Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Dominikánska republika Altos de Chavón

Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Altos de Chavón


1. Kde sa nachádza Altos de Chavón v Dominikánskej republike?
Altos de Chavón sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky, pri meste La Romana.

2. Čo je Altos de Chavón?
Altos de Chavón je pamiatkový komplex, ktorý bol postavený ako replika tradičnej európskej dediny. Je známy svojou architektúrou, umením a kultúrnym dedičstvom.

3. Čo vidieť v Altos de Chavón?
V Altos de Chavón môžete vidieť rôzne pamiatky a atrakcie, ako napríklad Chrámy sv. Stanislava, rímske amfiteátre, múzeum archeológie, galérie umenia a remeselných dielní.

4. Aké sú tam kultúrne podujatia?
V Altos de Chavón sa často konajú kultúrne podujatia ako koncerty, divadelné predstavenia a umelecké výstavy. Môžete si pozrieť aj tradičné tance a hudbu.

5. Aké sú otváracie hodiny Altos de Chavón?
Otváracie hodiny sa môžu líšiť, ale väčšinou je otvorené od 9:00 do 17:00 hod.

6. Aké sú vstupné poplatky do Altos de Chavón?
Vstupné poplatky sa môžu líšiť, ale zvyčajne sa pohybujú okolo 10-20 dolárov pre dospelých.

7. Je potrebné rezervovať lístky vopred?
Nie je potrebné rezervovať lístky vopred, ale odporúča sa to, aby ste mali istotu.

8. Je možné si v Altos de Chavón kúpiť suveníry a jedlo?
Áno, v Altos de Chavón sú rôzne butiky so suvenírmi, remeselnými výrobkami a aj reštaurácie, kde si môžete kúpiť jedlo.

9. Je Altos de Chavón vhodný pre deti?
Áno, Altos de Chavón je vhodný pre deti, pretože ponúka zaujímavé pamiatky, atrakcie a množstvo umeleckých diel, ktoré môžu deti objavovať.

10. Aké sú ďalšie atrakcie v blízkosti Altos de Chavón?
V blízkosti Altos de Chavón sa nachádza aj luxusný letovisko Casa de Campo, golfové ihrisko, pláže a ostrovy Catalina a Saona.


Dovolenka Dominikánska republika Altos de Chavón


Ak hľadáte exotickú dovolenku s nádychom histórie a kultúry, Dominikánska republika je pre vás ideálnou voľbou. Táto karibská krajina ponúka nádherné pláže, teplé modré moria a pohostinných ľudí. Medzi jedno z najkrajších miest na návštevu by sme určite zaradili Altos de Chavón.

Altos de Chavón je malá vesnička vytvorená v roku 1970 architektom a výtvarníkom, ktorý sa inšpiroval tradičnou španielskou koloniálnou architektúrou. Toto miesto je skutočne jedinečné, pretože je postavené na vrchu kopca a ponúka nádherný panoramatický výhľad na rieku Chavón a okolitú krajinu.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií v Altos de Chavón je nepochybne amfiteáter, ktorý je obľúbeným miestom koncertov, festivalov a iných kultúrnych podujatí. V minulosti sa tu koncertovali aj svetoví hudobníci ako Jennifer Lopez, Sting či Julio Iglesias. Tu môžete zažiť jedinečnú atmosféru a užiť si nádherné predstavenia pod otvorenou oblohou.

Okrem amfiteátra môžete navštíviť aj múzeum a umeleckú školu v Altos de Chavón. Múzeum ponúka pohľad do histórie a kultúry Dominikánskej republiky, s vystavenými exponátmi, ktoré predstavujú indiánsku kultúru, koloniálnu éru a súčasné umenie na ostrove.

Umelecká škola v Altos de Chavón je jednou z najprestížnejších umeleckých škôl v Karibiku. Študenti školy majú možnosť študovať rôzne umelecké obory, ako je maliarstvo, sochárstvo, fotografie a móda. Mnohí úspešní umelci začali svoju umeleckú kariéru práve tu.

Okrem toho, miesto ponúka aj množstvo reštaurácií, barov a obchodov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a zakúpiť si umelecké výtvory miestnych umelcov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Altos de Chavón, môžete sa k nemu dostať autom alebo organizovanou prehliadkou. Odporúča sa stráviť aspoň pol dňa v tomto krásnom mieste, aby ste si mohli vychutnať jeho atmosféru a objaviť jeho krásy.

Altos de Chavón zaručene prináša turistom jedinečný zážitok. Kombinácia nádherného architektonického dizajnu, bohatej histórie a kultúry a nádherného panoramatického výhľadu robí z tohto miesta jedno z najkrajších miest na návštevu v Dominikánskej republike. Takže, ak plánujete dovolenku v Dominikánskej republike, nezabudnite zaradiť Altos de Chavón na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť. Určite nebudete sklamaní.


Počasie Dominikánska republika Altos de Chavón


Dominikánska republika je známa svojimi krásnymi plážami, teplým miernym počasím a bohatou kultúrou. Jednou z najkrajších a najpopulárnejších oblastí v Dominikánskej republike je Altos de Chavón.

Altos de Chavón sa nachádza na východnom pobreží krajiny, v blízkosti mesta La Romana. Toto miesto je známe svojím španielskym koloniálnym architektonickým šarmom a nádhernými výhľadmi na rieku Chavón a Karibské more.

Počasie v Altos de Chavón je typické pre región Karibiku, s teplým subtropickým podnebím. Teploty sa celý rok pohybujú medzi 24 až 30 stupňami Celzia, pričom najteplejšou obdobou je leto, kedy sa môžu teploty vyšplhať až na 35 stupňov Celzia. Teploty sú však často vyrovnávané miernymi vetrmi, čo prispieva k pohodlnému a príjemnému prostrediu.

Dážď je v Altos de Chavón distribuovaný rovnomerne počas celého roka. Najintenzívnejšie zrážky sa vyskytujú vo vlhkom období medzi májom a novembrom. Toto je tiež obdobie hurikánov v Karibiku, takže je dôležité monitorovať počasie a ich vplyvy na toto miesto.

Vďaka svojmu teplému a mierne daždivému podnebiu je Altos de Chavón ideálnym miestom na dovolenku, kedykoľvek počas roka. Mnoho ľudí sem prichádza pre jeho nádherné pláže a možnosti vodných športov ako šnorchlovanie a potápanie. Okrem toho, Altos de Chavón ponúka aj mnoho historických a kultúrnych atrakcií, vrátane umelco-docentnej školy a amfiteátra s kapacitou 5000 divákov.

Je však dôležité si všímať, že Altos de Chavón je turisticky obľúbeným miestom, takže počas hlavnej turistickej sezóny môže byť veľa ľudí. Najlepším časom na návštevu je začiatok jari alebo jesene, keď je počasie príjemné a počet turistov sa ešte nezvýšil.

Výlet do Altos de Chavón v Dominikánskej republike je jedinečným zážitkom, kde si môžete vychutnať krásne počasie a zároveň objavovať bohatú miestnu kultúru a históriu. Nech ste milovníkom pláží, umenia alebo jednoducho prírody, Altos de Chavón má čosi pre každého.


Ubytovanie Dominikánska republika Altos de Chavón


Altos de Chavón: Klenot Dominikánskej republikyvhodný pre najnáročnejších turistov

Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami, teplým morom a tropickým podnebím. Je to populárne miesto pre dovolenky a pobytové rezorty. Avšak v strede tejto karibskej krajiny sa nachádza skrytý klenot – Altos de Chavón.

Altos de Chavón je historické mestečko, ktoré sa vďaka svojej autenticite a vynikajúcej architektúre stalo jedným z najžiadanejších miest na ubytovanie v Dominikánskej republike. Je obľúbené medzi turistami všetkého veku a zaujíma aj umelcov, hudobníkov a filmárov. Jeho romantická atmosféra a krása poskytujú ideálne prostredie pre oddych a relaxáciu.

Mestečko Altos de Chavón sa nachádza na kopci nad rieku Chavón, ktorý je najväčšou atrakciou tohto miesta. Je to oblasť so starobylými uličkami, kamennými domčekmi a nádhernou katedrálou, ktorá vyzerá ako nachystaný pre párovú oponu niektorého ľúbostného filmu. Dych berúce výhľady na rieku a okolitú krajinu sú neodolateľné pre všetkých návštevníkov.

Okrem romantiky a estetiky ponúka Altos de Chavón tiež mnohé zábavné aktivity pre turistov. Môžete sa zúčastniť tradičných tanecných a hudobných vystúpení merengue, ktoré sú charakteristické pre Dominikánsku republiku. Okrem toho môžete prechádzať okolo múzeí a galérií, kde sú vystavené úžasné diela, ktoré vás pohltia do histórie a kultúry krajiny.

Pre tých, ktorí sú nadšenými golfovými hráčmi, Altos de Chavón ponúka výnimočné vybavenie. Môžete sa zúčastniť niektorého z mnohých medzinárodných turnajov, ktoré sa tu konajú, alebo jednoducho si zahrať na jednom z najkrajších golfových ihrísk v Karibiku.

V Altos de Chavón nájdete tiež niekoľko luxusných hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb a ubytovanie pre najnáročnejších turistov. Luxury Suites International at Altos de Chavón je jeden z najpopulárnejších rezortov v tejto oblasti. Ponúka skvelé izby s výhľadom na rieku, golf ihrisko a bazén, kde si môžete užiť osviežujúce osvieženie po dni plnom aktivít.

Väčšina turistov sa rozhodne preskúmať Altos de Chavón počas jednodňovej exkurzie, ale mnoho z nich sa neodváži odísť a rozhodne sa stráviť tu niekoľko nocí. Táto malá dedinka vždy vyvoláva takú dojemnú atmosféru, že sa zdá byť neprekročená a nádherná s každým krokom.

Ak hľadáte niečo iné ako len typický plážový hotel v Dominikánskej republike, neváhajte si vybrať Altos de Chavón. Toto historické mestečko vám poskytne jedinečnú skúsenosť a nekonečné spomienky na exotickú dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnete.


Letenka Dominikánska republika Altos de Chavón


Altos de Chavón: Kúsok Talianska v Dominikánskej republike

Dominikánska republika je známa svojimi plážami, azúrovými vodami a exotickou atmosférou. Ak však túžite po niečom inom, niečom, čo vás vtiahne do úplne inej éry a miesta, potom sa vydejte do Altos de Chavón.

Altos de Chavón, položené na vrchu hory v blízkosti rieky Chavón, je fascinujúce mestečko, ktoré ponúka návštevníkom autentický pohľad na historické a umelecké dedičstvo Dominikánskej republiky. Mestečko je postavené v koloniálnom štýle, pripomínajúcom starodávne talianske dediny. Jeho romantická atmosféra vás vtiahne do čias, keď tu žili pestrofarebne obliekaní obchodníci, umelci a remeselníci.

Prvým, čo vás na Altos de Chavón zaujme, je jeho architektonický dizajn. Mestečko bolo postavené v 70. rokoch 20. storočia dominikánskym architektom a dizajnérom José Alejandro Gonzálezom. Jeho obytné štvrte, kostol, divadlo, múzeum a obchody sú do detailov prepracované a spájajú dohromady tradičnú architektúru s modernými prvky.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií Altos de Chavón je amfiteáter s kapacitou 5 000 miest. Tento amfiteáter uhostil niekoľko významných umeleckých a hudobných podujatí, vrátane koncertov slávnych spevákov a skupín ako sú Elton John, Andrea Bocelli, Sting a mnohí ďalší. Ak máte šťastie, môžete tu zažiť koncert slávneho umelca a vychutnať si hudbu na živo v magickej atmosfére tohto miesta.

V Altos de Chavón sa nachádza aj škola umenia, Kolegium dizajnu, ktorú založili v roku 1983 americká umelecká akadémia Parsons School of Design a dominikánska vláda. Študenti tejto školy majú príležitosť študovať umelecké disciplíny ako móda, vytváranie šperkov, grafika a mnoho ďalších. Výstavy ich diel si môžete pozrieť v múzeu Altos de Chavón, ktoré ponúka pohľad na dominikánsku kultúru z 15. až 20. storočia.

Pre tých, ktorí majú záujem o tradičnú dominikánsku remeselnú výrobu, je tu niekoľko obchodov, v ktorých si môžete zakúpiť originálne diela z rôznych materiálov, vrátane dreva, textílií a šperkov. Tieto diela sú často vyrábané miestnymi umelecami, čo zaručuje autentickosť a neopakovateľnosť každého kúsku.

Pokračujúc vo svojej prechádzke Altos de Chavón, nevynechajte návštevu kostola sv. Stanislava, patróna Poľska. Z vnútra je kostol detailne zdobený a ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Ak plánujete návštevu Dominikánskej republiky, nezabudnite zaradiť Altos de Chavón do svojho zoznamu atrakcií. Toto kusok Talianska ponúka návštevníkom jedinečnú skúsenosť, ktorá ich preskúma históriu a umelecké dedičstvo tejto krajiny. Precestujte sa do minulosti a objavte kúsok koloniálneho Talianska uprostred Karibiku.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky