosť. Zostávajte v kontakte s leteckými spoločnosťami, pretože ponúkajú rôzne lety a špeciálne ponuky, ktoré by vám mohli ušetriť peniaze.

Vzhľadom na svoje veľké množstvo atrakcií a blízkosť k prírode, Billund je skvelou voľbou pre dovolenku s rodinou alebo pre tých, ktorí majú radi zábavu. Letenka do Billundu je jednoduchou a pohodlnou možnosťou cestovania, ktorá vám umožní objaviť krásy Dánska. Tešte sa na dobrodružstvo a nezabudnite si užiť všetko, čo Billund má ponúknuť.


Najčastejšie otázky a odpovede Dánsko Billund


1. Ako sa dostanem z letiska v Billunde do centra mesta?
- Môžete využiť autobusovú službu, ktorá premáva medzi letiskom a centrom mesta. Cesta trvá približne 15 minút.

2. Kde sa nachádza Legoland v Billunde?
- Legoland sa nachádza v južnej časti mesta Billund na adrese Aastvej 10, 7190 Billund.

3. Aká je vstupná cena do Legolandu?
- Vstupné ceny sa líšia v závislosti od veku návštevníka a sezóny. Pre aktuálne ceny odporúčame navštíviť oficiálnu webovú stránku Legolandu.

4. Aké sú otváracie hodiny Legolandu?
- Otváracie hodiny sa líšia v závislosti od sezóny. Pre aktuálny rozvrh otváracích hodín odporúčame navštíviť oficiálnu webovú stránku Legolandu.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Dánska a Legolandu v Billunde?
- Letné mesiace medzi júnom a augustom sú najvyhľadávanejším obdobím pre návštevu Dánska a Legolandu. Avšak, ak sa chcete vyhnúť veľkej návštevnosti, môžete navštíviť Legoland v menej rušnom období, napríklad v jarných mesiacoch.

6. Ako sa dostanem z Billundu do iných častí Dánska?
- Billund má dobre vyvinutú dopravnú sieť s autobusovými a vlakovými spojmi. Môžete využiť verejnú dopravu alebo si prenajať auto, aby ste mohli preskúmať okolitú krajinu.

7. Aké atrakcie sú okrem Legolandu v Billunde?
- Okrem Legolandu sa v Billunde nachádza aj Billundský Safari Park, kde môžete vidieť rôzne druhy zvierat. Môžete tiež navštíviť Lalandia, ktorá je vodným parkom a letoviskom pre rodiny.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Billunde?
- V Billunde nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Odporúčame skontrolovať dostupné možnosti a rezervovať si ubytovanie vopred.

9. Môžem si zakúpiť vstupenky do Legolandu online?
- Áno, je možné zakúpiť si vstupenky do Legolandu online prostredníctvom oficiálnej webovej stránky Legolandu, aby ste predišli frontám na mieste.

10. Čo ďalšieho môžem robiť v Billunde okrem návštevy Legolandu?
- Okrem návštevy Legolandu si môžete vyskúšať golfové kurzy, prechádzku po mestskom centre a vychutnať si miestnu kuchyňu v jednej z reštaurácií. Môžete tiež navštíviť blízke pláže a jeskynné systémy.


Počasie Dánsko Billund


Dánsko je krajina bohatá na krásne krajiny, históriu a fascinujúcu kultúru. Jedno z najpopulárnejších miest pre turistov je Billund, malé mesto známe predovšetkým ako domov známeho zábavného parku Legoland. Ale ak chcete túto časť Dánska navštíviť, je veľmi dôležité vedieť, aké je tam počasie.

Billund, ako mesto v južnom Dánsku, má mierne kontinentálne podnebie, ktoré sa výrazne líši v rôznych ročných obdobiach. Letá sú teplé av zime je chladnejšie.

Leto v Billunde trvá od júna do augusta a je to najteplejšie obdobie v roku. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 20-25 °C (68-77 °F), ale môže dosiahnuť až 30 °C (86 °F) vo vyšších horách. Leto je obdobím, keď Dánsko má najviac slnečných hodín, takže je ideálny čas na vonkajšie aktivity a návštevu Legolandu. Musíte však mať na pamäti, že počas letných mesiacov sú možné aj občasné dažde, takže nezabudnite vziať so sebou náhradný dáždnik alebo nepremokavú bundu.

Jeseň v Billunde prichádza v septembri a trvá až do novembra. Teploty začínajú klesať a pohybujú sa okolo 10-15 °C (50-59 °F). Jeseň je mokrejšia, s častými dažďami a oblačnosťou. Ak plánujete návštevu v tomto období, odporúča sa mať so sebou teplejšie oblečenie a vhodnú obuv pre chladnejšie dni.

Zima v Billunde trvá od decembra do februára. Teploty sa môžu pohybovať od 0 do 5 °C (32-41 °F), ktoré môžu v niektorých dňoch klesnúť aj pod bod mrazu. V tomto období je tiež dosť vetrová, takže je nevyhnutné mať so sebou teplé a vetru odolné oblečenie. Zima v Dánsku je známa aj svojimi krátkymi dňami, takže už stačí, ak sa stmavne okolo 16:00.

Jar prichádza do Billundu v marci a trvá až do mája. Teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 5-15 °C (41-59 °F). V týchto mesiacoch sa počasie môže meniť, často sú sychravé dni a občasné dažde.

Celkovo vzaté, Billund má mierne počasie počas celého roka, aj keď letá sú najteplejšie a najvhodnejšie na návštevu tohto krásneho mesta. Všetko závisí od vašich preferencií a toho, aký druh počasia uprednostňujete. Nezabudnite sa pripraviť na každé ročné obdobie a užite si svoju návštevu Billundu na plno!


Ubytovanie Dánsko Billund


Dánsko je krajina bohatá na krásnu prírodu, očarujúce prehistorické dediny a históriou nasiaknuté mestá. Jedno z najobľúbenejších miest, ktoré býva navštevované turistami, je Billund. Toto malé mestečko sa nachádza na západnom pobreží Dánska a je najviac známe ako domov slávneho zábavného parku Legoland.

Ak sa chystáte navštíviť tento čarovný kúsok Dánska a hľadáte ubytovanie v Billunde, máte na výber viacero možností. Najpopulárnejšou možnosťou je samotné ubytovanie v Legoland Hotel, ktorý je priamo umiestnený v areáli zábavného parku. Hotel ponúka širokú škálu izieb, ktoré sú tematicky vyzdobené kolekciou Lega. Je to ideálna voľba pre rodiny s deťmi, pretože môžu zažiť jedinečné zážitky spojené s hrou s Legom.

Ak preferujete väčšiu súkromie, v Billunde si môžete nájsť tiež množstvo ďalších hotelov a penziónov. Mnohé z nich sú situované v blízkosti centra mesta alebo v jeho okolí, čo znamená, že máte jednoduchý prístup k všetkým atrakciám a obchodom v Billunde. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení poskytujú vyššiu úroveň pohodlia a luxusu, zatiaľ čo iné sú viac cenovo dostupné pre turistov s obmedzeným rozpočtom.

Mimo centra mesta je tiež možné si prenajať dovolenkový dom alebo apartmán. Tieto možnosti sú ideálne pre tých, ktorí majú radi väčšiu slobodu a chcú si vychutnať intímnejšie a samostatnejšie ubytovanie. V takomto prípade si budete môcť vychutnať kľud a pokoj na súkromnom pozemku a vychutnávať si bohatú prírodu v okolí mesta.

Ďalšou zaujímavou alternatívou je kempovanie. V Billunde a v jeho okolí nájdete viacero kempov, ktoré ponúkajú rozsiahlu infraštruktúru pre kempovanie s karavanom, obytnou prívesom alebo stanom. Tieto kempy často disponujú rôznymi prístupmi k bazénom, ihriskám a iným rekreačným zariadeniam. Je to ideálna možnosť pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré chcú mať blízko k prírode a chcú zažiť nezabudnuteľnú dovolenku.

V Billunde nájdete aj niekoľko možností pre lacnejšie ubytovanie, ako je hostel. Hostely sú obľúbené medzi cestovateľmi s menším rozpočtom a ponúkajú jednoduché a cenovo dostupné ubytovanie a spoločné priestory, kde môžete stretnúť ľudí z celého sveta.

Ak teda plánujete navštíviť Dánsko a cestujete do Billundu, nemusíte si robiť starosti s ubytovaním. V tomto šarmantnom meste si môžete vybrať z rôznych možností ubytovania, ktoré splnia vaše potreby a rozpočet. Užite si svoju dovolenku v tomto kúzelníckom kúsku Dánska a zažite nezabudnuteľné zážitky v Billunde.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky