Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Dominikánska republika Isla Saona

Letenka Dominikánska republika Isla Saona


Isla Saona, skrytý trpár raj na Dominikánskej republike

Dominikánska republika sa pyšní svojimi krásnymi piesočnatými plážami, krištáľovo čistým morom a bohatou biodiverzitou. Medzi jej najkrajšie ostrovy patrí bezpochyby Isla Saona, ktorá leží pri východnom pobreží krajiny a je veľmi obľúbená medzi turistami.

Toto nádherné ostrovné územie je súčasťou Národného parku del Este, a jeho krása je nepopierateľná. Isla Saona je malým ostrovom s rozlohou približne 110 kilometrov štvorcových, čo z neho robí ideálny cieľ pre jednodňový výlet z blízkeho turistického strediska Punta Cana.

Cesta k Isla Saona začína výletom trajektom alebo katamaránom z rôznych pláží na juhovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Počas plavby sa môžete obdivovať nádherným panoramatickým výhľadom na okolité modré more a vychutnávať brízy vetra v smrkaní morskou vodou. Počas tejto tridsať až šesťdesiat minútovej plavby si môžete vychutnať nádherný pohľad na pobrežie, pláže, rybárov a iné miestne scenérie.

Po príchode na Isla Saona vás privíta biele piesočné pláže, ktoré sa netajujú svojou krásou. Ostrov je pokrytý bujnou zeleňou, palmami a kokosovými palmami, čo vytvára nádhernú scenériu na nekonečné fotografie. Voda v okolí Isla Saona je takmer nepredstaviteľne jasná, pričom môžete vidieť dno mora aj z väčšej hĺbky.

Na plážach Isla Saona sa môžete voľne prechádzať, opaľovať, relaxovať alebo si len tak vychutnávať príjemnú atmosféru. Môžete si tiež zanoriť nohy do vody a pozorovať ryby, ktoré vás obklopujú. Ak sa rozhodnete preskúmať viac, môžete si prenajať kajak alebo loďku, čo je skvelý spôsob, ako objaviť viac zátočín a štvanic okolo ostrova.

Jedným z hlavných lákadiel Isla Saona je jeho podvodný svet. Pobrežie ostrova je domovom množstva farebných korálových útesov a rôznych druhov rýb. Ak máte so sebou výbavu na potápanie, budete milo prekvapení spektakulárnymi miestami, ktoré môžete objaviť pod hladinou. Ak nie ste skúsení potápači, môžete si v blízkosti ostrova vychutnať aj šnorchlovanie a sledovať podmorský život zo hladiny.

Okrem prírodného krásu je Isla Saona tiež známa svojou bohatou históriou. Nájdete tu miesto zvané "Starý prístav", ktoré malo strategický význam v koloniálnej ére na Karibiku. Môžete tu vidieť stopy po starých opevneniach, zvyšky bývalých budov a ďalšie pamiatky.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, návšteva Isla Saona vám poskytne všetko, čo potrebujete. Od úchvatných pláží až po pohľad na biodiverzitu pod hladinou mora, táto časť Dominikánskej republiky vás len tak ľahko neopustí. Nepremeškajte možnosť spoznať tento skrytý trpár raj a zažiť jedinečnú dovolenku na Isla Saona.


Dovolenka Dominikánska republika Isla Saona


Dovolenka v Dominikánskej republike na ostrove Isla Saona patrí medzi najobľúbenejšie destinácie pre turistov hľadajúcich dokonalý relax a oddych na pláži. Táto malá koralová ostrovčina nachádzajúca sa západne od ostrova Hispaniola v Karibskom mori je domovom pre krásne pláže, tyrkysové lagúny a tropické palmy.

Cestou na Isla Saona vás čaká niekoľkohodinová plavba, počas ktorej budete mať možnosť obdivovať nádherné panorámy pri pohľade na celek ostrova Dominikánska republika. Na Isla Saona sa dostanete rýchlobýtom, čo zaručuje rýchly a komfortný spôsob prepravy.

Po príchode na ostrov vás uvíta klíma plná tepla a slnka. Okrem relaxovania na plážach a kúpaní v lagúnach, môžete si tiež vyskúšať plachtenie na katamaráne alebo kajaku a plávanie s rôznymi druhmi rýb a iných morských živočíchov.

Na Isla Saona nájdete množstvo pláží, kde sa môžete vyhrievať na slnku a ochladzovať sa v tých najkrajších plážových lagúnach, ktoré tu máte k dispozícii. Najznámejšími plážami sú Playa Palmilla, Playa Bonita a El Canto de la Playa. Tieto pláže sú pokojné, čisté a dokonalé pre rodiny s deťmi.

Okrem nádherných pláží sa na Isla Saona môžete zúčastniť aj tzv. "beach party", ktorá je populárna medzi turistami. Táto zábava sa uskutočňuje priamo na pláži, pri úžasnej atmosfére hviezdnej noci.

Návšteva Isla Saona je príležitosťou pre turistov vidieť miestnu faunu a flóru, ako aj štvornohých zvierat. Tu môžete vidieť apod. jednorožce, huculi a divoké kozy.

Dominikánska republika je domovom pre niekoľko druhov rýb, ktoré si tu môžete vyskúšať aj na rôzne možnosti rybolovu. Rybárske výlety sú balíky prispôsobené pre udicu, alebo aj pre muškárskych lov a tak isto ako šnorchlovanie, či potápanie.

Návšteva Isla Saona je dokonalou príležitosťou pre turistov, ktorí hľadajú úžasný a nezabudnuteľný relax na pláži. Krásne pláže, tyrkysová voda a ukážkové možnosti rybolovu, vzrušujúce zábavy a podobné veci súvisiace s morem sú dostupné celoročne. Práve preto by mala byť Isla Saona na vašom zozname destinácií, ktoré by ste si mali skúsiť.


Ubytovanie Dominikánska republika Isla Saona


Dominikánska republika je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Karibiku. Táto krajina ponúka všetko, čo si turista môže priať – nádherné pláže, jasnú vodu s možnosťou potápania a šnorchlovania a samozrejme, nezabudnuteľné zážitky. Nedávno som mala možnosť navštíviť najkrajšie miesto v Dominikánskej republike – Isla Saona.

Isla Saona, s rozlohou len 110 km², je ostrovom v Karibskom mori. Je to malý kúsok raja s nádhernými plážami, tichými borovicovými lesmi a jasnou turkozovou vodou. Isla Saona je súčasťou Národného parku Cotubanamá. Ostrov získal svoje meno po miestnych obyvateľoch Taínovia, ktorí tam kedysi žili.

Ako sa tam dostať?

Isla Saona sa nachádza asi 15 km juhozápadne od poberežia Dominikánskej republiky. Existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať. Najbežnejšou možnosťou je zorganizovať si celodenné výlety z miest, ako sú Punta Cana, La Romana alebo Bayahibe. Výlet trvá asi 2 hodiny a cestujete na rôznych typoch lode. K dispozícii sú motorové člny alebo luxusnejšie lode s klimatizáciou. Cena výletu sa líši v závislosti od vašej polohy a od typu cesty - čln alebo plachtenie. Pred začatím výletu si nezabudnite zobrať náhradné oblečenie, plážovú bielizeň, slnečné okuliare a slnečné ochranné krémy.

Ubytovanie

Isla Saona ponúka rôzne typy ubytovania, v závislosti od vašich požiadaviek. Na ostrove nájdete mnoho malých hotelov, ale aj luxusných rezortov. Niektoré ponúkajú plán stravovania a all-inclusive balíčky s obmedzeným prístupom k meštiakom.

Isla Saona ponúka dokonalú dovolenku pre tých, ktorí hľadajú odpočinok na pláži, ale aj pre tých, ktorí sa radi potápajú, šnorchlujú alebo objavujú senzančné svetové pamiatky. Návšteva tohto malého ostrova s jeho čistou plážou a turkozovou vodou vás určite poteší a bude jedným z najlepších zážitkov na vašej dovolenke v Dominikánskej republike.


Počasie Dominikánska republika Isla Saona


Dominikánska republika je tropická krajina, ktorá je známa svojimi plážami, palmami a slnkom. Jednou z najkrajších pláží v krajine je Isla Saona, ktorá je súčasťou Parque Nacional del Este. Toto miesto priláka mnoho turistov z celého sveta, ktorí sem prichádzajú plávať v jasných a transparentných vodách Karibského mora a užiť si tropické slnko.

Isla Saona má tropické podnebie, čo znamená, že teploty tu sú vysoké počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia, čo je celkom na teplé strany. V lete môžu teploty dosahovať až 35 stupňov, zatiaľ čo v zime sa teploty držia okolo 28 stupňov. Večery sú teplejšie ako dni, pričom teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 23 a 25 stupňov.

Keďže je Isla Saona na Karibskom mori, v lete tu môže byť vlhko. Vlhkosť sa môže niekedy pohybovať nad 80%, čo znamená, že sa môžete cítiť unavení a potením sa viac ako obvykle. Vlhký vzduch je však pokojnejší a menej prachový ako v miestach s nižšou vlhkosťou.

Ak plánujete návštevu Isla Saona, mali by ste si dávať pozor na hurikány. Hurikánové sezóny sú v tomto regióne v lete a na jeseň, pričom hurikány tu môžu byť nebezpečné. Existuje však nielen nebezpečenstvo hurikánov, ale aj iný druh búrok, ktoré môžu narušiť váš pobyt na tejto krajine.

Celkovo je však počasie na Isla Saona pomerne stabilné a počas celého roka tu môžete nájsť pekné počasie. Ak chcete zažiť tropický klenot krajiny Dominikánskej republiky, Isla Saona je určite miesto, ktoré by ste nemali premeškať.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Isla Saona


1. Ako sa dostanem na Isla Saona z Dominikánskej republiky?
Na Isla Saona sa dostanete buď lodou z prístavu v Bayahibe alebo Punta Cana, alebo helikoptérou z Punta Cany.

2. Aká je dĺžka plavby na Isla Saona?
Plavba na Isla Saona z prístavu v Bayahibe trvá približne 1,5 hodiny.

3. Môžem si na Isla Saona prenajať lehátko a slnečník?
Áno, na Isla Saona je možné si prenajať lehátko a slnečník na pláži.

4. Aké aktivity sú k dispozícii na Isla Saona?
Na Isla Saona môžete využiť rôzne aktivity, ako je šnorchlovanie, rybolov, plávanie s delfínmi, prechádzky po ostrove a relaxácia na pláži.

5. Je potrebné si vziať piknikové občerstvenie na Isla Saona?
Nie, ak sa rozhodnete pre organizovanú exkurziu, väčšinou je zahrnuté občerstvenie a obeda. Ak však idete na vlastnú päsť, odporúča sa si vziať vlastné jedlo a pitie.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Isla Saona?
Ideálny čas na návštevu Isla Saona je počas suchého obdobia od decembra do apríla. Počas tohto obdobia je teplota príjemná a menej pravdepodobnosť dažďa.

7. Môžem si na Isla Saona zaplávať s delfínmi?
Áno, na Isla Saona je možné zažiť plávanie s delfínmi. Existujú organizované programy, ktoré umožňujú turistom túto aktivitu.

8. Aké je povolené limit imigračnej kontrolnej pečiatky na Isla Saona?
Limit pre imigračnú kontrolnú pečiatku na Isla Saona je stanovený na 30 dní. Cestovatelia sa neobávajte, že by ste prekročili imigračné obmedzenia.

9. Aké je odporúčané oblečenie a obuv na Isla Saona?
Odporúča sa nosiť ľahký a pohodlný odev, plavky, opaľovací krém a klobúk alebo čiapku na ochranu pred slnkom. Na nohy sa odporúča zvoliť pohodlné obuv, ako sú sandále alebo tenisky.

10. Môžem si na Isla Saona prenajať miestnu dopravu?
Na Isla Saona nie sú k dispozícii miestne dopravné prostriedky, pretože je malý ostrov bez stálej obývateľnej populácie. Väčšina turistov prichádza na ostrov organizovanou exkurziou.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky